politika

Bývalý lékař Bílého domu: prezident Biden je úplně mimo

Americký prezident Joe Biden brzy odejde do důchodu kvůli postupnému poklesu jeho mentální kapacity. Kongresman a bývalý lékař Bílého domu Ronny Jackson to oznámil na Fox News,  uvádí The Hill.

Během rozhovoru Sean Hannity kritizoval reakce Bidena den předtím na CNN, kritizoval odpovědi Bidena na otázky, přičemž některé označil za „zcela nepochopitelné“.

V rozhovoru s Jacksonem Hannity řekl, že Biden nebude mít dobré výsledky v kognitivním testu, čímž zopakoval tvrzení šířené mezi republikány, že prezidentovo zdraví je na ústupu.

Donald Trump prošel kognitivním testem. Odpověděl správně na všech 30 otázek. Slyšel jsem, že je to velmi obtížný test. Nemyslím si, že by to Joe Biden mohl zvládnout. Lze takové hodnocení považovat za spravedlivé vzhledem k tomu, co pozoruji? “- zeptal se Hannity Jacksona. 

“To je pravda, Seane, a říkám to od začátku. Říkám, že se tu něco děje. Řekl jsem to, když byl Joe Biden ještě kandidátem, a říkal jsem, že se to bude jen zhoršovat, a hádejte co. Sledujeme, jak se to právě děje před našima očima,“ odpověděl Jackson.

“S tímto mužem se právě něco vážně děje, a víte, myslím, že buď odstoupí, nebo ho v blízké budoucnosti přesvědčí, aby v blízké budoucnosti odstoupil z funkce kvůli zdravotním problémům, nebo budou muset použít 25. dodatek, aby se toho muže právě teď zbavili,“ dodal později Jackson.

Jackson také  tweetoval video, kde Biden odpovídal na reportérovu otázku a řekl:

Úplně se ZTRATIL! Vyžaduje kognitivní zkoušku HNED!”


Jackson, který byl v Bílém domě lékařem bývalých prezidentů Trumpa a Obamy, v červnu rozeslal dopis  vyzývající Bidena k provedení kognitivních testů, které by prokázaly, že je duševně způsobilý pro výkon svých prezidentských povinností, což podepsalo více než tucet republikánů.

Jackson přitom dříve velmi kontroverzně komentoval Trumpovo zdraví. Na briefingu v Bílém domě v roce 2018 označil prezidentovu dietu za „vynikající“, přestože Trump pravidelně jedl rychlé občerstvení a necvičil. 

V květnu představitelé Bílého domu uvedli, že Biden podstoupí lékařskou prohlídku „ještě letos “. 

Slíbili, že výsledky zveřejní bezprostředně poté.

https://bit.ly/3yfP4mG


sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
30. 7. 2021 14:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže se potvrzuje, že účelem bylo dosadit do křesla Harrisovou a Biden to měl jenom zprostředkovat a pak být “obětován” …. No to bude šrumec, jestli to tak nakonec bude….. taková všivárna ……