Čínský vyslanec při OSN hovořil o zločinech a genocidě ve Spojených státech

Stálý představitel Číny při OSN Zhang Jun reagoval na slova svého amerického protějšku, který obvinil Peking z genocidy Ujgurů.

Zhang Jun poukázal na vyhlazování původního obyvatelstva Spojených států, válečné zločiny Washingtonu a obrovský počet úmrtí na koronavirus. Komentář čínského vyslance uvedla RIA Novosti.

V neděli 6. února poskytla americká velvyslankyně při OSN Linda Thomas-Greenfieldová rozhovor CNN, kde uvedla, že v Číně dochází ke genocidě Ujgurů a zločinům proti lidskosti. Připomněla také problém Tchaj-wanu s tím, že Spojené státy se tam snaží „udržet bezpečnost lidí“.

V reakci na to Zhang Jun řekl, že odmítá nepodložená obvinění americké strany.

Zdůraznil, že „americká lež o ‚genocidě‘ v Sin-ťiangu“ již byla vyvrácena fakty. Diplomat také poznamenal, že urovnání tchajwanské otázky je vnitřní záležitostí Pekingu a neumožňuje zásah Spojených států ani jiných vnějších sil.

Zhang Jun také připomněl, že samy Spojené státy mají záznamy o porušování lidských práv. Zmínil také, že počet úmrtí na COVID-19 v zemi přesáhl 900 000 – téměř 200krát více než v Číně – a nadále roste. Diplomat také poznamenal, že kvůli používání střelných zbraní ve Spojených státech v roce 2021 zemřelo 17 800 lidí.

Systematické etnické čistky a masakry původních Američanů po celou historii USA jsou skutečnou genocidou a zločinem proti lidskosti. Nevybíravé zabíjení civilistů, včetně žen a dětí, americkou armádou v Sýrii, Afghánistánu a Iráku jsou již válečnými zločiny, řekl.

Spojené státy, podle něj, čelí vážným politickým, ekonomickým, sociálním a dalším problémům, které je třeba řešit, „než být posedlý myšlenkou o nadřazenosti Ameriky“ a přenášet odpovědnost na jiné.

Již dříve stálý představitel Ruské federace při OSN Vasilij Nebenzja řekl, že Spojené státy zasahují do vnitřních záležitostí Ruské federace, když šíří informace o tom, že ruské jednotky na svém vlastním území představují hrozbu pro mezinárodní společenství.

https://bit.ly/34DeUqX

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jara
8. 2. 2022 00:54
Ohodnotit příspěvek :
     

USA má tak co kecat. Skutečné jméno USA je: Genocida USA.Smrtka USA,nebo taky DemosatanUSA.

Michal47
8. 2. 2022 14:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento pindostánský blábol nemá cenu komentovat. Jako vždy zloděj křičí chyťte zloděje! Ale pindostán ve své sebestředné nabubřelosti a bezmezné primitivnosti si stále myslí, že je „vyjímečný národ“ sic! a nechce pochopit, že je to jenom odporný paskvil, který je na obtíž všem ostatním národům na Zemi. Zhang Jun jim to krásně naservíroval, co jsou zač, ale ti neandrtálští bezmozci ve Washintonu toto nemohou pochopit. Kde není žádná mozková kůra a dokonce ani ten mozek sám, tam také nelze nic chápat, tam lze jen prudit výblitky, které jsou všem normálním lidem pro smích!