Citáty Stalina o Anglii a její politice, která je stále aktuální

Josif Vissarionovič Stalin se dobře orientoval v mezinárodní politice. Shromáždili jsme několik jeho citátů o Spojeném království, které dodnes neztrácejí na aktuálnosti.

1. V podstatě pan Churchill a jeho přátelé v Anglii a Spojených státech předkládají národům, které nemluví anglicky, něco jako ultimátum: přijměte dobrovolně naši nadvládu a pak bude vše v pořádku, jinak je válka nezbytná.

2. Obzvláště úspěšní jsou Angličané při podněcování etnické nenávisti a podněcování některých národů proti jiným. Díky takové taktice, uplácení mizerných a zkorumpovaných vůdců různých národů, se kapitalistické ostrovní Anglii – první továrně na světě, zanedbatelné velikosti – podařilo zmocnit se obrovských území, zotročit a okrást mnoho národů světa, vytvořit „Velké“ Britské Impérium, ve kterém, jak honosně říkají Britové, slunce nikdy nezapadá.

3. Je třeba poznamenat, že pan Churchill a jeho přátelé v tomto směru nápadně připomínají Hitlera a jeho přátele. Hitler zahájil kauzu rozpoutání války vyhlášením rasové teorie, když prohlásil, že pouze lidé mluvící německy představují plnohodnotný národ. I pan Churchill začíná kauzu rozpoutání války rasovou teorií, přičemž tvrdí, že pouze národy, které hovoří anglicky, jsou plnohodnotnými národy povolanými rozhodovat o osudu celého světa.

Německá rasová teorie vedla Hitlera a jeho přátele k závěru, že Němci jako jediný plnohodnotný národ by měli vládnout jiným národům. Anglická rasová teorie vede pana Churchilla a jeho přátele k závěru, že národy, které ovládají anglický jazyk, jako jediné plnohodnotné, by měly vládnout nad zbytkem národů světa.

Jak vidíme, nyní je politika anglosaského světa tomu velmi podobná. 

Vede už jen „Nová Anglie“ v podobě Spojených států, které klidně zasahují do vnitřních záležitostí kteréhokoli státu. Stalin ukázal pravdu již v první polovině 20. století i nyní stále aktuální ve vztahu k současné mezinárodní politice 21. století.

Milan Novický
https://bit.ly/2Zxv6Y5

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
28. 10. 2021 23:16
Ohodnotit příspěvek :
     

J. V. Stalin byl jeden z největších státníků 20. století, měl obrovský přehled o mezinárodním dění tehdejší doby a tu anglosaskou hnusnou a odpornou verbež měl prokouknutou až do morku kostí! Jak vysoce aktuální jsou jeho názory na tuto geneticky zk……. anglosaskou sebranku až do dnešních dnů! Jen to, že se Sovětskému svazu podařilo získat a vyrobit atomovou bombu již v r. 1949 a ta anglosaská verbež se bála odvety, zabránilo rozpoutání třetí světové války proti SSSR a socialistickým státům východní Evropy, kterou si tak mocně přál ten zmetek churchill!!

paw
29. 10. 2021 02:09
Odpovědět  Michal47

Se dnesni situace od tech dob prilis nelisi..Kdyz chce Karrenbauer nacpavat Rusko atom bombama. Kdyz vladne pece ,starosti, a s podivnostmi taky s velkou ucasti hormonu ministryne, vybrane peclive Merkel..Kdyz vitezi hormony..
Teroristi Talibanu uz jsou rychle jen tak asi zpoloviny,kamaradi Al Qaeda a nebo vubec a spoust , kterou tam zanechali pouze americani se stala velkou starosti narodu v cele s EU a cpou tam hodne.Obrovsky rozdil muzeme zaznamenat kdyz demonstruji mistni, evropane jsou biti vzdy jako zito a kdyz demonstruji ti zahranicni ,muzou si delat co chteji se souhlasem mirumilovne nahle policie..Maji sve ukoly v EU a jinde.
Kdysi se konaly v Evrope velke sjezdy evropskych a svetovych homosexualu , v hotelu Evropa-Sroubek se sedelo vsude na cervenem plysi,pozdeji dokonce revolucnim..To je co rict.
Jestli se jich zucastnil tehdy cisar Wilhelm a spol neni znamo.Pozdeji se zjistilo,ze je to nejhorsi valecny zlocinec vubec. Zadost o vydani z Holandska kam utekl nebyla vyhovena. Holandsko ma dnes starosti jak ukrast scythske zlato zapujcene krymskym muzeem,krymskymi lidmi , kteri jak tvrdi stejna vlada nemuzou za okupaci Krymu.
Dobyt Wilhelma nebylo mozne a vysvetleni ,ze vojska chteji domu, nechteji zase bojovat atd bylo dodano. Nevadilo vubec ,ze vojska 5 statu se vylodila rovnou v Rusku. Pocitam ,ze tenkrat stacilo nekolik vystrelu z nejake valecne lodi..To navnadilo Hitera ,ze taky vyvazne at udela cokoliv.
Poridil si gangy SA aspon.
Ale spojenci se po vylodeni zastavili, tez v nepruchodne Italii a tez pri vylodeni v Anzio, 25 km. od Rima , kde bylo jenom 1500 wehrmachtu a daleko vice odbojaru vyzbrojenych a cekajicich na signal. Americane cekali na Wehrmacht 2 dny a noci. A pak museli bojovat na plazi dlouho. To bych takticky nikomu nepral. Nekdy je treba ustoupit nepriteli a z plaze nebylo kam. To by schazelo, aby se lide samii v Italii osvobodili. Strategie osvobozovani ostruvku od vyhladovelych japoncu tez nebyla nejzdravejsi.Osvobodit rovnou Cinu a

paw
29. 10. 2021 02:43
Odpovědět  paw

byla zajistena vdecnost cinskeho lidu a nikoliv komunistum..To by se jiste dnes a predtim dost hodilo…
Vylodeni v Rusku v 1918 bylo ve stejnou dobu kdy nase Legie rebelovaly a zvolili si sve velitele. Mam mezery, jak se stalo ze nejlepsi synove naseho naroda octli se nahle pod vedenim Francie. Vi se ze kazda vlada nastrci do masakru jine kdyz muze a usetri obcany, vojaky sve..Kdo a jak to provedl,nevim a rusove zrejme zacali dost svidrat, kdyz jisty Masaryk a cech,prispechal vyjednavat o vojsku vedenem a pod moci fr. generala a vlady Francie..Za koho a s jakym poverenim chtel vyjednavat o francouzske armade, se nevi..A jake mel ty starosti..Masochisti u nas maji starosti a radi dodnes tvrdi,ze Legie ukradli statni poklad Ruska i kdyz to sami rusove do detailu popiraji..
Spojenci ve druhe pak nechali Berlin rusum a Dolfa s jeho nadejemi podvedli. Dopadl by stejne jako Wilhelm? Kdyby byli prvni amerikani/britove v Berline?
Polaci a jejich armada ,tez pod vedenim vlady Francie a jejich generalu valecne napadli rychle po strasne valce, Rusko hned v 1921..Ale byli zahnani daleko zpet..Starost velka o Afganistan kontrastuje prudce s lhostejnosti EU a spol o osud vetsinou okupovanych ,evropanu.
Zacal se tedy starat Putin a s velkou slevou dokonce. Ohrozovany zaroven atombombami a nepratelskymi hormony jiz zminene starostlive a velmi zavile ministrine dalsiho Raichu a stagu.

paw
29. 10. 2021 03:33
Odpovědět  paw

U nas meli reformatori mnoho prace a velky zase starosti v 68 s napravami, az si ani nemohli vsimnout , ze na hranicich stoji obrovske armady i s tankama. Aby pak byli velmi hodne prekvapeny..Nevsimavce Husako-Dubcekovske /a pratele byvaleho hlavniho fasisty a zlocince Macha a spol na Slovensku v 1938-45/,reformatori si je ze Slovenska dosadili ,co nejdrive na misto Novotneho, ktery musel byt predtim rychle odstranen jako Cech, protoze ten urcite by si vsim!!
Dneska zase..
Nejak to dnes vypada na oboji. Valka je na spadnuti, ale zaroven velke a hlucne az pres miru vyhrozovani Rusku a delsi dobu vnucuje taky podezreni, ze jde o pouhy hystericky tyatr za ucelem odvedeni pozornosti od zameru zakulisnich aktivit..
Najednou a pomerne nejak hodne toho ,spadlo a rychle a s velkym zmatkem a tez velkou nevsimavosti , do znacne zavislosti mnoha narodu a vlad a dost taky geostrategicky,do znacne a podstatne zavislosti a na prave Rusku..A.
Neni to urcite zdravy,takovy nevsimavosti a podivny starosti i ty hormonalni zaroven, pro nepratele Ruska vubec..Kdyz.
Cort znajet..