politika

České vnímání reality – pohled z ruské strany

Zvláštnosti českého vnímání reality.

1.

Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek připouští možnost jednání s Talibanem o situaci v Afghánistánu.

Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo. Překlad publikace TASS. 

Česká republika by podle Kulhánka měla „respektovat politické reality, které se objevují v Afghánistánu“ po stažení vojenského kontingentu NATO ze země. Věří, že za určitých podmínek v budoucnu bude Česká republika schopná vyjednávat s Talibanem.

“Odešli jsme a musíme respektovat realitu, která tam nastane. To se nám nemusí líbit, ale budeme muset přijmout skutečný stav věcí v zemi a zároveň udělat vše pro to, aby se Afghánistán v budoucnu znovu nestal hrozbou pro bezpečnost kvůli terorismu a migraci“ uvedl šéf českého ministerstva zahraničí. 

Podle diplomata může nedostatek stability v Afghánistánu vést k tomu, že Afghánci budou chtít zemi opustit a spěchat do Evropy.

https://russian.rt.com/world/news/893824-chehiya-taliban-peregovory 

2.

Sankční opatření Evropské unie by měla směřovat proti orgánům Běloruska, a nikoli občanům této země, řekl šéf českého ministerstva zahraničí Jakub Kulhánek.

Řekl to v rozhovoru pro deník Právo. Překlad publikace TASS.

“Běloruský (politický) režim by měl cítit důsledky sankcí. Měly by být namířeny proti režimu, ne proti lidem.“, – říká ministr zahraničí České republiky.

Dodal, že EU v současné době projednává pátý balíček sankcí. Podle Kulhánka by mohla být zavedena omezující opatření vůči zástupcům běloruských úřadů odpovědných za migrační krizi na hranicích s Litvou a zapojených do příběhu se sportovkyní Kristinou Timanovskou.

https://russian.rt.com/world/news/893821-chehiya-mid-belorussiya 

Jak úžasné!

Česká republika bude respektovat politickou realitu v Afghánistánu, ale v Bělorusku zjevně politickou realitu respektovat nebude.

V Afghánistánu se chystá přijmout skutečný stav věcí v zemi, ale v Bělorusku ne.

Vůči Afghánistánu Česká republika nepožaduje uvalení sankcí za vraždu novináře evropské publikace a ostřelování mise OSN a vůči Bělorusku již požaduje 5. balíček sankcí.

Takříkajíc jsou principiální.. do určité míry.

Malý výlet zpět v čase.

Velení české armády hodlá najít organizátory vraždy tří českých vojáků v Afghánistánu a postavit je před soud v této zemi, řekl v pátek večer náčelník generálního štábu české armády generálporučík Aleš Opata. V neděli mluvčí ministerstva obrany země oznámil, že brzy ráno při hlídce v blízkosti letecké základny Bagram zabil výbuch sebevražedného atentátníka tři vojáky – 36letého Martina Marcina, 28letého Kamila Beneše a 25letého Patrika Štepánka, kteří se zúčastnili českého kontingentu v nebojové misi NATO „Operace Rozhodná podpora (Resolute Support)“, jejímž cílem je pomoci afghánským vládním silám v boji proti Talibanu. 

Později se k výbuchu na letecké základně přihlásili zástupci tohoto hnutí.

“Česká armáda hodlá pomstít smrt svých tří vojáků. S pomocí partnerů ze spojeneckých armád chceme najít organizátory útoku a přivést je k afghánskému soudu. Nedovolíme nikomu zabíjet české vojáky v této zemi beztrestně,“ řekl Opata ve státní televizi …

Podle generála bude tento úkol určitě vyžadovat mnohaměsíční úsilí analytiků a zpravodajských důstojníků, včetně zástupců dalších zemí NATO účastnících se afghánské mise, protože jejich kontingenty jsou neustále ohrožovány ozbrojenci.

“Zajímá nás, kdo vyrobil výbušné zařízení pro zabití českých vojáků, kdo naverboval sebevražedného atentátníka a kdo celou operaci zorganizoval,” zdůraznil náčelník generálního štábu”. (c) rok 2018.

https://ria.ru/20180811/1526363426.html

Tito zesnulí čeští vojáci nejspíš jednoduše nezapadli do nové afghánské reality. Pomstu proti Talibanu, který se ani netají tím, že tyto Čechy zabil, už teď samozřejmě není v módě připomínat. 

Na pořadu dne je boj s Baťkou a … vyjednávání s Talibanem.

Předpokládám, že Lukašenko by měl oznámit otevření nových letů Kábul-Minsk, aby bylo rychlejší dostat se z afghánské reality do reality české.

Colonel Cassad
https://bit.ly/3yydpo6

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
9. 8. 2021 15:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto nemá cenu vůbec komentovat, co tato sebranka paranoidních blbců a cucáků kecá, pro to mám jen mdlý úsměv a jen se ptám, proč už dávno nejsou zavření v Bohnicích pod strohým dozorem?!? Tam si pak mohou spokojeně “vládnout” a nenadělají už žádnou další pitomost a škodu!!??