Bývalý inženýr Pentagonu: pro Spojené státy “už všechno skončilo”

Bývalý hlavní softwarový inženýr amerického ministerstva obrany Nicolas Shayan v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že technologické změny v americké armádě postupují pomalu a Washington v této oblasti nemůže Pekingu konkurovat.

“Za 15–20 let nebudeme mít šanci konkurovat Číně. Nyní je o všem rozhodnuto, podle mého názoru je již vše u konce,” cituje experta RIA Novosti.

Podle bývalého zaměstnance Pentagonu Čína „směřuje k ovládnutí světa“ díky svým úspěchům v oblasti umělé inteligence (AI).

Shayan obvinil ze „zpomalení“ USA Google, kvůli neochotě spolupracovat s ministerstvem obrany na umělé inteligenci a diskutovat o etické stránce AI. V Číně, dodal, jsou společnosti povinny spolupracovat s úřady. Podle experta Washington sice více investuje do obrany, ale příliš mnoho z toho se vynakládá na logistiku.

Jak poznamenal Shayan, ochrana před kybernetickými hrozbami v některých ministerstvech USA byla „na úrovni mateřské školy“.

Podle deníku inženýr odstoupil na začátku září. Ve svém rezignačním dopise kritizoval velení řídící IT projekty, které postrádalo zkušenosti v této oblasti, a nemělo dostatek finančních prostředků. 

Byrokracie, zdůraznil Shayan, umožnila americkým „protivníkům“ dosáhnout pokroku.

Bývalý specialista ministerstva obrany se chystá v blízké budoucnosti svědčit před americkým Kongresem o čínské kybernetické hrozbě.

https://bit.ly/3oP9KjJ

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
noplace
11. 10. 2021 00:20

Mozna mimo tema, ale urgentni https://gofile.io/d/Cn5J2R