politika

Chazin odhalil tajemství dvojí reakce USA na ruské ultimátum

Americké úřady se uchýlily k jistému triku a předložily Ruské federaci hned dvě odpovědi najednou na návrhy o vzájemných zárukách bezpečnosti. Tento závěr učinil známý ruský ekonomický expert Michail Chazin po analýze neobvyklého chování představitelů Washingtonu. 

Chazin v rozhovoru s novinářem Romanem Golovanovem ocenil mazanost Spojených států a také odhalil tajemství dvojí reakce Washingtonu na ruské ultimátum ohledně Ukrajiny a NATO.

Michail Chazin především upozornil na skutečnost, že Spojené státy předaly Ruské federaci písemnou odpověď na návrhy Moskvy o vzájemných bezpečnostních zárukách neobvyklým způsobem. 

Dokument byl poskytnut ve dvou exemplářích najednou – první předal poradce amerického prezidenta Jake Sullivan a druhý zástupce amerického ministerstva zahraničí.

Ekonom naznačil, že tajemství takové dvojité odpovědi USA na ruské ultimátum o bezpečnostních zárukách a nerozšiřování NATO na východ, spočívá v tom, že dva exempláře dokumentu obsahují určité rozdíly. Jeden z nich tedy odráží skutečnou pozici Washingtonu a druhý byl vytvořen, aby odvedl pozornost Ukrajiny a dalších západních zemí.

Podle slov Chazina, americké úřady by mohly souhlasit s ruskými podmínkami, o čemž svědčí tak neobvyklá a mazaná strategie dvojí odpovědi. Washington se prostě snaží skrýt skutečné dohody s Ruskem, protože nechce být pod tlakem ostatních západních zemí.

„Odpověď USA je neobvyklá v tom, že jsou dvě. Jedná se o různé dokumenty. Američané velmi nechtějí, aby některé detaily o tom, čeho jsou ochotni se vzdát, byly zveřejněny v Evropské unii. Jednu odpověď ukázali v Evropské unii a v Kyjevě a druhá je skutečná. A moje hypotéza se zde potvrzuje. Je zde Sullivan, který prostřednictvím Patruševa jedná s prezidentem Ruské federace a je zde Blinken, který vytváří kouřovou clonu pro lídry zemí EU. Tajemství dvojí odpovědi USA lze snadno odhalit, stačí si představit a analyzovat obrázek, který jsem popsal,“ vysvětlil Chazin.

Ekonom také poznamenal, že Washington souhlasil s podmínkami Ruské federace, protože se obává dalšího vyostření situace na mezinárodním poli spojeného se vznikem vojenských konfliktů v plném rozsahu. Spojené státy však svůj skutečný postoj k ruským návrhům tají, protože se obávají ztráty své reputace na mezinárodní aréně.

https://donnov.ru/6674-hazin-r…

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
2. 2. 2022 11:56

Je to předvídatelné a bylo ! Co je propána , není pro kmána *. Velká politická rozhodnutí USorlosupi nechtějí nechat zveřejnit , protože ti ubozí přiblbci ze satelitních státečků i států by asi dostali *šok života* který by jak se říká nerozchodili *. Takže *vyšší* plebs v PS potažmo vláda* si budoumuset zvyknout na velmi tmavá zákoutí kde zamířime (i s nimi) až nastane úklid po analalpinismu a skončíme na hnoji společně s politiky – i když za to pranic normální člověk nemůže.
Časem se budou objevovat ukazováky * JÁ NIC TO TEN DRUHÝ*??
BUDE TŘEBA CHYSTAT *VAŠTROKY* a začít VAŘIT VODU*

Bozena K
2. 2. 2022 18:11

má to svou logiku…. taky jsem si říkala, co to má znamenat, že to USA nechtějí zveřejnit…a už je to tady, domluví to na dvojstranné úrovni a pak to předloží ostatním, jako hotovou věc… pak stím už nebudou moci nic dělat…ostatně, takto se dělala vysoká politika i v minulosti….