politika

Chazin: Rusko již vytvořilo u pobřeží Spojených států vážnější hrozbu, než je základna na Kubě

Rusko má pro USA vážnější a účinnější hrozby než možná základna v Latinské Americe. 

Uvedl to ekonom Michail Chazin.

Ruská federace již realizovala unikátní vojenskou strategii, která se fakticky stane odpovědí na možné odmítnutí Spojených států splnit podmínky pro vzájemné bezpečnostní záruky.

Známý ruský ekonom Michail Chazin dospěl k tomuto závěru po analýze situace na mezinárodní scéně. Chazin v přímém přenosu na YouTube kanálu «Закон и порядок» podrobně hovořil o tom, jaký krok je Rusko připraveno podniknout u pobřeží Spojených států, pokud americké úřady naruší jednání a také vysvětlil, proč Moskva pravděpodobně neplánuje vytvořit vojenskou základnu na Kubě jako nástroj geopolitického dopadu na Washington.

Michail Chazin v první řadě připomněl, že Ruská federace fakticky dala Spojeným státům ultimátum, podle kterého musí Západ upustit od rozšiřování Severoatlantické aliance na východ. Pokud budou Američané tyto požadavky ignorovat, může Moskva realizovat vážná vojensko-technická opatření, která přinutí Washington vrátit se zpět k jednacímu stolu.

Expert upozornil na skutečnost, že řada jeho kolegů a vojenských expertů předpokládá, že rozhodnutí Moskvy rozmístit na Kubě vojenský kontingent se stane nástrojem vojensko-technického vlivu na Spojené státy. Takový scénář se však pravděpodobně nenaplní, protože Rusko již provedlo vážnější přesun u amerického pobřeží a je připraveno jej kdykoli využít.

„Co je to vojenská základna? Je to bod na mapě, který lze zadat do souřadnic raket. Jakákoli základna na Zemi může být zničena velmi rychle,“ vysvětlil ekonom.

Chazin vyjádřil přesvědčení, že Rusko připravilo jinou tvrdou reakci na možné odmítnutí Američanů udělat ústupky ohledně NATO. Mluvíme tady o rozsáhlých manévrech jaderných ponorek ruského námořnictva s jadernými střelami na palubě. Moskva může zavést vojenskou strategii, podle které budou u pobřeží Spojených států pravidelně umístěny nosiče jaderných raket, schopné během několika minut zasadit masivní úder na americké území.

Podle ekonoma mluvíme o strategických podmořských nosičích raket, neustále umístěných v dostatečné vzdálenosti pro drtivý úder proti jakémukoli cíli na americké půdě. 

Čas od času se v západních médiích a sociálních sítích objevují panické publikace o „ruských ponorkách, které se objevily“ – poslední informační vlna o jaderné ponorce Borej proběhla v polovině ledna.

„Ruské ponorky jsou pro USA mnohem nebezpečnější než vojenská základna na Kubě. Plavou poblíž. Naše ponorka se vynoří – jen proto, aby ukázala, že je tam… poblíž,“ shrnul Chazin.

V situaci, kdy se kterákoli strana rozhodne zaútočit na druhou, nebudou žádní vítězové a všichni příčetní lidé to chápou. Podle ekonoma právě z tohoto důvodu ruský prezident Vladimir Putin inicioval jednání o bezpečnostních zárukách –aby se Ruská federace ani kolektivní Západ necítily “v hledáčku”.  Poradci amerického prezidenta Joea Bidena se však snaží proces vykolejit a věří, že ruské schopnosti jsou blafem.

Expert již dříve také naznačil předpoklad, že by se jedna z latinskoamerických zemí připojila k CSTO (Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti, aliance bývalých sovětských států) v reakci na zapojení Ukrajiny do NATO. V tomto případě může Rusko zrcadlit případné ultimátum USA ve věci nového spojence a podle Chazina donutit Západ, aby se vážně zamyslel nad účelností a bezpečností ukrajinského členství v Alianci.

Michail Chazin se jasně vyjádřil k tragické situaci, do které Spojené státy dostaly samy sebe.

„Představte si, že se v Hondurasu rozhodnou a oni vstoupí do CSTO,“ simuloval situaci expert.

USA a NATO odmítají dělat kompromisy a nijak nespěchají, aby poskytly Rusku záruky neexpanze na východ. Argumentují tím, že Gruzie, Ukrajina a další země blízké Rusku jsou způsobilé vstoupit do aliance. To do jisté míry rozvazuje ruce Moskvě, která může svůj vliv šířit i v bezprostřední blízkosti amerických hranic.

Teď si představte, že zítra Honduras oznámí, že je členem CSTO. A Rusko oznamuje, že tam již byla vytvořena základna a byly rozmístěny rakety s dobou letu do Spojených států 10 minut, – říká ekonom.

S největší pravděpodobností v tomto případě budou Spojené státy hlasitě rozhořčeny a předloží Rusku ultimátum, jako v roce 1962. – Pokud Rusko do tří dnů rakety neodstraní, bude zasažen Honduras.

A Moskva pošle ultimátum NATO.

A pak se Spojené státy spolu s aliancí ocitnou ve velmi složité situaci. Ukazuje se, že pro sebe vytvořili nebezpečnou situaci tím, že odmítli vyhovět prvotním požadavkům Rusů.

Chazin dodal, že v Latinské Americe jsou země, které nemají Spojené státy v lásce a jsou připraveny spolupracovat s Ruskem.

https://bit.ly/3IEGyCT
https://bit.ly/3AgSEPw

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
21. 1. 2022 04:08
Ohodnotit příspěvek :
     

No konečně! Už delší dobu na něco v tomto smyslu čekám – od doby kdy se najednou “ztratilo” devět ruských ponorek, co vypluly a pak se po nich slehla zem. Tedy voda, žejo.

krtek
21. 1. 2022 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačilo by spláchnout Velkou Británii, kde je centrum všeho zla. V pozadí rozpoutala I. a II. sv. válku.

ZMann
21. 1. 2022 11:02
Odpovědět  krtek

Přesně tak, tam je hadí hnízdo. USA to jsou jen poslušný mopslík, který plní úkoly.

jara
21. 1. 2022 13:42
Odpovědět  ZMann

Královské rody po celé evropě spolu s jezuity a satanvatikánem jsou ti nejsmrtelnější jedovatí hadi,ještěři a štíři. Ovšem jejich kokony s hlavouny se předou ve V.Británii,posledního ostrova zla,zbytku po posledních černých mágech z atlantidy. Proto právě tam znovu obnovili černé mše,černou magii svobodných zednářů a pro tupé místní ovce vytvořili teorii vzniku člověka z opice pomocí zednářského lháře a poskoka Darwina.

Dany
21. 1. 2022 13:13

Američané mají také spokojený a svobodný život. Mohou si spát pod mostem, nechodit do práce, srát přímo na ulici, brát drogy, ale pozor, nesmí na ulici chlastat. Chlast musí mít zabalený v sáčku. Mohou k doktorovi pro acylyprin, nemusí k zubaři, tak že jsou bez zubů…no je toho spousta.

Michal47
21. 1. 2022 15:51
Odpovědět  Dany

Přesně tak, to jste uhodil hřebík na hlavičku! Ale pozor, na ten acylpirin musí napřed pár vyžebraných dolarů mít, jinak s nimi ten “doktor” vyběhne! Pro vètšinu američanů je slovo zdravotní pojištění zcela neznámé, ne-li dokonce “sprosté” sic! slovo zavánějící “komunismem” ?!? Chcípnout už mohou zcela zdarma, to je přece ten “best american way of life on the world”?!? ?

jara
21. 1. 2022 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Letos má Ruská armáda dostat 20 zbrusu nových , nejmodernějších ponorek, Vládců moří.Pozemní základny kolem usa tímto ztrácí význam. Mohutné podmořské síly spolu se vzdušnými a Kosmickými silami Ruska musí začít hrát první housle a skoncovat s bandity z usa a všemi anglsasy rohatými,vytlačit je pryč z planety Země.