„Čekají nás ztráty na úrovni druhé světové války“. USA vyzvaly k přípravě na válku s kolosálními ztrátami

Je čas, aby USA čelily pravdě a uznaly, že jejich současná bojová síla nemůže zaručit lehkou válku daleko od domovských břehů.

Tento názor učinil náčelník štábu vzdušných sil USA generál Charles K. Brown ml. jako součást zprávy určené pro média. Podle jeho slov je nyní nutné využít okno příležitosti, pokud ještě existuje, k „urychlení změn“ v armádě.

Náčelník štábu amerických vzdušných sil Charles Brown připravil zprávu o budoucí válce nazvanou „Změna rychlosti nebo prohra“, která načrtla podstatu možné budoucí války. Podle Browna budou Spojené státy bojovat v této válce s mocí srovnatelnou, což povede k obrovským ztrátám.

Jak bylo uvedeno v publikaci na portálu Defense News, šéf amerického letectva požadoval připravenost na válku s riziky podobným těm, kterým čelila americká armáda během druhé světové války. Ztráty USA tehdy činily 405 399 lidí. Náčelník štábu letectva naléhal, aby se na tyto hrozby připravili.

Brown navíc věří, že tato válka se bude zásadně lišit od bojů, které za posledních dvacet let vedla americká armáda. … „Budoucí válka nezůstane daleko od našich břehů,“ řekl Brown.

Nemůžeme předvídat budoucnost, ale určitě ji můžeme utvářet.

Vysvětluje, že letectvo země si „užilo historicky anomální období dominance“ od operace Pouštní bouře. 
Ve výsledku se z nich stala síla „obávaná a záviděná po celém světě“. 

Oponenti za poslední tři desetiletí však nespali, ale pracovali na tom, jak čelit Spojeným státům. 
V první řadě se to týká „dvou hlavních konkurentů – Ruska a Číny“.

Nakonec nastala situace, kdy „budoucí války nezůstanou daleko od našich břehů“. Je také nutné vzít v úvahu potenciální ztráty v průběhu očekávaných konfliktů: podle generála by se měl člověk připravit na to, aby vydržel „tempo bojového vyčerpání a rizika“ srovnatelné s druhou světovou válkou:

Bude to ostudné pro letectvo, pokud bude i nadále ignorovat otázku potenciálních úrovní bojového opotřebení […] Musíme být na to připraveni.

https://bit.ly/2Zxo6bc
https://bit.ly/3bPRqP0

sdíletj na