Chyť mě, když to dokážeš

Rusko, Bahrajn a Saúdové zakládají blízkovýchodní syndikát…. Chyť mě, když to dokážeš…

Král Bahrajnu Hamad bin Isa Al Chalifa a V. Putin

Níže na mapě je ostrovní království Bahrajn v Perském zálivu, jehož rozloha je pouhých 766 kilometrů čtverečních. Minulý týden se Rusko a Bahrajn dohodly na rozšíření mezinárodních finančních transakcí.  A na tom by nebylo nic zajímavého, nebýt jednoho takového obrovského „ale“.

V Bahrajnu existuje mezinárodní burza a přitom burza ne ledajaká. Trik je v tom, že díky své poloze pracuje přesně v době, kdy se londýnská a tokijská zavírají. V tomto období všechny transakce procházejí přes tuto burzu, Britové ji kvůli tomu otevřeli, aby zatímco budou sladce spát, mazaní Číňané nepřetáhli některé transakce do Šanghaje, Hong Kongu a Pekingu. 

Časy se ale změnily a neposlušný Bahrajn se začal kamarádit s nezbedným Ruskem a zlobivou Čínou a zároveň se i rozhodl přivydělat si na obchodech, které probíhají mezi všemi částmi světa a obcházejí tak západní omezení vůči Rusku.

Funguje to přibližně tak – Singapur prodává ropu, kterou nikdy neměl, s meziročním nárůstem exportu o 146 %. Prodává ji Japonsku. Po zaplacení tanker nevyplouvá z přístavu Pelabuhan Singapura, ale z teritoriálních vod Ruska a vykládá energetické zdroje milovníkům saké. Dále Singapur přes své banky a hromadu kontrolovaných firem převádí peníze do „izolovaného Ruska“, které za ně nakupuje dovážené zboží, které, jak se zdá, Washington zakázal dodávat přes Čínu, Turecko a Emiráty. A tak stále v kruhu.

A zde autorita hegemona klesá k samému dnu, protože slib daný celému „civilizovanému světu“ otřást ruskou ekonomikou se neplní. Navíc, ta samá ruská ekonomika začíná růst. 

V tomto schématu je pouze jedno „ale“, a to fixní náklady Ruska za zprostředkování pro asijské hráče. 

Koneckonců, abyste skryli transakce, potřebujete společnosti, které vám s tím pomohou. Rusko si po otestování schématu uvědomilo, že schéma funguje, což znamená, že je čas omezit příživníky. Proto se po rozhovoru se Saúdy a Bahrajňany rozhodlo obchodovat přes rajský ostrov v Perském zálivu, ale s menším počtem prostředníků.

A nyní pozor, ve stejný den po oznámení Ruska a Bahrajnu o rozšíření obchodních operací prostřednictvím burzy, ministerstvo obchodu Saúdské Arábie hlasitě prohlašuje, že obchod s Ruskem jim kategoricky nevyhovuje. Co je 1,5 miliardy, když můžete mít pět. Rusko odpovědělo týž den takto:

“Rozhodně se pracuje na zintenzivnění interakce mezi úvěrovými institucemi obou zemí, takové příležitosti existují. O této otázce se diskutuje nejen s bahrajnskými partnery, ale obecně se všemi státy Perského zálivu, jejichž finanční systémy jsou vysoce integrované,” řekl ruský velvyslanec v království Alexej Skosyrev.

Přeloženo do srozumitelného jazyka to znamená, že zainteresovaní jsou nejen Bahrajn a Saúdové, ale minimálně všichni exportéři energetických zdrojů a fráze o „vysoce integrovaných finančních systémech“ znamená, že se pro tyto transakce již nepoužívají americké platební systémy. A veškerý obchod jde mimo SWIFT, takže Washington nikdy nebude schopen zjistit, co tam a za kolik Rusko prodává přes Blízký východ.

V tu chvíli někdo v Bílém domě propukl v pláč. Nejenže Obamův slib „rozervat ruskou ekonomiku“ se již 9 let nevyplňuje, zkazky Bidena o izolaci Moskvy se také nenaplnily, ale navíc ještě se tito Rusové veřejně dohodli s Araby Blízkého východu na obchodu. 

Všechno je tam tak důkladně zašité, že to za celý život nenajde ani jeden auditor z Cambridge nebo Yale a nejhorší je, že tito Rusové s Araby předvedli své dohody na veřejném poli, aby je viděl celý svět.

Mohammed bin Salman Al Saud

Všichni se už tedy přestávají hegemona bát a klub Putina, Si, Kima, Raísí, Mohammeda ibn Salman Al Saud se silně rozroste. 

Navíc poblíž Washingtonu se neúnavný Lula z Brazílie nepřetržitě, dnem i nocí snaží vytvořit vlastní ekonomický klastr na úkor zatím ještě Spojených států.

A pak je zde Čína, která přichází se svými návrhy, tvrdí, že Amerika se chová jako chuligán, a ještě ke všemu požaduje, aby ze všech zemí byly odstraněny americké restrikce, protože to zasahuje 70 % světového společenství. Hegemon zkrátka ještě není v obležení, ale míří k němu sedmimílovými kroky.  Musíme jen pokračovat v tom, co jsme začali, a dovést to do vítězného konce, jak na vnější kontuře, tak i na té vnitřní.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3IDa0dJ

sdíletj na

3.2 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
José
28. 2. 2023 06:38

Z toho je vidět, že všichni mají USA plné zuby a snaží se, seč mohou, je obejít. A ze všeho je nejúžasnější postoj Saúdů. Berou americké zbraně, s USA za zády jsou schopni těch největších leváren, ale jak mohou, tak Američanům nastaví nohu. Rusko by mělo být obezřetné, protože co dnes dělají Američanům, to zítra mohou provést i jim.

Markýza
28. 2. 2023 08:57
Odpovědět  José

Saudi budou pořádní vychcani. Pevně doufám, že v jejich případě už Rusové nepropadnou naivitě.
Mně na tom celém facinuje jedna věc: Amerického mentorování, “zasahování ve jménu demokracie” a strkání rypáků všude měli už dlouho všichni plné zuby. Jenže nikdo si netroufl, samozřejmě, Amíci jsou pořád hodně silní. Až tak, že si mysleli, že můžou rýpat do každého, což se jim nevyplatilo, jak vidět. 🙂
To, co mě fascinuje je ale to, jak rychle se začly vzpouzet ty státy, co jim to šlo už dlouho na nervy – Rusko jim vlastně kryje záda a dodává odvahy.
Školní dvorek, pořád to říkám.

Milan ze Zahrady Čech
28. 2. 2023 09:13
Odpovědět  Markýza

Myslím, že se Rusové už poučili. A že si dokážou ohlídat také Osmany a Kitajce.
Hm… Vím, že už máte politruka zuby dost (takhle se to zkrátil můj syn, když mu byly tři roky a nějak se to v naší rodině ujalo), ale tentokrát byste s Pjakinem měla udělat výjimku. Práporem tam mává jenom sporadicky, ani se zadky se tak nerozjel jako obvykle, ale převážně se tam zabývá ruskou oligarchií a úřednickou pátou kolonou. V každém případě teď lépe chápu postavení Putina a dění na bojišti. Dokonce si to shlédnu ještě jednou. Tedy ne celé, jen o té páté koloně a tak.
P.S. Pískoviště a “Mnoho zajíců – psova smrt.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
28. 2. 2023 12:56

To je poslední politruk, o kterém mluvíte?

Milan ze Zahrady Čech
28. 2. 2023 13:56
Odpovědět  Markýza

Ju. Tady je s titulky: https://odysee.com/pjakin-20.02.2023:4

a tady nadabovaný:

https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2023-02-20-Pjakin:2

Já teď radši chodím na titulky, že můžu ty jeho prápory a zadky proklikat.

Albi
28. 2. 2023 13:05

Dík za upozornění. Včera jsem ještě český překlad nenašla. Myslím tím písemnou formu.

Albi
28. 2. 2023 11:26
Odpovědět  Markýza

Je to zábavné.
Už před časem jsem četla, že “Západ opustil myšlenku nedpojit Rusko od SWIFT a vysvětlil proč” (viz v nabídku starších článků výše). V čase sankcí a trestů pro Rusko podezřelá velkorysost ….. a ona to byla jen “z nouze ctnost” 🙂

Markýza
28. 2. 2023 12:56
Odpovědět  Albi

Co se politiky týče, vždy bych spíš počítala s tou znouzectností, než velkorysostí.

me2d44
28. 2. 2023 11:47
Odpovědět  Markýza

Myslím, že Rusko se už dostatečně (na rozdíl od Západu) poučilo a dneska má na paměti v politice, ekonomice i ve vojenství jen jedno: [군가] Мы – армия народа/우리는 인민의 군대 – Bing video

me2d44
28. 2. 2023 11:57
Odpovědět  me2d44

Mimochodem, na tom odkazu se píseň opakuje několikrát – jako originál, jako píseň na Paradu Pobedy (2x), ale je melodická a jsou to “novodobí Husiti”), i jako Koncertní verze.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 2. 2023 13:15
Odpovědět  me2d44

Poslechla jsem si ji už když jsi dal odkaz na ni poprvé.
Oni mají vůbec všechny bojové písně takové melodické a přitom burcující.

Bude to asi tím, že se vždycky museli bránit přesile a ani po vítězných bitvách “neusnout na vavřínech”.
Kde se ale bere ta několik tisíc let stará a pořád úspěšně živená nenávist???

František
28. 2. 2023 17:09
Odpovědět  Albi

Surovinové bohatství Sibiře. To je ten důvod k nenávisti.

Markýza
28. 2. 2023 20:58
Odpovědět  František

No to jednoznačně. |A Putin jim je urval u huby, kyž to užuž měli v kapse. Kdyby vám někdo sebral laskonku, kterou se právě chystáte nahryznout, taky byste ho neměl rád 😎

Gene
28. 2. 2023 22:09
Odpovědět  Markýza

Bohužel jen částečně. Pořád je v Rusku spousta oligarchu, kteří pohrdají obyčejným člověkem a budou dodávat nepříteli vše možné, jen aby jim to sypalo. Nebo sem tam přihodí nějaké ty dotace, protože co, kdyby. Pokud se Rusko chce postavit na vlastní nohy, musí se hlavně zbavit těchto šmejdy.
https://stljewishlight.org/news/world-news/russias-jewish-oligarchs-and-their-donations-come-under-threat-of-western-sanctions-amid-ukraine-war/

Markýza
1. 3. 2023 14:39
Odpovědět  Gene

Ti jsou vždy a všude. Důležité je, že už nemůžou dělat ty superkšefty s půlkou Sibiře.

Teuton
28. 2. 2023 07:01

Hele, já bych všechnu tuhle válečnou hysterii dokázal pochopit, kdyby nás někdo napadl a šlo o obranu naší země. Ale nic takového se neděje ani náhodou. Svině typu Fialy a těch dvou hanebných kreatur, které se bojí mít vlastní děti, Černochové a Pekarové, nás chtějí zatáhnout do války kvůli Ukrajině, která mi je totálně ukradená a nic pozitivního vůči těmto zapáchajícím Vasilům a Vasilisám necítím.

Jaroslav
28. 2. 2023 08:26
Odpovědět  Teuton

Teutone, bylo by zajímavé dát Vámi uvedeným, je těžké to cosi nazvat a neurazit užitečná zvířata, sérum pravdy. To bychom se dověděli věci. Ostatně, v civilizované společnosti by to měla být podmínka pro všechny politiky, před diskusí v TVjim píchnout injekci a ti by pak mluvili co si skutečně myslí. Nevím ovšem, jestli by pak bylo z koho vybírat

me2d44
28. 2. 2023 12:11
Odpovědět  Teuton

Trochu Vás vyvedu z omylu: Pokud by na nás někdo zaútočil, tak současná armáda není schopna ubránit ani střední město, natož okres – jsou to jenom legie cvičené na to, aby hlídaly za velké prachy zadek někomu z NATO. Tanky a BVP (i ty modernizované) už shořely na Ukrajině. Ty západní se budou vyrábět ještě 2,5 roku, u nás z bývalých Vojensko- opravárenských závodů toho po privarizaci moc nezbylo. Tanky sovětské výroby jsme (včetně uloženek) dodali Ukrajině – takže, až povoláme aktivní zálohy, tak aby si dovezly vlastní kola a praky – a aby si koupily vlastní prádlo. Co se dalo, to naše vlády zpeněžily, vybavit brance bude problém. A to nemluvím o tom, že narozený po roce 1990 nedržel v ruce ani prak a nemá základní vojenské návyky. A my s věkem přes 60 to už nezachráníme – jsme prolezlí chorobami, se kterými to prostě nejde.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 2. 2023 13:18
Odpovědět  me2d44

A kolik asi tak máme těch “aktivních záloh”!

Boomer
28. 2. 2023 17:08
Odpovědět  Albi

..cca.4000 osob, porůznu začleněných do útvarů AČR a organizací MO .

František
28. 2. 2023 17:14
Odpovědět  Boomer

Pozor! Polovina z toho množství jsou generálové. A ti jsou k ničemu.

me2d44
28. 2. 2023 17:32
Odpovědět  Albi

No, po mém odchodu do výslužby jich nebylo ani tolik, že bych chtěl jim velet – a to jsem kapitán v důchodu – tenkrát jsem byl jen ve výslužbě. Asi tak, ono když najednou někdo zjistí, že tam, kam ho pošlou se po něm může střílet, tak si to 3x rozmyslí a nakonec ho ukecají i rodiče. A od mamánků na mama-hotelu nelze čekat, že by se dali někde cvičit – výsledek by byl asi tristní. Já odsloužil vojnu za celou rodinu – 18 let. Syna naštvalo, že povolávák sice dostal, ale vzápětí zrušili vojenskou základní službu. Byl zvyklý na to, že má tátu “lampasáka – kapitána” a na tu vojnu chtěl (i když byl tintítko, takže jsem nesměl moc mávat rukama, jinak byl pod stolem).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jiří
28. 2. 2023 07:43

Jó diplomacie se provozuje jinak,než jak si představuje Lipán z MZV .Tohle trdlo z pětiburanova bude zvětšen v historii jako hysterik fašounů.

Jaroslav
28. 2. 2023 08:31
Odpovědět  Jiří

Jiří, ano ten človíček z MZV se vecpal mezi velký kluky a nemá na to. Myslím, že ho nikdo nebere jinak, než se metaforicky říká v diskusích, tj. jako užitečného idiota. Osoby tohoto druhu si uvědomují, že jsou obecně k ho vnu, a že jestli budou zlobit, jejich páníčci je vykopnou a pak se budou muset znovu živit poctivě (kromě Marečka B, který se nikdy neživil poctivě), zpravidly za podprůměrný plat, třeba prodávat knihy a pod.

Albi
28. 2. 2023 11:53
Odpovědět  Jaroslav

No – že by si to uvědomovaly, o tom dost pochybuji. Naopak – cítí v tom potvrzení svých vynikajících schopností, zřejmě jim Bohem přímo daných do vínku, aniž by k tomu sami něčím přispěli.
A prodávat knihy je úctyhodné zaměstnání, naprosto neslučitelné s jejich dosavadním působením, zvyky a názory.

Markýza
28. 2. 2023 12:58
Odpovědět  Albi

Taky pochybuju, že by si cokoli uvědomoval. Je přeci mi-ni-str! Mini ministr. Ale možná dojde i k tomu prodávání knih – přála bych to jemu i nám.

Albi
28. 2. 2023 13:30
Odpovědět  Markýza

Jenže takové přání se nám ani jemu nesplní
.
Kdo dnes bude něco číst a ještě k tomu “z papíru”, když moderní technologii máme všechnu v mrňavé krabičce vždycky pohotově. A vždy modernizovanou podle posledně vynalezených trendů a jediných povolených k použití.
.
Což mě vede k větě – nepamatuji se, kdo ji napsal (asi bych to našla, ale ne hned, tak hledat nebudu, možná, že ji znáš “z hlavy”)
“Můžete si koupit knihovnu, ale moudrost v těch knihách uloženou si nekoupíte”.

Markýza
28. 2. 2023 14:10
Odpovědět  Albi

Tohle neznám. Já miluju tu Pratechettovu představu, že knihy v knihovně si vyměňují zkušenosti a znalosti a všelijaké obsahy 😀 Jestli je to pravda, možná se mi časem v pokoji zhmotní Zeměplocha.
Já si naštěstí stěžovat nemůžu – většina mých vnoučat čte hodně a dnes vychází spousta knih pro prcky i větší prcky, plných fantazie.
No vida – vychází přeci spousta knih! Tak to s tím čtením nebude tak strašné. I v knihovně máme pořád živo.

Autor
28. 2. 2023 16:08
Odpovědět  Markýza

Vidíte a právě ty “světy fantasy” jsou součástí přeprogramování lidí. A začalo to již dávno. Před cca šedesáty lety.
Jak to spráně říci?
Jestliže světy sci-fi tvořily představu o budoucnosti za pomoci pokroku, pak světy fantasy příběhů nás vrhají zpět k víře, že vše je mimo nás a není třeba a ani žádoucí něco sami měnit. Natož se učit chápat svět kolem sebe.
Podívejte se na mladé, jak oni chápou souvislosti ve své drtivé většině.Vždy velmi žáleží na tom, co člověk čte a jak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
28. 2. 2023 21:06
Odpovědět  Peter 008

A čel jste někdy nějakou fantasy? Ve spoustě je to přímo naopak. Jen má ten pokrok (vývoj, když dovolíte) prostě jiné cesty.
Já si nemyslím, že v tom bylo jakékoli programování. Říká se, že budoucí události vrhají stín, tím delší, čím větší ta událost je. A spisovatelé těchto žánrů nejspíš ten stín prostě zahlédli.
Ostatně technocivilizace mele z posledního; i přesto si myslím, že spousta věcí, které kdekomu připadají přirozené, technocivilizantovi musejí připadat jako magie, nebo přinejmenším šamanismus. To je možná stín, který vidí fantasy.

Autor
28. 2. 2023 23:28
Odpovědět  Markýza

Četl a ne jednu. Ale velmi pečlivě jsem se snažil vybírat.
Nejen o této problematice se píše např. na stránce https://whatisgood.ru/ zde jsou materiály, které osvětlují především vliv médií a pod. na dětskou psychiku.
Dále je možné pohledat texty i u A. Fursova (např. https://dzen.ru/govoritfursov – ukázka
Jedním z úkolů světové věrchušky vytvořit “nový normál” je zničit společnost jako celek tím, že ji rozdrobí na desítky menšin a podpoří extrémní formy individualismu, a na druhé straně zjednodušit, primitivizovat chování a psychologii tím, že zničí skutečnou kulturu (počínaje kontrakulturou 60. let – tehdy se začal posazovat postupně žánr fantasy), vzdělání, fyziologii chování, promění lidi v “chodící žaludky”, tedy ve vycvičené bioroboty (“filosofická evoluce”).
Rozdíl je i v tom, že k pochopení sci-fi je nutno mít aspoň určité znalosti a chápat celkové souvislosti, aby se dal pochopit smysl řečeného. U fantasy nepotřebujete speciálních znalostí a vše se přesto ukládá do “nějakého” obrázku.
Nic na tom nemění to, že některá díla fantasy žánru – především literární, jsou na velmi dobré úrovni. Důležitý je – bohužel – směr.

Markýza
1. 3. 2023 09:13
Odpovědět  Peter 008

Petře………všechno na světě, co uvidíte, uslyšíte, sníte, nač si sáhnete, všechno se ukládá do nějakého obrázku. A že by ausgerechnet bujná fantazie mohla vyhovovat věrchušce jakéhokoli rázu, to si neumím představit. Jo, takhle techné: pěkně do pravých úhlů, tuhle zmáčknete knoflík a támhle vypínač, v osm nástup, ve čtyři výstup – to je přeci šikovný svět, pro takovou věrchušku! Ale bujné pralesy a divočiny mysli?

me2d44
1. 3. 2023 13:12
Odpovědět  Peter 008

Zajímavý pohled na lidstvo za několik set let poskytuje Asimovův román – asi 6 dílný NADACE po několika přečteních toho základu jsem se dopracoval k tomu, že je to potřeba číst od posledního dílu – Isaac Asimov napsal “Předehru k Nadaci” až jako poslední – před svou smrtí. Ale když uvážím Galaktického císaře – a Evropského kolektivního císaře (EK – nevolená, jmenovaná do funkcí, ale kecá do všeho), tak je to dost dobrá prognóza vývoje lidstva…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
1. 3. 2023 14:43
Odpovědět  me2d44

Asimov ovšem napsal i Oblázek na obloze 🙂
O budoucnosti můžeme špekulovat horem – dolem, stejně si udělá, co chce.

me2d44
1. 3. 2023 15:15
Odpovědět  Markýza

Taky napsal “Já Robot” – bohužel, už jsem ho v nabídkách knižních obchodů neobjevil. Ale tu Nadaci mám doma komplet.

katango
1. 3. 2023 23:08
Odpovědět  Markýza

Ten je fakt dobrej.

Markýza
2. 3. 2023 08:23
Odpovědět  katango

Oblázek? Jo, ten je. Bohužel při dnešním vývoji událostí mi na mysl nejvíc z celé knihy přichází ta jejich “šedesátka” 🙁

katango
1. 3. 2023 13:34
Odpovědět  Markýza

V Zeměploše toho najdete hodně. To jsou, tedy podle mne, knihy, co mají víc úrovní než jen ten příběh, byť ještě podaný velmi vtipně. Najdete tam všechno. Mmch Vetinari na Hrad!

Markýza
1. 3. 2023 14:46
Odpovědět  katango

Já dlouho říkala, že Pratchett je největší žijící filozof, jo. Už bohužel není….žijící. Vetinari….víte, že mám často dojem, že se Pratchett podvědomě inspiroval Putinem? Jen si vždycky říkám, co nastane, až umře – k čemuž naštěstí v Ankh-Morporku nedošlo. Že se toho dožiju v Rusku, je bohužel reálnější.

Eva
28. 2. 2023 08:53

Ono totiž minulý rok (a už i dříve, ale to jsem to tak nesledovala) pánové Lavrov a Šojgu, a určitě i jiní, cestovali po celém nezápadním světě jak diví. Vždycky, když se u nás mluvilo, že je chce báťuška vyhodit, příp. už vyhodil, a v tisku byl podivný klid.
Pak se najednou objevili a…bombička. Zase někde vyjednali obchod, o něčem hóódně významném se dohodli, do některé africké země přišli pomoci a nahradili západní žoldáky.
A navíc – v nezápadním světě platí, že Rusko dodržuje podepsané dohody a mnohdy stačí i ty ústní a podání ruky!

Autor
28. 2. 2023 09:43
Odpovědět  Eva

To je to, co mnozí tady nechápou. Prakticky všude mmo “naši civilizaci” se cení dodržování slova a je to otázkou cti! A je jedno jestli je to písemně či ústně nebo jen rukoupodáním. To znamená, že když teď podvedu, tak třeba ten z “jiného města” se to dozví a nebude chtít s tím, kdo nedodržel slovo, uzavřít žádnou dohodu, ani obchod. Arabové byli a částečně ještě jsou pod velkým politickým vlivem USA, které nejednou slovo nedržely … A brání jim jít vlastní cestou.

Albi
28. 2. 2023 12:23
Odpovědět  Eva

Je to ale drzost, nedodržovat “pravidla”, odmlouvat a ještě ke všemu mít úspěch! FUJ, Rusko. To se nedělá být chytřejší než hegemon a ještě pracovat tak, aby z toho něco měl i nějaký mužik! 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
28. 2. 2023 09:02

Ta druhá fotka odspodu, mám na mysli výrazy státníků na ní, mluví za všechno. Pod ní schází už jen popisek: “To jsme s nimi pěkně vymr-dali!”
Nebo to tak připadá jenom mě, že Jeho výsost a Gosudar se na úkor záchodu ohromně baví? A Saúd se záchodu šklebí na plnou hubu přímo do xichtu. Chtěl bych vidět, jak se na to tváří Uražená Jitrnice, zelený Kódl, vono Lejno, Ken Mikron a Senila. To musej bejt protažený sandály!

Autor
28. 2. 2023 10:45

Mně fascinuje v souvislosti s textem ten nejspodnější. Ten úsměv je typu, koukejte, jak se snaží vylézt na sloup “vysokého napětí”.
Jak se na to tváří? Možná takhle …

Pavel K
28. 2. 2023 11:19
Odpovědět  Peter 008

Merkelkááá 🤣🤣🤣🤣🤣

Albi
28. 2. 2023 12:26
Odpovědět  Peter 008

Dobrý, no. Ty tvoje “hlody|” teprve té fotce dodaly správnou šťávu! 🙂

Milan ze Zahrady Čech
28. 2. 2023 14:15
Odpovědět  Peter 008

Merklice je tam kouzelná. Vlastně celá ta fotka.

me2d44
28. 2. 2023 17:49
Odpovědět  Peter 008

Ten v druhé řadě za madam Merkel vpravo mi připomíná dvojníka Stalina (ale Stalin už je jnějaký pátek u kremelské zdi). Podoba je ale úžasná!

Markýza
28. 2. 2023 13:04

Saúd se šklíbí jako kočka, co sežrala kanára, ale viděla jsem cosi, kde Putinovi div nelíbal kolena – mimochodem, někde jsem dávala videjko, jak ho Saúdové vítají, když přijede. Putin to zřejmě velice nemá rád, tohle líbání kolen, z čehož právě doufám, že si o Saúdech myslí svoje. Sice někde říkal o Salmánovi, že je to šikovný mladý muž, se kterým se dá domluvit, ale asi si na něj dává bacha.

Milan ze Zahrady Čech
28. 2. 2023 14:07
Odpovědět  Markýza

Jo, to vidko jsem taky viděl. A sichr si myslí svoje a dává si bacha. Však taky má důvodů habaděj. Potenciální zrada kam se koukneš, a ukočíruj to. Ta praxe v KGB mu byla dobrou školou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 2. 2023 15:48

Do háje! A na co ho potom mají nachytat?

Dobrovolník, který by spáchal atentátnse nenašel. Na Putinovu rakovinu lidi nějak dlabou. Prsty mu přestaly modrat. Pletky s podivnými ženštinami nemá nebo je úspěšně tají. O dolarry nestojí.
A teď ještě jim provede takovouhle habaďůru. 🙂

Markýza
28. 2. 2023 21:13
Odpovědět  Albi

A k tomu ještě miluje vášnivě Rusko. No, je zřejmě dost těžké najít něco většího, čím by ho uplatili 😀
Já s ním viděla velkou hromadu šortek – takových těch kratinkých videí. A ten chlap zřejmě skutečně a bezvýhradně slouží své zemi – to máš pak těžký. Já z něj z těch šortků totiž nabyla dojmu, že sláva-ne-e…obdiv-ne-e…..úcta – no dobře, ale jen trošičku……nějaké velení, buzerování, vytahování – už vůbec…… Asi bude dejme tomu na hodně kvalitní hadry, ale s jeho majetkem ho na džíny taky neutáhnou. Je to s ním těžký 😀

Markýza
28. 2. 2023 21:41
Odpovědět  Markýza

Teď jsem narazila na šorteček, kde Lavrov říká……………ale co, poslechněte si to sami 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=6wNOTji6ksI

Dobrou noc!

katango
1. 3. 2023 13:37

Nejen v KGB. Praxe na ulicích Leningradu podle mne byla ještě důležitější a přínosnější.

Markýza
1. 3. 2023 14:47
Odpovědět  katango

A to máte pravdu. To musela být hodně drsná škola.

Pavel z Moravy
28. 2. 2023 10:50

Když objevili amíci ropu v Arábii, na území klanu dvou bratrů, tito se svými postoji k nabídce těžby zásadně lišili. Jeden v tom viděl možnost zbohatnutí a použití získaných prostředků pro rozvoj, druhý, který s ním nesouhlasil to viděl jako ztrátu suverenity. Správně je tenkrát ohodnotil když prohlásil- tito lidé mají trvalou žízeň, těch se nezbavíš.

Pavel K
28. 2. 2023 11:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak tu mám i Já 🤣 na vječné časy…….🙄🤦‍♂️

Albi
28. 2. 2023 12:31
Odpovědět  Pavel K

Máš jen štěstí, že nechlastáš ropu, jinak sankce a trvalý “vodní režim” – a možná i ten přísně odměřený. Vody taky není nekonečně a nejdřív musí mít páni do bazénů a vířivek a pak nějaký zbytek tobě..:-)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
28. 2. 2023 14:24
Odpovědět  Albi

🤣 🤣 🤣 🤣
To mě chceš zabít? Voda je špatná v botách, natož v žaludku.🤦‍♂️🤦‍♂️
Mám svoji studnu 10m a v ní 7,řm vody chceš? Klidně ti 3m dám a do rána ji tam mám zpět. 🙋‍♂️

Albi
28. 2. 2023 15:58
Odpovědět  Pavel K

Zabít ne, jen trochu vyděsit.
Ale je to těžký, když máš na všechno odpověď. A dokonce ke všemu i studnu. 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
28. 2. 2023 16:11
Odpovědět  Pavel K

To jsi mi připomněl Pavlíku jednu skutečnou historickou postavu. Jmenoval se Klaus Broderson a když byl mladý tak mu vyvraždili rodinu a on odešel do kláštera a potom na loď a stal se pirátem. A jednou tak před tohoto mlaďocha postavili plný korbel piva a on ho vyžahl na ex, usmál se a skácel. Tak mu dali jméno Klaus Žíznivý a to mu sedělo. Ale pirát to byl perfektní, neb říkal, že kradou pouze lumpům co lid věčně okrádají. A byl na to řemeslo hrdý. Škoda, že nežije dnes, hodil by se nám. A navíc byl moc oblíbený, ale i žíznivý. A jinak manželka říká, že jsi pěkný vtipálek, a od ní to sedí, neb je úplně stejná.