politika

Čínské ministerstvo zahraničí o „genocidě“ Ujgurů

Čínské ministerstvo zahraničí o „genocidě“ Ujgurů

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying dnes kritizovala jednotlivé západní politiky, novináře a vědce za to, že si vymysleli falešné výmysly o takzvané „genocidě“ a „nucené práci“ v autonomní oblasti Sin-ťiang Ujgur / severozápadní Čína /. Na tiskovém briefingu Hua Chunying komentovala názory jednotlivých politiků z Kanady, Spojených států a Austrálie na situaci v Sin-ťiangu.

Připomínajíc, že ​​ujgurská populace Sin-ťiangu se za posledních 40 let více než zdvojnásobila, zeptala se mluvčí ministerstva zahraničí, zda byl někdo někdy svědkem takové „genocidy“.

“V poslední době někteří zástupci Kanady, Spojených států a Austrálie neustále šíří lži o situaci v Sin-ťiangu,”
uvedla Hua Chunying. Poukázala na to, že čínská strana poskytuje celou řadu podrobností o tom, co se v Sin-ťiang Ujgur děje, ale zdá se, že tito lidé nejsou ochotni poslouchat.

Podle ní tito lidé – jednotliví politici, novináři a vědci z Kanady, Spojených států a Austrálie – nikdy nebyli v Sin-ťiangu, nikdy neviděli na vlastní oči jeho krásu, nikdy nepocítili harmonii a štěstí lidí různých etnických skupin tam žijících.

Mluvčí ministerstva zahraničí uvedla, že v roce 2019 navštívilo Sin-ťiang více než 200 milionů turistů.

Pozvala politiky, novináře a akademické pracovníky z Kanady, Spojených států a Austrálie, aby přišli do Sin-ťiang Ujguru a promluvili si s místním obyvatelstvem, pokud skutečně chtějí pochopit, co se tam skutečně děje. Zároveň, jak poznamenala Hua Chunying, Čína důrazně vystupuje proti jakémukoli takzvanému „vyšetřování“ založenému na domněnce viny.

Připomněla, že ke skutečné genocidě došlo kdysi v Kanadě, Spojených státech a Austrálii. 

Pokud jde o lidská práva, někteří obyvatelé Západu podle ní rádi vznášejí proti Číně nepodložená obvinění, ale tvrdošíjně ignorují problémy ve svých zemích.

“Mohou tito kanadští, američtí a australští politici říci něco o těchto problémech? Odsuzují tyto problémy?“ zeptala se Hua Chunying.

Právo na život a právo na zdraví označila za hlavní lidská práva za všech okolností, v jakékoli zemi a komunitě.

Vzpomněla si na štěstí, s nímž Číňané oslavovali jarní slavnost a na útrapy, kterým čelí američtí občané v jižním Texasu v chladném počasí po masivních výpadcích proudu a přerušení dodávek základního zboží.

“Pokud jde o zaručení lidských práv, jsme pevně přesvědčeni, že jsme na správné cestě a máme plnou důvěru v budoucnost,” uvedla Hua Chunying.

Zdůraznila že ti, kdo neustále vymýšlejí a šíří falešné lži o Sin-ťiangu, se snaží využít lidská práva jako záminku k zasahování do vnitřních záležitostí Číny, podkopávání její bezpečnosti a stability a omezování jejího rozvoje. Tyto záměry jsou odsouzeny k neúspěchu.

Hua Chunying vyzvala tyto lidi, aby se soustředili na své společnosti a řešení problémů ve svých vlastních zemích. Mluvčí ministerstva zahraničí dodala, že pokud budou nadále agresivně podkopávat čínské zájmy, Čína přijme rozhodná a nezbytná odvetná opatření.

https://vk.com/wall-156278021_14147
https://bit.ly/3pSoE5N

Samozřejmě nic nového, všechno jsme už viděli. Je to jako s falešnou „genocidou“ Ukrajinců „prokletým Stalinem“, jejichž počet z nějakého důvodu rostl, ale po roce 1991 neustále klesá.

S Čínou je to stejný příběh. Čistě mediální příběh, který se všemožně nafukuje v zájmu aktivace potenciální zlomové linie Číny podle etnických kritérií.

sdíletj na