Čína doporučila USA, aby se zamyslely nad slovy Putina

Americká administrativa by si měla velice dobře promyslet slova, která dříve řekl Vladimir Putin o Afghánistánu. Takovou „radu“ poslali z Pekingu Washingtonu.

Připomeňme, že dříve ruský vůdce poznamenal, že americká armáda byla v Afghánistánu 20 let, ale výsledek všech amerických aktivit lze označit za „nulový“.

Vladimir Putin: „Co se tam stalo: 20 let byli na tomto území přítomni američtí vojáci a 20 let se snažili civilizovat lidi, kteří tam žijí. A vlastně – zavést vlastní normy a standardy života, v nejširším slova smyslu, včetně politické organizace společnosti.

Výsledek – jenom tragédie, jenom ztráty – jak pro ty, kdo to dělal – pro Spojené státy, a ještě více pro lidi, kteří žijí v Afghánistánu“.

Výsledek je nulový, ne-li mínusový,“ řekl Putin na setkání se studenty.

V Pekingu bylo prohlášení ruského prezidenta oceněno: čínské ministerstvo zahraničí uvedlo, že se Američané pokusili provést v Afghánistánu „výsadbu“ demokracie, ale dosáhli pouze chaosu a zmatku. Navíc se pokoušeli skrýt pokusy o útlak celého státu za hlasitá americká hesla.

„Úhel pohledu ruského prezidenta Vladimira Putina si zaslouží to, aby se nad ním americká strana pečlivě zamyslela,“ řekl na brífinku mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin.

Celé prohlášení Vladimira Putina:

https://bit.ly/3zIND0U

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
4. 9. 2021 11:53
Ohodnotit příspěvek :
     

V. V. Putin je prostě mezi státníky současnosti absolutní JEDNIČKA! Celý svět (anglosasy, v první řadě pindostán vyjímaje, tato zločinecká verbež ho nenávidí a to je pro ostatní národy VELMI DOBŘE!) si může gratulovat k takovému ruskému presidentovi! Díky méďo za V. V. Putina.?

Dany
4. 9. 2021 13:23
Odpovědět  Michal47

Ano, Putin je moudrý a rozumný státník. A Si také. Euroatlantická civilizace půjde k ledu. Germáni a hnUSAci když nemohou ničit svět zbraněmi, tak to udělají jinak, ale udělají. A tentokrát na to dojedou mezi prvními. My, díky Veškrnovi, půjdemo k čertu s nimi.