Cesta „Šíleného Maxe“ Rojavě. Vojenský expert vysvětlil drzé chování americké armády v Sýrii

Proč americká armáda pronásledovala Rusy v syrské poušti? 

Dnes bylo zveřejněno plné video tohoto incidentu. Jak závažné to všechno bylo potvrzuje skutečnost, že o situaci osobně jednal šéf ruského generálního štábu a jeho americký protějšek. Ve skutečnosti jde o druhé osoby po ministrech obrany.

Poušť, pálící slunce, obrovská obrněná vozidla, která do sebe navzájem naráží. Vypadá to jako scéna ze „Šíleného Maxe“. Ale to není film, tak vypadá boj o nadvládu na syrských silnicích. 

Ve výsledku čtyři američtí vojáci utrpěli otřes mozku poté, co se jejich obrněné auto „MaxPro“ srazilo s ruským „Tajfunem“ na základě KamAZ.

V silničních válkách mezi ruskou a americkou armádou jsou nejen zranění, ale také mrtví. 

V červenci pronásledovalo americké obrněné auto ruskou hlídku, pokusilo se ji objet a převrátilo se. Voják, který seděl za kulometem na střeše, byl rozdrcen. Hloupá smrt hodná Darwinovy ​​ceny. Kdo vymyslel tuto nebezpečnou hru pronásledování ruských kolon? Je to iniciativa samotných posádek nebo příkaz shora?  

Myslím, že to je iniciativa těch vojáků, kteří dělají všechen ten zmatek, ale také si myslím, že velení nad tím zavírá oči a možná je dokonce podporují všemi možnými způsoby. No a jak například naše lodě vytlačily americké lodě z Černého moře,… prostě hlídka do nich vrazila,“ říká vojenský expert Igor Nikulin.

Tuto konfrontaci začali Američané – zablokovali cesty ruským hlídkám, odřízli naše kolony, vířili prach na straně silnice – obecně provokovali. Rusové nejprve klidně jeli kolem oponentů a snažili se jim vysvětlit:
Jsme zde legálně, na rozdíl od americké skupiny.

Ale vysvětlovat něco Američanům však nelze. Zjevně chápou pouze sílu.

Americkým vojákům říkají, že na tomto území mají Američané více práv než kdokoli jiný. Bohužel je tomu tak a je to vidět. Mnohokrát jsem se setkal s americkým vojenským personálem na různých místech. Promiňte mi, ale chovají se velmi drze, protože jim říkají, že na to mají právo,“ uvedl vojenský expert Ivan Konovalov.

Po vyčerpání mírných metod Rusové jejich výzvu přijali. A okamžitě se ukázalo, že pokud hrajete s provokatérem podle jeho pravidel, provokatér okamžitě ztrácí výhodu. 

A tak to začalo: další americký obrněný vůz blokuje cestu ruskému obrněnému transportéru. Rusové ho naberou a táhnou několik desítek metrů, doslova rozervou auto na kousky. Další vozidlo se snaží objet ruský konvoj, ale uvízne v písku, spálí spojku a vaří. Ruský vrtulník se pohybuje pár metrů nad nekoordinovaným kontrolním stanovištěm Američanů a proudem vzduchu jim komplikuje cestu. 

Rozhodující význam v této konfrontaci nemá ani výkon motorů, ani tloušťka brnění. 

Vítězem je ten se silnějšími nervy. A skóre je v ruský prospěch.

„Rychle a zběsile“ – jízda americké a ruské armády v Rojavě.

Tentokrát byl také přidán vrtulník.

https://vk.com/video278249567_456256289

https://ren.tv/player/video/embed/741165#autoplay=1;

https://bit.ly/3hvYceG

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na