Chazin vysvětlil, proč se Západ v dubnu zlomí

Sankční konfrontace mezi Ruskem a Západem ve své současné podobě může být dokončena v blízké budoucnosti. Tento názor sdílí ekonom Michail Chazin.

Od roku 2014 vedení Ruské federace systematicky pracuje na posílení národního hospodářství. Díky pečlivě navrženému souboru opatření se Moskvě nejenom podařilo s minimálními ztrátami překonat krizi způsobenou pandemií koronaviru, ale i dnes úspěšně prokazuje vysokou odolnost vůči vnějšímu tlaku. 

Země západního světa se tím nemohou pochlubit, domnívá se Michail Chazin. Jejich ekonomiky jsou podle jeho slov ve stresu ještě předtím, než vůbec budou čelit ruským protisankcím.

„V každé ekonomice existují proporce mezi odvětvími, průměrnými zásobami podniků a tak dále. A pokud nastanou nějaké mimořádné události, pak je systém těmito prostředky podporován. Problém současné západní ekonomiky spočívá v tom, že existuje velmi nízká odolnost vůči takovým odchylkám,“ uvedl expert ve vysílání kanálu YouTube „Fakulta vyššího managementu“.

V současné situaci nemusí Rusko uvalovat na USA a Evropu přehnaná omezení. Bude stačit těch pár protisankcí, které překročí sílu jejich ekonomik, poznamenal Chazin. 

Vzhledem k tomu, že Američané a Evropané již „začínají výt“ kvůli svým vlastním rozhodnutím, měla by Moskva provést přesné a cílené sankční údery. V takovém případě, předpokládá expert, se Západ „zlomí v dubnu“ a sankční konfrontace ve své současné podobě skončí v květnu. 

Přitom v případě vojenské operace Číny na Tchaj-wanu se situace vyvine ještě rychleji.

https://bit.ly/3CWAa82

sdíletj na

4 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
21. 3. 2022 01:33

Jak jsme přes embargo vyzbrojovali gosudara ----youtube.com/watch?v=o2ShSc2PZQE ---- a také proč nesmí Ukrajinky bez přísné kontroly do Británie - mohli by totiž být -utinovi agentky a v bombarďákách pašovat novičok a jiné fujtably -, jakož i další zajímavosti. Já vím, děsně drmolí, ale budiž mu odpuštěno.

oldo
21. 3. 2022 06:42
Odpovědět  Milan

Pokud těm “drmoleným zajímavostem”věříš,myslíš si také,že jsou britové úplní tupci.To sice nevylučuji,ale jen jestli si to uvědomuješ!

Milan
21. 3. 2022 17:28
Odpovědět  oldo

Já beru MAPa, jako ostatně všechno, s rezervou, takže jsem si to ověřil. Jo, a ty víš co si myslím? Tak to buděš sichr velkej myslitel.
Co má kontrola Chocholek společného s národní tupostí, mysliteli?! Národní tupostí v bohaté míře naopak slyneme my – pouštíme sem bez ověření všechno, ať je to černé, kávové, nebo bílé, zdravé nebo nemocné (co ta děsná pandemie, kvůli které byla porušena ústava ČR?!), válečně odrbané i zjevně prachaté, všechno jedno. Já jen jestli si to uvědomuješ.

jirik
21. 3. 2022 06:52

k situaci na ukrajině

http://youtube.com/watch?v=wh07u-bZ_xQ

zajímavé 15 minutové video.

Gales
21. 3. 2022 10:17
Odpovědět  jirik

Bláboly fanatickejch blbů.I u nás je jich dost.Namachrovaní blbečci s funkcí.

anonym
21. 3. 2022 08:25

Vidim, ze Pokec zajizdi na click bait. Fujka.

Milan h
21. 3. 2022 08:40
Odpovědět  anonym

a ty zajizdis kam exote

Gales
21. 3. 2022 10:20
Odpovědět  Milan h

Už tam je.

Milan
21. 3. 2022 17:36
Odpovědět  anonym

A máš to. 🙂

Gales
21. 3. 2022 10:19

Čína a Rusko – Záruka míru a prosperity. Západ – jistota bídy,svrabu a neštovic.

All
21. 3. 2022 10:49

Vymáznuté mozky,co chodili do škol v posledních 30 letech ať si klidně blábolí,nejsou vůbec schopni srovnávat a odlišovat lži od pravdy. Naštěstí existuje stále celá řada pamětníků,co žili za socialismu a mají dnes hodnověrnější a pravdivé názory. ( ještě pro ohlupované,co umí akorát lozit s mobilem přilepeným k tělu a pak utrum..starší a zkušenější žili v Socialismu,kdy žádný komunismus neexistoval,existovala jen KSČ strana,nic víc,ani toto gumoví frackové neví a neumí rozlišit ),maximálně pak otravují jako trolové.

BB Rad
21. 3. 2022 15:07
Odpovědět  All

Chlope kaj si byl tak dluho, že tě tu dovčil nebylo???
Ti mlaďasi si myslí ,že vše je výtvor * onkla shmuelovic synka GOOGLU * mi to připadá, že se budou skrze Googl kurwa aji rozmnožovať

Milan
22. 3. 2022 01:03

Aha. Takže je to v pr-deli. Už i pokec24 zatrhli. Zkrátka šlápli WEDOSu na přezky. Ale možná je to tak dobře. Diskuze se tak přesune na ulici, páč člověk je tvor stádní, a pak kdoví? Taková defe-nestrace by byla moc prospěšná.

Milan
22. 3. 2022 19:55
Odpovědět  Milan

Hm… A už zase jede. Akorát s tím hostitelem pokecu mám problém. Napsal jsem zkouška že nonce is invalid.