politika

Cesty ropy jsou nevyzpytatelné….

https://t.me/s/montyan2

Sankční válka otevírá zcela neočekávané způsoby dodávek ruské ropy. 

Na pozadí utrpení EU kvůli zákazu dovozu ruské ropy rostou dodávky do Indie, která již nakupuje více než osminásobek objemu ropy a tyto objemy nadále zvyšuje. A zatímco mnozí na Západě poukazují na to, že Rusko prodává svou ropu Indii za výhodné ceny, ráda bych objasnila, že současná ‚výhodná cena‘ kolem 70 dolarů byla ještě před rokem cena skvělá. 

Zhruba od roku 2015 se ceny stabilně pohybují pod 70 dolary a rozpočty Ruské federace jsou již mnoho let po sobě sestaveny s prognózou 40-50 dolarů. Rusko tedy samozřejmě moc nevydělá na zvýšení cen spojené se sankční válkou, ale neztratí ve srovnání s tím, co bylo plánováno před všemi současnými událostmi. A to za současných podmínek není špatné.

Ale nejneuvěřitelnější věc, kterou jsem v souvislosti s ruskou ropou viděla, byl začátek jejích dodávek do SAE. Zprávy jsou tak neuvěřitelné, že si zaslouží zvláštní zmínku. 

Ruská ropa tedy poprvé v historii putovala do jedné z nejbohatších ropných zemí v Perském zálivu. 740 000 barelů je přepraveno do emirátského přístavu Fujairah. 

Zatím nikdo neví, proč se tak stalo a vznikají spekulace.

Nejzajímavější z nich je neuvěřitelná poptávka po ropě ze zemí EU, které se masivně snaží zbavit ruské ropy. EU tak vyvolala rozruch na světovém trhu a skupovala všechny zásilky ropy po celém světě. 

Emiráty se tedy rozhodly prodat veškerou svou ropu s molekulami demokracie a svobody do EU za vysokou cenu a koupit si pro sebe nedemokratickou ruskou ropu. A jsem si jistá, že to přežijí. 

Předpokládám, že Saúdové, Kuvajt a Omán budou následovat příkladu SAE a také rádi prodají EU svou „demokratickou ropu“ za 100 USD a poté pošlou ty samé tankery do ruských přístavů a ​​přivezou si ruskou ropu za 70 USD.

Arabové možná začnou vyrábět s ruskou ropou nějakou směs a budou ji dále prodávat do třetích zemí. Ale v každém případě fakt zůstává faktem. Pokud máte určité množství něčeho, pak se množství nezmění přeskupením míst. 

Když EU odmítne ruskou ropu pak prostě odkoupí dražší ropu, která byla určena pro jiné kupce. Ale ostatní kupující, kteří zůstali bez ropy, nebudou nečinně sedět, ale budou nakupovat ropu tam, kde je jí přebytek. Tedy v Rusku.

Kanál #MONTYAN! 
Reuters

Vitol posílá první zásilku ruského ESPO surového nákladu do SAE, ukazují data:
https://reut.rs/3vLEeGd

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
5. 5. 2022 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusvesna: 5. května Gazprom oznámil naléhavé rozhodnutí: využít kapacity projektu Nord Stream 2 k plynofikaci ruských regionů."Vzhledem k tomu, že pobřežní plynovod Nord Stream 2 se v současné době nepoužívá, a s ohledem na realizaci programu plynofikace pro spotřebitele v regionu Severozápad se Gazprom rozhodl využít přebytečný ruský plyn na pevnině. Přepravní kapacita projektu Nord Stream — 2“ pro rozvoj dodávek plynu do regionů severozápadního Ruska.Pokud se německá strana rozhodne zprovoznit pobřežní plynovod Nord Stream 2, může být uvedena do provozu pouze jedna linka plynovodu se 100% zatížením. Zahájení zprovoznění druhé pobřežní větve plynovodu Nord Stream 2 pravděpodobně nebude dříve než v roce 2028,“ vysvětlil Gazprom.  Konec citace.

Takže tak, soukmenovci. Region Severozápad vám děkuje.

Boomer
6. 5. 2022 13:31

..silné léky je nutno zpočátku dávkovat po kapkách.

BB Rad
5. 5. 2022 22:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Další *Lotyšský MIX* ten bude se značkou *Svobodný- demolkratický SAE MIX*
a zaručeně min.70%z RF . A Saudi , tak ti mají co vracet amíkům,Arabové nezapomínají tak lehce na urážky hihihi

Albi
5. 5. 2022 22:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslíte si někdo, že se evropští politici mohou aspoň částečně vzpamatovat, nebo už napořád zůstanou na úrovni cvičené opice?

Jarda
5. 5. 2022 22:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Ropa a energie je velký business, proto to Rusku zabrali.

Pozor
6. 5. 2022 10:02
Odpovědět  Jarda

Ako zabrali, keď nechce lacnú ropu EU tak ju kúpia krajiny mimo EU, pričom krajiny EU sú na smiech.

Frank
6. 5. 2022 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli budou voliči v Evropě stále volit kazišuky, kteří skáčou, jak strýček Sam zapíská, tak se nikdy nic nezmění a dobře nám tak. Stačí se podívat na tu hloupou sebranku z pětikolky. Předpokládám, že jejich voliči jsou nadmíru spokojeni.

Pozor
6. 5. 2022 10:05
Odpovědět  Frank

Vážne si myslíš, že voľby niečo zmenia, že sú fakt slobodné a demokratické? Pozri na našu prezidentku (SR), rok pred volbami ju takmer nik nepoznal a z ničoho nič sa stala prezidentkou.

Gales
6. 5. 2022 13:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Cesty ropy jsou nevyzpytatelné tak jako cesty Páně. – Ty ale nevedou k mamonu a proto zarůstají.