politika

CNN: další diplomatické vítězství Putina

CNN označila postoj Afriky vůči Rusku uprostřed západních sankcí za diplomatické vítězství Putina.

MOSKVA 4. června – RIA Novosti. Návštěvu předsedy Africké unie a prezidenta Senegalu Mackyho Salla v Soči lze považovat za diplomatické vítězství Vladimira Putina, uvedl David Mackenzie na CNN.

„Několik afrických států je do značné míry závislých jak na Ukrajině, tak na Rusku, pokud jde o dovoz obilí, slunečnicového oleje a hnojiv,“ připomněl.

Proto se zdrželi podpory rezoluce OSN odsuzující kroky Ruska. I to lze podle novináře nazvat diplomatickým vítězstvím Putina.

Pokud se Africe nepodaří získat obilí z Ukrajiny nebo Ruska, způsobí to silný růst cen potravin a může zpochybnit jejich dostupnost na tomto kontinentu, uzavřel Mackenzie.

https://bit.ly/3zjTTz2

AFRIKA VŠE BEDLIVĚ SLEDUJE: JAKÝ SIGNÁL VYSÍLÁ NÁVŠTĚVA PREZIDENTA SENEGALU V RUSKU

Vladimir Putin jednal s předsedou Africké unie, prezidentem Senegalu Mackym Sallem, v rezidenci Bočarov Ručej v Soči. Jednání se zúčastnil i předseda komise Africké unie Moussa Faki Mahamat.

Prezidenti Ruska a Senegalu jednali o potravinové bezpečnosti a dalších otázkách. 

Anastasia Popova upozornila na důležitý detail schůzky. “Kvalifikovaně provedeno, Afrika to bedlivě sleduje a určitě to ocení,” řekla.

Novinářka Anastasia Popova upozornila na důležitý detail schůzky.

Jde o to, jak Putin přijal afrického vůdce. 

Setkal se s ním v Soči na stejné úrovni, podle stejného protokolu, jako prezidenta Číny Si Ťin-pchinga. To je zvláště markantní na pozadí neúspěšných cest evropských lídrů do Ruska.

Setkání prezidenta Ruska s prezidentem Senegalu je velmi důležitým signálem pro celý svět… Ujišťuji vás, že Afričané pláčou radostí. Zde každý detail má své místo. Afrika to pečlivě sleduje a jistě to ocení, – říká Anastasia Popova.

Připomeňme, že Rusko a Čína důsledně prosazují své zájmy v Africe, což se velmi nelíbí Spojeným státům a evropským zemím.  Rozhořčena je především Francie, která považuje Afriku za zónu svého vlivu, ale zároveň regionu neposkytuje žádnou pomoc.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3akG3ln

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
4. 6. 2022 23:07

Na jednu stranu jsem rád, že jsem svědkem přeformátování banditského světového řádu na lidsky přívětivý, nebo aspoň přívětivější, na druhou mě nesmírně nas-írá na které straně opony zůstaneme trčet, pokud bude muset být spuštěna..

ladik
4. 6. 2022 23:13

Opona byla spuštěna a zůstali jsme díky debilitě ovčanů na straně odsouzené k zániku.

Milan ze Zahrady Čech
5. 6. 2022 00:13

A zde diplomatické vítězství afrochové

southfront.org/in-video-czech-rm-70-mlrs-spotted-in-severodonetsk/

Markýza
5. 6. 2022 15:24

Ták…a pročpak Putin nepřijal “evropské vůdce” podle náležitého protokolu, ahá? Nepřijal, holoubek, nepřijal a “vůdcové” se štětí; ale aby se podívali, jak jednají oni s ním – a nejen s ním? To ne, panáčkové (a panenky) to je nenapadne. Jak to předevčírem brilantně řekl v Bratislavě indický ministr vnitra: přestaňte se tvářit, že vaše problémy jsou problémy celého světa, kdežto problémy světa vás nezajímají.
Tak to začíná – obyčejnou lidskou zdvořilostí – a končí to protokolama……

Ladislav
5. 6. 2022 18:27
Odpovědět  Markýza

Pan Putin je pan Putin! Na něho z těch světových fašistů nikdo nemá! Převyšuje moudrosti i inteligenci!

Milan ze Zahrady Čech
5. 6. 2022 18:53
Odpovědět  Markýza

No, jás také netřesu svini kopýtkem.

Markýza
5. 6. 2022 19:55

Taktak. Báječní jsou v tomhle Indové – trošku jsem si zapídila a už víckrát udělali z těch nafoukaných anglosasů malé kluky a dobře jim tak.
To je furt keců o korektnosti a obyčejná lidská zdvořilost nikde.