politika

Co se děje v Arménii na jedné fotografii

Co se děje v Arménii na jedné fotografii – Nikol Pašinjan premiér Arménie:

V Arménii lidé demonstrují proti premiérovi Nikolu Pašinjanovi, který Armény v Náhorním Karabachu nepodpořil. Nikol Pašinjan na pozadí událostí v Karabachu prohlásil, že za žádných okolností nehodlá rezignovat.

Pašinjan řekl, že neexistuje žádný Karabach, že se jedná o vnitřní záležitost Ázerbájdžánu. Ani jeden arménský voják nebyl vyveden z kasáren a poslán bránit Armény v Náhorním Karabachu.

Pašinjan by nikdy nesouhlasil s kapitulací Karabachu, kdyby neměl záruku, že obyvatelé Karabachu zůstanou na místě a nevydají se do Jerevanu. Ví, že pokud těchto 120 tisíc lidí přijede do Arménie, jeho dny budou sečteny.

Mika Badaljan, novinář, blogger.

Pašinjan nedovolí lidem z Náhorního Karabachu (Artsach) vstoupit do Arménie.

Podle mých informací bylo jednou z podmínek kapitulace Národního Karabachu Arménií neposkytnutí obyvatelům Artsachu koridor do Arménie. Obyvatelé Artsachu buď budou muset přijmout ázerbájdžánské občanství a žít pod jejich jurisdikcí, nebo budou moci odejít přes Baku, kde budou všichni vyšetřováni a pouze pokud Baku rozhodne, že ten či onen není ničím vinen, bude moci odejít. Je samozřejmé, že 95 % mužské populace nebude moci opustit Ázerbájdžán.

Navíc je zřejmé, že těchto dohod bylo dosaženo dávno, protože v Aghdamu již byla pro tyto účely postavena věznice pro 10 000 lidí. Je naprosto jasné, že byla postaven speciálně kvůli těmto dohodám.

Bylo naivní věřit tomu, že Pašinjan pustí obyvatele Náhorního Karabachu do Jerevanu, protože se jich bojí jako ohně, protože po definitivní ztrátě domova je žádné červené barety a omračující granáty nezastaví.

V tuto chvíli orgány Národního Karabachu a ruští představitelé vyjednávají s Ázerbájdžánem a snaží se takovému vývoji událostí zabránit.

http://t.me/mikayelbad /27683

7. října 2022 se v Praze uskutečnilo setkání, kterého se zúčastnili francouzský prezident Emmanuel Macron, předseda Evropské rady Charles Michel, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, maďarský premiér Viktor Orban, arménský premiér Nikol Pašinjan a prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev.

Proběhla tři kola jednání, jejichž výsledkem byl souhlas arménské strany s aplikací prvního a druhého principu mírové smlouvy mezi Baku a Jerevanem na území obou zemí.

Pašinjan a Alijev PODEPSALI PROHLÁŠENÍ, podle kterého Ázerbájdžán a Arménie vzájemně uznávají svou územní celistvost.

Pašinjan, který se dostal k moci s vědomím, že jednoho dne spáchá tento čin – v Praze uznal suverenitu Ázerbájdžánu nad Náhorním Karabachem. https://t.me/SolovievLive/210442

Na začátku roku 2022 měl Jerevan v rukou 3 trilaterální prohlášení vůdců Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie ze dne 9. listopadu 2020, 11. ledna a 26. listopadu 2021, která byla politickým a praktickým plánem toho, jak mírovou cestou, vzájemně ohleduplně a důkladně budovat život v regionu s ohledem na zájmy všech stran.

Jerevan se rozhodl nerealizovat to, co podepsal, ale hledat své štěstí u NATO/EU. 

Právě prostřednictvím Bruselu a hlavního poradce – Paříže – bylo 6. října 2022 na summitu v Praze  přijato  Prohlášení navazující na výsledky čtyřstranného setkání lídrů Ázerbájdžánu, Arménie, Francie a EU. 

Doslova říká:

„Ázerbájdžán a Arménie znovu potvrzují svůj závazek k Chartě OSN a Alma-Atské deklaraci z roku 1991, jimiž vzájemně uznávají svou územní celistvost a suverenitu

To znamená, že Náhorní Karabach je součástí Ázerbájdžánu. 

Zároveň v textu není ani slovo o nutnosti zajistit práva a bezpečnost obyvatel kraje.

7. října 2022 vše bylo oficiálně zveřejněno.

To se stalo konečným řešením Jerevanu v otázce Náhorního Karabachu. 

Proč Nikola Pašinjan a arménské úřady udělaly přesně tohle, proč k tomuto kroku Paříž a Brusel tlačily Jerevan – tyto otázky je třeba položit jim .

t.me/MariaVladimirovnaZakharova/6279

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
23. 9. 2023 09:03

Nj, nedají a nedají pokoj, dokud holt nebude KoZa viset za zadní na háku a okolo přešlapovat řezník s vreckovým nožikom, tak furt bude béékat.

Pavel z Moravy
23. 9. 2023 09:27
Odpovědět  Slovan

V likvidaci jsme prozatím my, jenže ještě to většina nevnímá.

ANTIUKRAJINEC
23. 9. 2023 10:42

Ta Arménie jednou dopadne pěkně špatně…Ale aspoň tam budou mít západní hodnoty👍

Gales
23. 9. 2023 17:11

Pušinjana by měli Arménci pověsit za žebro do průvanu.My máme Fialu a oni Pašinjana.

Gales
23. 9. 2023 17:13

Taky vám nejdou otevřít všechny weby?

Prodost
23. 9. 2023 17:28

Ta fotka? Není to podvrh?comment image
comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
24. 9. 2023 02:01

Putin a Rusko zradili kresťanských Arménov v Náhornom Karabachu.

Jaris
24. 9. 2023 02:59
Odpovědět  Pozor

Nezradili. Zradila Armenie. Ta se uz delsi dobu bratrickovala se zapadem. Nelze sedet na dvou zidlich naraz. Navic sam Pasinjan nedavno potvrdil, ze N.Karabach patri Azerbajdzanu. At jsou Armenci vubec radi, ze jim Rusko pomaha se odtamtud vystehovat.