politika

Chyba Západu, která ho přijde draho

Zajímavá situace se vyvíjí kolem Kyjevsko-pečerské lávry, symbolu ruského pravoslaví. 

Kroky Západu jsou pochopitelné. Tím, že úplně prohráli první fázi konfliktu s Putinem, už nevědí, jakými dalšími důvody nás nalákat hluboko na území našeho bývalého souseda. Zatím musí jednat podle podmínek Putina, které jsou výhodné pro Rusko a krajně nevýhodné pro naše „teď už odpůrce“.

Útok na naši víru by měl podle plánu těch co ho organizují, donutit našeho prezidenta k vyhrocení událostí, aby naši pravoslavnou svatyni vrátili Rusům. Doufali, že tím donutí Putina vrátit se k jejich původnímu scénáři. Navíc tím vlastně ukončili možnost jakýchkoli mírových jednání, dokud se Kyjevsko-pečerská lávra nevrátí do lůna pravého pravoslaví. A jak chápete, v současných podmínkách je to nemožné.

To není jen útok na nějakou církev, je to plivnutí do tváře všem pravoslavným na celém světě. Ani jeden člověk na světě, který se považuje za pravoslavného, nemůže být k těmto událostem lhostejný. 

Z hlediska dopadu je to pro naše odpůrce ještě nebezpečnější než veřejné pálení Koránu. Tam šlo o jednání konkrétních, zřejmě nepříliš chytrých lidí, teď to dělá vedení celého státu. A vzhledem k tomu, že kroky a akce tohoto státu jsou zcela ovládány Západem, můžeme s klidem říci, že jde o západní plán.

V posledních letech se ale vše, s čím Západ přijde, obrací proti němu. Totéž se stane i tentokrát. Jediný rozdíl je v tom, že ve své hlouposti se dotkli té části pravoslavné duše, které se dotknout neměli.

Na první pohled se může zdát, že teď Západ udělal rázný krok. Ale ve skutečnosti jde o strategickou chybu, jejíž důsledky budou pro USA a jejich spojence hrozné. Zjevně nezohlednili několik faktorů najednou.

Jeden z hlavních bude, že nyní kroky Ruska dostaly i duchovní složku. 

Mluvit o denacifikaci a demilitarizaci je jedna věc, ale chránit svou víru, svou spiritualitu to není jen věc druhá. Je to také mnohem silnější pobídka k vítězství.

Tyto akce také navíc povedou k rozkolu uvnitř státu, který si Západ zvolil k útoku na Rusko. Vnitřních rozporů tam i tak už bylo dost a nyní se přidal další, který je schopen způsobit pro vedení tohoto státu velmi nepříjemnou změnu ve veřejném povědomí.

Důležitým faktorem, který Západ také nebere v úvahu, je, že reakce na tyto činy ze strany jiných náboženských konfesí ve světě bude naprosto předvídatelná. Autorita Ruska bude jen více posílena, protože každému bude jasné, na čí straně – dobra nebo zla – se Rusko nachází.

Je třeba si uvědomit, že útok na cizí náboženství vždy naznačuje, že ve skutečné konfrontaci je všechno velmi špatné. 

Útok na náboženství je akt, který nemůže nikdy přijmout žádný věřící. Ve skutečnosti se jedná o použití zakázaných technik. Jenomže problém je v tom, že je nemožné porazit spiritualitu ničením posvátných věcí. Takové akce mají vždy opačný účinek. 

Západ má svůj vlastní, již vyzkoušený způsob ničení duchovna, který je spojen s degradací hodnot. Ale tato cesta je dlouhá. A to, že se Západ vydal cestou aktivního útoku na pravoslavnou duchovnost, vypovídá jen o tom, že pochopili, že nemají čas. Dobře si uvědomují, že prohrávají, a to naprosto ve všech směrech. Rozhodli se tedy udeřit na duchovno, ale nepočítali s následky takového úderu. A to je tento případ, kdy je zpětný ráz mnohonásobně silnější než samotný výstřel.

Západ přitom Putinovi nastínil další cíl, ke kterému určitě dospěje. Náš prezident prostě nemůže takové akce nechat bez odezvy, protože jinak jeho podpora ze strany Rusů výrazně zeslábne. Obnovení spravedlnosti mu ale poskytne takovou podporu společnosti, že ji nebude možné nikdy zničit.

A o tom, že spravedlnost bude obnovena nemůže být pochyb. 

Navíc je nyní naprosto jasné, že všechny naše pravoslavné relikvie, a Kyjevsko-pečerská lávra je jednou z nejdůležitějších z nich, musí být vráceny na území Ruska. Jen takový výsledek zajistí jejich ochranu před kroky našich nepřátel. 

Takže každý teď může pochopit, kde bude nová hranice Ruska po skončení konfliktu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Ga9dk2

sdílet na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
2. 4. 2023 01:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Je logické, že Západ prohrává co může a je z toho “nervózní” – abych byla korektní.
Protože ta západní doktrína je obecně životu smrtelně nebezpečná a tím naprosto neživotná – ve smyslu pokračování lidstva – lidské populace.

Divné na tom je jedině to, že JIM nedochází, že v sázce jsou i jejich životy.- A to i v případě, kdyby ONI přežili.
Protože by to nebylo nadlouho.

2. 4. 2023 02:08
Ohodnotit příspěvek :
     

“Navíc je nyní naprosto jasné, že všechny naše pravoslavné relikvie, a Kyjevsko-pečerská lávra je jednou z nejdůležitějších z nich, musí být vráceny na území Ruska. Jen takový výsledek zajistí jejich ochranu před kroky našich nepřátel. 
Takže každý teď může pochopit, kde bude nová hranice Ruska po skončení konfliktu.”

Přesně tak. Už jen to bylo třeba, aby ve své moudrosti proměnili specoperaci ve Svatou válku a proti Banderstánu povstala nejen Rus, ale i místní pravoslavní.
Pšššš…. Slyšíte?

10 -9 – 8- 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – …

Pijack
2. 4. 2023 08:06

Kyjevsko-pečerská lávra přece je na území Ruska. Kyjev postavili Rusové. Ale to se už na školách neučí….

Jaroslav
2. 4. 2023 11:05
Odpovědět  Pijack

Ono je to složitější s tim stavenim Kijeva Ale v praxi se mi zdá, že přesunout onen klášter/lauru do Ruska by bylo těžké. Vypadá to že Rusko se chce přesunout k lauře

Jozef
2. 4. 2023 14:00
Odpovědět  Jaroslav

Rusko sa nemá kam “presúvať”. Okrajina je územie Ruska, dočasne pod správou anglosasov. Rusko si berie späť, čo je jeho. Samozrejme, okrajinou to neskončí.

2. 4. 2023 17:53
Odpovědět  Jaroslav

Když nemůže hora k Mohamedovi…

Keller
2. 4. 2023 06:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, jakou má Zelensky a jeho chunta na Ukrajině popularitu, ale pokus o likvidaci pravoslavné církve rozhodně jeho popularitu nezvýší. Důsledkem bude zvýšení nespokojenosti občanů se současným vedením Ukrajiny a možná urychlí pád současného režimu. I naši komunisté před rokem 1989 věděli, že je pro ně výhodnější s církvemi spolupracovat než je utlačovat.

Jozef
2. 4. 2023 14:06
Odpovědět  Keller

Zelenský s ostatnými fašistami pod vedením anglosasov vedia, že už prehrali. Preto ničia, čo sa dá. Tak ako anglosasi na konci WWII bombardovali územia ČSR len z jedného dôvodu – zničiť, čo je možné z územia, na ktorom nemôžu parazitovať. Z toho istého dôvodu chcú anglosasi doviesť toxické náboje (s ochudobneného uránu) na územie okrajiny. Je to banda hadov, ktorých musia Rusi nadobro rozšliapnuť a zaistiť, aby ostatný svet povyrezával zvyšky anglosaského vredu zo svojho tela sám.

Burák
2. 4. 2023 07:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si už dlouho myslím, že kdyby Rusové chtěli, mohli Ukrajinu obsadit celou, když byli už u Kyjeva. Oni ale tehdy zjistili, že za tamním režimem stojí i většina obyvatelstva a v tom byl problém, protože by došlo k velkému krveprolití. Tak se stáhli a pěkně si počkají až bude současný režim nenávidět celá Ukrajina. Teprve potom přijdou jako osvoboditelé a vztyčí nové pomníky.
Stejně je jejich jedinou šancí Rus, protože jedinou možností zbavení se všech dluhů u Západu je přejít pod správu Ruska, který celému Západu za jejich dodávky ukáže velký dlouhý nos😁

Pavel z Moravy
2. 4. 2023 12:24
Odpovědět  Burák

Buráku, to jste přesně odhadl, nemá cenu osvobozovat někoho, kdo to nechce. Jenže situace se mění. Koukněme na to u nás. Kdybychom my, kteří snad chápeme chtěli změnit situaci nějakou silou, zombifikovaní a přeformátovaní by nám to ještě nandali. Až se ale dostanou na dno, a to nebude dlouho trvat, potom v závětří se budou culit na ty, kterým by ještě před nedávnem zakroutili krkem. Nevím, jestli to je tady možné, je to jen úvaha, ale je.

Markýza
2. 4. 2023 12:30
Odpovědět  Burák

Já mám dojem, že to už na začátku někdo v Rusku řekl, možná i VVP – že obsadit zemi, kde vás budou všichni nenávidět, je prostě kontraproduktivní.

Pijack
2. 4. 2023 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou dva světy – jeden stojí na tradicích a druhý na penězích. Když nastane střet těchto světů, tak pevnější, který je zakotven na tradicích vždy odolá světu, který řídí svými penězi Židé s velkým Ž. U peněz je to tak, že kdo dá víc, ten víc rozhoduje a vznikají uvnitř takové aliance rozbroje, čili se oslabují sami svými chamtivými manýry. Svět zakotvený na chamtivosti se umí vždy podrážet v zájmu někoho, což není jako zájem tradice. Je to jasný. Rusové vyhrávají, protože se drží vlastního uvědomění si sama sebe. Západ je odkázán na masiv s hliněnými nohami. Jedno podkopnutí a celý se zhroutí. Bylo to tak vždycky.

unor 2022
2. 4. 2023 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tezko pochopitelny a stejne tak komentovatelny krok.
Nabizi se nekolik odlisnych hodnoceni pricemz ke spravnemu chybi pohled do nekolika hlav.
A nebo ze by sam Pan Buh?
Kazdopadne se jedna o ‘nahravku na smec’ pro Rusko. Pro Rusko, ktere prave stoji na jeho strane.

sergej
2. 4. 2023 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Poválečné uspořádání vítězných mocností po ww2 ani nelze zrušit, na hranici labe a odře? Je otázkou snad jen vůle místních “indiánů kdy ve finále na to fakt nemusí brát ohled a vyžadovat jasně stanovené limity, bác.A vše ostatní je svévole mimo regule.

All
2. 4. 2023 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Vůbec se nedivím,že se dnes vše obrací proti USA a západu anglosasů. Přinášeli často války a utrpení lidí spolu s pustošením přírody na celé planetě. S vyšším věkem a zkušenostmi mohu tvrdit,že i ty barevné revoluce byly velkým podvodem , všechny byly infiltrací loupeživých skupin ,demozápadu, byly to infiltrace démonů z pozadí,skrytých za oponou,byly to infiltrace loupeživého zla. A tak i československo naletělo na ten podvod,na infiltrací loupeživých demoskupin a dopadli jsme jako ,hubkaři, a ukrajina mnohem hůře,po nacisticku banderovců jen poničená a spálená země.Tak tohle je výsledek ,,Snů západu”. Svinstvo,skáza,sebezničení. Po nás potopa, tupé mozky bez neuronů,poničená DNA, ničení celých ůzemí,celých států.Infiltrují,zuří,ničí dokola jak šílení.Jen Rusko se brání,povstalo proti tomu zlu a přidávají se další a další. CHválabohu,konečně.

Zmatený
2. 4. 2023 13:29
Odpovědět  All

Prodali jsme republiku za západní pozlátko a igelitové tašky! Teď neseme a nadále dlouho poneseme následky. Ti, kteří se na tohle připravovali již delší dobu, jsou tak trochu ve výhodě. Jak už tím, že se připravili po finanční a materiální stránce, tak po stránce duchovní a duševní.
Nezbývá, než tuto nelehkou dobu nějak přežít a doufat, že se dožijeme i za našeho přispění, lepších časů.

Gales
2. 4. 2023 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Někdo by měl upozornit žabáka že pravoslaví u nás podporuje Rusko a je ho třeba zakázat. Třebas by Rusové došli až sem.

Markýza
2. 4. 2023 12:31
Odpovědět  Gales

Vy poťouchlo jedno! 😀

jiří
2. 4. 2023 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Je tomu takřka přesně rok a den, kdy Joe Biden zahřímal v Polsku, že promění Rubl v trosky. Dnes se ukazuje, že celý ten rok, kdy Západ usilovně plnil nařízení pošetilého starce, který nerozumí ekonomice, Gosudar klidně, rafinovaně a trpělivě chystal protiútok. Nyní se má dostavit výsledek – Dolaru hrozí, že se promění v trosky! Západním bankám, že se změní v ruiny! 
https://cz24.news/dubnovy-run-na-dolar-a-banky-3-biliony-dolaru-v-ohrozeni-japonsko-se-pridava-k-financnimu-utoku-na-usa-putin-prekonava-legendarniho-sorose-a-jeho-slavny-run-na-libru/

Pijack
2. 4. 2023 11:11
Odpovědět  jiří

Stručně řečeno dolar už není ničím krytý, zato rubl je krytý nerostným bohatstvím. Angláni a ostatní Evropané prostě utekli před několika sty lety na špatný kontinent 🙂 🙂 🙂

Markýza
2. 4. 2023 12:32
Odpovědět  Pijack

A nezapomínejte, že poslední desetiletí, kdy Západ na palubě tančil, Rusové skupovali zlato jak Moliérovi lakomci.

Janka
2. 4. 2023 15:38
Odpovědět  Markýza

za posledny rok dalsi 1 mil. unci plus…..ked neprsi, aspon kvapka

Markýza
2. 4. 2023 18:31
Odpovědět  Janka

Jo? Já to nijak nesleduju, ale hádala bych, že to západu došlo – pozdě, ale přece – a začal nakupovat taky. Možná kdekdo, nejen západ……

aamater
2. 4. 2023 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Perfektne zhodnotené!!! Citujem: “Takže každý teď může pochopit, kde bude nová hranice Ruska po skončení konfliktu.” Koniec citátu!!! Myslím, že tu je teraz jasne naznačené, ako sa to asi tak môže už iba skončiť.

skeptik
2. 4. 2023 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Dostal mne bulvární titulek jakéhosi pisálka:

Bůh vám neodpustí, hrozí Zelenskému představený kyjevského kláštera. Odmítá s mnichy odejít

To je fakt strašné, jak si dovolil metropolita Pavlo “vyhrožovat” Zelenskému.
Řekl mu: „Naše slzy nepadnou na zem. Budou padat na vaši hlavu,“ řekl s tím, že Bůh by Zelenskému ani jeho rodině tento čin neodpustil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JKkklkkkkk
2. 4. 2023 14:08
Odpovědět  skeptik

Nechci se posmivat vasemu presvedceni, ale mam takovy dojem, ze se Pan Buh odebral na toiletu a problemy jeho milovanych na zemi mu unikaji. Pro nas smrtelne 300 let na zemi znamenaji pro neho pry 3 vteriny. Podle toho to tady na zemi tak vypada…
Uz i ve Svycarsku zacina katolicka sprava prodavat kostely, protoze spousta lidi vystoupilo z cirkve. To je fenomen, pred 30 lety jeste nepredstavitelny.

Jozef
2. 4. 2023 14:11
Odpovědět  skeptik

On sa mu nevyhrážal, len mu vyjavil jeho osud. Tak ako kňaz v orákule.

Janka
2. 4. 2023 15:43
Odpovědět  skeptik

svojho casu som zachytila ze na Lavru bolo proroctvo, ze bude znesvetena a ze pride trest na autorov….uvidime do roka komu to prinesie stastie…..Zelenskemu pochybujem

Markýza
2. 4. 2023 19:14
Odpovědět  Janka

Jestli je to pravda – že bylo řečeno proroctví – nepodceňovala bych to, síla myšlenky je strašná, někdy vrhá stíny i za sebe. A – pokud je to pravda – lidi si vzpomenou, oživí, umocní……….jaujau. Představuju si to a říkám si, Zelino Zelino, to neděláš dobře. Ono taky není svaté místo jako svaté místo a zrovna tahle lávra bude zřejmě čilá ažaž.
Bóže, co ho to napadlo, dráždit víru živou………dobře mu tak. Rozmazlený spratek byl, rozmazleným spratkem zůstal a jako rozmazlený spratek taky umře.

zuzana
2. 4. 2023 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Čína vítězí v diplomatickém boji proti USA

https://aktax.cz/cina-vitezi-v-diplomatickem-boji-proti-usa/

JKkklkkkkk
2. 4. 2023 14:12
Odpovědět  zuzana

Si nebere Bidenovi telefon a na pozvani ukrosskeho nacka nereaguje. Uz se to krystalizuje. Budou dva svety – Eurazie vedena Ruskem a Cinou a upadajici zbytek sveta, kde USA budou jen jednim z jeho clenu. Uz aby to bylo, abych se toho dozil!

JKkklkkkkk
2. 4. 2023 13:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad zkousi vsechno. Chce zatknout Putina, nici vsechny vazby s Ruskem, nici Pravoslavi na Ukrajine, atd. Je naivni se domnivat, ze kvuli niceni Pravoslavi na Ukrajine Putin zasahne. Co zapad za kokotinu jeste napadne? Jsou to uz pouhe kroky zoufalstvi! V. Putin nemusi delat vubec nic. Jenom cekat, az se procesy synchronizuji tak, aby zacaly zapadu maximalne skodit. A to se zacne projevovat na podzim. Nedostatkem a drahotou surovin, vedoucim ke kolapsu ekonomiky. Mirna zima odvratila velike potize s energiemi a jejich cenou. Plyn a ropa se dovazeji z Ruska dal, ale draze a pres prekupniky a nejsou oficielne z Ruska!. Rusko vykoupilo na trhu vsechny tankery a lodenice vsude ve svete stavi uz nove, protoze poptavka je velka. Tok surovin se presmeroval z rour do Evropy, ktere si EU zavrela na lodni dopravu a do noveho plynovodu Sila Sibire 2 do Ciny a Eurazie. Rusove nelenili a diky ziskum za energie uz skoupili vsude tankery. Je jasne, ze smer a zpusob odbytu energii nelze jen tak presmerovat. EU ma smulu, bude draho.

Kamil
2. 4. 2023 20:24
Ohodnotit příspěvek :
     

A co tak chyby Ruska, které ho příjdou draho? Zrovna jsem si četl, že na Vladlena Tatarského byl spáchán atentát. V Petrohradu. Vsadím se, že stejně jako s Dariou Duginou se nic nestane. Žádná odpověď. Za dva týdny o tom budou psát jenom telegramové kanály SVO, oficiální média ale nula nula nic.

A tak je to se vším. Obilná dohoda je prodloužena “z dobré vůle”. START je zrušen, ale Rusko “z dobré vůle” dále plní jeho požadavky. Rusko mluví o “červených čárách”, které jsou ale každý den překračovány. Všichni mají z Rusů prdel, jsou pro smích.

Putin, jeho mopslík Medvěděv, Gerasimov, Šojgu, Lavrov. Banda šašků.

3. 4. 2023 13:47
Odpovědět  Kamil

Alou zpátky do kanálu, trolle! Gerasimov, Medveděv a Šojgu jsou součástí páté kolony, která hází Pitinovi a Lavrovovi klacky pod nohy kde a jak jen může. Zalez zpáty do kavárny a trénuj si ty kydy tam, kašpare. Tam ti je budou žrát.