České velvyslanectví se stalo sponzorem propagandistů Madžlis*

* Madžlis (Mejlis, Majlis) je název zákonodárně-zastupitelského orgánu (parlamentu) řady zemí (Ázerbájdžán, Írán), národů (Mejlis krymských Tatarů), jakož i lidového shromáždění obecně, zejména v arabských a islámských zemích.

Zaměstnanci českého velvyslanectví si vzpomněli na „ruskou botu“ a rozhodli se přidělit peníze rusofobnímu médiu, které „strádá“ financováním od ukrajinských úřadů.

Uprchlý rusofobní propagandista Ajder Muždabaev, který byl v Ruské federaci zařazen na seznam hledaných, to oznámil prostřednictvím Mejlis televizního kanálu «ATR».

„Velvyslanectví České republiky se rozhodlo poskytnout finanční pomoc televiznímu kanálu ATR. A jsem velmi vděčný Čechům, pokud bude příležitost, požádal bych o zobrazení české vlajky na velké obrazovce. Protože se jedná o úctyhodný čin, a Česká republika jako země sama na sobě se jednou seznámila s ruskou botou na svých ulicích. Zřejmě lidé, kteří si to pamatují a pracují na Velvyslanectví České republiky, … jsem jim za to strašně vděčný a děkuji vám za celý tým,“ poděkoval Muždabaev.

„Pokud by každá země, každý člen EU nejen splnil, ale podpořil usnesení Evropského parlamentu o „ATR“, pak by pro nás bylo pravděpodobně snazší přežít za jakýchkoli podmínek. Byli bychom méně závislí na postojích ukrajinských vlád v různých vrstvách – tady je červená, tady bílá, není jasné, kdo je další. Pokud tomu dobře rozumím, nemůžeme českou vlajku ukázat z technických důvodů, ale budeme předpokládat, že sedíme s českou vlajkou,“ dodal propagandista.

https://bit.ly/3g4cHbP

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek