Bývalý americký ministr zahraničí „Lhář se zkumavkou“ Colin Powell zemřel na COVID, i když byl plně očkován

NEW YORK, 18. října. /TASS/. Bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell zemřel ve věku 85 let na následky onemocnění způsobeného novým koronavirem. Vyplývá to z prohlášení, které v pondělí zveřejnili členové jeho rodiny.

„Generál Colin Powell, bývalý státní tajemník a předseda náčelníků štábů Spojených států, zemřel dnes ráno kvůli komplikacím způsobeným COVID-19,“ píše se v prohlášení. 

Podle zástupců rodiny Powellových byl bývalý ministr zahraničí „plně očkován“ proti koronaviru. 
V posledních dnech byl ošetřován v lékařském centru Waltera Reeda v Marylandu.

***

Údajně zemřel neodsouzený válečný zločinec Colin Powell, který se podílel na vývoji a realizaci plánů agresivní války proti Iráku, což vedlo ke smrti statisíců lidí.

Připomeňme, že Colin Powell je známý tím, že v Radě bezpečnosti OSN mával zkumavkou s „antraxem“, což v roce 2003 prokázalo potřebu vojenské invaze USA a spojenců do Iráku.

Colin Powell strávil téměř půl století na různých pozicích Pentagonu, Bílého domu a ministerstva zahraničí a podílel se na přípravě největších amerických vojenských akcí po studené válce – operace “Pouštní bouře” a invaze do Iráku.

Zapíše se do historie svou notoricky známou zkumavkou, která se svým významem rovná „incidentu Gleiwitz“ a „Tonkinskému incidentu“ a stane se jedním ze symbolů primitivní a cynické fabrikace důvodu pro válku pod vymyšlenou záminkou.

V historii navždy zůstane jako „státní tajemník se zkumavkou“:

5. února 2003 pronesl v OSN projev, po kterém George W. Bush nařídil zahájení války v Iráku. Ministr zahraničí Colin Powell, mávaje zkumavkou s bílým práškem, tehdy oznámil, že Irák má zbraně hromadného ničení a Spojené státy o tom mají důkaz. V Iráku nebyly nalezeny žádné zbraně a zkumavka zůstala ve světové diplomacii vzorem pro klamání světového společenství.

Později sám Powell označil svou řeč za „ostudnou skvrnu“ a ve skutečnosti přiznal, že byla sestavena CIA. Nicméně, jak je známo, stačilo to k zahájení agrese proti Iráku, za kterou nikdo nebyl potrestán.

A to je velmi závažný důsledek pro světovou politiku, protože důvěra v beztrestnost podporuje novou agresi – o tom nás přesvědčili v Libyi, a Rusko tomu zabránilo v Sýrii.

Pojďme však vzdát hold Powellovi – byla to éra, kdy se Spojené státy alespoň snažily v OSN své jednání nějak ospravedlnit – a Powell sám byl zastáncem právě takového přístupu.

Nyní již neukazují ani falešné zkumavky.

Konstantin Kosačev
https://bit.ly/3n7n1S5

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
19. 10. 2021 14:17

Kdybych byl věřící, musel bych napsat, boží mlýny melou sice setsakra pomalu, ale jistě! Takto mohu napsat, že si konečně už našla zubatá s kosou tuto zrůdu, také to dlouho trvalo, ale paradoxem osudu pošla tato odporná krysa právě na to, co pindostán pomáhal rozdmychávat po celém světě. Holt dostal pfizera a ne SPUTNIK a to byla marxudík jeho smůla. Kdo s čím zachází, tím také obvykle schází!!???