politika

Chazin: Kde Putin brzy vztyčí rudou vlajku

Poprvé od 80. let začaly finanční úřady USA zpřísňovat měnovou politiku a zvyšovat klíčovou sazbu stále výš. To je nejnápadnější známka toho, že všem známý globální dolarový systém selhal a že ve velmi blízké budoucnosti bude celá americká elita hlasovat pro zastavení financování celého globálního liberálního systému, aby se mohla soustředit na vlastní národní ekonomiku v rámci hranic bloku AUKUS.

Ekonom Michail Chazin ve svém novém rozhlasovém pořadu „Hovoří Moskva“ řekl, že právě z tohoto procesu začne rozpad celého světa na několik různých měnových zón. V důsledku toho americký dolar ztratí své hegemonické postavení a stane se pouze jednou z několika regionálních měn. 

Rusko bude mít také vlastní měnovou zónu. Její hranice budou probíhat přibližně podél hranic Sovětského svazu. Proto je nutné, začlenit zpět do ruské zóny mnoho subjektů a území.

Řešením právě tohoto úkolu se zabývá Vladimir Putin a to nejen dnes, ale v posledních letech. Ještě před kolapsem globálního dolarového systému potřebuje zahrnout do naší sféry vlivu země a regiony, které potřebujeme k vytvoření naší měnové zóny. Jinými slovy, Putin potřebuje vztyčit rudou vlajku v co největší části bývalého SSSR. A čas zde hraje pro nás, protože s prohlubováním ekonomické krize, všichni hlavní hráči zemí bývalého Sovětského svazu začnou stále častěji dolarový systém odmítat.

Například Kazachstán už velmi brzy nebude moci dodávat svou ropu a další zdroje do Evropy jen proto, že se tam rozvine tak vážná krize, že na to nikdo v Evropě nebude mít peníze. 

A tehdy pro všechny takové státy bude jenom jediný způsob jak přežít, a to vstoupit do naší ruské měnové zóny s dostatečným počtem spotřebitelů, měnou krytou našimi surovinami a zlatem, na rozdíl od nezajištěného dolaru. Jiné východisko nebude.

Inu a kde je ekonomická unie, tam není daleko k té nadnárodní, kterou byl svého času Sovětský svaz.  Takže Putin musí vztyčit rudou vlajku tam, kde už byla před několika desítkami let. Tento úkol je mnohem snazší než od nuly budovat nějakou novou unii, která nikdy předtím neexistovala. 

Navíc, všechny bývalé republiky SSSR za celých 30 nezávislých let nezískaly velký úspěch na poli nezávislosti, kapitalismu a tržních vztahů v rámci západního finančního systému. 

Nastal čas oživení našeho historického svazu a čekat už nebudeme dlouho.

Michail Chazin

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3vcWFT7

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel z Moravy
21. 12. 2022 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Přejeme vám ruští bratři a sestry ať se vám všem povede uskutečnit své vize lepšího a lidského světa, který je založen na spolupráci národů a úctě jednoho ke druhému.

21. 12. 2022 21:11
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pravda je, že nejen bývalé republiky SSSR nezaznamenaly za posledních třicet let nějaký výrazný úspěch, ale ani jedna z republik bývalého Waršpaktu – a to včetně Madarska a Polska. Madarsko se jen nejlépe drží nad vodou (a dovolím si říci, že podstatnou měrou se na tom podílí jejich školský systém, kde jeden z předmětů je vlastenectví) a Polsko si právě kope hrob. A přitom jsme největší šance k rozkvětu měli z celého Waršpaktu právě my. Jdu od toho, než mě trefí šlak.

zuza
21. 12. 2022 09:38
Ohodnotit příspěvek :
     

radšej keby tá hranica menovej zóny prebiehala približne pozdĺž hraníc bývalého RVHP… prípadne by mohla zahrnúť aj Srbsko

Gales
21. 12. 2022 15:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A ze všech evropských zemí budou na tom nejhůř Česká republika a Slovensko. Ty se totiž staly vlivem doslova stovek bezpáteřních a tupých politiků ve svých vládach rohožkami a koloniemi bohatších evropských zemí.
Z bývalých zemí Varšavského paktu si Maďarsko dokázalo vyboxovat jakž-takž nezávislost. Rumunsko a Bulharsko bylo chudší vždy, ale mají moře a přes jejich území vede plynovod z Turecka. Bývalé NDR se přivtělilo k bohatší západní části, Polsko je příliš velké a příliš hrdé na to, aby si dalo něco diktovat. Jedině Česko a Slovensko jsou takoví bezpáteřní chcipálkové…

21. 12. 2022 21:16
Odpovědět  Gales

Nesouhlasím. Polsko dle mého není hrdé, ale pyšné. Pyšné, nenažrané a nepoučitelné. A dojede na to tak, jako na to dojelo ve své historii už vícekrát, kdy si nakonec nejen muselo nechat diktovat, ale i přišlo státnost. Ted má k tomu opět slibně nakročeno.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Venca
21. 12. 2022 22:40
Odpovědět  Gales

A ti tupi politici prisli k moci jakoslepi k houslim, anebo je zvolil uvedomely lid?
Chyba neni v politicich, ti jsounjen obrahem duse naroda.

milan h
22. 12. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

doufam ze do toho bude zanesena i stredni Evropa

Josef
22. 12. 2022 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Tento vývoj byl dopředu řídícím strukturám oznámen. Jen se “jede” podle ohlášeného plánu. Vysvětlení zde https://www.volimcesko.cz/ruska-rise-v-novem-formatu-cccp-2-0/