politika

Co řekl Putin novinářům

V rozhovoru s novináři v ústředí své kampaně se Putin vrátil k možnosti vytvoření „sanitární zóny“ na Ukrajině kvůli útokům na pohraniční regiony, řekl, že rozhodnutí o personálních změnách budou činěna „klidně, přátelsky“ a nastínil priority svého nového prezidentského období. 

Ruský vůdce potvrdil, že byl připraven vyměnit Alexeje Navalného, ​​a vyjádřil lítost nad jeho smrtí a také označil situaci ve Spojených státech za „katastrofu, nikoli demokracii“. Rusko může zvážit návrh na olympijské příměří, ale neplánuje vyjednávat, „protože nepříteli dochází munice“.

Hlavní Putinova prohlášení zveřejnila agentura TASS.

O útocích na pohraniční regiony. „Nedáme jim pokoj“

Kyjev soustředil v pohraničním pásmu „místy až 5 tisíc lidí“. Takzvaný Ruský dobrovolnický sbor (RDK, uznaný jako teroristická organizace v Ruské federaci) a podobné skupiny zahrnují přes 2 tisíce lidí. Nyní je „jako maso, <…> vrhají do útoků“ – při posledních útocích tyto „takzvaní dobrovolníci” ztratili přibližně 800 lidí.

Rusko se bude chovat ke zrádcům z RDK, jako by byli ozbrojeni:

„Během Velké vlastenecké války byla taková formace – vlasovci. Také bojovali proti své vlasti. Jak dopadli, je dobře známo. Nyní jsou lidé, kteří bojují na straně neonacistů. Takových lidí existuje několik skupin. Čtyři. Celkový počet je asi 2000 lidí. Teď je házejí jako maso, aby zaútočili na státní hranici. Se zbraní v ruce šli proti své vlasti. U nás nemáme trest smrti, ale vždy, nyní i v budoucnu, budeme s těmito lidmi zacházet jako s těmi, kteří jsou v bojové zóně. Všechny orgány činné v trestním řízení budou instruovány, aby každého identifikovaly jménem. Nedáme jim pokoj. Měli by o tom vědět.“

(To je Putinův výklad z konce minulého století: „Najdeme je na záchodě, pak je v něm vymácháme”. A vymáchali všechny. Všechny, které měl Putin na mysli. Všichni byli chyceni a zneškodněni. Malý potěr se stále loví. A i ti, kteří zaútočili na oblast Belgorodu, budou dopadeni, nebo v každém případě budou loveni do konce života. Ale pokud jde o zatýkání a věznění, problém byl zjevně vyřešen: „nyní i v budoucnu se k nim budeme chovat jako těm, kteří jsou v bojové zóně“. https://t.me/Sladkov_plus/10025 Je zřejmé, že moc vězňů z této honičky neuvidíme.)

Vysoké ztráty Kyjeva v důsledku útoků na ruské pohraniční regiony hrají Moskvě do karet: „Pokud se jim to tak líbí, pak nám to v zásadě vyhovuje. <…> Tohle je pro ně takový mlýnek na maso.“

Vzhledem k útokům na oblast Belgorod může být Rusko nuceno vytvořit na přilehlých územích Ukrajiny „určitou sanitární zónu“, „kterou bude docela obtížné překonat“. Pokud jde o možnou velikost této zóny – „to je samostatná otázka“.

O situaci v zóně SVO

Ruská armáda již provádí „o něco více než jen aktivní obranu“: „Postup každý den. Postupně, důsledně. Ale každý den.”

„Obecně tato iniciativa náleží výhradně ruským ozbrojeným silám. V některých oblastech naši chlapci prostě rozřezávají nepřítele právě teď.“

O personálním řešení

Současný „administrativní tým v širokém slova smyslu pracuje velmi efektivně“, to platí pro vládu, centrální banku i prezidentskou administrativu. Personální rozhodnutí budou činěna „klidně, pracovně, přátelsky“ a „není třeba si z této věci lámat hlavu“.

V budoucnu musí být správní a řídící sbor vytvořen z účastníků speciální vojenské operace – „chlapů, kteří se nešetří v zájmu vlasti, bojují, nesou ztráty a přicházejí k úrazu v doslovném smyslu slova“.

O Navalném

“Pokud jde o pana [Alexeje] Navalného, ​​ano, zemřel. To je vždy smutná událost. Měli jsme další případy, kdy lidé zemřeli ve vězení.”

Putin souhlasil s návrhem na výměnu Navalného „za některé lidi, kteří jsou ve vězení v západních zemích“. Takový návrh Putinovi předložili pár týdnů před Navalného smrtí „někteří kolegové“: „Můžete mi věřit, <…> člověk, který se mnou mluvil ještě nedokončil větu a já už řekl: “Souhlasím!” Podmínkou bylo, „že by se [Navalnyj] neměl vracet“.

Podle Putina ve Spojených státech k podobné události také „došlo více než jednou“. 

“Ve Spojených státech se to nestalo? Stalo. A opakovaně.” 

O návrhu Macrona

Putin není seznámen s návrhem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vyhlásit příměří na Ukrajině během olympijských her v Paříži. “Jsme připraveni zvážit jakékoli otázky, ale vždy, v jakékoli situaci, budeme samozřejmě vycházet ze zájmů Ruské federace a ze situace v zóně bojového kontaktu”.

Moskva je pro jednání, „ale ne proto, že nepříteli dochází munice“. S přihlédnutím ke zrušení voleb na Ukrajině si Rusko ještě rozmyslí, s kým bude jednat: „To je otázka, která čeká na svého důkladného badatele“.

O volebních incidentech

Incidenty jako je znehodnocování hlasovacích lístků ve volebních místnostech jsou „přinejmenším nedemokratické“: „To je špatné, protože pokud vy sami nechcete volit <…>, pokud se vám nikdo nezamlouvá, to je jedna věc. A pokud se rozhodnete zkazit rozhodnutí těch lidí, kteří přišli a považovali za nutné volit, a vy se tak lajdácky stavíte k jejich pozici, pak je to špatné.“

Opozici je třeba jen pochválit za výzvy, aby přišla do volebních místností přesně v poledne: „Pokud opozice věřila, že je potřeba přijít a volit, je jedno koho, ale přijít a volit, pak je to dobře, výborně.“ 

“Pokud jsem pochopil, samotný protest ve skutečnosti neměl žádný účinek.”

O amerických volbách

V Rusku jsou volby demokratické, na rozdíl od Spojených států, kde používají administrativní zdroje k útoku na jednoho z prezidentských kandidátů, „včetně soudních instancí“: „To je prostě katastrofa, a ne demokracie.“

Praxe hlasování poštou navíc vytváří příležitosti k podvodům: „Kdo tam stojí a kontroluje? Ano, nikdo. Koupili hlas za 10 dolarů a pak nakoupili tisíce hlasů, přišli, házeli je do 12 hodin v noci – to je ono, takové je hlasování, taková je i demokracie.”

Rusko „neupřednostňuje“ žádného budoucího prezidenta USA: „Budeme spolupracovat s každým, komu dají voliči důvěru.

O vztazích se Západem

Reakce Západu na prezidentské volby v Rusku není překvapivá: „Co byste chtěli, aby povstali a tleskali? Bojují s námi, a to ozbrojenými prostředky.”

Západní země s příchodem „nových generací specialistů“, kteří „reálně vyhodnocují probíhající události“, budou proti Rusku jednat „sofistikovaněji“, ale své cíle nezmění.

Do budoucna nelze vyloučit přímý konflikt mezi Ruskem a NATO, i když o to nikdo nemá zájem: „Myslím, že v současném světě je možné všechno. Ale <…> to bude jeden krok od rozsáhlé třetí světové války. Myslím, že je nepravděpodobné, že by to někdo chtěl.”

O prioritách nového volebního období

“Především musíme vyřešit úkoly v rámci speciální vojenské operace, posílit naše obranné schopnosti a posílit naše ozbrojené síly.”

Hlavní úkoly pro rozvoj země byly stanoveny v nedávném poselství Federálnímu shromáždění. Plány, které jsou v něm uvedeny, byly vypracovávány několika měsíců: „To vše je proveditelné, vše bylo propočítáno.“

Zda Putin snil o takových volebních výsledcích

„Snil jsem o silném, nezávislém a suverénním Rusku. A doufám, že výsledky hlasování umožní nám všem společně s ruským národem dosáhnout těchto cílů.”

https://1url.cz/IuYLH

sdílet na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
miro
18. 3. 2024 21:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin by bol sprostý, keby kvôli nejakej pro anglosaskej olympiáde zastavoval boje . Oni si z neho vylúčením Rusov Z OH robia prdel. Tak nech si ju teraz urobí on z nich. Fair-play.

Albi
18. 3. 2024 23:55
Odpovědět  miro

V podstatě žádáte, aby Gosudar začal myslet (a tím i jednat) stejně jako KoZa.
A to má být to fair play? Vážně?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
19. 3. 2024 04:13
Odpovědět  Albi

Inu, je krajně nefér, že vyloučili Rusy z Olympijských her, ukradli jim vlajku a hymnu a milostivě je nechají soutěžit jako “nezávislé”… A pokrytecky neuvalí totéž na Izrael, který je stokrát horší…

Takže v tomto světle je jakýkoliv požadavek na uznávání “Olympijského míru” velmi trapný a absurdní… Jsou to Západní Hry proti Rusku, už dávno to není férová Olympiáda, tak ať si šmejdi trhnou…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
19. 3. 2024 07:41
Odpovědět  P.A.Semi

mluvíte mi z duše 🙂

Rajko
19. 3. 2024 11:53
Odpovědět  P.A.Semi

Nehledě na to, že vstřícný krok pozastavení operací SVO bude brát KOZA jako slabost, ne sílu. A dovedu si živě představit, že zelení přestávku použijí k nějaké sviňárně. Měli se přeci od koho učit

zdendulka
19. 3. 2024 07:44
Odpovědět  Albi

Albi, KoZa slušnosti nerozumí, považují ji za slabost….

Pavel z Moravy
19. 3. 2024 10:29
Odpovědět  Albi

Albi, západ přece nikdy fair play nehrál a ani hrát nebude. Tito lidé si žádné fair play nezaslouží. Jen hlupák může donekonečna důvěřovat tomu, kdo se mu při každé vhodné příležitosti snaží vrazit kudlu do zad. Proto jsme my, lidé této malé země tam kde jsme. Kdybys nebyl hlupákem, nestal bys se otrokem.

Albi
19. 3. 2024 10:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

No právě.
Ale Miro považuje za fair, hrát podle not diktovaných KoZa..
To znamená už předem jasnou prohru, protože co je dovoleno USA, je přímo zakázáno RF.

Helena
19. 3. 2024 06:56
Odpovědět  miro

Neúčastí na OH nikdo o nic nepřijde, protože to bude jemný souboj transek všech druhů a barev s pavími pery v zadnici. Olympijské hry už nikoho totiž nezajímají. Normální svět si udělá své sportovní soutěže a na OH seje Bílej Tesák. A od toho se bude odvíjet i sponzoring těchto “OH”.

zdendulka
19. 3. 2024 07:42
Odpovědět  Helena

uvidíme, jak se makaronek vycajchuje 🙂 🙂 🙂

katango
19. 3. 2024 10:17
Odpovědět  zdendulka

Jestlipak už si v Paříži poradili se štěnicema? A vyčistili Seinu, aby se v ní dalo plavat? Plánujou v ní prej nějakej plaveckej závod.

Helena
19. 3. 2024 10:55
Odpovědět  katango

Seinu? a vyčistit? – ti ještě ani nevyvezli od loňska odpadky. Tam musí být smrad, potkani a mezi tím arabští obohacovači s flintama – to budou Olympijské hry jen pro otrlé.

Pavel z Moravy
19. 3. 2024 10:33
Odpovědět  Helena

Na takové hry jim se.re nejen Bílý Tesák, ale každý normální tvor.

Albi
19. 3. 2024 10:55
Odpovědět  Helena

Ovšem ty “paralelní” soutěže začalo Rusko – takový unfair “podraz”, místo aby poslušně ukázalo své sportovní úspěchy podle pravidel daných KoZa.

První z nich zní – Rusko nesmí zvítězit nikdy a nikde.
Nepovoluje se ani ve sportovních disciplínách, natož pak v obraně.své země.

Ladislav 💤
19. 3. 2024 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pane Putine, na anglosaské zrádce i usa se musí tvrdě!
Žádné vyjednávání, až po vítězství si vy diktujte podmínky! A zase jen tvrdě!
Parchantům se nedá věřit!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
19. 3. 2024 15:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo demokracii ,kterou vytváří USA je to demokracie krutovládce ,proto žádné slitování s Ukrajinou v době Olympiády.Ukrajina bude účastna a Rusko ne?