Čína netypicky přímá

Stálá čínská mise při EU poté, co generální tajemník NATO vyzval Peking, aby odsoudil ruské akce na Ukrajině:

„Nikdy nezapomeneme, kdo bombardoval naši ambasádu v Jugoslávii. A nepotřebujeme přednášky o spravedlnosti od porušovatele mezinárodního práva.“

7. května 1999 při bombardování NATO zasáhlo čínskou ambasádu v Bělehradě. Útok zabil tři lidi a více než 20 zranil.

https://t.me/rian_ru/154049

Čínské ministerstvo zahraničí: klíč k řešení ukrajinské krize je v rukou Spojených států a NATO

PEKING 17. března – RIA Novosti. Expanze NATO na východ je přímo spojena se současnou krizí na Ukrajině a klíč k jejímu vyřešení leží v rukou Washingtonu a NATO, uvedl na čtvrtečním brífinku mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien.

„Rozhodnutí vlády USA rozšířit NATO na východ přímo souvisí se současnou ukrajinskou krizí,“ řekl diplomat.

Poznamenal, že v posledních desetiletích mnozí odborníci na mezinárodní záležitosti zdůrazňovali, že další rozšiřování NATO proti Rusku by bylo fatální chybou v politice USA, ale „naneštěstí to americká vláda ignorovala a pokračovala v prosazování rozšiřování NATO na východ“.

„Klíč k řešení ukrajinské krize je v rukou Spojených států a NATO. Doufáme, že Spojené státy a NATO jako původci krize důkladně přehodnotí svou roli v ukrajinské krizi, převezmou náležitou odpovědnost a podniknout praktické kroky ke zklidnění situace a vyřešení problému,“ upozornil.

https://bit.ly/3u10tWK

Čína obviňuje západní média z pokryteckého postoje k obětem konfliktu

Čínské ministerstvo zahraničí obviňuje NATO, USA a západní média z pokryteckého postoje k obětem konfliktů

PEKING 17. března – RIA Novosti. Postoj USA, NATO a řady západních médií je zjevně pokrytecký, pokud jde o oběti konfliktů mezi civilním obyvatelstvem, protože neprojevili obavy kvůli mrtvým lidem v Iráku, Afghánistánu, Sýrii, Palestině a Jugoslávii, řekl mluvčí ministerstva zahraničí Zhao Lijian na čtvrtečním brífinku.

„Chci zdůraznit, že postoj Číny k mírovým rozhovorům je konzistentní. Můžete se podívat na předchozí prohlášení Číny o IrákuSýriiAfghánistánuPalestině a Izraeli a dalších citlivých otázkách. Pokud jde o civilní oběti a humanitární situaci, chci se zeptat: také vás znepokojovaly oběti v Iráku, Sýrii, Afghánistánu a Palestině? Civilisté v těchto zemích vám nic neříkají?“ – řekl diplomat v odpovědi na otázku, zda se Čína obává, že kvůli akcím Ruské federace na Ukrajině umírají civilisté.

Zhao Lijian také připomněl oběti z řad civilního obyvatelstva Jugoslávie v roce 1999.

„Přikládali jste důležitost ztrátám mezi těmito civilisty? Pokud ne, obávám se, že nemáte právo Čínu kritizovat. Postoj Číny je jasný a čestný, objektivní a spravedlivý, avšak postoj Spojených států a NATO, včetně některých médií, je zjevně pokrytecký,“ dodal a zdůraznil, že to platí zejména o rasistické zaujatosti sdělení některých západních médií.

Poznamenal, že „měli byste doporučit, aby USA a země NATO přestaly přepravovat munici a přilévat olej do ohně a společně s Evropou, Ruskem a Ukrajinou se dohodly na míru prostřednictvím dialogu a jednání.“

https://bit.ly/3JnM1OX

Čína bude pokračovat v obchodní a hospodářské spolupráci s Ruskem.

Mluvčí čínského ministerstva obchodu Kao Feng: Čína je proti americkým protiruským sankcím.

https://bit.ly/3qg18Cx

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
17. 3. 2022 19:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Náckové z ameriky prosí čínu aby odsoudila ruskou deratizaci ukrajiny. Na**at pánové.Vašimi radami se řídí jenom čeští jidáši.