Čeká Rusko velká válka se Zlatou miliardou?

Rusko, 27. srpna 2022 (AM) – Poslední velká válka na východě začala lokálními válkami v Polsku a Finsku, které však byly krátkodobé a ukázaly všechny slabiny Rudé armády. Nyní můžeme začít počítat od čečenské války, přičemž nesmíme zapomenout na gruzínské události, kde se také ukázaly slabiny ruské armády. Pak tu byl demonstrativní Krym, kde se ukázala absence mnoha dříve zjištěných slabin armády, a samozřejmě Sýrie jako demonstrační prostor pro nové schopnosti ruské armády.

Nyní se na Ukrajině zkouší dospělost ruské armády a připravuje se na velkou válku se Západem, která nikam nepovede, ale pro Západ, který představuje zlatou miliardu, neexistuje jiná možnost než udržet si životní úroveň, která existuje jen díky drancování v jiných zemích a také v Rusku.

Jednoduše řečeno, Západ potřebuje výlet na Východ za prosperitou, která je do značné míry závislá na ruských zdrojích. Navíc příklad ruské neposlušnosti vůči Západu vytváří nebezpečné situace s ostatními zeměmi, které odmítají zlatou miliardu podpořit.

Jak by se to mohlo stát? Zlatá miliarda má 60 % světového HDP a nebude schopna bojovat konvenčními zbraněmi kvůli velkému rozdílu v dostupných zdrojích. Rusko disponuje 3 500 hlavicemi a hypersonickými vozidly a také taktickými jadernými zbraněmi v podobě střel pro dělostřelectvo a tanky.

Nyní však všechny scénáře vítězství nad Ruskem zahrnují naprosté ignorování ruského jaderného potenciálu a přítomnosti nových raket, které nelze sestřelit protivzdušnou obranou ani systémy protiraketové obrany. Proto se Rusko s největší pravděpodobností bude muset střídat v boji o Ukrajinu s těmi, které Anglosasové postaví jako další kanónenfutr.

Rumunsko mimo NATO bude vysláno do Moldavska a Podněstří a dojde k válce. Polsko bude vyňato z rámce NATO a postaveno proti Kaliningradu, kde bude muset bojovat. Provokace se mohou týkat Norska, Švédska a Finska a samozřejmě nejlepších přátel Ruska v Pobaltí. Gruzie čeká na svůj osud z jihu.

Velká válka za zlatou miliardu se tedy bude skládat z lokálních válek, v nichž nebude vojensky nutné použít jaderné zbraně, ale bude politicky nutné vše včas zastavit. Nastane čas, aby Rusko prokázalo odhodlání, jako to udělaly Spojené státy v roce 1945 v Hirošimě a Nagasaki, například v Černém nebo Baltském moři, nebo snad po boku Anglie a Spojených států?
Karol Jergus

Zdroj : Hlavné Správy

3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
62 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
P.A.Semi
27. 8. 2022 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Zrovna ve zprávách na ČT někdy po 23:00, zaslechl jsem jen fragment, něco jako „toto byla nejstarší škola ve Slavjansku a tohle z ní udělalo Ruské ostřelování“ – tak nějak to říkali… Vynecháním důležitého detailu z nás dělají voly a mistrně překrucují:

Jsou prázdniny (a předtím byl Covid), ve škole nebyly děti, byli tam ubytovaní vojáci… Všude je ubytovávají ve školách, protože kde taky jinde, někde na venkově? Všude někdo bydlí, škola je volná… Někde také naběhne komando Kraken, a pod pohrůžkou zastřelení vyžene obyvatele, aby ubytovali vojáky v bytech u lidí – jako třeba se stalo v Charkově… Jinde tak drzí nejsou a vojáci přespávají ve škole…

A ovšem i v bývalé škole, ve které je ubytovaná banda vrahounů, kteří přes den chodí střílet na frontě do Rusů i do civilistů Donbasu, jsou zcela legitimní vojenský cíl pro „zredukování“…

Jenže tohle ČT jaksi zapomněla zmínit, že v té škole byli ubytovaní vojáci… Takhle nějak se dělá propaganda, že řeknou jen tu půlku pravdy, která se jim hodí, a vytvoří tim zcela mylný dojem…

πα½

Lev Prch
28. 8. 2022 06:50
Odpovědět  P.A.Semi

Lžou hůř, než Goebels na konci roku 1944!

Lubek
28. 8. 2022 10:07
Odpovědět  P.A.Semi

Iste, hádal som sa o tom dcérou. Prečo Rusi strieľali na pôrodnicu, prečo na divadlo, prečo na paneláky. Iste, Ruskí barbari. Mainstream. Ibaže. Uviedol som dcére príklad boje na Dukle. Je na YT dokument v dvoch dieloch „Dukla – krev a mýtus“ Vypovedajú tam aj nemeckí účastníci bojov. Ako trpeli nie len črepinami granátov, ale aj vytrhnutými kameňmi. Boli zakopaní na návršiach, hrebeni pohoria. Boli tam školy? Nemocnice? Divadlá? Paneláky? Neboli! Iba zákopy a opevnenie v teréne. A čuduj sa svete, sovieti nerozstrieľali školu vo vedľajšej dedine, nerozstrieľali okolité dediny, keď ešte pôrodnice vtedy neboli, paneláky tobôž nie. Strieľali na Nemcov zakopaných v teréne. Strieľali na nepriateľských vojakov! Treba ešte ďalej?
Zopár krát ma napadla taká otázočka. Ak sa bude bojovať o Vinicu, Ľvov a pod. Aj tam sa budú ukrovia tlačiť s tankami a raketometmi medzi paneláky, do školských dvorov, areálov nemocníc? Aj tam budú držať civilov v bytoch? Aj tam budú robiť opevnenia, zákopy, kryty, tunely pomedzi domy ako to robili na Donbase?

zuza
28. 8. 2022 14:18
Odpovědět  Lubek

na západnej ukRuine, kde žijú nepriatelia Ruska, by mali Rusi bojovať podľa vzoru najsamdémonkratickejšej krajiny sveta….

Lubek
28. 8. 2022 15:36
Odpovědět  zuza

Áno, niečo ako Rakka. Plus dáky vylepšený AgentOrange a podobne.

ijn
28. 8. 2022 02:18
Ohodnotit příspěvek :
     

stačí EU vypnout Zemní Plyn po dobu12 měsíců,…. a je po válce,…..je hotovo + domácí miliony protestujících rozloží Západní demokracii………. a po marném nasazení sil a prostředků,….loutkoví politici utečou na Nový Zéland,…..a my si promluvíme se všemi místními politiky referendem PROTI všem PSP == ODS+TOP+ KDU+STAN+ Piráty 13-24/2022 ve volbách == NEVOLIT ZRŮDY

Keller
28. 8. 2022 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Ví někdo, co je to „hypersonické vozidlo“?

Markýza
28. 8. 2022 09:24
Odpovědět  Keller

Tryskáč? :-))

Pat
28. 8. 2022 09:31
Odpovědět  Keller

Každý auťák který ujede radaru!

Gales
28. 8. 2022 09:53
Odpovědět  Keller

To je takové,jaké svět neviděl. Taky jsem se nad tím zarazil.Asi automat.

jiří
28. 8. 2022 10:09
Odpovědět  Keller

Žigulík?

Milan ze Zahrady Čech
28. 8. 2022 15:07
Odpovědět  Keller

Pravděpodobně důsledek automatického překladu opsaného bez přemýšlení, původně nejspíš hypersonický nosič.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Keller
28. 8. 2022 17:05

Souhlas. Podle mého názoru jsou to hypersonické střely, což jsou v podstatě balistické rakety.

me2d44
28. 8. 2022 15:30
Odpovědět  Keller

Ne, že bych rád krmil trotly: Slovanské jazyky mají na jeden jev, úkaz, věc několik různých názvů, zatímco anglosasové pro deset jevů, akcí, věcí, mají název jeden – podle kontextu věty se to slovo, možná, jinak vyslovuje, ale zápis je stejný, takže potom, místo letoun se přegooglí vozidlo, místo „mina“ se přegooglí „důl“ – pokud chcete originál, naučte se jazyk (ale u té Angličtiny Vám to nepomůže, sice: I Speak like Apache, ale Google- translator je na tom ještě hůř. A Ruštinu jsem se krom škol učil 40 let…)

jiří
28. 8. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč Rusové nedeaktivují USA satelity? Konstantin Sivkov: „Jediné, co můžeme udělat, je špatně se chovat. Přesně tak, jak to dělají Američané. Vezměte si například “Peresvet”, naši laserovou zbraň, deaktivujte tento satelit. A pak řekněte: „Kluci, tohle nejsme my.“ Ale očividně se tomu zatím vyhýbáme.”
https://cz24.news/americky-vojensky-expert-plukovnik-douglas-mcgregor-kedy-rusko-deaktivuje-americke-satelity-nad-ukrajinou/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$