politika

Co se tu neříká. „Když padnou USA, bude líp.“ Dánský politolog chce konec impéria

06.07.2024 21:12 | Monitoring

Důležitým tématem před americkými prezidentskými volbami je bezpečnost ve světě a řešení zahraničních konfliktů, do nichž jsou USA zapojené. Zatímco na způsobu řešení těchto konfliktů se Donald Trump a Joe Biden neshodují, oba dva kandidáti shodně zmiňují důležitost udržení silného Západu a jeho obrany. Oproti jejich názorům však vyvstávají i oponentní hlasy lidí, kteří by raději volili politiku ústupků a doufají v oslabení Západu a v rozpad NATO. „To je okamžik, kdy můžeme vytvořit multipolární, mírumilovný, spolupracující svět,“ hlásá dánsko-švédský politolog a výzkumník Jan Oberg. „Nehledám Bidena ani Trumpa. Nemyslím si, že by změnili systém,“ vymezuje se vůči oběma kandidátům.

Sdílej

Foto: Repro YouTube @thinkersforum4149
Popisek: Jan Oberg

Současný prezident USA Joe Biden a exprezident Donald Trump v první společné debatě před letošními americkými prezidentskými volbami zdůrazňovali nutnost udržet Spojené státy silnými, a to zejména z hlediska jejich obrany.

Exprezident Donald Trump zdůrazňoval u zahraniční politiky a války na Ukrajině, že pokud by USA měly silnou administrativu a prezidenta, byl by dle něj na Ukrajině mír, jelikož by si Vladimir Putin netroufl svou invazi vůči Ukrajině vůbec zahájit. „Pokud bychom měli skutečného prezidenta, prezidenta, který by byl respektovaný Putinem, tak by nikdy na Ukrajinu nevtrhl,“ zmínil Trump. A že ruský vpád následoval poté, co se Spojené státy „ztrapnily“ v Afghánistánu. Příčinu ve vraždění palestinských teroristů z Hamásu v Izraeli pak také viděl ve slabosti aktuálního amerického prezidenta Bidena.

Právě Biden nutnost silné Ameriky zdůrazňoval rovněž, byť by volil leckdy odlišnou cestu než jeho předchůdce a nestavěl se například až tak kriticky k partnerům USA v NATO, kteří dle Trumpa na obranu Západu nepřispívají dostatečně. „Všechny ty peníze, které Ukrajině dáváme, jsou ve zbraních, které vyrábíme tady ve Spojených státech. A naši partneři v NATO dávají tolik financí, jako jsme dali my,“ pronesl.

Před prezidentskými volbami v USA však i na Západě zaznívají názory, že hlavním problémem je nikoliv slabost Spojených států a Západu – na což často upozorňuje zejména Trump – ale je tomu přesně naopak. Dánsko-švédský politolog a výzkumník Jan Oberg před několika měsíci naopak pronesl tvrzení, že by dle něj světu pomohlo, „kdyby padlo americké impérium“, a doufá též v rozpad obranné aliance NATO, do jejíž kolektivní obrany je zapojena i Česká republika.

Tyto své názory, hlásící se převážně k tomu, aby Západ nasedl na politiku appeasementu, Oberg prezentoval v listopadu loňského roku ve svém příspěvku pro Thinkers Forum, v němž řešil vtahy Západu a Číny i oba dva kandidáty na amerického prezidenta.

„Doufali jsme, že když se otevřeme Číně, umožníme vám dosáhnout dvou věcí. Za prvé uvidíme, že se proti nám Čína a Rusko nespojí. My vás rozdělíme. A za druhé doufáme, že Čína půjde naší cestou, stane se systémem více stran s kapitalistickou ekonomikou a bude jako my. Tohle ‚být jako my‘ už skončilo. A to Američané nemohou pochopit. Stále věří, že vedou svět. Že ho musí vést Američané. A důvod, proč to nevidí a popírají, je ten, že to jde ke dnu, ne USA jako stát nebo společnost, ale jako impérium. A všechna impéria jdou ke dnu. Žádné impérium neexistuje věčně,“ zmínil směrem k čínskému publiku.

Oberg v podobném duchu pokračoval i nadále a silně se do Západu opřel. „Dalo by se tedy říci, že dnešní Spojené státy jsou Titanic. Západ sedí v restauraci v Titaniku a voda se valí kolem oken. Místo toho, aby pak natáhli ruku a řekli, dobře, náš čas skončil, budeme jedni z mnoha a budeme s vámi spolupracovat, tak trvají na jediném, a to je dominance pomocí podvodů, nepravd, narativů. A za druhé, militarismus. Rád bych předpověděl, že při této příležitosti se Spojené státy vydají stejnou cestou jako Sovětský svaz, protože se k smrti umilitarizují. Američané už nedělají diplomacii. Posílají zbraně, sypou zbraně, protože v tom jsou nejlepší. Ale žádná země nemůže přežít jen s tím, že je silná v jednom smyslu. Například vojensky. Pokud se stanete politicky slabým, ekonomicky slabým, psychologicky slabým, slabým z hlediska mezinárodního práva a legitimity, jste na cestě ke dnu,“ tvrdí dánsko-švédský politolog.

„Silná země je taková, která má vysokou úroveň všech mocenských ukazatelů a která se příliš nemilitarizuje a nezanedbává ostatní mocenská měřítka,“ pronesl pak slova, která jdou proti mínění obou prezidentských kandidátů. „Spojené státy mají, dá se říci, vojensko-průmyslově-mediálně-akademický komplex. Jedná se o elity, které mají vzájemně společné zájmy, jako je výroba zbraní, prodej zbraní, používání zbraní, ničení zemí a opětovné bourání zemí. Nemají však žádný společný zájem s lidmi ve svých protějšcích. Jsou mimo demokratickou kontrolu,“ pokračoval a odkázal na slova Dwighta D. Eisenhowera o vojensko-průmyslovém komplexu.

Následně se ohradil proti tomu, že Západ řeší konflikty vojenskou odpovědí, a nikoliv ústupky. „Co je nyní velmi, velmi zřetelně podkopáno, jsou pluralitní otevřená média a naše demokracie na Západě, protože vše je nyní více, více a více zaměřeno na válku a na militarismus. Nikdo se nad tím nepozastavuje. Není nikdo, kdo by se zastavil a přemýšlel o dlouhodobých důsledcích toho, že se do země sypou zbraně a konflikt se nikdy nevyřeší. Stačí se podívat na to, co se teď děje v Izraeli, v zemi, která už má tolik zbraní, má jaderné zbraně, má parciální dohodu o zbraních ze Spojených států, 5 miliard dolarů ročně… Jaká je první reakce ve Washingtonu? ‚Musíme předat Izraeli ještě více zbraní.‘ To je pravda. To je nemocná společnost. Je to nemocný způsob myšlení,“ zaznělo.

Oberg je toho názoru, že si Západ „vytvořil protivníka“ v podobě Ruska sám. „Nikdy nenapadlo zemi NATO,“ řekl. „Doufají, že se jim podaří soustředit všechny zdroje NATO na studenou válku nebo, nedej bože, na horkou válku proti Číně,“ myslí si též o obranné alianci Západu.

Dané směřování USA, které Oberg hodnotí kriticky, dle jeho názoru by změnilo pouze „nenásilné povstání“ americké společnosti „Ne ta hloupost, kterou jsme viděli 6. ledna před dvěma lety. Ale pokud ve Spojených státech dojde k povstání, které řekne, už žádný militarismus, chceme tady dobrou společnost a chceme spolupracovat s Čínou a se všemi ostatními na světě, musíme spolupracovat na řešení humanitních problémů, enviromentálních problémů, problémů s chudobou, problémů s infrastrukturou, všech těchto věcí,“ zmínil opět, že by Západ dle jeho názoru měl zbrojení vyměnit za appeasement.

Zatímco zejména Trump dlouhodobě varuje před Čínou – podobně jako varoval Evropu před úzkým obchodováním s Moskvou ještě před startem ruské invaze na Ukrajině – a během prezidentské debaty s Bidenem hájil například zavedení 10% cel na zboží dovážené z Číny do USA, Oberg je opačného názoru a míní, že Čína „chce spolupracovat“ a chce „dobré vztahy s USA“. „Možná dělá věci, které se nám na Západě nelíbí, ale to není důvod k tomu, abychom proti ní vedli studenou válku,“ uvedl. „A pokud se mě ptáte ohledně Tchaj-wanu, je to velmi jednoduché. Je to Čína,“ dodal Oberg.

On by nepodpořil ani jednoho ze současných amerických prezidentských kandidátů. „Nehledám Bidena ani Trumpa. Nemyslím si, že by změnili systém. Potřebujeme změnu systému na Západě. No a bez spolupráce dvou největších ekonomicky silných zemí nemůže být na světě mír,“ ohlásil Oberg.

Jako „mediátora, který může pomoci“, naopak vnímá Evropskou unii. Právě Brusel dle něj může být nápomocný ve vztazích mezi Čínou a USA. I to však má dle něj určitá úskalí. „Věřil jsem v Evropskou unii, protože jsem si myslel, že je to jiný Západ s inteligentnější politikou dialogu mezi Východem, Západem, Severem a Jihem, než bylo impérium ve Washingtonu. Ale mýlil jsem se. Takže v krátkodobém horizontu nejsem příliš optimistický. Z dlouhodobého hlediska optimistický jsem, protože v den, kdy padne americké impérium, se rozpadne i NATO. Bez amerického vedení a militarismu NATO neexistuje. A to je okamžik, kdy můžeme vytvořit multipolární, mírumilovný, spolupracující svět,“ zazněly z úst dánsko-švédského politologa dosti odlišné názory, než jaké v současnosti prezentují oba dva američtí prezidentští kandidáti.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdílet na

64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
7. 7. 2024 00:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Natrápili se zloduši z USA pod lstivým Londýnem civilizaci až k její záhubě, proto konec USA v dnešní podobě je nevyhnutelný, na změnu nemají ani odvahu natož mozky, pouze silové řešení USA už nepostačí, proto konec je jistý,…!!!

Stan
7. 7. 2024 07:39
Odpovědět  ijn

Za vším svinstvem a problémy dnešní doby stojí USA a Británie. Až skončí dominance USA,tak pak můžeme věřit, že nové uspořádání světa bude lepší, spravedlivější.

Jaroslav
7. 7. 2024 09:04
Odpovědět  Stan

Ovšem umí to nastražit tak že já nic, já muzikant. První světová válka, prý Srbové, skutečně VB, příp usa, 2 svv jakbysmet- prý jenom Hitler,
Jugoslávie, Blízký východ , Ukrajina a mezi tím spousta dalších známých i neznámých případů. Když se odstraní tato příčina, 90% problémů zmizí. Něco podobné tvrdil kdysi “jistý ” Henry Ford

7. 7. 2024 09:54
Odpovědět  Jaroslav

Přesně.

Jarek
7. 7. 2024 10:03
Odpovědět  Jaroslav

Za cca 280 let existence “postupně anektovaných států severoamerických” k níž se dopracovali vyvražďováním původního obyvatelstva kolonisty /většinou gaunery přišlými
bůhví odkud/, byli 240 let neustále v nějakém konfliktu s cizími státy, který samozřejmě
sami vyvolali svým terorismem. Bez vykrádání cizích států by tento konkubinát anektovaných států vůbec nebyl schopen existence. Takže to,že mu zvoní hrana , je jen dobře.

Slovák
7. 7. 2024 10:41
Odpovědět  Stan

Za všetkým zlom stoja sionisti! Aj v USa,tak ako aj v Británii vladnuu sionisti, a tych treba zosadit, ako aj ich ” Holocaust Industries,Co.”…Pokiaľ svet toto nedokáže, slobodu nebude mať! Treba dolu Ratchilda a jeho chazarských megaparazitov! Nikdy nerobili nic mimo schémy rabovania narodov a ludí!!! 14 sôch Drakov ohranicuje City of London Corporation, štát sionistov v state UK…A tam sídli hlavne sionisticke zlo a ich ” Bank of England”! Na Londyn napojeny koloniálny Fašington, D.C.= District of Crimminals…No a Lusiferiansky ” Citta del Vaticano”…3 koloniálne mesta židomurarstva a sionizmu!!!

Slovák
7. 7. 2024 11:26
Odpovědět  Slovák

A 14 Drakov symbolizuje 14 hviezd v tele suhvezdia Vodnára od ktorého začína novy Anno Magnus= Veľký `( precesny) rok. Preto bol aj Osiris rozsekany na 14 kusov, či čierny kameň na rohu Al Yamanija na jv.strane je údajne meteorit zlepeny zo 14 kusov striebrom! Aj v jaskyni narodenia Krista ( Nativity) v Beth-leheme je 14 cípa hviezda! Vekom Vodnara začína novy A.M., a Vodnaj je YoSeR, teda Džoser v Egypte a jeho pyramída bola Prvá! A YoSeR je Hrnčiar/ Potter, teda Vodnár, ktorým začína zodiak!!! A Vodnár ma az 3 symboly: Krčah či Pohár, plus Trojzubec a dve vlnovky! A Trojzubec je aj Trident či Trišúl v Indii…A Khumba rituál je sviatok Krčahov a očistca vodou!!!

Helena
7. 7. 2024 22:35
Odpovědět  Stan

Už se na tom pracuje: právě zemřela Francie.
Dívejme se na to z druhé strany: bohatství Francie bylo bezohledně, tvrdě nakradené, a to bohatství bylo utopené v moři krve nevinných ožebračených lidí, kterým frantíci drancovali jejich domoviny. To samé čeká Británii a USA. Bez tvrdého drancování cizích zemí by frantíci, USA a Britové a další západ, dnes žili na stromech a pod sebou hromady bordelu.
Afrika a další země si přišli vzít to, co jim bylo ukradeno. VRAH A LOUPEŽNÍK FRANCIE JE MRTVOLA Č. 1. Británie s Izraelem jede smrtelnou cílovou rovinku právě teď. Izrael si napadením a vyhlazením Palestinců podepsal rozsudek smrti: žádné zisky z turistiky k Mrtvému moři, žádné zisky z návštěv památek, žádné zisky z hotelů pro turisty – NIC, NIC, nula. Investice nic, nula. Investoval a jel by do Izraele jen sebevrah, arabský svět nikdy nezapomíná. V těsném závěsu jede USA. A ve smrtelné křeči stáhnou sebou blbečky z býv. vých. bloku.

Helena
7. 7. 2024 22:53
Odpovědět  Helena

Dokonce mají frantíci slepenec stejného názvu: Společně, stejně jako u nás Spolu…..
přímo do …..

stan
8. 7. 2024 11:45
Odpovědět  Helena

Heleno, popsala si to trefně, bohužel opravdu plníme jen roli blbečků.Jsem zvědav jak tenhle bordel skončí.Možná to bude i zánik Evropy a každý kdo bude moci, tak bude zdrhat na všechny možné světové strany.

Slovák
8. 7. 2024 10:01
Odpovědět  Stan

Sionisti bratku, sionisti, a keď toto nevidíš tak patríš politicky medzi 90% ludí čo večne spia…Na každého vyznamnejšieho politika je je aspoň jeden židovský korupčník a ” politický vychováteľ” hovoriaci mu čo má robit, ako voliť, atď.

Pavel z Moravy.
7. 7. 2024 10:06
Odpovědět  ijn

O těchto presidentech je zbytečné debatovat. Jsou to pouze loutky, které jsou řízené tím jejich hlubokým státem. A tento pán to vidí přesně. Je nutná změna systému. Povrchové úpravy tomuto společenství již nepomohou. Takže, nezmění se systém, nezmění se nic. Takže pak je zbytečné se o čemkoliv dohadovat. Ale kdo bude chtít změnit systém, kde mohu jako významný jedinec druhé okrádat, aniž bych byl potrestán, neboť za zády mne jistí mnou vytvořené právo. A když mám ještě lid, který nechápe, mám to v cajku.

Ladislav 💤
7. 7. 2024 10:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Úplně jedno kdo těm vypatlaným magorům usa vládne! Jeden jak druhej, to samé v západních zemích!

Ladislav 💤
7. 7. 2024 10:19
Odpovědět  ijn

👍👍👍👍už aby se to stalo! Svět si vydechne blahem.

Helena
7. 7. 2024 15:36
Odpovědět  ijn

Pravdu díte!! Největší srandinda je, že svět mění kurz, ale Pyjalodozimetři s Pávkem i celou jeho bandou “poradců” nezhřeší ani myšlenkou proti svým pasákům a trpělivě čekají na jasné rozkazy. Bez rozkazů z USA, Londýna a Brusele nevydají hlásku.
Bude zážitek, až rozkazy utichnou, protože jejich pasáci budou mít ale úúplně jiné starosti.
A utichnou platby a ujišťování, že se jim nic nemůže stát.

All
7. 7. 2024 15:56
Odpovědět  ijn

Souhlasím s vámi a dodávám: ,,Co je nám do silného západu,nikdy jsme na tzv.západ nepatřili,nikdy,jsme pouze na jeho hranicích “.Patříme ku slovanským národům,jsme Slovani. A že je dnes mezi námi plno odpadlíků bezmozků je věc jiná.

Jan
7. 7. 2024 05:17
Ohodnotit příspěvek :
     

 Doufáme, že Čína půjde naší cestou, stane se systémem více stran s kapitalistickou ekonomikou.
——————————————————————————————————————————–
Stále stejný manipulační a likvidační mýtus. “Založíme více politických stran a bude nám prý líp.” A nikdo nechápe, že problém je právě v politických stranách. Režim stran je zločinný, totalitní, nedemokratický, nemorální. Je neefektivní ekonomicky i politicky. Problém politických stran je v tom, že do čela společnosti nejsou stavěni nejkvalitnější nejmoudřejší nejzodpovědnější a nejmorálnější jedinci, nýbrž přesně naopak. Skrze režim stran se vybagruje ten po všech směrech nejhorší lidský odpad, lůza a chátra, které by jinak člověk nesvěřil ani provoz veřejných záchodků a tenhle humus se postaví do čela státu. No a podle toho to taky potom ve světě vypadá. Čas od času se podaří “nedopatřením” mezi tou spodinou proniknout mimořádně vysoce kvalitní a psychicky odolné osobnosti (Masaryk, Putin) ale to je jednou za sto let, jeden z tisíce. A stovky vyděšených stranických oslů poté svorně vyděšeně hýkají když se mezi nimi objeví takový nečekaný “klenot”.

Miroslav
7. 7. 2024 07:36
Odpovědět  Jan

Možná máte pravdu. Ale co s tím?

Jan
7. 7. 2024 10:27
Odpovědět  Miroslav

Nevím. Nechat vyhnít????

Pavel
7. 7. 2024 07:51
Odpovědět  Jan

Pro KoZa včetně banánové republiky “česko” hodnocení představitelů pol.stran 100%. Tak, jak to hodnotil plk. McGregor: na západě se k moci dostali jen sociopati a nebo psychopati rozumného politika, co by se staral o lidi tam nenajdete! Světlou vyjímkou je Maďarsko a Fico na Slovensku!

Standa
7. 7. 2024 09:16
Odpovědět  Pavel

Naše vláda se dostala k moci podvodem. Ministerská křesla si bez jaké-koli volby lidu rozdělili předsedové stran. Mohou mít až 13 pol. náměstků ze stran ostatních.Nekompetentní ministři a neznámí náměstci a poradci a tiskový mluvčí, kteří ,, nemohou ” nic říci! ??,,o všem se jedná”….zdělíme později hotovou věc!”””Dokud tuto vládu , co říká lidem: ,, máme demokracii a tak nám do toho nekecejte, nejsme populisté, demokracie vocud -pocud a držte huby ” nesvrheme at už demokraticky nebo ne , tak nenadávejme. V Madarsku a Slovensku to udělali!

Jaroslav
7. 7. 2024 09:07
Odpovědět  Jan

Současná pětikoalice je toho zářným příkladem a doplňuje to Řeporyjské čuně

Tupý hulvát
7. 7. 2024 09:15
Odpovědět  Jan

Kdyby to bylo tak jednoduché.Myslíte toho Masaryka, který souhlasil se střílením do lidí?Všichni v čele stran jsou lůza?A co jste potom vy, když blábolíte takové pitomosti?Jak chcete najít někoho, kdo bude řídit stát?V referendu, které máte asi na mysli budou volit nějací jiní ignorantští tupci než dnes?Ta ignorantská a nevzdělaná většina nebude ovlivněna mediální zločineckou bandou jako dnes?Lidé se nemění tisíce let,proč by se chovali najednou jinak?Vždyť se nedohodnou ani sousedé kdo natře plot!

Frank1 -
7. 7. 2024 09:23
Odpovědět  Tupý hulvát

Masaryk byl britsky agent a zednar jako Benes. Masaryk financoval atentat na Lenina. Cesi si stale mysli, ze to byl humanista, jak jim falsovaci historie lijou do hlav! TGM byl pekny taticek! Sebestredna figura. Jeho dcera Alice se starala na hrade o to, aby o nem neproniklo nic negativniho navenek.

Bai
7. 7. 2024 23:21
Odpovědět  Frank1 -

Přesně tak! Obyčejný vycvičený a nastrčený anglosaský agent.

Jan
7. 7. 2024 10:34
Odpovědět  Tupý hulvát

Pokud vím, Masaryk nesouhlasil se střelbou do lidí. Dověděl se to až později. Papouškujete předžvýkané blbosti. Já nejsem v čele žádné strany, tak mne nesrovnávejte s vašimi “polobohy”. Už dávno jsou vypracované mechanismy výběru kvalitních politiků. Že vy o tom nic nevíte, je čistě váš problém a vaše nevzdělanost. Ve Švýcarsku referendum funguje, není důvod se domnívat, že by to jinde bylo jinak. Pokud máte potřebu aby o vás a za vás rozhodovali nějací straničtí politruci, nikdo vám nebrání, ale to vám nedává právo své zcestné představy vnucovat jiným, a upírat jim právo na Svobodu.

Tupý hulvát
7. 7. 2024 14:01
Odpovědět  Jan

A to “pokud víte” jak víte, že není blbost?Ten výběr politiků vymyslel kdo,kde to najdu,proč mě nepoučíte,vy “dávno vymyšleno”,to bude nějaký koumák.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jan
7. 7. 2024 17:26
Odpovědět  Tupý hulvát

Nejsem tu od toho abych vodil za ručičku líné prosťáčky. To jsem dělal patnáct let, že jsem se skupinou ostatních obětavých nadšenců ve svém volnu dělal prezentace, šířil informace pořádal různé osvětové akce. Ale kdo odmítá vidět nepomůže mu strčit důkazy a fakta ani přímo před nos. DNES UŽ NEHÁZÍM PERLY SVINÍM. Zvedněte líný zadek, protočte své zrezivělé mozkové závity A SÁM SE SNAŽTE. Hledejte a naleznete. Ale můžu vám aspoň pro začátek něco málo napovědět. Pár klíčových slov, profesor Dienel-plánovací buňka (zkvalitnění referenda) proces výběru kvality a kontroly kandidátů -testy EI, zrušení imunity atd. Pokračujte lenochu….ležet na pupku a komandovat druhé umí každý osel…

Bai
7. 7. 2024 23:25
Odpovědět  Jan

Bez urážek by to nešlo? Pokud jde o vaše mozkové závity, dohledejte si s jejich pomocí něco o tatičkovi Masarykovi.

Jan
8. 7. 2024 06:02
Odpovědět  Bai

Jak kdo ke mně, tak já k němu. Už jsem dávno odložil diplomatické rukavičky…..

cool
8. 7. 2024 10:09
Odpovědět  Jan

Mají představu že je nikdo nezavře do klece ale lockdowny – mezi ploty a opíchat je zvládl i rubeš. ..budou ho trubky volit? Ta kvalita neinformujících se klesá na úroveň nosičů mozku v ruce, displaye.
https://www.rodon.cz
https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/444870851675262

Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.

Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.

Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti
Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.
Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.

Vzrůst mravnosti a morálky je nezbytnou podmínkou rozvoje společnosti.

cool
8. 7. 2024 10:11
Odpovědět  cool

To jsem tam chtěl dát a divil jsem se že se to nezobrazí. 🙂 Až po odeslání, nějak si ty formáty nesedli.

Standa
8. 7. 2024 06:51
Odpovědět  Bai

,,Tatíček” Masaryk je pouze současnou legendou. Ve skutečnosti byl pro zachování U-R.Ale vezl se na vlnách zahraničních povelů.Tak vzniklo Československo-kvůli rozbití R-U.Pak ty samé mocnosti rozvracely Č-S na dva státy ,, rozvracej a panuj”.Jak dopadlo Česko po rozvratu víme všichni. A nyní se buduje legenda Venci flašky, ožraly a hajzla.Trapáka , kterému postavili za jeho věrné služby sochu v DýýýýSýýý.
Oslavujete,, tatíčka” a zároven se rozbilo Československo ( při velkých vašich oslavách – tady i v Německu- prý jeho stát , údajný projekt. Musí rotovat v hrobě.Za chvíli budete říkat ,, tatíček Venca”!

cool
8. 7. 2024 10:18
Odpovědět  Standa

Je o tom seriál. Pro mladé – nejsou tam reklamy tak se budete nudit. 🙂
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10362011008-ceske-stoleti/

cool
8. 7. 2024 10:22
Odpovědět  cool
  1. díl 24:10 náhodně jsem trefil 🙂 svjeoovčani
Jaroslav
7. 7. 2024 21:00
Odpovědět  Jan

Ano je systém výběru politiků (s kvalitouto ovšem nemá nic společného,jene ). Byl jsem v jakémsi kurzu o Transatlanticke spolupráci. Tam a v podobných kurzech si usa vybírají politiky. Ne proto aby kvalitně sloužili svým národům, ale aby za peníze svých národů prosazovali cizí zájmy. Podívejte se na různé pekarove, bez podobného výběru by po ní ani pes neštěk. Jene, asi z Dačic. Těm řečím o kvalitním výběru nevěří ani v parlamentu ČR. Tam se vyje s vlky a prvotní prioritou je udržet si koryta. Osobně si více vážím lehkých děv, ty nic neokecaji, nic zadarmo nedostanou a všechno musí oddřít . Porovnej to s politiky- para co? Para přece ziti

EvaK
7. 7. 2024 23:09
Odpovědět  Jan

Jak později se dozvěděl? Střílelo se celou 1.republikou. To nebylo jen jednou!
1. Ružomberok (2. února 1919) zranění
2. Bratislava (12. února 1919) 7 mrtvých
3. Rumanová (28. března 1920) 2 mrtví
4. Hlohovec (18. srpna 1920) 1 mrtvý a tězce zranění
5. Praha (10. prosince 1920) 1 mrtvý a těžce zranění
6. Most (14. prosince 1920) 9 mrtvých a hodně těžce zraněných
7. Vráble (17. prosince 1920) 3 mrtví a jedno postřelené dítě
8. Krompachy (21. února 1921) 4 mrtví
9. Ardenovo na Zakarpatské Ukrajině (2. července 1921) 2 mrtví
10. Topolčany (12. října 1921) 1 mrtvý
11. Hrušová na Zakarpatské Ukrajině (1. června 1922) zranění
12. Nové město nad Váhom (14. června 1922) 1 mrtvý
13. Košice (30. července 1922) zranění
14. Močenok (1. srpna 1922) 1 mrtvý
15. Dulová na Zakarpatské Ukrajině (27. října 1923) 1 mrtvý a těžce zranění
16. Poljana na Zakarpatské Ukrajině (30. května 1924) zranění
17. Svaljava na Zakarpatské Ukrajině (3. srpna 1924) 3 mrtví
18. Trenčín (8. října 1924) 1 mrtvý
19. Praha (10. února 1925) těžce zranění
20. Orlová (4. dubna 1925) 2 mrtví a těžce zranění
21. Berehovo na Zakarpatské Ukrajině (31. května 1925) 1 mrtvá
22. Praha (11. června 1926) zranění

EvaK
7. 7. 2024 23:18
Odpovědět  EvaK

23. Krškany (2. května 1928) 1 mrtvá a těžce zraněné
24. Boroňava na Zakarpatské Ukrajině (8. října 1928) zranění
25. Dolní Rychnov, Oloví – okres Sokolov (17. ledna 1930) zranění a vyjímečný stav
26. Radotín – okres Praha-západ (20. dubna 1930) těžce zranění
27. Duchcov (4. února 1931) 4 mrtví
28. Košúty – okres Galanta (25. května 1931) 3 mrtví
29. Chust na Zakarpatské Ukrajině (20. července 1931) 1 mrtvý
30. Frývaldov (dnešní Jeseník) – (25. listopadu 1931) 7 mrtvých a 1 mrtvé dítě
31. Turja Pasika na Zakarpatské Ukrajině (18. února 1932) 1 mrtvý
32. Strakonice (19. února 1932) zraněné
33. Horní Suchá- okres Karviná (30. března 1932) 1 mrtvý
34. Most (13. dubna 1932) 2 mrtví
35. Červená Skala – Margecany (8. června 1932) 1 mrtvý
36. Holič – okres Senica (8. června 1932) zranění
37. Pohorelá – okres Bánská Bystrica (9. června 1932) asi se netrefili
38. Sútor – okres Rimavská Sobota (15. července 1932) 1 mrtvý
39. Nižná Apša na Zakarpatské Ukrajině (21. září 1932) 1 mrtvý
40. Polomka – okres Banská Bystrica (16. listopadu 1932) 2 mrtví
41. Rosicko-Oslavansko (12. prosince 1932) 1 umlácený
42. Gemerská Horka – okres Rožňava (11. února 1933) 1 mrtvý

EvaK
7. 7. 2024 23:20
Odpovědět  EvaK

43. Volovce na Zakarpatské Ukrajině (2. března 1933) 1 mrtvý
44. Čierny Bialog – okres Banská Bystrica (7. června 1933) zranění
45. Rachovský okres na Zakarpatské Ukrajině (11. března 1935) těžce zranění
46. Čertižné, Habura – okres Humenné (13. a 14. března 1935) zranění.

8. 7. 2024 10:46
Odpovědět  EvaK

Ale za to umožnil čs. légiím v Rusku, aby tam bojovaly za zájmy KoZa (jó, ti už tenkrát před 100 lety věděli, jak nechat za sebe bojovat a umírat ty jiné). Když ten KoZa nám tu naši republiku umožnil…

Standa
8. 7. 2024 06:56
Odpovědět  Jan

Promin, ale jsi takový vůl, že to není snad možné.Kolik faktů chceš přinést? Máš je doleji ..,, Tatček” moc dobře věděl o střelbě do nespokojených a neosbrojených protestujících a s láskou to kvitoval.

8. 7. 2024 10:37
Odpovědět  Jan

Ve Švýcarsku referendum funguje na otázky, jestli na křižovatce v obci se postaví semafor nebo ne. Jejich “kvalitní politici” ale dělaj, to co chce EU/US KoZa, ne to co referendum (na př. neutrálita).

Frank1 -
7. 7. 2024 09:20
Odpovědět  Jan

Nic nebylo nedopatrenim, jste stale oklaman, aniz to vite. A myslite si ze vite. Akorat kulovy.

Jaroslav
7. 7. 2024 21:02
Odpovědět  Frank1 -

Páni, on není oklaman je to demagog a nemá s ním cenu diskutovat.

cool
7. 7. 2024 13:01
Odpovědět  Jan

Nestane, muži v 55 ženy v 50 do důchodu. A potom placený každoroční roční zájezd do světa aby si i prohlédli zdevastované korporátníky.

Bai
7. 7. 2024 23:17
Odpovědět  Jan

Souhlasím, až na toho Masaryka. Považuji ho za nasazeného anglosaského agenta. Nic víc.

Velitel
7. 7. 2024 07:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Podívejme se na realitu.Když končila Trumpeta mělo USA například 1000ks děl M777, tedy stejně jako v roce 2022. Od té doby jich na Ukrajině rusové zničili více než 120ks, víte kolik jich USA letos vyrobilo, žádné. Přitom RF minulý týden banderistánu zničilo 110 dělostřeleckých hlavní z y
toho z USA jich bylo minimálně 20%. Kdyby vše byly americké M777 bylo by USA bez M777 za 8 týdnů a USA za 6 měsíců kdy toto sledují nevyrobilo ani jedno nové.
Aktuální cena M777 je více než 4M$/ks. 80-90 milionů Kč za tažené dělo to si dějí prdel, pokud by USA mysleli válku u kravína vážně museli by nyní vyrábět 100ks těchto děl týdně jen, aby nahradili ztráty dělostřeleckých hlavní u kravína, ale nevyrábí nic. . Proč jednoduše ani USA nemůže natisknout 400 milionů dolarů týdně , to je cca 9 miliard Kč týden co týden jen za primitivní tažená děla. Kromě toho oni nemají ani kapacity, lidi a hlavně suroviny, aby v takovém kvantu vyráběli tak primitivní věc jako je tažené dělo. Nějako americké hovado napadlo vyrábět M777 z oceli s vysokým obsahem titanu a 1/3 světového strojírenství titanu představují zlí Rusové.Kolik by dnes USA stala výroba samohybné houdnice M109 Paladn se ani neptám.

Velitel
7. 7. 2024 08:08
Odpovědět  Velitel

Podle ruských oficiálních údajů už zničili od začátku války banderovcům 11215 děl a minometů.
USA zkrátka nemají šanci , podařilo se jim stvořit systém v kterém se v USA a KoZa obecně nedá nic za rozumní peníze vyrábět a tak bud uzbrojí sami sebe nebo prostě tak jako tak prohrají.
Nebo jinak, pojďme do ČR, ten spolek neozbrojených komiků nyní nakupuje lehký kulomet MINIMI za 1,5M Kč / ks ne není to překlep. Lehké kulomety UK-59 vyráběla zbrojovka Vsetín a mezi lety 1969 až 1962 jich vyrobila 31500ks celá ČSLA byla přezbrojena koncem roku 1964 a cena byla pod 10000 Kčs/ks. Jen nakoupit 31500 ks Minimi by dnes stálo skoro 50 miliard Kč a trvalo x desítek let. Co dodat

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaroslav
7. 7. 2024 09:15
Odpovědět  Velitel

Že ty zbraně jsou předražené a trvá to dlouho je dobře. Představte si, že by makali stachanovskymi tempy, jako kdysi Zbrojovka Vsetin. To by bylo mrtvých. Kdysi jsem dělal na odzbrojení, kdy jsme si sami (Československo) zničili 2500 tanků a spoustu další techniky. Tehdy se mi to nelíbilo, dnes říkám zaplať Pánbůh. Západ v konečném důsledku přechytracil sám sebe. A pro nás pozitivum, mnohem méně mrtvých na Ukr.

Gales
7. 7. 2024 10:35
Odpovědět  Jaroslav

Zničení Škodovky – Záměr????

ModrýKlokan
7. 7. 2024 14:43
Odpovědět  Jaroslav

Jo, taky mě to napadlo. Svět není černobílý a vládnou mu paradoxy.

Jen jedna věc na tom není vtipná. Jestli nás napadnou ze západu bandy arabů a negrů, prchající, či nasazení z Německa a Francie, tak se nebudeme mít čím bránit. Ta kolaborantská vládní lůza zdrhne někam na Floridu.

Standa
7. 7. 2024 09:23
Odpovědět  Velitel

Myslíte, že se mohou uzbrojit, když si na to natisknou nekryté peníze?Dokud funguje SWIFT a dolarový standard?

ijn
7. 7. 2024 09:36
Odpovědět  Standa

do 5 let KoZa kapituluje, ovládají KoZa protektorátní Slované, přebírají KoZa aktiva a bude na světě klid na práci=obnovu,…..dožijeme se bez vakcinace zářných zítřků!!!

Aleš
7. 7. 2024 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby netáhlo NATO na východ nebyla by válka na Ukrajině, Nigel Farage.

Není to jak říká politolog, že kdyby byl silný prezident USA Rusko by tam nevpadlo. Vypadlo by tam taky, ale válka by byla hned světová, jaderná.

Den kdy zdechne USA a EU bude druhý květen 1945.

Tupý hulvát
7. 7. 2024 09:26
Odpovědět  Aleš

Myslíte, že silný prezident je ten, kdo jako úplný debil zničí svět kvůli nějaké ukrajině?

Gales
7. 7. 2024 10:39
Odpovědět  Aleš

NATO slouží pouze světovým zloduchům.Obyčejnej člověk z něj má kulový.Zrušit bez náhrady.

Autor
7. 7. 2024 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Podivuhodné názory.
Amerika je nástroj určitých kruhů, které chtěly přenést vše do Asie. Jenže zapomněli, že místní elity, ať jsou jakékoliv, chtějí sami řídit přinejmenším svou zemi. A tady nastupuje nutnost, že takových jako jsou (neo)liberálové, zrádců svých zemí a kteří mohou vůbec přežívat pouze a právě za podpory zvenčí, a Západ si je “vyráběl” po dlouhá desetiletí, se ty elity na místě musí zbavit, aby jen mohly žít. Západ vždy využíval zrádce, bylo to i během kolonizace Amerik, Asie i Afriky, ale stejně se jich pro jistotu nakonec stejně zbavoval. Proto každý, kdo preferuje především USA a Anglii patří minimálně pod kuratelu – je to potenciální zrádce.
Sovětský svaz padl zevnitř, protože část “elit” se rozhodla, že chce žít jako na Západě, každý týden si jen tak zaletět do Říma, Paříže … Když SSSR padl, okamžitě se objevilo v obchodech zboží a zůstalo by tam, kdyby nebyla likvidace všeho průmyslu a vší výroby.
Evropská unie nikdy nebyla předurčena k tomu, aby zlepšovala život obyčejných Evropanů, měla jen pomáhat vzájemnému obchodu a teprve postupem doby se z toho stalo byrokratické centrum. Ostatně i USA vládne byrokracie.

Autor
7. 7. 2024 09:32
Odpovědět  Peter 008

Když ta byrokracie nechce, tak americký prezident neprosadí nic. Jako Trumpa ignorovali přímo ukázkově.
Nic se nemůže změnit ani po volbě zcela jiného člověka v USA za prezidenta, protože je tam takový systém, který nepropustí jen tak někoho vůbec do voleb. Zvláště takového, který by měl “nevhodný” názor na řízení země. Současní kandidáti jen představují různé větve jednoho stromu. Nic víc.
Západ mohl růst spolu s rozvojem svého systému – kapitalismu a s pádem západního typu kapitalismu prostě padne. Systém založený na krádežích, ničení, vraždění, válkách, podvodech, zotročování a vysávání zdrojů od jinud protě nemůže trvat věčně. Nepadne-li teď, pak se zničí sám, čas prostě dozrál a historicky řečeno mu zbývá maximálně tak 5% doby trvání. Bude to – lapidárně řečeno – proto, že zloděj nemůže nikomu věřit, že ho ten někdo jiný neokrade. A paradox je v tom, že nakonec všichni ti “elitní bůhvíco” o všechno stejně přijdou.
Jediná šance na skutečný mír je výprask Západu na holou s jeho odkaszem do patřičných mezí. I když pro nás by to byl jeho návrat na ryze původní půdu – do Anglie a Francie.

Autor
7. 7. 2024 09:42
Odpovědět  Peter 008

Ale jinak takové hlasy jsou tady na Západě osamocené, protože se veřejně příliš nenosí. Bohužel.
Kdyby lidé dokázali jen trošku přemýšlet, muselo by jim dojít, že všechno to pozlátko Západu je opravdu jen pozlátko, které se zlatem nemá společného nic víc než odstín žluté barvy.
Normální je, když se lidská společnost stará o všechny své členy, dává jim dostatek jídla, obuje je, oblékne je, a lidé mají kde žít a spát. Zároveň lidé společnosti vracejí vše tím, že prostě tyto potřeby sami zajišťují jejich výrobou. Kdyby Západ byla tlupa paviánů – a někdy k tomu není až tak daleko, pak by v pralese nemohla taková tlupa dlouho přežít. Ostatní tlupy a nejen paviánů – by je prostě sežraly.

Asi tak logický je Západ jako popisek u tohoto snímku (realita):

Pavián guinejský žije převážně na stromech

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
7. 7. 2024 13:51
Odpovědět  Peter 008

Nedávno jsem narazila na termín DÁRCOVSKÉ STÁTY. Myslím, že je velmi výstižný.
Jsou státy, které jsou přinuceny všechno darovat a na oplátku dostanou jen slib, že pokud budou dále poslušní, nedostanou do zubů.
Od obyčejných vyděračů s bejsbolkou se to liší jen tím, že se zaštiťují spoustou rádoby
odborných nesrozumitelných keců z oblasti ekonomie, a což je nejvíc k pláči z oblasti
“lidských práv”.

Frank1 -
7. 7. 2024 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Oberg je osamely varujici kazatel. Dansko je nadale verny cokl USA a skodi mirovemu procesu jak jen muze.

Tom
7. 7. 2024 11:26
Ohodnotit příspěvek :
     

…a možná něco pro zasmání. Víte proč cikáni nejezdí závod tour de france?
Protože diváci, by poznávali svoje kola.

cool
7. 7. 2024 12:55
Ohodnotit příspěvek :
     

ctrl

Komu patřila Okrajina, Finsko, Polsko atd. kdysi. Stačí se podívat na světové mapy v Berlíně v roce 1915 no přece Ruskému imperiu. A nebýt Trockého a Lenina tak by to mohlo být teoreticky do dneška.

 
7.7.2024
 
 09:09:39 
Odpovědět
Snad nevěříte tomu že ta tlupa liberálních idiotů se vyzná v mapě.

 
7.7.2024
 
 09:24:34 
Odpovědět
Ne, mají vskutku jenom slabomyslné dřísty formantů bláznivých floskulí od zkumáků neoliberálů nesouměřitelně bohatých bubliňáku co jim teď splaskává. Věří snad někdo tomu že si zaslouží majetky z tiskárny “žabích kůží na padesát planet s mileniem produkce, no a kteří se debilizovaným obětem smějí ale brixs jim už protírá zrak. Neumí jinak fungovat než paraziticky od věků jako černá šlechta. A než by zchudli spálí svět i se sebou darmožrouti.
https://bezpressu.news/videa/tucker-na-x-rozhovor-s-alexem-jonesem-1-cast/
https://bezpressu.news/videa/tucker-na-x-rozhovor-s-alexem-jonesem-2-cast/

zuzana
7. 7. 2024 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Arcibiskup Vigano: Epstein vydíral politiky pro Mossad

https://aktax.cz/arcibiskup-vigano-epstein-vydiral-politiky-pro-mossad/