politika

„Česká“ manipulace slovenskými volbami

V těchto dnech jsme byli přímými účastníky masivního a bezprecedentního vměšování jednoho státu do voleb druhého státu, které bylo spojeno se zřetelným obcházením zákonu státu, ve kterém probíhá volební kampaň. Toto kdyby udělalo Mexiko nebo Kanada (natož třeba i v mnohem omezenější míře Rusko) Spojeným státům! To by bylo křiku…

Ale “český” mediální mainstream to považuje za normální. Tentýž mediální mainstream, který trpělivě po řadu měsíců objevoval neexistující ruskou stopu v amerických volbách a pohoršoval se nad tím, jak může jeden stát zasahovat do osudu druhého státu v tak zásadní věci.

Využilo se k tomu “díry v zákonu”, resp. ve výkladu zákona. Od určitého momentu (14 dní před volbami) se na Slovensku podobně jako v jiných zemích nesmí uveřejňovat výsledky volebních průzkumů.

To ovšem neplatí pro “česká” média. A tak se “soukromě” objednal výzkum u agentur, kterým se sice moc věřit nedá, ale který vyšel tak, aby Slováky co nejvíce ovlivnil proti volbě těch stran, které nejsou tak snadno manipulovatelné, pokud jde o obhajobu slovenských zájmů.

Když vyhořel Kiska, narychlo se vyrobil jiný “vítěz voleb”. Tak jako byla narychlo vyrobena Čaputová. Hlavně aby nevyhrál Fico, který po léta ukazuje, že nenechá Slovensko ani okrást, ani vtáhnout do nejrůznějších globálních her, zejména pak do více hrozící a stále zjevněji prosazované války s Ruskem.

K tomu podrobněji např. zde:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/volby-na-slovensku-2020-olano-smer-sd-predvolebni-pruzkum_2002201832_onz

Další velmi dobře čitelná akce jádra současné globální moci (v podobě us-Deep State, který se vyvinul do své nejperverznější podoby). Propojení části slovenských politických reprezentací manipulovatelných vydíráním s “českým” mediálním mainstream (který má s označením “český” společné jen místo plnění úloh a zdroj financování vynucený zákony) je učebnicovou ukázkou současné “nezávislosti” veřejných medií i jejich propojení s globálně působícím Deep State. K tomu připomenu:

http://radimvalencik.pise.cz/7567-neni-nas-cesky-deep-state-omyl-petra-drulaka.html

A co na to Slováci? Docela mě z tohoto hlediska zajímá, zda a v jaké míře se sebou nechají vydrbat.

Ale všechno teprve začíná. Proces probouzení, zrání a dozrávání veřejného mínění ve směru pochopení toho, o co jde, to je běh na hodně dlouhou trať.

Radim Valenčík
http://www.rukojmi.cz/clanky/10079-ceska-manipulace-slovenskymi-volbami

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
29. 2. 2020 20:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Když volili tu svojí krasavici, tak jsem upozorňoval, že Slováci jsou schopní udělat takovou pitomost, že se pak sami diví a ptají se, čo že za kokota toto urobil. Takže i bez přispění ČT je možné, že zvolí tu nejblbější možnou kombinaci a pak budou hořekovat. Jinak podle mně je speciálně tohle zralé na projednání v Radě a hlavně je tady vidět alibismus ANO ohledně zpráv o hospodaření ČT.

Editor
29. 2. 2020 21:23
Odpovědět  Janinna

Jak? Je to jednoduchý, jsou to Slováci. U nás jeden napsal Naše Furianty, aby si udělal srandu vlastně i sám ze sebe. Kam se hrabem, Slováci jsou v tomhle ještě větší grófové než Maďaři, ale nedůtlivý jsou mnohem víc než Němci.

Editor
29. 2. 2020 21:56
Odpovědět  Janinna

No, ke Kuciakovi, aby nakonec neplatilo klasické římské antické cui bono, cui podest

Editor
29. 2. 2020 22:21
Odpovědět  Janinna

A Kaliňáka jako ministra vnitra. Ale mimo jiné to mělo vliv i na volbu toho jejich renaulta!