Caitlin Johnstone: Oficiální agenda pro Ukrajinu

CAITLIN JOHNSTONE

Oficiální narativ propagovaný celou západní politickou/mediální třídou je, že Vladimir Putin napadl Ukrajinu v únoru tohoto roku pouze proto, že je darebák a nenávidí svobodu. Chce dobýt co největší část Evropy, protože nemůže vystát svobodné demokracie, protože je další Adolf Hitler.

Oficiální agenda říká, že zatímco Rusko je na Ukrajině pouze proto, že jeho vůdce je zlé monstrum à la Hitler, USA jsou na Ukrajině pouze proto, že jejich vůdci jsou dobrodinci. Spojené státy poskytují Ukrajině zbraně, vojenské zpravodajství a pomoc na místě od speciálních jednotek a důstojníků CIA a také zavádějí bezprecedentní režim ekonomické války proti Rusku jen proto, že USA milují své dobré přátele Ukrajince a chtějí chránit jejich svobodu a demokracii.

Překlad tweetů Michaela McFaula níže:

1. března | Dva diktátoři za posledních sto let zaútočili na Kyjev – Hitler a Putin.

24. února | Mezi Hitlerovou invazí do Polska v roce 1939 a invazí Putina na Ukrajinu v roce 2022 existuje mnoho paralel.

25. února | Hitler bombardoval Kyjev v roce 1941. Putin bombardoval Kyjev dnes v noci.

24. února | 23. února 2022. 1. září 1939. Vím, že je tabu přirovnávat kohokoli k Hitlerovi. Ale mezi Hitlerem a Putinem je příliš mnoho podobností, než abychom zavírali oči. Místy se velmi liší. Místy ne.

13. března | Mýlil jsem se. Omlouvám se. Už nikdy nebudu srovnávat s Hitlerem. Bez historických analogií, budu svou analýzu a komentáře opírat o současné zlo – Putina.

24. března | Vzpomeňte si, co řekl Churchill: “Kdyby Hitler napadl peklo, mluvil bych o ďáblovi alespoň pozitivně v Dolní sněmovně.” Stejně to cítím u těch, kteří chtějí pomoci zastavit Putinovo hrozné vraždění nevinných na Ukrajině.

Pokud zpochybníte byť jen část oficiální agendy o Ukrajině, jste zlé monstrum a dezinformační agent. A protože Vladimir Putin je stejný jako Adolf Hitler, pak jste stejný jako Neville Chamberlain a jste vinni kardinálním hříchem podpory appeasementu (uklidňování, usmiřování, politika usmíření, pozn.red.).

A protože jste zákeřný dezinformační agent a jako Neville Chamberlain – uklidňující monstrum, je legitimní vás cenzurovat. Je legitimní obvinit vás, že vás tajně platí ruská vláda. Je legitimní na vás vypustit koordinované placené trolly, kteří se vás snaží překřičet a převálcovat. Je legitimní o vás zveřejňovat propagandistické pomluvy. Všechna normální očekávání veřejného diskurzu mizí, protože jste monstrum, ne člověk.

Pokud jste v pokušení klást otázky, které mohou rozkolísat oficiální agendu, musíte tomuto nutkání za každou cenu odolat. Neptejte se, proč západní úředníci, myslitelé a stratégové roky varovali, že akce západních vlád povedou k této válce. Neptejte se lidí, kteří mluví o tom, že USA vyprovokovaly tuto válku, nebo jak USA používají tuto válku k prosazování strategických plánů, které mají zavedené již roky, nebo když naznačují, že by tyto věci mohly mít něco společného s tím, proč USA na každém kroku brání diplomatickým řešením. Pokud pokládáte podobné otázky, jste ten nejhorší člověk na světě.

Podle oficiální agendy, pokud zpochybňujete mocné politiky a jejich podporu americké intervenci na Ukrajině, pak „ papouškujete proputinovské teze“ a šíříte „ruské dezinformace“.

Promiňte, ale vy vůbec nejste „protiváleční demonstranti“, ale nebezpeční propagandisté, kteří se skutečnému protiválečnému hnutí doslova vysmívají. Nikdy předtím jsem neměla možnost osobně reagovat na směšnou 🇷🇺 dezinformaci na internetu. Díky za příležitost — Ilhan Omar.

Pokud tvrdíte, že máte námitky proti tomu, že USA používají na Ukrajině proxy válku z protiválečných důvodů, lžete; nejste proti válce. Jste proti válce pouze tehdy, pokud podporujete stejné postoje k Ukrajině jako známí protiváleční aktivisté John Bolton, Bill Kristol, Tom Cotton a Mike Pompeo. 

Pokud se chcete dozvědět o skutečném protiválečném postoji, nahlédněte do spolehlivých protiválečných publikací, jako jsou The New York Times a The Washington Post.

Oficiální narativ o Ukrajině je takový, že americké impérium a jeho média nikdy nelžou ani nešíří propagandu o válkách, do kterých jsou USA zapojeny.

Pokud to zpochybňujete, lžete a šíříte propagandu.

Proto potřebují tolik cenzury a organizovaného trollingu a mediálního pokrytí z masmédií, které vám připomínají, jak dobrá a spravedlivá tato válka je: má vás chránit před lží a propagandou.

Pokud vám některá část oficiálního vyprávění o Ukrajině zní podezřele, znamená to, že jste byli infikováni ruskými dezinformacemi. Nikomu neříkejte ani slovo o myšlenkách, které jste si mysleli, jinak se proviníte šířením ruských dezinformací a stanete se nepřítelem svobodného světa.

Pamatuj, dobrý občane: musíme ze všech sil vzdorovat ruské propagandě, abychom chránili naše západní hodnoty, jako je svoboda projevu, svobodné myšlení, svobodný tisk a svobodná demokracie.  Nezpochybňujte tedy žádnou část oficiální agendy o Ukrajině. Nebo jinak….

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://caitlinjohnstone.com/2022/10/29/the-official-narrative-on-ukraine/

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
30. 10. 2022 06:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Hájíme svobodu slova a americkou demokradcii tak, že vás zablokujeme za pravdu a když té pravdy bude moc, zlikvidujeme vás.

sergej
30. 10. 2022 08:57
Odpovědět  Pedro

Zdá se že reaganovu poučku že rusko je říše zla si politlogové zapamatovali jako pádný argument se “zdatnými týmy chovanců vzdělávacích ústavů.
https://www.youtube.com/watch?v=Jm5lXDI6F8k
Pokročili a teď už chtějí potvrdit věk. Že by jim snad žáčci plivali na “hučitele?

Gene
30. 10. 2022 13:12
Odpovědět  sergej

Kromne toho ze zamenili USA za Rusy a pridali vice hulvatstvi, vse zustava stejne. Vetsinou i ta rodinna tradice.

Gales
30. 10. 2022 09:46
Odpovědět  Pedro

Západní neoliberalismus, resp. liberální demokracie, je založena na premise, že svobodné, tedy liberální myšlenky můžete hlásat svobodně jen v té podobě, pokud tlumočí myšlenky západních elit. Pokud zazní jiný názor, liberalismus se rázem mění v čistokrevný nacismus a Rakušanovy a Fialovy bestie se ženou po krku všem, kdo by chtěli jiný názor rozšiřovat a medializovat. Není dovoleno předkládat argumenty, protože liberálové na toto mají děsivá hesla, že o pravdě se nediskutuje, a že “lež” není názor! Ano, o té jejich pravdě se nesmí diskutovat. Kdo by chtěl diskutovat, zničí ho nebo zlikvidují.

jiří
30. 10. 2022 17:11
Odpovědět  Gales

comment image

Těžká váha
30. 10. 2022 11:55
Odpovědět  Pedro

nutno dodat, že americká demokracie není demokracie

Albi
30. 10. 2022 14:41
Odpovědět  Pedro

Musím vám tady zkopírovat jeden diskuzní příspěvek z jiného webu, který výstižně popisuje naši (EU) pozici vůči hegemonu – USA:

Cituji:
Německá (j)elita je v pozici stejného politického psa, jako ta elita česká. Před pár měsíci uctivě vrtěli ocasy, když jim „soused“ Rus téměř zdarma přes plot házel piškoty a občas i nějaký chutný buřt. Ale to už skončilo. Americký páníček to zjistil, zaharašil řetězem základen v Ramsteinu a dalších koutech chlívku EU a psi teď musí na Rusa štěkat a vrčet, aby nedostali po hřbetu. No a české štěně má navíc strach, jak do jara přežije, až uhodí zima. Žádné piškoty nebudou a ani tráva ke žraní pod sněhem už neporoste.
Konec citátu.

Pedro
30. 10. 2022 18:54
Odpovědět  Albi

Jednoduše, nasrali jste Rusa, chcípněte, ale záleží na našem zájmu, vy držte huby. Ještě slovo a ….
Nikdo nemá odvahu zařvat-král je nahý-.

jiří
30. 10. 2022 15:18
Odpovědět  Pedro
primak
30. 10. 2022 15:50
Odpovědět  jiří

^Link?

primak
30. 10. 2022 16:22
Odpovědět  primak

“Zvláště se chci omluvit mé šestileté vnučce…”
Vždyť přece Kundera žádné děti nemá, tedy nemá i vnučku…
To není od Kundery!!!

jiří
30. 10. 2022 16:40
Odpovědět  primak

Blik.💥

primak
31. 10. 2022 06:30
Odpovědět  jiří

25.1.2020 Neviditelný pes
OV KSČM Frýdek-Místek na svých webových stránkách uveřejnil prohlášení světově proslulého spisovatele, jenž v něm lituje, že se jako disident podílel na kolapsu socialistického hospodářského systému ve východní Evropě. Ačkoli šlo evidentně o podvrh a dnes už tento text stáhli, formulace perfektně odpovídá postoji mnoha bývalých komunistů, i když se přiznávají, že v mládí trochu zblbli. Často se nedokáží své staré víry zcela zbavit a snaží se z ní zachránit, co se dá (zejména pokud hraničila s fanatismem jako v Kunderově případě).

Převzato z Blog.aktualne.cz/Alexander-Tomsky se souhlasem autora
Alexander Tomský

https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/uvaha-falesna-omluva-milana-kundery.A200123_173737_p_spolecnost_wag

primak
30. 10. 2022 16:41
Odpovědět  primak

Navíc, Kundera podepsal s 30 intelektuály v r. 2019, před novými volbami do EU, článek jehož autor je zřejmě Bernard-Henry Lévy, což není žádný nadšenec pro socialismus: Výňatek článku burcující proti těm, co žádají rozpuštění EU:

Evropa je napadána falešnými proroky, kteří jsou opilí záští a blouzňují při příležitosti chopit se světla reflektorů. Opustili ho dva velcí spojenci, kteří ho v minulém století dvakrát zachránili před sebevraždou; jeden přes Lamanšský průliv a druhý přes Atlantik. Kontinent je zranitelný vůči stále drzejšímu vměšování obyvatel Kremlu. Evropa jako idea se nám rozpadá před očima.

Dojde k výbuchům xenofobie a antisemitismu. Potká nás katastrofa.

My, níže podepsaní, patříme k těm, kteří se odmítají smířit s touto hrozící katastrofou.

Počítáme se mezi evropské patrioty (skupina početnější, než se běžně soudí, ale často příliš tichá a příliš rezignovaná), kteří chápou, o co tu jde. Tři čtvrtě století po porážce fašismu a 30 let po pádu Berlínské zdi probíhá nová bitva o civilizaci.

https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/jan/25/fight-europe-wreckers-patriots-nationalist

jiří
30. 10. 2022 17:14
Odpovědět  primak

comment image

jiří
30. 10. 2022 17:33
Odpovědět  Pedro

comment image

Frankie
30. 10. 2022 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Kde byl nějaký faul, když ukroši vraždili obyvatele Doněcka a Luhanska? USA je říše zla, která má na svědomí miliony mrtvých.

Pedro
30. 10. 2022 09:54
Odpovědět  Frankie

https://www.youtube.com/watch?v=fWkfpGCAAuw
Pro ty co chtějí pravdu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
30. 10. 2022 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, většina občanstva nepoužívá svůj mozek a sežere vše co mu mainstream a západní propaganda předloží. Z tohoto příkladu je vidět jak jednoduché je ovládat duševně nezralý lid. Myšlení je totiž pro většinu občanstva tohoto západního impéria nedosažitelným cílem. Konzumní způsob života jim dokonal vyprázdnil to co člověka dělá skutečným lidským tvorem, tedy mozek, který řídí činnost jedince.

skeptik
30. 10. 2022 17:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

To není o tom, že by nepoužívali svůj mozek. Je to tak, že se rozhodli nenávidět Rusko a tak ignorují všechny nevhodné informace. Je to stejné jako například u lidí věřících v Boha. Taky musí všechny nevhodné informace ignorovat aby jejich víra byla co nejpevnější.
Jen by mne zajímalo, kde se u nich ta šílená nenávist vzala? Proč se tak rozhodli?

Pedro
30. 10. 2022 19:08
Odpovědět  skeptik

Nenávist nařídil ten kdo platí, anglosas nenávidí Rusko, nakradl si po světě, dochází mu luxus, platí nenávist k Rusku, jinak válka, nebo nic.

Markýza
30. 10. 2022 19:53
Odpovědět  skeptik

U věrchušky bych řekla, že to jsou ty ukradené dortíky, lid prostý zjevně nenávidí Rusko daleko méně. Až na náš lid, samosebou….tam to ale přičítám těžké trudnomyslnosti z toho, že nám bylo podvakráte znemožněno bojovat za vlast. Jednou s Němci, podruhé s Varšavskou smlouvou. Ale protože 68 je v čase mnohem blíž, než 38, tak to odsrali Rusové, ten vztek.
Mimochodem – kdepak bylo celé to slavné NATO v tom 68, že? Ani sříkací pistolku nedodali!

miro
30. 10. 2022 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Neposlouchám naše mainstreamové media,fandím Rusku a přeji aby Rusko vyčistilo ten chlív od benderovců,fašistů a žoldáků a aby vytlačilo NATO z Europy,potom nastane prosperita a mír.

Albi
30. 10. 2022 14:45
Odpovědět  miro

To bude bohužel asi stejně účinné, jako motlitba k Bohu, jakkoliv úpřímná.