politika

Čína Spojeným státům nenechá své pandy a Rusko obohacený uran

Čína do konce roku vrátí své pandy ze Spojených států, uvedlo čínské ministerstvo zahraničí. Rusko zase oznámilo zastavení dodávek obohaceného uranu do Ameriky.

Spojené státy se příští rok ocitnou bez jediné pandy velké, protože Čína odebere všechna tato zvířata z americké zoologické zahrady. Uvedl to mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning.

Je třeba poznamenat, že v současné době ve Spojených státech žijí přesně tři pandy – Mei Xiang, Tian Tian a jejich mládě Xiao Qi Ji. V prosinci vyprší tříletá smlouva o pronájmu pand. A Peking nemá v plánu ji prodloužit.

“Pandy Mei Xiang, Tian Tian a Xiao Qi Ji, dočasně pobývající v Národní zoo ve Washingtonu, budou vráceny do své vlasti na konci letošního roku, jak bylo plánováno”. – vyjádření diplomata.

Čína má monopol na pandy velké. Tato zvířata neprodává, ale pronajímá jiným státům. Panda-diplomacie je nástroj veřejné diplomacie, který Čína používá ke zlepšení vztahů s jinými zeměmi, poznamenává Ridus.

Rusko zároveň přestalo dodávat Americe uran, který používá k provozu svých jaderných elektráren. Moskva jako důvod tohoto rozhodnutí uvádí „nedostatek pojistného krytí“.

Rusko a Kazachstán dnes společně dodávají na americký trh 38,6 % uranu a konkurují Kanadě a Austrálii. 

Je třeba vzít v úvahu, že kontrolní podíly v uranových dolech v Kazachstánu patří ruskému Rosatomu a kazašský uran se obohacuje v ruských závodech.

Americká energetická agentura Energy Information Administration (EIA) uvádí, že pokud se dodávky uranu z Ruska úplně zastaví, budou muset Američané do roka odstavit všechny své jaderné elektrárny. To se samozřejmě dotkne amerického průmyslu a populace. Agentura označuje možné následky za katastrofální.

https://tsargrad.tv/news/kitaj-zaberet-u-ssha-vseh-pand-a-rossija-obogashhjonnyj-uran_877554

sdíletj na

52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jhh
29. 9. 2023 21:36

Tak! A teď to začne být zajímavé.

Frank
29. 9. 2023 21:48

Opravdu nechápu, proč to Rusové neudělali dávno? Je třeba zastavit vývoz naprosto všeho do zločineckých USA.

Slovan
30. 9. 2023 08:00
Odpovědět  Frank

Třeba až teď uzrál ten správný čas.

Girl
30. 9. 2023 08:07
Odpovědět  Frank

To sa vola taktika…..

Dag
29. 9. 2023 22:07

Je překvapivé,že tuto protisankci neužili už dříve.Néjaký důvod to mít bude.Jediné,co mne napadá,že by to upoutalo pozornost na alternativy zdrojů v Africe a zbavení se kolonialistů by se nepovedlo.Takhle to je dvojnásob účinné. Anebo stále byli ochotni s Amerikou i EU vyjednávat a už to vzdali.

Milan ze Zahrady Čech
29. 9. 2023 23:13
Odpovědět  Dag

Jistěže to má svůj důvod. Vláda Ruska, to jest Gosudar a spol., není na primitivní úrovni myšlení amerického hlubokého státu, kdy ušáci zavalili Rusko cca dvanácti tisíci sankcí, čímž si vystříleli veškerý sankční potenciál, a teď čumí jak čáp do hadice, že nejen zbraně, ale i sankce jaksi došly a tím pádem tak ňák už není čím Rusko tlačit do kouta. Tedy krom jaderných zbraní rozumí se. Abych řekl pravdu, ohromně se tou brilantní strategií “všechno má svůj čas” bavím.
Sledujte jednotlivé kroky a budete se taky bavit. Jen tento měsíc to byl krok “předání zbraně “pracující na nestandardních fyzikálních zákonech” armádě”, krok “vytvoření osy zla Rusko-Čína-KLDR”, krok “diplomatické a jiné aktivity v Africe” a dnes krok “a teď těm skunkům zamotáme šišku s Wagnerovci”. Tedy ono je tam těch kroků a krůčků víc – třeba to vylepšené éro, nebo ten kontrakt s Íránem na rakety, ale i ty jmenované bohatě stačí k tomu, aby z toho americký deep state lezl po zdi.
A k tomu kroky a krůčky ve vnitřním Rusku, kdy Gosudar a spol. trpělivě a důsledně osekávají chobotnici páté kolony chapadlo po chapadlu, až nakonec zbude jen hlava – centrální banka a ministerstvo financí. A pak bác!

Pavel z Moravy
30. 9. 2023 09:40

Nu, už se ten konec pomalu blíží i k CB a Siluanovi na ministerstvu financí. Chtěli by si svoje sesílka podržet do voleb, ale kdoví.

Boomer
30. 9. 2023 10:50

.. tak jako naše vláda i ta ruská vysílá do celého světa signály. Signály naší vlády jsou začasté velmi zmateční, občas dokonce jako vystřižené z Dikobrazu.
U Rusů je jasno.. ať se děje co se děje, svoje smluvní závazky plníme. Máme na to..

Milan ze Zahrady Čech
30. 9. 2023 16:08
Odpovědět  Boomer

Jo

ijn
29. 9. 2023 23:16
Odpovědět  Dag

ČEZ podepsal dodávku paliva pro JE Temelín s USA = Westinghouse na několik dalších kampaní aniž by vnímali naši stratégové rizika nedodání, firmy z USA penále málokdy plní, a když surovina pro palivo do ČR nebude, kdo a jaké dodávky paliva do ČR naplní, když budou ohroženy dodávky pro vlastní USA jaderné elektrárny,…….politická tupost politiků ČR prohloubí energetickou krizi SE!!!l kolik svetrů Pekarová doporučí pro průmysl ČR???Ona uteče, kam??? ale utečeme my všichni??? to je zásadní otázka pro občany ČR!!!!!!!!!

jhh
30. 9. 2023 00:23
Odpovědět  ijn

Tak to nám asi nic nedají když sami budou mít málo. Díky bohu neboť palivové tyče z USA se nám v reaktoru zkroutily a málem jsme přišli o “elektrárnu” Ať si USA soje nekvalitní výrobky nechá.

Standa
30. 9. 2023 05:24
Odpovědět  jhh

Ono je to složitější.Rusko-sovětské WWerky jsou jinak stavěny. Mají kulaté tyče a Westing má šestihhranné, které se čeští politici snažili nahnat do reaktoru , který je stavěn jinak.I konstrukce jiná.Ovšem Česká politika není česká, ale jsme podřízeni protektorovi.RosAtom je u nás vyřazen , ale staví ve světě 22 jádra.
Ami nebudou mít ani na ,,ochuzený uran ” do nábojů. Z Nigeru nedostanou oni ani Frantíci nic ,…prd.
Prý ,, ruská agrese ” múže za to, že nemáme plyn….chicht…každý ví, že jsme ho ( politicky)odmítli na základě nátlaku USSA kvůli jejich zkapalněnému. RF by ho nám dodávalo dále ( jako Madarsku) atd. za spotové ceny 4x levnější.
A Ami vyhodili Nord! A Němci mají také….prd…

Frank1
30. 9. 2023 10:17
Odpovědět  Standa

Shrnuto:
Nas dnesni partner USA nahradil Rusa. (Jak se to ale rymuje!)
Novy partner dodava palivo, ktere se neda v reaktorech pouzit, paliva ma sam pro sve reaktory malo. Ma zastarale technologie. Malem General Electric a Westinghouse (nasi novi dodavatele) pred lety skoro zkrachovaly kvuli nakladnym garancnim opravam dodanych elektraren! To je znamka nekvalitnich a nefunkcnich vyrobku.
Rusko vyvazi nejpokrocilejsi technologie a stavi elektrarny vsude na svete, ktere funguji a maji dost paliva z Ruska.
Tak si to preberte!
My jsme vyhodili Vrbetice, aby byly Rusko a Cina z nabidek vylouceni na zaklade teto false flag operace.
Budeme kupovat predrazeny nefunkcni smejd, nemame palivovou jistotu a budeme provozovat dva vyrobky – rusky a americky. Tuhle nucenou diverzifikaci si tak mala zeme nemuze dovolit!

Slovan
30. 9. 2023 08:03
Odpovědět  ijn

👍 👍 👍 👍
Je to tak. Má to logiku a mlátí to do očí. Tak co, budeme bez elektřiny.

Girl
30. 9. 2023 08:10
Odpovědět  Slovan

Ja som zila osem rokov bez elektriny….

Girl
30. 9. 2023 08:40
Odpovědět  Slovan

No a co?

Slovan
30. 9. 2023 19:42
Odpovědět  Girl

No nič, závidím. Nešla TV a vůbec nic, to bylo času na…….🤣🤣🙋‍♂️

jhh
30. 9. 2023 09:55
Odpovědět  Slovan

Já ne. mám malou ostrovní fve + uložiště na světla a lednici postačí. Jinak se trochu usromníme.

Slovan
30. 9. 2023 10:09
Odpovědět  jhh

Vy si to všichni představujete jako Hurvínek válku, už nejsme připraveni dělat Tarzany, nebo jiné filmové postavy. Pár lidí ju, ale ti budou mít tolik práce se ukrýt před ostatními Zoombíky. Ne nadarmo už o tom Honiwůdd nenatočil filmy. ONI mají takovou uchylku, to co má přijít, tak to převedou do filmu. 😊🙋‍♂️

jhh
30. 9. 2023 10:14
Odpovědět  Slovan

Kdo je připraven, není překvapen.

Slovan
30. 9. 2023 11:05
Odpovědět  jhh

Jó říká se to, ale jak na dlouho? A v téhle šílenosti bych žít ani nechtěl.

Pavel z Moravy
30. 9. 2023 12:02
Odpovědět  jhh

To máte tedy pěkné krédo, přesně takové to egoistické. To je přesně to krédo dnešní vytuněné a zhlouplé omladiny. S tímto národem je konec, tak se připravte na plnohodnotnou službu cizákům.

Pavel z Moravy
30. 9. 2023 11:59
Odpovědět  Slovan

A zde je právě ten problém kamaráde. Už se nemohu ani divit. Tak jako jhh- já mám , já mám a ti ostatní jsou blbí, že asi nemají. A co takhle, my nemáme, náš národ vedou do propasti. Tak ať si potom tihle já, já užívají svoji pohodičku v beznaději celého společenství. Krásný to svět solidarity. Včera jsem to zde dával, přečtěte si na https://cz24.news článek Adama B. Bartoše. Chlap, který svůj článek končí Nerudovou básní a který ví, že jedině ve společném boji s hydrou a ve spolupráci je naše síla. Ale to asi většina nechce chápat. Já to snad nějak přežiji, já s tím nějak vydrbu a snad mi to vyjde. Přesně to mi včera říkala moje známá Řekyně, zde narozená, v 51 roce. Takový jste byli slušný a rozumný národ .Co se tady s lidmi stalo se mne ptala. Co na to říci, co se stalo s celou Evropou? Zdegenerovala. I její známý, jemenský inženýr, který tady dlouho žil před 4 roky práskl do koní a vrátil se do Jemenu kde se přitom válčí, protože prý tušil, že tady se nebude dát žít a bude to ještě horší než u nich. Nu a je to tady, hloupost a vytuněnost zvítězila, takže si můžeme pouze říci, hurá, ještě žijeme, než nás banda škůdcovská zlikviduje.

jhh
30. 9. 2023 16:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

A co mám jako dělat, když jak sám píšete, většina nechce chápat co se děje.
Když, se jim to pokusíte vysvětlit, tak Vás mají za blázna. Pokouším se tedy maximálně zabezpečit sebe a své blízké a proto jsem sobec ne-li něco horšího? a i tady když nadhodím, že lze pomocí pár panelů pokrýt v případě nouze alespoň světla a lednici, tak sklidím odpor, nebo nevím jak to chápat.

Boomer
30. 9. 2023 16:16
Odpovědět  jhh

..přiměřená míra sobectví je naprosto normální, každý by měl mít právo rozhodovat o výnosech svých činností. Nějaká nakomandovaná solidarita je na howno. Direktivně obdarovaný si toho neváží a direktivně obraný je nas*aný, protože byl de facto potrestán za pracovitost.
Mládež podporovaného etnika vysedává kolem automatů na bagety a colu, když odejdou k jinému zdroji zábavy, zůstanou po nich jen zbytky, obaly a poflusaný chodník..

Pavel z Moravy
30. 9. 2023 09:52
Odpovědět  ijn

Škůdci zemští nejsou politici ani náhodou. Je to skupinka vyčůránků s liberální tváří. A většina tohoto národa jim to žere a žrát bude, o tom žádná. Včera mi moje známá, Řekyně narozená zde, která ještě ve svých 72 letech pracuje sdělila, že s lidmi se vůbec nedá bavit. Jsou protiruští a Putina nesnáší i když asi neví proč. Říkala mi, že je zbytečné se s nimi bavit, neboť jsou strašlivě zlí a melou pořád to stejné, tedy to co do nich napumpovali. Říkala mi, nevím co se to s tímto národem stalo, vždyť tady žili slušní a rozumní lidé. No jo, říkám, stalo se co se stalo a to nejen tady ale i jinde. A jako perličku mi řekla, že být mladší, tak by odsud odešla. Její známý, jemenský inženýr, který tady dlouho žil odešel již před 4 roky s konstatováním, že i když se vrací do občanské války, tady to prý nebude k žití. Myslel tím nejen nás, ale celou EU. Takže takhle to tady vypadá.

Albi
29. 9. 2023 23:32
Odpovědět  Dag

Frank, Dag

Nebude to tak jednocuché. Proč – o tom mluví V. V. Pjakin v poslední relaci Otázek odpovědí z .25.9.02023 (můžete buď sledovat video s čs.titulky,nebo přečíst český přepis. Dnes je tam několik zajímavostí. Např. podrobnosti ke konfliktu Arménie vs. Ázerbájdžán, nebo ke konci pořadu zajímavý postřeh ke “ztracené” F-35 a pod.
K tomu, proč Putin neudělal to nebo ono mluvil už častěji, teď to připomněl zkráceně:
Rusko je samozřejmě … nejvíce suverénním státem na postsovětském prostoru,
ale takovou úroveň suverenity, jakou měl SSSR, Rusko nemá.
Vidíme to na příkladu našeho kreditně-finančního bloku, který dělá všechno pro to, aby zlikvidoval ekonomiku Ruska, aby zájmy Ruska poškodil. Celá ta kreditně-finanční oblast je řízena výlučně ze zahraničí, a pro Nabiullinovou má splnění nařízení z Washingtonu absolutní prioritu.

Albi
29. 9. 2023 23:35
Odpovědět  Albi

A státní řízení na ni nemůže nijak zatlačit na základě ruské právní úpravy, protože působí mimo jurisdikci Ruska. A přitom je celé řízení ekonomiky soustředěno právě v centrální bance.
To, že Putin…… našel různé vlivové mechanismy a do určité míry začleňuje činnost centrální banky do zájmů Ruska, je fakticky plodem jeho dvacetiletého úsilí.
A když se lidé ptají, proč Putin tu Nabiullinovou nepropustí, a nedosadí tam někoho jiného…

Putin by Nabiullinovou odvolat mohl, ale už nemůže do čela banky dosadit ruského vlastence, protože u nás je to rozložení sil v řídící „elitě“ Ruska zcela jiné.

https://pjakin.blogspot.com/2023/09/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne_29.html

Milan ze Zahrady Čech
30. 9. 2023 00:18
Odpovědět  Albi

Malej přípodotek – to vše je platné potud, dokud bude platná ústava Ruska. Kterou ústavu Rusku v podstatě nadiktovali ušáci. Na základě čehož lze, tedy dle mého, z pro Rusy přijatelných důvodů přikročit k vypracování nové, Ruské ústavy. Abych ti řekl pravdu, moje konspirační část mysli mi našeptává, že už je připravená. A abych ti řekl úplnou pravdu, táž část mysli mi našeptavá, že Velké luxování bude odstartované až schválením nové ústavy. Ale je možné, že vše se vyhrotí tak, že na to prostě nezbude čas. Pak by padalo v úvahu jedině vyhlášení válečného stavu a přechod na válečné zákony. Jen si tak mudruju. Nic víc.

Boomer
30. 9. 2023 11:08

.. no, když tak jeden sleduje kupříkladu zrovinka konání Elvíry, časem nabude oprávněného dojmu, že holčina už není tak tvrdá jak bývala.

Milan ze Zahrady Čech
30. 9. 2023 16:15
Odpovědět  Boomer

Možná holčině už pomalu dochází, že stačí změnit ústavu a maže do lágru. A nejspíš ji už také dochází, že jistota sesle na kterou ji amíci posadili, trvá jen potud, dokud trvá “síla ameriky”. Která síla se už povážlivě rozkládá.

Boomer
30. 9. 2023 11:06
Odpovědět  Albi

.. no, já v jednom ze svých komentářů k problematice ztracené “35” upozorňoval na mnoho softwarových nedovřených dvířek. Jak říká můj automechanik.. když se vám zblázní imobilizér, tak zavolejte a já ho ajncvaj umravním. A to si jeden myslí, bůhví jak má zajištěné auto..

Vaclav
29. 9. 2023 23:11

V naprostém pořádku, jen ať se rozloží. Ne nadarmo se říká” Kdo seje vítr, sklízí bouři. Všem kdo je proti Putinovi, přeji pořádný uragán.

Standa
30. 9. 2023 05:38
Odpovědět  Vaclav

Nejdříve musíme udělat ,,uragán” zde a nikoli bafat po okolí.Polska, Slovenska, ……..
Vystrčil,Jenerál Pavel, Pekarová,Fiala,Rychetský si s lidí z podhradí dělají prd.elky!Podle Ami vyslanectví….a tady je jen blafání a pomluvy ( i zde)a atomizace společnosti.A nic.
Schody se myjí odshora!

Lékořice ok
30. 9. 2023 08:28
Odpovědět  Standa

To je sice pravda, že schody se myjí odshora, ale napřed se musí najít lidé, kteří ty schody dokáží umýt. Kéž bychom je nehledali dlouho. ( Slepí ani chromí to být nemůžou.)

Frank1
30. 9. 2023 10:22
Odpovědět  Standa

Predstavujes si to jako Hurvinek valku. My nejsme jako zeme nic a musime cekat na vyreseni konfliktu mocnosti. Pak snad dostaneme moznost rozhodnout o sobe sami a potrestat zradce. S tim potrestanim nebude nic jako obvykle.

.Eva
30. 9. 2023 08:14

Medvídku milovaný, ty jsi fakt hlava!!!
Pomalý, pomaloučký rozběh, důkladné přemýšlení, a hlavně, hlavně, podařilo se ti kolem sebe hodně, hodně rozšířit oblast lesa, která jde s tebou.
Medvídku, nezastavuj se!!!

Mac
30. 9. 2023 08:27

Celé mně to přijde, jako když se někdo po někom rozhodne házet hroudy bláta, a přitom ignoruje, že ten dotyčný stojí na hromadě kamení.

Dag
30. 9. 2023 12:51
Odpovědět  Mac

No,na zdroji uranu,ropy,plynu,kovů atd. a teď mohou dělat tůdle nudle.Fakt nechápu,proč si někdo myslel,že může poroučet někomu,kdo má.

Murbach
30. 9. 2023 09:36

Kdyby to udělali dříve, nemělo by to požadovaný efekt. USA by výpadek nahradily dodávkami z Afriky. Jenže nyní je již několik Afrických producentů uranu na straně Ruska.

Frank1
30. 9. 2023 10:03

USA nakoupily pred embargem Uranu velke zasoby obohaceneho Uranu. Proto ta situace neni kriticka jak pisete. Mam dojem, ze zacina promysleny plan – nasazeni sankci Ruska na KoZa, ktere Koza neprezije.
Copak Pandy, ale Uran a zakaz vyvozu pohonnych hmot je jen zacatek. Budete videt ten rachot.
Stare prislovi – Rusove pomalu zaprahaji, ale pak rychle jedou! se ukazuje prave ted. Ze by uz vyjeli?

Dag
30. 9. 2023 12:53
Odpovědět  Frank1

Mám obavu,že ještě pořádně ani nezačali a máme se něco těšit,coby členové protivné strany.

Boomer
30. 9. 2023 14:22
Odpovědět  Dag

.. a není kam ustupovat, za námi je Brusel!!!

Milan ze Zahrady Čech
30. 9. 2023 16:18
Odpovědět  Boomer

A na druhé straně banderstán… Tož nezbývá, než to ustát.

Boomer
30. 9. 2023 19:54

..jeden beran funí zepředu, druhej zezadu..co udělá průměrný Čech? Úkrok stranou..

Markýza
30. 9. 2023 20:46
Odpovědět  Boomer

Čech s rozumem, podotýkám. Ať už průměrný, čili nic 🙂

Markýza
30. 9. 2023 16:18
Odpovědět  Boomer

A to já ho klidně obětuju, Brusel jeden 😎 stejně nemá co být hlavním městem.

Markýza
30. 9. 2023 16:20
Odpovědět  Dag

Já mám pocit, že se tak jako uprdelkovali na kozlíku a momentálně se balí do vlčích a medvědích kožišin.

Velitel
30. 9. 2023 16:53

Pandy vem čert, steaky se daji dělat i z jiných zvířat, ale Uran to bude problém a nejen pro USA.
Npříklad ČR lišácky z levného kvalitního paliva pro sovětské raktory ve všech dvou JE v zemi přešla , protože jí to politicky myslí, na předražené nekvalitní palivo od zápdního prodejce vest, které je tak jako tak z ruského obohaceného uranu jen je zasazeo v emerickém palivovém článku z méně kvalitního materiálu a protože to američané neumí je lisovano do primitivnějších pelet a tím se huře chladí.
Bez Ruského uranu, ale několikrát zkrachovalí prodavači vest nemohou dodat ani to,

Pro neznalé. Na začítku otřebujete ložisko uranu, ta jsou i v austrálii a v Kanadě. Nicmě, pak potřebuete závod na přeměnu pevného uranu na plyn tzn. musíte vyrobit tzv. HEX t UF6 Fluorid uranový, jtry je při teplotě nad cca 65C plynem . USA nemá jeidi závod kde by to mohli dělat. V další etapě potřebujete závod kde na odstředivkách tento plyn třídíte podle hmotnosti a záskáváte obohacený uran, USA opět nemá jediný závod na obohacování. USA postavili za šílené peníze závod s největšíma odstředivkami na světě, výška odstředivky 15m, Rusové maji asi 1,5m vysoké, ale maji jich statisíce již tuším v

Velitel
30. 9. 2023 16:53
Odpovědět  Velitel

0 generac USA tedy 15m trpasliky, slavnostní spuštění, delegace čučí odstředivky se spustí roztočí se na x settisíc otáček za minutu, pustí se do nich UF6 toxické, radioaktivní svinstvo a senzory hlásí zvýšené vibrace a tak obsluha odpojí napájení odstředivek, ten idiot asi netušil že se tyhle věci dělají s magnetickými ložisky a bez napětí není magnetismus, výsledem všechny odstředivky zničeny, celý závad na zbourání. No a tím skončilo obohacovní urau v USA.USA dnes vše vetně uranu pro své jaerné ponorky dováží z Ruska.

Vladimír
30. 9. 2023 19:07

No, nevím, jestli Kazachstán odolá německému vábení. Přece jenom EU dokáže slíbit (!) mnohem víc, než mu Rusko dokáže dát…

Boomer
30. 9. 2023 19:57
Odpovědět  Vladimír

.. tož řekl bych, že s Kazachstánem to bude jako s tou slepicí, kohoutem naháněnou kolem hnojiště.. už se těším až mu dám, ale ještě musíme udělat dvě kolečka, aby si nemyslel, že jsem kur*a!