Chmelár: Nepohodlné názory jsou potlačovány, nepohodlní lidé jsou umlčeni

„Je až neskutečné, jak se kolektivně navzájem obelháváme. Takzvané západní elity nechtějí nic přiznat, jakoby tušily, že toto není jen konec jedné špinavé války, že to může otřást celým imperiálním systémem. A jejich vlastním postavením. Proto je pro ně příznačné, že do médií v této chvíli nezvou ty, kteří se nemýlili, kteří odhalili jejich lživou hru. A roky upozorňovali, kam povedou jejich zločiny.“ Eduard Chmelár

„Potřebují se vyvinit,“ doplňuje Eduard Chmelár. V nejnovějším příspěvku na sociální síti se věnuje, hlasatelům pravdy. Opět v souvislosti s afghánskou otázkou. 

Před několika dny prohlásil, že nebude mlčet. A drží slovo.

Těm, kteří se vysmívají, vymlouvají se, že nikdo nemohl tušit, jak to dopadne a mlží při závažných otázkách odkazuje, že je třeba dívat dopředu, ne dozadu. „Protože právě poučení a vyvození odpovědnosti, aby se už nic takového pod žádnou záminkou neopakovalo, je nejdůležitější,“ vysvětluje

Za nejodpornější považuje Chmelár debatu progresivních. 

„Oni neuvažují o tom, zda je okupace suverénního státu legální a morální. Oni dnes spekulují nad tím jak dosáhnout, aby byla efektivnější. A toto nazývají pokrokem,“ dodává.

Trapné

Eduard Chmelár se vrací do minulosti. Připomíná, jak se před dvěma lety generální tajemník NATO Jens Stoltenberg objímal v Kábulu s prezidentem Afghánistánu Ašraf Ghaním. A vyzdvihoval „statečnost a loajalitu afghánských sil“. Za trapné Chmelár považuje, že dnes tentýž Jens Stoltenberg prohlásil, že za porážku NATO může afghánské vedení.

Pisálci se neospravedlňují, soustřeďují se na zamlžování

Podle Chmelára při tomto tématu docházelo často k manipulování veřejného mínění. V příspěvku zmiňuje pisálky z červených deníků, kteří se neospravedlňují za lži a svinstva, ale soustřeďují se na zamlžování věcí. A na to, aby se lež nedala rozeznat od pravdy. 

„Ne, už to konečně pochopte. Zde nejde o hledání ‚hoaxů‘, ale propagandistickou válku. Tyto deníky lži a podvody západu nikdy odhalovat nebudou. Neboť by na sebe musely ukázat prstem,“ píše.

To, o co šlo starým koloniálním mocnostem, nebyla demokracie

Staré koloniální mocnosti podle Chmelára neměly nikdy zájem o nastolení demokracie, ale o miliardy tun železné rudy a miliony tun mědi, stříbra, zlata a jiných vzácných kovů. 

Sem řadí Ameriku, Velkou Británii a Německo. 

„Už před dvěma lety na historickém mírovém jednání mezi představiteli všech afghánských politických sil včetně Talibanu, které zprostředkovala Moskva, se znepřátelené strany dohodly na dvou základních principech. Úcta k islámskému právu. A nezasahování zahraničí do vnitřních záležitostí Afghánistánu. A s těmito podmínkami souhlasili všichni. Včetně amerických spojenců,“ vysvětluje.

Toto jim nesmí projít. Buďte bdělí a nedejte se opít rohlíkem

„Politika západu v této části světa je řetěz zločinů a omylů,“ píše Chmelár. Vysvětluje, že afghánský národ je výmysl Američanů, který chtěli vytvořit vybombardováním země a dosazením loutkové vlády, jejíž prohlášení za demokratickou, by bylo směšné, kdyby neměla takové tragické následky. 

V Afghánistánu podle něj žijí Paštunové, Tádžikové, Uzbekové, Hazara, ale ne Afghánci. Američané nás podle Chmelára opíjejí rohlíkem, zatahují do další války, kterou potřebují z důvodu nalití peněz do ekonomiky bez obvinění z nedovolené podpory. A my všichni se jim na to skládáme. O to jde,“ píše. Zdůrazňuje, že nejsme povinni sanovat imperiální války, které nemají nic společného s naší bezpečností a uklízet po nich bordel.

Nepohodlné názory jsou potlačovány, nepohodlní lidé jsou umlčeni

Chmelár upozorňuje, že se musíme zbavit neustálého nutkání vnucovat jiným civilizacím náš způsob života. A je podle něj důležité zbavit se falešné představy o vlastní nadřazenosti a téměř evangelizační povinnosti „šířit demokracii“, která poháněla ty nejkrvavější kolonizátory a dobyvatele od Napoleona a Hitlera až po Clintona a Bushe. 

„Budeme mít dost práce s tím, abychom obhájili vlastní demokratický řád,“ zdůrazňuje.

V posledním odstavci zmiňuje všudypřítomnou propagandu a upozorňuje na potlačování nepohodlných názorů, na umlčování nepohodlných lidí a na podrobení neposlušných států. 

„Otevřete oči, protože to, čemu se vysmíváte dnes, se stane už zanedlouho noční můrou,“ píše na závěr příspěvku, který si můžete přečíst zde.

https://bit.ly/3z9anaf

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Tartus
22. 8. 2021 00:31
Ohodnotit příspěvek :
     

A platí to nielen pre Afganistan. Rovnako to platí pre covid, pre druhú svetovú vojnu, pre holokaust, pre prvú svetovú vojnu, americkú občiansku vojnu, pre Francúzsku revolúciu.

Aké dopady by malo, keby vyšla na povrch opačná verzia týchto udalostí? Svet nestojí na peniazoch, ale na viere ľudí v históriu. Tam je ich láska, vášeň aj nenávisť. A kto ovláda tieto prízemné pudy, ovláda spoločnosť.

Dany
23. 8. 2021 12:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtěli jste svobodu a demokracii? Tak ji máte.

Nofran
25. 8. 2021 05:22
Ohodnotit příspěvek :
     

No a dokonce byl rozdělen Československý stát protiústavním podvodem, který proto stále zatím ještě existuje a toto rozdělení není ústavně vůbec platné!!!!!!!. Bylo tehdy obelháno 15 mil Čechů a Slováků ,kterým to ani po 28 letech vůbec nevadí!!!!! Ještě dva roky a vše bude promlčeno!!!!!!! Hodně štěstí národe v kolonii!!!!!!!!! Kdo tomu nevěří,tak si přečtěte ústavní zákon o referendu a rozdělení republiky ze dne 18.7.1991…. Č.327/1991 Sb. Tam to máte černé na bílém !!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$