Čína obvinila Spojené státy z konfliktu na Ukrajině

Čínské úřady označily Spojené státy za největšího strůjce ukrajinské krize. Pokud se americké úřady chtějí postarat o ukrajinský lid, musí zastavit dodávky zbraní do Kyjeva, řekla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning.

“Spojené státy jsou hlavním iniciátorem a hlavní hybnou silou ukrajinské krize, neustále dodávají Ukrajině těžké a útočné zbraně, prodlužují konflikt a zvyšují jeho intenzitu,” cituje RIA Novosti.

Vyzvala Washington, aby „přestal profitovat z války“ a „odpovědně podporoval deeskalaci“ – aby vytvořil podmínky pro mírová jednání „zainteresovaných stran“.

“Je nutné zodpovědně podporovat brzkou deeskalaci a vytvořit příznivé prostředí a podmínky pro mírová jednání zúčastněných stran,” dodala Mao Ning.

Mao Ning také zdůraznila, že  Spojené státy, místo aby přemýšlely o svých akcích na Ukrajině, vznášejí nepodložená obvinění proti Číně, a dodala, že “Peking nebude v této situaci tiše přihlížet”. 

Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dříve v rozhovoru pro RIA Novosti řekl, že Moskva rovněž považuje Washington za „hlavního dirigenta“ a „hlavního příjemce“ ukrajinské krize. Spojené státy podle jeho slov považují Ukrajinu za testovací místo pro produkty svého vojensko-průmyslového komplexu a testují zbraňové systémy „jak jsou odolné vůči ruským zbraním“.

https://bit.ly/3WR6PUS

sdíletj na

4.4 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
31. 1. 2023 04:04

Čína má pravdu. Ještě bych doplnil, Srbsko, Sýrie, Lybie, Irák, Afghánistán. Světový zloděj a vrah USA s podporou EU a SPOLU.

Standa
31. 1. 2023 07:13
Odpovědět  Aleš

Ano, máš pravdu!
NATO( tedy včetně ČR) vyhlásilo RF ww III.
Tisíce poláků, francouzů a fašounů všeho druhu jdou do boje.
RF má plné právo k použití ,,zbraní posledního soudu”. Jako první.
A válečný jenerál , kterého si bohužel zfašizovaní češi( píši záměrně s malým) zvolili s firmou z Kajman ) začíná blbnout už nyní .

ladik
31. 1. 2023 07:39

Příznivé podmínky pro mírová jednání nastanou po porážce kolektivního fašistického Západu na ukrajinské frontě.

Drak
31. 1. 2023 08:27

USA , v té sestavě. která tam vládne mají prsty v každém svinstvu, které se a téhle planetě odehraje.

Frank
31. 1. 2023 09:06

Pokud je někde ve světě nějaký konflikt, všude mají prsty zločinecké USA.

Gales
31. 1. 2023 10:18

https://www.nature.com/articles/s41598-017-05048-y – Je tam popsaná ,,manipulace voleb” pomocí jednání obyvatel. Podle mně,stačí když bude někoho kůň vystupovat vůči kandidátovi protistrany podle návodu,tím se ovlivní voliči a je vymalováno.A tak to bylo použito i u nás.

Pijack
31. 1. 2023 14:24
Odpovědět  Gales

Skvělý odkaz, díky za něj. Tohle by se mělo šířit mezi lidi, aby nebyli tak zaslepeni propagandou.

Teuton
31. 1. 2023 10:50

Válka v Banderlandu bude trvat tak dlouho, dokud to bude USA vyhovovat a dokud se jim z toho budou sypat peníze. Takže ještě dlouho. A moc bych si přál, aby se válka přenesla i na americké území, pokud by mělo dojít – nedejbože – k něčemu většímu. Ať USáci ochutnají svou vlastní medicínu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
31. 1. 2023 14:16

Je to tak průhledné… USA své dluhy Číně nikdy nebude schopna splatit. Kdy to politici a jejich média konečně pochopí? Místo pochopení haraší zbraněmi a z Číny dělají nepřítele. Stejně jako z Ruska. TO JE PŘESNĚ TEN DŮVOD – peníze, dluhy, mocenská nadřazenost. Když už majitelé USA, tedy židé s velkým “Ž” pochopili, že se sami stanou nedůvěryhodnou zemí, tak vytasí proti prosperujícím zemím silou. A naše vláda se přitulí k jejich lýtkům jak dobře vycvičený mopslík, který štěká na povel.

Standa
1. 2. 2023 08:21
Odpovědět  Pijack

Koho chleba jíš, toho písen ……

Jiří
31. 1. 2023 15:22

Čína by se měla pochlapit a třeba i na oko podporovat Rusko ,tak jak to dělají USA ,aby bylo jasno ,jinak budování mohutné Čínské armády bude nanic.

Roba
1. 2. 2023 07:24
Odpovědět  Jiří

Nebude. Uplatní se v budoucnu. Tímto války nekončí. Bude to čím dál horší, dokud nebude ve světě jediná absolutní moc.

Standa
1. 2. 2023 08:19
Odpovědět  Roba

Anštajn( …..chicht), řekl , že dálší válka ( po té třetí) se bude vést kyji a pazourkem.
Ovšem v zástupnosti.
Budou vládnout Rokfelerové z podzemních krytů.

M.Š.
31. 1. 2023 19:20

Čína objevila to co ví každej trochu rozumnej člověk,tedy objevila dávno objevené.To to ale trvalo….