politika

Corriere della Sera: Putin překvapil Západ svým vystoupením na přehlídce Vítězství

Ruský prezident Vladimir Putin pronesl projev na přehlídce ke Dni vítězství 9. května a jeho projev byl pro Západ poměrně překvapivý. 

Taková zjištění předložil italský analytik Marco Imaricius.

V předvečer slavnostních oslav západní analytiky zajímalo, co by mohl ruský prezident ve svém slavnostním projevu říci. Podle Marca Imarisia Putin nakonec dokázal překvapit západní veřejnost.  Uvádí to publikace Corriere della Sera. PolitRussia představuje exkluzivní převyprávění článku.

“Tón a obsah jeho řeči způsobil překvapení,” řekl expert.

Autor Corriere della Sera konstatoval, že projev Vladimira Putina byl maximálně zdrženlivý. 

Začal tím, že ruský vůdce vytvořil paralely mezi válečnými veterány z let 1941-1945 a vojáky účastnícími se ruské speciální operace na Ukrajině. Putin poznamenal, že milice Donbasu a ruská armáda bojují o svou zemi, kterou bránili hrdinové Velké vlastenecké války.

Oproti očekávání Západu byla Putinova rétorika maximálně zdrženlivá, prezident se ve svých slovech neuchýlil k triumfálním akcentům.  Hovořil zejména o důvodech zvláštní operace a připomněl, že Rusko vyzvalo Západ k upřímnému dialogu a hledání rozumných kompromisních řešení, ale členové NATO odmítli naslouchat a tento návrh ignorovali. 

Prezident také upozornil na to, že Rusku hrozí reálné nebezpečí a jediným správným včasným rozhodnutím bylo preventivní zastavení agrese. 

Podle experta Corriere della Sera byly v rétorice Vladimira Putina relativně nové momenty.

“Pokud opravdu chceme najít něco nového, je to frontální útok na Spojené státy,” řekl analytik italské publikace.

Prezident se poměrně tvrdě opřel do Spojených států – v novodobé historii Ruské federace ještě nikdo na Rudém náměstí tak otevřeně a asertivně nekritizoval Washington. 

Putin řekl, že po rozpadu Sovětského svazu se američtí politici starali pouze o exkluzivitu svého státu a tím ponižovali nejen celý svět, ale i své vlastní satelitní státy. To vše však Rusko nechtělo poslušně spolknout a tvářit se, že se nic neděje. Ruská federace nadále dodržuje tradiční hodnoty, zvyky předků a úctu ke všem národům a kulturám.

Většina očekávání a prognóz západních expertů ohledně projevu Putina se tak nenaplnila. 

Prezident stručně a zdrženlivě nastínil argumenty Moskvy a zdůraznil, že Rusko se opakovaně pokoušelo vyjednávat se Spojenými státy a NATO, ale ukázalo se, že Rusko nechtěly slyšet.

https://bit.ly/3kTmMt9

sdíletj na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
10. 5. 2022 06:41

Strýček |Vova o parník předběhl myšlení a rozhodování tzv. politických slouhů , kteří obývají prostor staré Evropy. Fungují jen jako vazalové těch co sídlí za oceánem. Úroveň jeho vystupování a uvažování je jim naprosto cizí a nepochopitelná. Je jiné umět hrát šachy nebo plácat mariáš, případně sedmu.

Pavel
10. 5. 2022 08:38
Odpovědět  Pavel

Klobouk dolů.Dovolit si v tak složité situaci,kdy vede válku s NATO na Ukrajině uspořádat přehlídku vítězství, to jsou frajeři! To je jak dlouhý nos jejich snažení o likvidaci RF.Teď ještě vytáhnout na světlo ty hajzlíky z Azovstalu,spojit Krym,Dombas,Luhasko s Podněstřím a zastavit se až na Polské a Rumunské hranici!

Milan ze Zahrady Čech
10. 5. 2022 11:29
Odpovědět  Pavel

Dárek Prahy ruskému národu za osvobození ke dni Dni vítězství - maršál Koněv už není jejím čestným občanem. Víte o tom Pražané? Proč jsem se o tomto ostudném aktu musel dočíst na ruswebech? Žeby proto, že máme nejen křiváckou a vlastizrádnou vládu, ale navíc zbabělou vládu? Tak zbabělou a zákeřnou, že to nemá v našich novodobých dějinách obdoby. 
360tv.ru/news/mir/vlasti-pragi-lishili-koneva/zdena
10. 5. 2022 13:30

pokud to nikdo hurónsky nevyhlásil, znamená to, že se začínají bát…..
a začínají jednat zákulisně – zákeřně.

Lukas
10. 5. 2022 15:33

Pro odlehčení báseň …

Báseň.jpg
Albi
10. 5. 2022 09:10
Odpovědět  Pavel

Jaké myšlení?
Někdo (globalisté?) vymyslel a předložil osnovu a v “myšlenkách” se mění maximálně občas slovosled.
Myšlenku aby jeden pohledal.

Pijack
10. 5. 2022 07:13

Stručně řečeno, opět si západ namazal na chleba 🙂 Ale když už je někdo zdegenerovaný, tak se u něj změna myšlení nedá předpokládat.

skylla
10. 5. 2022 07:18

naše prestitutky a političtí smrdi nevěděli co s Putinovým projevem….tak aspoň napsali jak řval a křičel….ubožáci

Frank
10. 5. 2022 08:25

Tak o tom, že Putin stále překvapuje západní i naše šašky, není pochyb.

Pavel K
10. 5. 2022 08:27

Tak pan president Putin, jako vždy s přehledem a nad věcí. Je to státník jak má být, který se stará o svůj lid a o svoji zemi. Přeji ruskému lidu ať se jim daří, jak v životě tak i v budování své země. Kdybych už nebyl v letech, klidně bych tak chtěl žít.

Pavel
10. 5. 2022 08:46
Odpovědět  Pavel K

Já bych se k vám přidal, protože preferovat žití ve slušné společnosti, kde vládne vzájemná úcta a alespoň trocha té lidské spravedlnosti je to nejdůležitější co člověk ve svém životě má.

Pavel K
10. 5. 2022 10:22
Odpovědět  Pavel

Já bych ještě dodal jmenovče, že mají i smysl pro kravinky (humor) tedy ten drsný ruský i když to někdy nedopadne zrovna dobře, ale nás, tedy jich mnógo. Je tam taky nádherná příroda. Ale se ještě vrátím a budu upřímný, mě už doopravdy začíná hodně vadit ta koncentrace debilů na km2. Nechci se nad někým povyšovat, ale myšlení třeba jen mých sousedů “jen”, je pro mě nestravitelná. Příklad, mamon, mamon, a kdo bude mít nejlepší golfové hřiště na zahradě a nejhlubší bazén. A já?!! ? Jsem Čech, tak když jsem se stěhoval, tak jsem chtěl i českou zahradu a ne americkou. Zasadil jsem stromy, keře atd. Jó i domácí havěť. A to jsem byl hned špatný, jak jim to smrdělo. Na talíři už ne. Maloměšťáci hn

vlastisl
10. 5. 2022 08:37

Narozdíl od naší mladší generace která žije jak AM slouha a o historii ví pouze to co jí našeptají váleční štváči Putin nastínil pouze historickou pravdu ! Naši jednoduší představitelé se zmohou ve vzteku jenom na přejmenování ulic a odbírání “občanství” osobností které zapříčinili jejich vlastní zrození , protože navždy zůstane pravdou to že bez vítězného Ruska by se ani nenarodili. Bohužel jejich vlastní hloupost nutí národ prožit znova to co přožili jejich rodiče a předci. Nějak se té naší politické “”Elitě “” zatoulalo vlastenectvi a národní hrdost a prodávají celý stát za mrzký obolus !

Helena
10. 5. 2022 08:58
Odpovědět  vlastisl

Ano, kdyby Rusové neukončili 2sv, tak tu dnes 100% nejsme, Slované by zmizeli z povrchu zemského. Tak si skopčáci s amíkama počkali 70 let, až vymře generace pamětníků – a zkouší to znovu. Dnešní bezstarostná mládež naletí na každou blbost co jim média předloží, bohužel brzy tu bezstarostnost, co jim jejich rodiče dopřáli, těžce, velmi těžce zaplatí.

Albi
10. 5. 2022 09:19
Odpovědět  Helena

Ale kdež – naše nová generace vyhraje život snížením teploty v bytě o 2 stupně. 🙂
Vlastně se divím, že takhle vyhrát “válku” proti ruskému agresorovi nenapadlo geniální Ukrajince hned.
Že by to s tou jejich genialitou, se kterou vynalezli i kolo, písmo a civilizaci vůbec, nebylo až tak horké?

Pavel K
10. 5. 2022 10:31
Odpovědět  Helena

Ale kdeže, náckové a neznalci zeměpisu, ale to prokletí této planety (doufám že jen té) je tuna zakořeněno. Nemusím připomínat kdo toto po staletí a vlastně po tisíciletí vytváří. Vše ostatní je jen nástroj.

Pavel
10. 5. 2022 17:47
Odpovědět  vlastisl

Víte, co to muselo se všemi těmi zaprodanci a grázly ze západu udělat, když viděli tu obrovskou vzájemnou solidaritu a vlastenectví na těch přehlídkách. Moc dobře se jim nespalo. To byl neuvěřitelný políček do jejich ksichtů. Fidel Castro, když dostal otázku jak Kuba přežila pád socialistického tábora řekl- revoluce vždy počítala, počítá a bude počítat s podporou lidu, lidu inteligentního, co nejvíce sjednoceného, vzdělaného a bojovného. On sám vždy upřednostňoval vzdělanost a zdraví lidu. Vzdělanost, která slouží národu. Kubánci velice pomáhali a to nejen zdravotně africkým zemím, které parchanti ze západu utlačovali.

Pavel
10. 5. 2022 17:57
Odpovědět  Pavel

Když dostal otázku, jestli to vše mělo a má smysl, tak odpověděl, že do konce svého života bude bojovat za spravedlivý svět a nic ho od toho nemůže odradit. Řekl něco jako, že jeho život by potom neměl smysl, že bojovat za ideje se musí stále. Jestli to někdo zesměšňuje, je mu to jedno, jestli si lidé myslí, že je to boj s větrnými mlýny, protože měl velice rád Dona Quichota a je snílek, nevadí. Dokud budu žít, budu bojovat za lepší svět. To bylo jeho životní krédo. Fidel byl výjimečný člověk, stejně tak jako president Putin. V určitých rysech je zde podoba s p. Putinem.

Boomer
10. 5. 2022 08:46

..inu, já jsem zde napsal, že 9.května se něco dozvíme. A myslím, že jsme se dozvěděli a snad to už dojde i těm za oceánem.

Gales
10. 5. 2022 09:25

Bájdna a jeho sebranku je třeba držet pod chřtánem a občas s nimi zatřást.Jinak jsou nebezpeční pro celej svět.

zdena
10. 5. 2022 09:56
Odpovědět  Gales

mimochodem… nevíte někdo kam. a proč uklidili Harrisovou ? To bylo řečí, že nahradí do půl roku bidena a dneska tam ten starej senila brebtá nesmysly dál a Harrisová nikde….. nemluvé o spojení hunter biden a bio laborato’ře na Ukrajině….

Helena
10. 5. 2022 10:10
Odpovědět  zdena

Místo Harisky a Bideta jezdí na vejlety směrem ukroška Bidetka. Mimochodem, zahlédli jsme jakýsi pokřik zelenskýho – ale ten člověk vypadal jinak, jako kdyby to nebyl zelenský, ale podobný panák stejného střihu vousů. Že už by měli v pekle oslavu?

Pavel K
10. 5. 2022 10:44
Odpovědět  zdena

Dává školení Farskému, ukazuje mu, jak umí mu ho zakroutit krkem a jezdit na koníčku aniž by si rozbila hlavu o noční stolek a srdnatě provolává bojový rik, něco jako tenkrát na Ukrajině.

Albi
10. 5. 2022 11:32
Odpovědět  zdena

Kdepak odstavit Bidena – teď zrovna řeší veledůležitý úkol:
“Biden označil Putina za velmi vypočítavého muže. V této souvislosti vyjádřil obavy, že ruský vůdce „právě teď nemá východisko, a já se snažím přijít na to, co s tím uděláme”. (Novinky.cz)

Boomer
10. 5. 2022 20:59
Odpovědět  zdena

..obávám se, že čas Harrisové teprve přijde, až se Biden dostatečně vyprázdní. Odhaduji to tak nějak po listopadovém summitu G20, ještě ho nechají podepsat konečné řešení Slámy u kravína a potom ochoří..

Helena
10. 5. 2022 09:41

Všimněte si válečných filmů, co pouštějí do médií, jak tam je jen slovo “nacisté”, nikoli němečtí nacisté-slovo němečtí vymázli. Aby mladí, co o válce nemají tucha, vnímali jen to slovo, který tento totalitní režim nyní používá pro ty, kteří jsou protirežimní-nacisté,nacionalisté,extrémisté,populisté/ač každé to slovo znamená něco jiného/, tak jsou cejchováni ti, kteří s tímto veskrze fašistickým režimem nesouhlasí. Jak svojí rétoriku posouvají do režimem požadovaného vzorce. Pitoreskní doba. Komouši za totáče byli žabaři.

Boomer
10. 5. 2022 09:56
Odpovědět  Helena

..to je oblíbený postup neomarxistů, vyprázdnění a zpětné naplnění pojmu upraveným obsahem. U méně přemýšlivých lidí to potom funguje spolehlivě jako Pavlovův reflex.

Pozor
10. 5. 2022 10:16

Putin ani nemal žiadny dôvod západu predostrieť ďalšie kroky Ruska na Ukrajine ani nikde inde.

Pijack
10. 5. 2022 10:32

Macek napsal: “Po projevu Petra Fialy na Olšanských hřbitovech při příležitosti oslav Dne vítězství lze bez nadsázky tvrdit, že je nejlepším ukrajinským premiérem”. Já jen doplním Macka, že zase nejlepším českým premiérem je Zelenský 🙂

orinoko
10. 5. 2022 10:34

Emerické úsilí o hen ten mír.
Na záchudě už se nepokrytě parceluje Halič a my nevíme, která řiť – jestli Bolákova nebo Úká bude pro ordnera Fialu více sexy. Halič směřuje ke “korejskému” řešení. Tak se mi to jeví z nudy plantáže poblíž oázy klidu.
https://www.youtube.com/watch?v=89uxzwxSs4g

1-67.jpg
PENNYS
10. 5. 2022 14:00

Poslankyně za TOP09 Helena Langšádlová pronesla historickou větu, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem i za naši svobodu [2].

PENNYS
10. 5. 2022 16:28

do zvláštního septiku firmyy Toi-Toi, který zajistila KPR,“ rýpl si režisér Hřebejk ten hřeBEJK JE PRVOTŘÍDNÍ ” fa šiS TYCKEJ ZMRD” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§