politika

Caitlin Johnstone: Izrael obviněn z mučení pracovníků OSN s cílem získat falešné svědectví o UNRWA

UNRWA – „Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě“. Poskytuje vzdělání, zdravotní péči, sociální služby a materiální pomoc při mimořádných událostech, pozn. red.

Caitlin Johnstoneová

Nedávno zveřejněný dokument UNRWA uvádí, že jejich zaměstnanci byli mučeni, když byli zadržováni izraelskými silami, které na ně tlačily, aby poskytli nepravdivá prohlášení o vazbách mezi agenturou a Hamásem.

“Dokument uvádí, že několik palestinských zaměstnanců UNRWA bylo zadrženo izraelskou armádou, a dodává, že špatné zacházení a zneužívání, které zažili, zahrnovalo hrubé fyzické bití, waterboarding a vyhrožování ublížením členům rodiny,” uvedla agentura Reuters. Pracovníci UNRWA „uvedli, že na ně izraelské úřady tlačily, aby nepravdivě uvedli, že agentura má vazby na Hamás a že zaměstnanci se účastnili útoků 7. října”. 

Tohle je další z těch příběhů o izraelských zločinech, které jsou tak ohromující, že se zpočátku můžete mylně domnívat, že to asi nečtete správně – zvláště když západní politicko-mediální třída s tím nezachází jako s děsivou zprávou, jak by měla. 

Kdybychom v západním světě měli něco vzdáleně připomínající objektivní zpravodajská média, tvrzení, že Izrael mučil zaměstnance Organizace spojených národů, aby je přiměl, aby učinili nepravdivá prohlášení proti humanitární agentuře OSN, by byly hlavní zprávou po celé dny.

“Jen si pomyslete: Izrael je obviněn z mučení zaměstnanců OSN. ZAMĚSTNANCŮ OSN. To je zcela jistě bezprecedentní.”

 https://t.co/KnflHj8QHW — Trita Parsi (@tparsi) 8. března 2024

Když se tento příběh poprvé objevil v lednu, mnozí, včetně mě, spekulovali o použití mučení k získání počátečních „zpravodajských informací“ Izraele, které zapletly personál UNRWA do útoku 7. října.

Vysoký izraelský úředník tehdy Axiosu řekl, že izraelské zpravodajské agentury se k informacím o zaměstnancích UNRWA dostaly převážně prostřednictvím „výslechů militantů, kteří byli zatčeni během útoku 7. října“.

Izrael má rozsáhlou historii používání mučení při svých výsleších a není důvod se domnívat, že takové metody nebyly v posledních měsících použity na zajaté bojovníky Hamásu – ale zprávy, že šlo o skutečné mučení personálu OSN, jsou něčím novým.

Můžeme si být jisti, že kdyby byl Hamás obviněn z mučení pracovníků mezinárodní humanitární agentury za účelem získání křivého svědectví, slyšeli bychom o tom do nekonečna. 

Dodnes v titulcích stále dominují nepodložené fámy o masovém systémovém sexuálním násilí ze 7. října, které vedou ke skandálním případům nekalých novinářských praktik, přestože izraelští spinmeisterové stojící za těmito reportážemi (oddělení pravdy) mají mnohem horší výsledky než UNRWA a UNRWA by lhaním získala mnohem méně než Izrael.

Ale takhle vypadá informační ekosystém ve stínu impéria. Nejchoulostivější obvinění proti nepřátelům aliance kolem Spojených států jsou předkládána jako pravda evangelia a držena v titulcích po celé měsíce, zatímco ani ty nejvíce usvědčující důkazy proti impériu se nikdy nedočkají více než letmého přikývnutí masmédií a pak jsou okamžitě odsouzeny k zapomnění, jak se denní proud zpráv posouvá dál.

https://1url.cz/iuP4r

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
15. 3. 2024 23:09
Ohodnotit příspěvek :
     

To je obvyklá praxe. Ze svých hříchů obvinit toho druhého a “jen” na tom trvat a hotovo. Tak to dělali za socialismu, tak to dělali v Jugoslávii, Íránu, Íráku, Venezuele, ale nejdéle o Rusku. V západní Evropě byly tisíce, sta tisíce porušení církevních přikázání, miliony hříchů podle církevních kánonů, ale jen my Češi jsme od husitských dob – kacíři a to všichni!
A mučení? To je stará praxe téměř všech civilizací. Čínská království a císařství, Japonsko, evropské země, zvláště dnešní jádro západního kapitalismu, dnes neoliberalismu, tam všude dosahovali dokonalosti v tomto “umění”! V Bibli je toho také dost, a to jsou de facto židovské “kroniky a pověsti a báje” uložené do “svatých knih”. Ale až západní svět to dotáhl k naprosté dokonalosti, k vědeckému postupu. No a nesmíme zapomenout na nacisty a podobnou havěť. Tehdy i dnes.
Trochu to vše – co si myslí o tomhle lidi – připomíná “argument” – to by přece neudělali a nebo – Bylo to v novinách, televizi, tak to musí být pravda. (Nemám na mysli tento článek, ale informace o tom mučení, zastrašování a vydírání jak to přijímají “obyčejní lidé”).
A také to známé:
Mlčel jsem, když přišli pro komunisty

Bety
16. 3. 2024 10:33
Odpovědět  Peter 008

Nebyli by v tom tak úspěšní, kdyby neměli za zády zmáknutou tu PÁTOU VELMOC.
Ve středověku tuto roli plnila církev, dnes máme média všeho druhu.
Mysleli jsme si, že mučení je minulost, ale USA ho oficiálně obnovila a zdůvodnila ho
státním zájmem, takže co? Když je to státní zájem, musí to být přece v pořádku, ne?
A co je Izrael než odnož USA?

Jaris.
16. 3. 2024 03:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedna dobra zprava. Australie zacala organizaci UNRWA opet podporovat. Prijde cas, ze zidi za sve spinave teroristicke ciny opet spatne skonci a budou se schovavat jako potkani v kanalech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Monty
16. 3. 2024 06:41
Ohodnotit příspěvek :
     

„Nebudeme podporovat plán, který nebere v úvahu jeden a půl milionu palestinských“ uprchlíků v této oblasti jižní části pásma Gazy, varoval znovu mluvčí Rady národní bezpečnosti USA. Naprostá lež , USA je dodavatelem většiny bomb svržených na Palestince . Washington ze své strany opakuje svůj odpor k jakémukoli útoku na Rafah, protože ohrožuje civilisty, kteří se tam uchýlili.
„Nátlak budu nadále odmítat. Vstoupíme do Rafa. Dokončíme likvidaci praporů Hamasu,“ zopakoval Netanjahu ve čtvrtek ve zprávě na platformě sociálních médií X…Tak že ,masakrování obyvatelstva se my Židé nebojíme ,na množství nehledíme…Doufám ,že jim lidé planety Země poděkují .

Administrátor
P.A.Semi
16. 3. 2024 23:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Na tom je aspoň dobře vidět, jak Židé ovládají všechna Mas-média Západu, ty lháře a propagandu… Covid, Ukrajina, Rusofobie a nyní Hamás… To všechno je z jejich dílny, a snažit se to svádět na USA je jen zavádění na falešný cíl, přesně jak mají ve zvyku…

Jenže tohle napsat otevřeně si leckdo na Západě netroufne, protože by ho ta teroristiká mafie, prorostlá vládami a médii Západu, zničila… Tak když už se to nedá dál ignorovat, tak to aspoň budou svádět na USA jako “hegemona”…

πα½

Slovan
17. 3. 2024 07:30
Odpovědět  P.A.Semi

👍 👍 👍 👍 👍