Čím blíže je konec NATO, tím vyšší je pravděpodobnost války s Ruskem

6. září během pravidelné konference Severoatlantické aliance generální tajemník Jens Stoltenberg učinil nové prohlášení týkající se Ruska:

„Rusko nadále ignoruje a porušuje pravidla. Rusko rozvíjí své jaderné schopnosti, včetně mezikontinentálních balistických raket“.

Stoltenberg také poznamenal, že Rusko „uvedlo do provozu nadzvukové systémy, testovalo balistické střely a řízené střely s jaderným zařízením. (…) To vše se děje bez jakýchkoli omezení nebo transparentnosti a je to důvod k obavám.“

Toto je již druhé takové prohlášení Stoltenberga za pět dní. Generální tajemník NATO 3. září v komentáři k nadcházejícím společným rusko-běloruským cvičením „Západ-2021“ zdůraznil:

„Rusko se musí chovat předvídatelně a transparentně. To, co jsme viděli dříve, je, že počet vojáků účastnících se cvičení výrazně převyšuje deklarovaný počet“.

Taková prohlášení nejenže překračují rámec korektního mezinárodního dialogu, ale také otevřeně hraničí s hrubostí.

Formulace – „musí“ udivuje především svou arogancí. 

Rusko je suverénní stát, stálý člen Rady bezpečnosti OSN, člen „jaderného klubu“ a má plné právo provádět vlastní, opět suverénní politiku v záležitostech týkajících se své bezpečnosti. 

Taková prohlášení Stoltenberga vypadají, jako by Rusko bylo povinno poslouchat pokyny Aliance, jako nějaký satelit Spojených států nebo nějaký jiný ne-stát, který se ze všech sil snaží dostat do NATO, protože není schopen ani zajistit vlastní bezpečnost.

Současně je třeba chápat, že taková prohlášení hlavního představitele Aliance jsou určena spíše internímu spotřebiteli než samotnému Rusku. NATO v západní agendě usilovně vytváří obraz „světlých a dobrých sil“, které chrání Evropu před „strašným agresorem z Východu“. 

Vylepšují svůj obraz i přesto, že na rukou vojáků Aliance je prokázána krev tisíců civilistů po celém světě. Jugoslávie, Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie – ve výčtu lze ještě dlouho pokračovat a hlavně jak nás historie učí – pokud dostanou příležitost, seznam bude jen dále růst.

Historie NATO však zahrnuje nejen smrt civilistů, ale také používání zakázaných typů zbraní. 

Nebo už Evropa zapomněla, kdo bombardoval jugoslávská města a vesnice municí s ochuzeným uranem? Munice, které se vyznačovaly nejen vysokou přesností, ale především radioaktivitou a toxicitou jak pro člověka, tak pro životní prostředí, byly použity proti tankům a ke zničení betonových pevností, včetně těch v blízkosti obytných budov. 

Podle zástupců Pentagonu bylo v letech 1994-1995 na Sarajevo vypáleno více než deset tisíc takové munice. O pět let později jich v Kosovu, opět jen podle amerických odhadů, bude jednatřicet tisíc.

V evropském tisku důsledky těchto útoků skromně nazývají „balkánský syndrom“ a z oficiálně zaznamenaných stovek obětí a úmrtí na následky se stávají pouze suché cifry statistiky, které prakticky zmizely ze stránek historie s koncem vojenské operace.

Připomeňme, že pouhé podezření na uložení zakázaných chemických zbraní v Iráku stačilo k zahájení masivní vojenské operace, která zemi prakticky vymazala z povrchu zemského. 

Chemické zbraně, samozřejmě, nakonec nikdy nebyly nalezeny, ale pro Spojené státy a NATO to nemělo žádné důsledky. Žádné mezinárodní soudy, žádná objektivní vyšetřování, žádní odsouzení za válečné zločiny. Nic.

A tato organizace si ještě troufá říkat Moskvě, jak má provádět cvičení, s odvoláním na porušení pravidel a agresivitu? Ano, s takovým sousedem, jakým je NATO, se Rusko drží zpátky a provádí ještě velmi málo vojenského výcviku. Vzhledem k počtu válek, které v posledních desetiletích rozpoutala Severoatlantická aliance, je Rusko ve svých bezpečnostních otázkách stále velmi klidné.

NATO je skutečnou hrozbou, která visí nad celým světem, a pod vymyšlenými záminkami napadá země, které nemohou postavit se mu na odpor. A tato organizace nejenže pokračuje v expanzi na východ, ale také si stanoví za klíčový organizační cíl omezení a úplné odstranění hrozby ze strany Ruska. Má cenu vysvětlovat, co ve skutečnosti myslí „odstraněním ruské hrozby“?

Za hlasitými slovy o „větší transparentnosti“ se skrývá banální touha posoudit co nejpřesněji ruský vojenský potenciál. A pokusy zahrnout do Aliance další dvě bývalé sovětské republiky hraničící s Ruskem již jednoznačně připomínají obklíčení.

V takové situaci musí Rusko pochopit, že všechna prohlášení a návrhy vycházející z NATO by měly být vnímány jednoznačně: jako taktické triky potenciálního protivníka, který se stále více snaží stát se reálným. Druhá studená válka, která je zjevně již v plném proudu, vyžaduje od Ruska, ne -li rozsáhlý, pak intenzivní nárůst vojenského potenciálu. Rusko nepotřebuje více konvenčních tanků, Rusko potřebuje nejmodernější typy zbraní, porozumění měnící se taktice vedení války a adekvátní přístup k hodnocení geopolitické situace.

To poslední vyžaduje především pečlivé prozkoumání další obranné strategie země. V podmínkách, kdy se NATO snaží přiblížit své taktické raketové systémy co nejblíže našim hranicím a demonstrativně provádí cvičení ve východní Evropě, ve kterých je „RF“ jednoznačně označena za „podmíněného protivníka“, by Rusko mělo co nejlépe využít své schopnosti navázat vojenskou spolupráci s hraničními zeměmi. Předně s Čínou, kterou NATO také označuje za druhého, spolu s Ruskem, úhlavního nepřítele.

Kromě toho by si každý při hodnocení akcí a prohlášení představitelů NATO měl být vědom toho, že dnes je Severoatlantická aliance na pokraji největší existenční krize v celé její historii.

Dokonce i první kroky EU k vytvoření vlastních ozbrojených sil již přivedla NATO k poznání, že v budoucnosti může přijít o přesně dvě třetiny svých členů a v důsledku toho přestane existovat. 

Tato skutečnost samozřejmě stimuluje Stoltenberga k záměrnému vyhrocování a zhoršování vztahů s Ruskem. NATO se tedy snaží dokázat svůj význam a potřebu pro Evropany, kteří mu zjevně brzy prostě nebudou chtít platit.

Rusko by tedy mělo pochopit, že čím blíže je NATO k rozpuštění, tím více se zvyšuje pravděpodobnost vojenské provokace z jeho strany. Že se o provokaci pokusí, vzhledem k současné situaci a vyjadřované rétorice, o tom není pochyb.

Autor: Konstantin Kotlin
https://bit.ly/39hJVzM

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
20. 9. 2021 14:29

Ta fotografie vystihuje zcela mentalitu Rusů; když budou Rusové opět přinuceni bránit svou vlast před agresorem, tak bude ta natovská chátra mít co do činění i s mladou armádou (юнармия), čili s generací od 15ti let výše! Наше дело правое, враг будет разбит, победа будет за нами! УРА!!!!

Michal47
20. 9. 2021 15:50
Odpovědět  Michal47

Большое спасибо, вам тоже удачи и всего доброго!

ZMann
20. 9. 2021 16:10
Odpovědět  Michal47

Přesně tak to je a za sebe mohu říci, že já a mnoho mých známých budeme stát na straně Ruska proti této západní zvěři.

ZRX1200
20. 9. 2021 14:56

Úplně ni ukápla slza. Krásná fotka. Tak si představuji svoje vnoučata, připraveni bránit vlast odmalička. A ne sedící s rouškou, a vyděšeně hledící do neradostné fašounské budoucnosti našeho degresivniho školství.

Michal47
20. 9. 2021 16:14
Odpovědět  ZRX1200

Čím déle od kontrarevoluce v r. 1989 tím více si uvědomuji tu strašnou tragédii, která se tehdy v onom nešťastném listopadu 1989 s naší zemí stala. Jako komunista jsem nemohl pochopit, že KSČ tehdy tak snadno a bez odporu odevzdala moc této zlodějskozločinecké, fašistické verbeži, která zničila a rozkradla vše, co celá společnost za 40 let pod vedením KSČ vybudovala. Z toho dnešního fašistického srabu kompradorské buržoasie už se sami nikdy nedostaneme, asi si opět budeme muset prožít reprízu let 1938-1945, nešťastná mladá generace, která na to nejvíce doplatí! Pokud se nedej marx ještě toho dožiji (je mi 75 let) a budu ještě zdravotně na tom dobře, tak i sám ještě rád vezmu do ruky zbraň na tuto hnusnou chátru, co devastuje a znásilňuje naší zemi!! Snad nám opět jako v r. 1945 přijdou Rusové na pomoc, i když tentokrát jsem na velkých pochybách?!?!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Sveta
21. 9. 2021 21:02
Odpovědět  Michal47

„jsem nemohl pochopit, že“ … dokud nezjistíme, že svět vypadá jinak, než si materialismus představuje, budeme málo chápat skryté souvislosti.

Sveta
22. 9. 2021 11:08
Odpovědět  Michal47

Důkazy o existenci převtělování a karmy – Jiří Palka
Bylo rozhodnuto, že Ježíš nebyl člověk s vysokým duchovním dosažením, ale že to byl sám Bůh, který se vtělil do lidského těla. Tak vznikla první dogmata a křesťanství se stalo státním náboženstvím.
 — Jiří Palka se narodil roku 1922 v Praze. První duchovní zážitky měl v sedmi letech. Došlo k nim samovolnou meditací. O čtyřicet let později nalezl popis takové meditace v knize od PhDr. Paula Bruntona Hledání Nadjá.
Spolu s těmito prvními osobními zkušenostmi s Bohem viděl i sám sebe kdysi v minulosti jako mladého muže v bílé režné košili ve velmi nuzně zařízeném klášteře.
 — Většina lidí si myslí, že kdyby se jejich myšlení zastavilo, že by byli v bezvědomí nebo mrtví. Opak je pravdou. Naše pozornost je naprosto bdělá, mysl čirá, soustředěná. Je to osvobození od myšlenek, které po většinu času se zabývají, čím samy chtějí. Jsou tak nekonečným zdrojem neklidu.
 — jak to zařídit, abychom si do budoucna vytvořili osud co nejlepší. Lidová moudrost praví: jestliže se dlouho potýkáš s nějakým problémem, který na tebe těžce dopadá a nejsi schopen jej vyřešit, najdi někoho, kdo je na tom ještě hůř a pokus se mu pomoci, aniž bys očekával odměnu nebo vděk.

https://media1.webgarden.cz/files/media1:5103867e44c1e.pdf.upl/Ji%C5%99%C3%AD%20Palka%20-%20D%C5%AFkazy%20o%20existenci%20p%C5%99evt%C4%9Blov%C3%A1n%C3%AD%20a%20karmy.pdf