politika

Cairo24: Egypt nedovolil Američanům, kteří chtěli opustit Gazu, projít kontrolním stanovištěm

Egyptské úřady odmítly umožnit občanům USA, kteří chtěli opustit pásmo Gazy, aby prošli kontrolním stanovištěm Rafah.

Informoval o tom Cairo24 s odvoláním na zdroje v pásmu Gazy.

Je třeba poznamenat, že Američané byli nuceni strávit několik hodin před kontrolním stanovištěm, poté jim nebylo dovoleno překročit hranici.

AFP dříve s odkazem na amerického činitele uvedla, že Egypt a Izrael souhlasily s otevřením kontrolního stanoviště Rafah na hranici Egypta a Pásma Gazy pro evakuaci amerických občanů.

PALESTINA:

1. Hamás uvedl, že Izrael v Gaze všechno ničí, ale Hamásu zatím nezpůsobil významnou újmu.

2. Izraelské nemocnice již nebudou poskytovat žádnou lékařskou péči bojovníkům Hamásu.

3. Humanitární pomoc z různých zemí je přepravována na Sinajský poloostrov, kde Egypt plánuje vytvořit humanitární kolony pro Gazu.

4. V márnicích v Gaze došel prostor. Celkový počet zabitých už přesáhl 1400 lidí, zraněných přes 6000. Situace se již vyvíjí v humanitární katastrofu.

5. OSN odsoudila izraelské akce (ve skutečnosti je označila za válečné zločiny), USA a EU ve skutečnosti podpořily izraelské akce na vyhlazení Palestinců v Gaze.

6. Hamás pokračuje v ostřelování izraelských měst a na večer oznamuje nové údery.

7. USA nadále vyhrožují Hizballáhu, aby mu zabránily postavit se na stranu Hamásu. V pohraničí zatím dochází ke střetům sporadicky.

8. Více než 50 % Izraelců podporuje Netanjahuovu rezignaci a věří, že to byla jeho vláda, která umožnila Hamásu být tak úspěšný při útoku 7. října.

9. Zasedání tureckého parlamentu k projednání situace v Palestině se konalo za zavřenými dveřmi. Jeho přepis byl okamžitě utajen na 10 let.

10.Podle amerického novináře Seymoura Hershe se o blokádě ve stylu blokády Leningradu uvažuje jako o alternativě k pozemní operaci v Pásmu Gazy.

https://colonelcassad.livejournal.com/8698653.html

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
15. 10. 2023 08:19

No, já myslím, že ti “správní” Američané už z pásma Gazy odletěli speciálem. I když je třeba pochopit Egypťany, že mezi “obyčejnými” turisty stále operují zaměstnanci CIA. O tom nepochybuji.