politika

Co mají společného Colin Powell, Petro Porošenko a Juanita Tichanovská?

Tichanovská se dohodla s EU na pomoci Bělorusku po změně moci.

Evropská unie poskytne Bělorusku pomoc po „demokratických změnách“ v republice. Bývalá prezidentská kandidátka Svetlana Tichanovská souhlasila s poskytnutím výhodného balíčku pomoci.

Tichanovská byla v pondělí v Bruselu, setkala se s předsedou Evropského parlamentu Davidem Sassolim, vysokým představitelem EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borrellem a členy Evropského parlamentu a ti souhlasili s poskytnutím evropské pomoci Bělorusku poté, co „tam dojde k demokratickým změnám“.

Člen běloruské rady pro koordinaci Pavel Latuško dříve řekl, že po změně moci opozice očekává, že od Evropské unie obdrží pomoc ve výši až 4 miliard dolarů.

Tichanovská demonstruje v Evropském parlamentu „krutosti Lukašenkova režimu“.

Tichanovská podle nejprimitivnějších tréninkových příruček, které jen mohla západní mysl vymyslet, vede propagandu proti Lukašenkovi a Bělorusku jako celku. Jako obvykle se používají obrázky, (pasy Wagnerovců, kousky autobusu a zkumavky s bílým práškem).

Obecně platí, že nyní mají západní “demokraté” nevyvratitelné důkazy o Lukašenkově vině před nimi a celým světem. Zatímco jednobuněční jedinci mávají vlajkami na ulicích a demonstrativně trpí před kamerami, mohou podporovat gangy násilníků, podněcovat nepokoje a vinit Rusko ze zničení běloruského státu.

Tichanovská předložila Evropskému parlamentu důkaz o své „legitimitě“:

Ano, to vše se již stalo, to vše už bylo vidět, „západní partneři“ nemohou vymyslet nic nového … Jediná věc, kterou inovovali je, že přijali ženu do svých řad. Démonizace Běloruska a celého ruského světa pokračuje.

https://bit.ly/32RwhAY

sdíletj na