politika

„Čas připomenout si historii“. Polské hlasování o obsazení západní Ukrajiny

„Čas připomenout si historii“: 56 % Poláků podpořilo „mírovou misi“ na Ukrajině.

Politolog Gasparjan ironicky reagoval na polské hlasování o obsazení západní Ukrajiny.

Poláci jsou opravdoví „demokraté“, ironicky poznamenal politolog, rozhlasový moderátor a publicista Armen Gasparjan.

Politolog tak komentoval hlasování, které proběhlo v Polsku o obsazení západní části Ukrajiny. 

Publicista se zároveň rozhodl porovnat situaci s Ruskem.

„Poláci jsou demokraté, rozumíme tomu naprosto dobře… Představte si, že by 10. února tohoto roku Celoruské centrum pro výzkum veřejného mínění provedlo průzkum veřejného mínění, zda poslat vojáky na Ukrajinu, nebo ne. To by se hned konalo zasedání Rady bezpečnosti OSN, vyšla by hromada kriminálních článků a hrozby Haagem. V případě Poláků se na to všichni podívají a řeknou: no co … je samozřejmě správné zeptat se na názor lidí,“ citovala Gasparjana Ukraine.ru.

Již dříve vešlo ve známost, že většina Poláků podporuje účast země v mírové misi na Ukrajině za asistence NATO, EU nebo OSN. Takové výsledky ukázal průzkum laboratoře IBRiS.

Více než polovina obyvatel Polska podporuje „mírovou misi“ na Ukrajině. To jsou data nedávného průzkumu veřejného mínění, organizovaného na pozadí snah Varšavy ospravedlnit účelnost invaze na Ukrajinu.

Podle průzkumu veřejného mínění 56,8 % Poláků není proti „mírové misi“ na Ukrajině – ovšem za předpokladu, že ji organizuje NATO, OSN nebo Evropská unie. 

Takový průzkum byl připraven právě včas, právě teď se v Polsku velmi diskutuje o „historickém poslání“ země vrátit si východní země, které kdysi patřily Polsku. 

Za zmínku stojí, že nedávno se ve Varšavě objevily plakáty s velmi jednoznačným citátem velitele polských ozbrojených sil generála Jaroslava Mika:

“Čas vzpomenout si na historii.”

Olej do ohně přilil i polský prezident Andrzej Duda, který prohlásil, že „mezi Polskem a Ukrajinou nebudou žádné hranice“.

https://bit.ly/3a1y10N
https://bit.ly/3Pb5Zjg


sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
13. 5. 2022 05:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Potřebovali by novou Voliň, aby se konečně probrali!

Lékořice
13. 5. 2022 06:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Poláky Ukrajina také ohrožuje, že se po ní sápou?

Jaroslav
13. 5. 2022 08:43
Odpovědět  Lékořice

Nevím jestli je UKR ohrožuje, ale poláci mají s nima nevyřízené účty (kromě územních nároků). To ještě rádi poběži do Ruska, nebo i Kanady, jak po 2. svv. Důvod, poláci tam udělají pořádek a zároveň si vzpomenou na “Volyňskou rezňu”- v době oné války si navzájem byvraždili řádově statisíce lidí. To je bez započtení holokaustu.

zdena
13. 5. 2022 08:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Duda si nejspíš představuje velkopolsko, dotované 300 miliardami ukradenými Rusku… joj, to by se to vládlo…. jenže mu nedochází, že by k tomu dostal i emerické poradce….

Jaroslav
13. 5. 2022 08:48
Odpovědět  zdena

Polsko, UKR a Gruzie vytvořili v počátku 2000 pás nenávisti proti Rusku. Gruzie již snad dostala rozum a snaží se být neutrální, UKR bojuje za zájmy “západu” do svého posledního vojáka a polsko riskuje, že se taky zapojí do posledního poláka. Pokud si to neuvědomujeme, Rusko vlastní obrovské, opakuji obrovské množství taktických jaderných zbraní (TJZ). No a, co udělá pokud mu poteče do bot? USA si myslí, že pokud by použili TJZ, nevyvolalo by to jadernou válku..a co RF?

All
13. 5. 2022 08:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty polské vši a blechy ani hitler nechtěl. Hned po nich jdou i nevzdělaní bezmozci, olízavači cizích zadků v politické žumpě čr . Evropa zažívá odkopaný satanismus, řádění jeho loutek,tak blbých,že ani neví,komu slouží. Vidíme a slyšíme odkopavání ideologů,nelidských zrůd,které vatikán plně podporuje jako obvykle. Hraje se opět o Ráj, nebo Peklo. Nepoučitelnost neprobuzených,velmi líných až tak,že nejsou schopni samostatně uvažovat se projevila v podvodném očkování, kultem vakcinace ovcí naháněné do totality a elektronického koncentráku fašistické ,mengeloidní EU. Nakonec ani nevíme,jak zareaguje sama planeta Země,kterou její demo-odpadlíci soustavně ničí.Stále se bezohledně rabuje a ničí příroda těmi,co se ,,povýšili na bohy falešné”, démonicky otrokářské a pro své líné řitě a chuti po satanské moci plně nevědomé. Byl Faeton, byl Mars, zbývá Země zavšivená a zablešená ideology falešných bohů,odpadlíků.

Pavel
13. 5. 2022 10:03
Odpovědět  All

Opravdu se s tím nepářete. Dávám jedničku s hvězdičkou.

TTT
13. 5. 2022 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Svět se zbláznil. Poláci úplně zapomněli na historii! 30% dnešního území dostali od Stalina. Dříve bylo německé. Dostali ho jako náhradu za území, které si vzal SSSR a dnes patří Ukrajině. Před 2. světovou válkou neměli skoro žádné pobřeží. Předchůdci dnešních nacistů, které Polsko podporuje, bestiálně vyvraždili 100.000 Poláků a sám Bandera byl léta ve vězení za teroristickou činnost proti Polákům. Asi si to vše chtějí zopakovat.

Pavel K
13. 5. 2022 09:56
Odpovědět  TTT

U nás se to mu říká narostl mu hřebínek. Potřeboval by ho srazit.

Markýza
13. 5. 2022 12:39
Odpovědět  TTT

No já právě čekám, kdy i Němce napadne “vzpomínat na historii”……oni ti Pšonci vždycky mají nějak víc emocí, než rozumu.

13. 5. 2022 11:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímalo by mě věkové a sociální zastoupení obyvatel v onom průzkumu.

Gales
14. 5. 2022 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Naše vláda by měla nasměrovat všechny ukrajince k pšontkům.Ti je mají rádi a rádi je i přijmou.

Noobody
14. 5. 2022 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

To spojení PL a Ua je logickým postupem nejméně 3 stran.
1) Ukrajina a Zelenský mají obrovský zájem být členy EU a NATO, protože jinak bude Ua nejen denacifikována, ale zřejmě i v područí RF a možná dalších sousedů. Tedy marginalizace jak sfiňa! Vývoj ruské speciální operace směřuje k prohře Ua a nutnosti podepsat nějakou mírovou dohodu s vítězem, ač USA, NATO a globalisté budou dodávat zbraně, munici, … za účelem co nejdéle natahovat konflikt. Spojení PL s Ua (připojení Ua k PL!!) v jeden státní celek má to kouzlo, že rázem je Ua bez jakýchkoli přistupovacích jednání, podpisu závazků, dohod, nutnosti souhlasu všech členů – tedy automaticky (jako součást PL) členem oněch zájmových struktůr. Zřejmě by stačilo ukrajinské a polské referendum o připojení a ustanovit něco jako “Polskou konfederaticvní republiku”, která by byla právním nástupcem Polska (zachované členství v EU, NATO a bilaterální smlouvy) a Ukrajiny. Vlády by zůstaly, právní řády též a tohle uspořádání by Ukrajině i Zelenskému vyřešilo zachování existence i tváře a RF by postavilo před problém vedení války proti zemi EU a NATO.

2) Polsko by zásadním způsobem naplnilo své velmocenské ambice! Konečně by bylo velmi silným a respektovaným hráčem v evropském prostoru a mohlo (díky své velikosti) být spolu s Fr a BRD rozhodujícím hráčem v EU a Evropě obecně. Konečně by si Poláci splnily svůj vlhký sen o Velkopolsku, protože daleko by zřejmě nebyla doba, kdy by “Polkrajina” podporovaná NATO a EU válčila s RF o ./.

Noobody
14. 5. 2022 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

./. o přístavy a v současnosti RF obsazené přímořské regiony. Jak dlouho by pak asi trvalo, než by tento konglomerát chtěl připojit i pobaltské republiky Litvu, Lotyšsko a Estonsko?

3) Třetím hráčem jsou USA, kteří spojením PL+Ua sledují naplnění svého projektu Trojmoří.
Plánem A) je zvítězit armádu Ua v současné krizi mezi RF a Ua a tím dosáhnout rozpadu RF. Po té by RF mohla být rozdělena na jednotlivé gubernie a následně “demokraticky” surovinově, ekonomicky a lidsky (po vzoru ČSSR) vydrancována.
V případě neúspěchu plánu A) nastoupí pláne B)jehož cílem je vytvořit souvislý a především nenávistiplný val důsledně přerušit suchozemskou cestu mezi RF a zbytkem Evropy. Tím USA odtrhnou Evropu od ruských energetických, potravinových a surovinových zdrojů a připoutají ji k sobě. Pomocí závislých politiků a vzletných hesel o ochraně demokracie a svobody za jakoukoli cenu zachrání Evropa svou spotřebou ekonomiku USA, životní úroveň i pozici dolaru. Tím sice USA zbídačí národy Evropy, ale na další desítky let oddálí vnitřní sociální nepokoje a svůj pád do hospodářské nicoty.

Adrián
14. 5. 2022 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Polsko je trosku ako mensie rusko ci sa im to paci ci nie ,tiez by chceli velku krajinu a vplyv ale vzdy dostali na budku ,teraz sa im ponukaju uzemia zadarmo o ktore nema zaujem ani rusko urcite to skusia ,mna bude zaujimat postoj nemecka a francuzska skutocne chcu polsko velke ako su oni samy so 60 milionov obyvatelov po zuby vyzbtojenych USA ?uz teraz nepocuvaju brusel a bola by otazka casu ked by chceli opat aj litvu a jadrove zbrane,