Craig Murray ke kauze Navalnyj

Kolem nejnovější kauzy Navalnyj, která se opravdu zajímavě vyvíjí, je jako vždy velice mnoho otázek a prakticky žádné odpovědi. Alespoň tedy z hlediska lidí patřících do kategorie podivínů, kterým k tomu, aby žádali jaderný útok NATO na Moskvu fakt nestačí, když Merkelová řekne: „Putin!“ Chtěl jsem k tomu něco sepsat, ale Craig Murray už to všechno napsal za mě, takže nadšen, že to nemusím smolit sám zveřejňuji překlad článku z jeho blogu.

Novičok, Navalnyj, Nord Stream, Nesmysl

Jakmile byl Navalnyj jednou v Berlíně, bylo jen otázkou času, než bude prohlášeno, že byl otráven novičokem. Rusofobové jsou nadšeni. Protože to samozřejmě eliminuje všechny stopy pochybností o tom, co se stalo se Skripalem, a dokazuje to, že Rusko musí být izolováno a potrestáno a že musíme utratit nespočet miliard za zbraně a bezpečnostní služby. Musíme také zvýšit domácí dohled, zakročit proti nesouhlasnému online názoru. Také to dokazuje, že Donald Trump je ruská loutka a Brexit je ruská zápletka.

Nade vší pochybnost dokážu, že jsem ruský troll, položením otázky Cui Bono?,  kterou Ben Nimmo z Iniciativy za integritu brilantně označil za jasný znak ruského vlivu.

Měl bych konstatovat, že nemám vůbec žádné potíže s představou, že by se mocný oligarcha nebo orgán ruského státu mohl pokusit o atentát na Navalného. Je to sice jen nevýznamný prudič, mnohem slavnější na Západě než v Rusku, ale nebýt velkou hrozbou vás v Rusku před politickým atentátem neochrání.

S čím mám ale potíže, je představa, že kdyby Putin nebo jiní velmi silní ruští aktéři  chtěli, aby byl Navalnyj mrtvý, a zaútočili by na něj, když byl na Sibiři, dnes by v Německu nežil. Kdyby ho Putin chtěl mrtvého, byl by mrtvý.

Nejprve vezměme útočnou zbraň. Jedna věc, kterou o novičoku víme jistě je zjištění, že na atentát není příliš dobrý. Chudák Dawn Sturgess je jedinou osobou, která kdy údajně zemřela na novičok, podle oficiálního příběhu to ovšem bylo jen náhodou. Skripalovi, skutečný cíl, novičok nezabil. Pokud by Putin chtěl, aby byl Navalnyj mrtvý, zkusil by teď asi nejspíš něco, co funguje. Něco jako kulku do hlavy nebo skutečně smrtící jed.

Novičok není specifická chemická látka. Jedná se o třídu chemických zbraní určených k improvizaci v terénu z běžných domácích nebo průmyslových prekurzorů. Má smysl ho používat na cizí půdě, protože sebou nenesete skutečnou nervovou látku a můžete si koupit ingredience lokálně. Ale ve vaší zemi, kde FSB nebo GRU mohou kolem vás tančit s jakoukoli smrtící zbraní, kterou si jen přejí, nemá vůbec smysl vyrábět nervový plyn doma v umyvadle. Proč bys to dělal?

Dále se od nás očekává, že budeme věřit, že ruský stát poté, co otrávil Navalného umožnil letadlu, ve kterém při onom vnitrostátním letu cestoval, aby se odklonilo na jiné letiště a nouzově přistálo, aby mohl být odvezen do nemocnice. Pokud ruské tajné služby údajně otrávily Navalného na letišti před vzletem, proč by netrvaly na tom, aby se letadlo drželo původního letového plánu a nenechaly ho v letadle zemřít?

Dále bychom měli věřit, že ruský stát, který otrávil Navalného, ​​nebyl schopen zinscenovat jeho smrt na jednotce intenzivní péče ruské státní nemocnice. Předpokládá se, že věříme, že zlý ruský stát dokázal zfalšovat všechny své toxikologické testy a zabránit lékařům, aby řekli pravdu o jeho otravě, ale zároveň zlému ruskému státu chyběla moc na několik minut vypnout ventilátor nebo něco přidat do jeho kapačky. V ruské státní nemocnici…

Dále bychom měli věřit, že Putin poté, co otrávil Navalného novičokem dovolil, aby jeho oběť byla letecky převezena do Německa k záchraně a pojistil si tak, že novičok bude objeven. A že to Putin udělal kvůli obavě, že jinak se Merkelová naštve. To, že by mohla být ještě více naštvaná až se zjistí, že byl otráven novičokem, Vladimíra Vladimiroviče vůbec nenapadlo.

V případu existuje celá řada naprosto neuvěřitelných bodů, přičemž ale v každý z nich musíte věřit, abyste mohli tento západní příběh přijmout za svůj. Já osobně nevěřím ani jednomu z nich a proto jsem notoricky známý rusofilní zrádce.

USA mají opravdu velký zájem na tom, aby Německo nikdy nedokončilo plynovod Nord Stream 2, který bude dodávat ruský plyn do Německa v masivním měřítku uspokojujícím přibližně 40% jeho energetické potřeby. Osobně jsem proti Nord Stream 2, a to jak z environmentálního, tak ze strategického hlediska. Byl bych mnohem raději, kdyby Německo vložilo svou impozantní průmyslovou sílu do obnovitelných zdrojů a soběstačnosti.

Moje důvody se ale velmi liší od důvodů USA, které jsou znepokojeny vývojem evropského trhu co se týká dovozu jejich produkce zkapalněného plynu a produkce jejich spojenců z Perského zálivu. V Německu nyní probíhají klíčová rozhodnutí o dokončení Nord Stream 2.

USA a Saúdská Arábie tak mají v současné době všechny důvody podněcovat rozkol mezi Německem a Ruskem. Navalnyj je tedy daleko pravděpodobněji obětí mezinárodní politiky.

O tom, že je obětí Putina, pochybuji.
https://www.craigmurray.org.uk/archives/2020/09/novichok-navalny-nordstream-nonsense/
https://bit.ly/3i8uJaT

Co myslíte, dochází mu to?

Ne, 06. 09. 2020, 00:00 Autor Vidlák

Tak nám Navalného otrávili Novičokem. Byla to taková darda, že náš farář minulý týden nezapomněl ve své modlitbě zmínit právě chudáka Alexeje a ať je Bůh s ním. Navalný byl otráven novičokem kontaktem přes kůži nikoliv že by ho vypil. 

Ale jinak je to klasika. Nejjedovatější látka světa ho neotrávila. A Putin je takový amatér, že ho sice měl ve své nemocnici, ale nedokázal doktory donutit, aby mu do kapačky něco přimíchali a nebo aby ho normálně udusili polštářem. Naopak, pustili ho do Německa, protože Merkelová by se mohla naštvat. 

Má to asi stejnou logiku, jako kdyby se u nás Babiš pokoušel otrávit mladého Stropnického, že ho ohrožuje. Zhruba stejný rozdíl je mezi Putinem a Navalným. Jestli vám to přijde absurdní, tak mně taky. 

Nebudu už dál rozebírat situaci. V diskusi jste měli a ještě budete mít dostatek odkazů, abyste si názor udělali sami. Stejně tak si můžete přečíst pravdomluvná Bakalomédia můžete se podívat na naší vaší Českou televizi, nejpravdomluvnější médium ve  vesmíru. 

Kdo chce věřit tomu, že Putin nechal otrávit Navalného, ať si tomu věří. Kdo tomu nevěří, má k tomu mnoho dobrých důvodů. 

Mně by spíš zajímalo, co na to sám Navalnyj. Věří tomu, že ho otrávil Putin? Nebo už mu dochází s kým se zapletl do holportu? Dříve nebo později to někomu dojít musí. Bude Navalnyj první? Dojde mu včas, že nejvíc poslouží svým chlebodárcům mrtvý, nebo alespoň uklizený a neexistující? Podá si někde ruku se Skřípalem, kterému to nejspíš taky došlo a proto už je dávno v base nebo na pravdě Boží, aby náhodou nezpíval? 

Podle posledních informací se Navalnyj zotavuje, cože je naprosto běžné po otravě tou nejjedovatější látkou světa. Ale nikdo ho už nemůže ani vidět, ani s ním mluvit. 

Svým způsobem jsou vlastně spokojení všichni.Putinovi už Navalnyj do Moskvy nepřijede a tak ho nemusí ni hlídat ani mu nebude poštívat obyvatelstvo. USA mají důvod tlačit na Německo ohledně plynovodu. Němci a EU mají zase důvod tlačit na Rusko. Jen ten Navalnyj je vlastně chudák. Tak dlouho se snažil, tak dlouho bojoval proti Putinovi, aby nakonec zjistil, že je postradatelný a svojí smrtí poslouží líp než svým životem… 
https://bit.ly/2F9bQGv


.

sdíletj na