„Čeští elfové jsou podle všeho operací BIS.“

„Čeští elfové jsou podle všeho operací BIS.“
Bývalý Klausův poradce si posvítil na činnost anonymní aktivistické skupiny.

Kdo stojí za seznamy dezinformátorů? Podle bývalého poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavla Hasenkopfa za anonymní skupinou Čeští elfové stojí tajné služby. Dále pohrozil, že chystá podat trestní oznámení.

Takzvaná „kauza advokátka Čírtková“ nabírá nový rozměr. Poté, co se právnička Monika Čírtková veřejně ohradila proti svému zařazení na seznam Českých elfů, začaly se množit otázky nejen ohledně toho, nakolik je činnost anonymních aktivistů oprávněná, ale i kdo za nimi skutečně stojí.

„Čeští elfové jsou podle všeho operací BIS… dělají to, co by stát sám nesměl.
Nebo také organizovanou zločineckou skupinou ve smyslu trestního zákoníku.
Nebo obojí, protože většina elfů (tolik jich zase není) asi skutečný účel nezná,“
míní bývalý Klausův poradce Hasenkopf.

https://www.facebook.com/pavel.hasenkopf.5/posts/3447460318639268

„Stále znovu a znovu kladu otázku, kdo za jejich činnost nese právní odpovědnost, na koho se lze obracet se žádostmi o tiskové opravy podle tiskového zákona, proti komu lze směřovat osobnostní žaloby… zřejmě nezbude než začít podávat trestní oznámení,“ dodává.

Dříve právními kroky proti Českým elfům pohrozila i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která je přesvědčena, že jejich jednání je protiprávní.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020072912282130-novodobi-stbaci-internetu-lidi-nastvali-cesti-elfove-kteri-zaradili-advokatku-na-seznam-za-podporu/

„Nikdo totiž nemá právo bez zákonného zmocnění o nás nic evidovat, vést si o nás a našich názorech jakékoli seznamy, dehonestovat nás svými urážejícími hodnoceními, tedy nikdo si nemůže osobovat právo kádrovat jiné lidi za to, jaké názory publikují a kde je publikují, a osobovat si právo na výklad pravdy, a tvářit se u toho, jak to, co páchají, je v nějakém veřejném zájmu,“ vysvětluje.

Čeští elfové se mezitím brání tím, že se snaží monitorovat témata a narativy, která se objevují v médiích, jež označují jako dezinformační. Pokud je nějaká osoba v těchto médiích zmíněna, tak se automaticky dostává na seznam.

Čírtková, jejíž facebookový příspěvek zveřejnil portál ParlamentníListy.cz a tím se dostala na onen seznam, ale požadovala, aby její jméno bylo odstraněno. Elfové, kteří sami sebe nazývají „bojovníky proti cizím dezinformačním kampaním na českém internetu,“ jí ale vyhovět odmítají.

„Je také trochu schizofrenní, když se p. advokátka na jednu stranu aktivně hlásí ke své publikační činnosti na PL (Parlamentní listy, pozn. red.), na druhou stranu se brání uvedení v sekundárním monitoringu, který toto rutinně zaznamenává,“ argumentují.

https://www.facebook.com/cz.sputnik/posts/3246885925350196

„Naším cílem je pomoci chránit hodnoty, na kterých stojí náš stát. Přesně ty hodnoty, na kterých stojí Ústava ČR. Nelze ji ovšem bránit tím, že bychom ji porušovali. A proto to neděláme.

V informačním prostoru je však zcela nezbytné upozorňovat na trendy a informační hrozby, které jsou součástí tzv. hybridních hrozeb. Skládáme mozaiku z tisíců jednotlivých dílků. Výsledný obraz tak přestává být rozmazaný a je faktem, že právě to může mnoha lidem vadit. Protože to zpřehlední nejen záměry jedněch, ale i chyby v úsudku druhých, kteří se nechali těmi prvými zneužít,“ vyjádřili se dále ke kauze.

https://bit.ly/33LE6Jx

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavlik
12. 8. 2020 08:38

Jen at ten seznamek existuje. Nacionalisticke tlachy prevlecene za vlastenestvi a nekdy az hlouoa propagace protistrany je potreba kontrolovat. Akorat chybi paky na meinstream. To je nespravedlive a spatne. Ale na svuj seznanek maji stejne tak pravo tyto “nezavisle weby”.