politika

Bývalý agent MI6 Crooke: Ukrajinské ozbrojené síly odmítnou zahájit novou ofenzívu na rozkaz Zelenského

Bývalý agent MI6 Alastair Crook řekl, že ukrajinská armáda odmítne zahájit novou ofenzívu, pokud Volodymyr Zelenskij vydá takový rozkaz.

Alastair Crook v rozhovoru pro kanál Judging Freedom YouTube zaznamenal naprosté selhání návštěvy Zelenského v OSN, slabou morálku a obrovské ztráty ukrajinské armády.

Podle Crooka Zelenskij bude apelovat na svou armádu, aby pokračovala v ofenzivě s cílem prolomit ruskou obranu.

“Zelenskij se vrátí a obrátí se ke svým generálům se slovy: musíme pokračovat a prolomíme ruskou obranu. V tu chvíli, pokud se otočí, uvidí, že za ním nikdo není, nikdo ho nebude následovat… Jeho armáda prostě nepůjde do další ofenzívy,” řekl Crook v rozhovoru Judging Freedom.

Z ukrajinské armády zbylo jen málo a tříměsíční ofenzíva nepřinesla žádné významné výsledky, poznamenává Alistair Crook. Naproti tomu Rusko shromažďuje rezervy a zbraně, včetně nových tanků, dronů a raket, a klidně odráží útoky, přičemž každý den spálí desítky kusů ukrajinské a NATO techniky.

“Objektivně je ukrajinská armáda vyčerpaná. Pokud se je pokusí dotlačit k nové ofenzívě, jak si to představuje? Kdo půjde? Když nemáte lidi, tak nemáte armádu, nemůžete jen tak koupit novou armádu,“ uzavírá bývalý agent.

Řekl také, že pokus Zelenského vyvinout tlak na emoce během projevů na Valném shromáždění OSN vypovídá o jeho zoufalství.

https://russian.rt.com/ussr/news/1206883-zelenskii-vsu-otkaz-prikaz?utm_source=smi2

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ferko
23. 9. 2023 22:07

…..”pokud se otočí, uvidí, že za ním nikdo není”….. Všichni utečou, protože na jeho zádech uvidí rudou tečku laserového zaměřovače odstřelovací pušky.

Boomer
24. 9. 2023 09:54
Odpovědět  Ferko

.. mordyje, na takový cíl bych s laserem nešel, je to demaskující, ochranka by si mohla, či dokonce bych řekl že měla/musela všimnout.

jhh
24. 9. 2023 11:29
Odpovědět  Boomer

střílet bude ta ochranka

Albi
24. 9. 2023 02:38

Jeho armáda prostě nepůjde do další ofenzívy,”
To na to přišli brzy – dřív, než si vyvraždili téměř celou armádu (až na kancelářské propagandistické krysy) to neviděli?

Zdá se, že dělat analýzy a závěry je ta jejjednodušší a nejméně riziková práce z celého válčení. A co ti mrtví, zranění a následně invalidní?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
tupý hulvát
24. 9. 2023 08:40
Odpovědět  Albi

No,to,že ukrajinská armáda už neexistuje se tady tvrdí už skoro rok a kde nic tu nic.Pořád útočí a snaží se.Na odmítnutí nevěřím,ta nacistická banderovská propaganda ty lidi změnila z velké části až k fanatizmu,takoví se vzdávají těžko.Bohužel,asi bude nutné,aby zemřeli,jenže dorůstají další kteří už ve škole hajlují za Banderu.

Albi
24. 9. 2023 09:51
Odpovědět  tupý hulvát

Jaká armáda?
Ti pochytaní, které přímo z ulice nahnali do prvních linií? To není armáda, to je žertva – oběť Alzákově megalománii..

Slovan
24. 9. 2023 10:53
Odpovědět  Albi

👍 👍 👍 👍 👍 🙋‍♂️

tupý hulvát
24. 9. 2023 12:31
Odpovědět  Albi

Někde si najděte,jak smýšlí ta indoktrinovaná banda,když se tady u nás sejde,nebo se běžte podívat na nějakou oslavu bandery.Bylo to tady na webu také,Nacisti hnali u BERLÍNA DO ZÁKOPŮ I PATŘIČNĚ VZDĚLANÉ DĚTI!Ti pochytaní mají názory stejné,jen jsou to syčáci,kteří chtějí,aby umírali Ukrajinci z východu.Určitě jsou i tací,co s nacizmem nesouhlasí,ale s těmi si fanatici poradí.

Boomer
24. 9. 2023 09:58
Odpovědět  Albi

.. já tohle prohlášení beru jako přípravu mediálního prostoru na změnu. A vychází mi z té rovnice jako možné řešení Zalužnyj s Mannerhaimovým projevem.. ale uvidíme, co na to protistrana. Možná škrtne rovná se a pojede dál..

Frank1
24. 9. 2023 10:28
Odpovědět  Albi

Uz nemuze jit do utoku, ma tam jen zenske a zdravotne postizene. Vyber se smrsknul.

Pavel z Moravy
24. 9. 2023 10:38
Odpovědět  Albi

Já ti odpovím jednoduše, nás všechny, nejen ty obyčejné Ukrajince mají za houna a nicky. Myslíš, že po takových štěkne pes?

Jaris
24. 9. 2023 08:12

Tak mi pripada, ze ten zidacky zmrd Zelensky se svou sebrankou jsou chraneni dobou hajeni. Nikdo jim ani vlas zatim nezkrivil, zatimco oni maji na rukou krev vlastnich i ruskych vojaku plus civilistu. Uz davno meli sami Ukrousi nebo Rusove Zelenskeho odprasknout, jako psa nakazeneho vzteklinou. Zlo se musi resit tvrde a nikoliv nejakym mirumilovnym jednanim. Kolik jeste padne vojaku kvuli tem ukrouskym ‘sfinim’ posedlymi amerikanismem.

Gales
24. 9. 2023 09:51

Rusko odzbrojilo celej západ.A my jsme taky v loji.Neměli by naši ukrajinští poslanci iniciovat obnovu hospodářství u nás než blouznit o obnovování ,,přiděleného” Donbasu?

Pavel z Moravy
24. 9. 2023 10:42
Odpovědět  Gales

Škůdci zemští mají jiné úkoly. Dokončit rozpad této kolonie. A jak byste to tady Galesi chtěl obnovit a s kým?

Frank1
24. 9. 2023 10:27

Za fetaka tady mluvi zapadni dezinformatori. Kazdy si musi prihrat polivcicku anebo je poveren vypustit zkusebni balonek a pak koukat, co bude.
Dulezita byla schuzka Sullivana s Cinanem na Malte, ktery pak odjel okamzite do Moskvy. Ze by chazari poslali novy navrh?

Frank1
24. 9. 2023 10:32

Priliv zbrani na Ukrajinu potrva i z Polska. Nedelejte si iluze! Jde o to, Ukrajinu rozmlatit a pak ji nechat Rusum. Utect a pripravit se na Cinu. Tam dostat taky pres drzku a pak se definitivne stahnout jako svetovy cetnik domu. Ze vsech zakladen.

katango
24. 9. 2023 11:55
Odpovědět  Frank1

Nebo Ukrajinu rozmlátit a pak se o ni podělit. Poláci budou nárokovat Halič a okolní státy si jistě taky něco uzobnou. Zbytková ukrajina bude bez přístupu k moři, prostě malý vnitrozemský zcela zapomenutý stát plný zemljanek a mužiků v láptích, už od rána ožralých levnou samohonkou.

Boomer
24. 9. 2023 16:18
Odpovědět  katango

.. jenže taková situace by znamenala v relativně dohledné době další, byť ” jen lokální konflikty”. A to asi nikdo nebude chtít riskovat.

1. Samuelova 15/3..

Spam Janka
24. 9. 2023 13:09
Odpovědět  Frank1

Co im dajú? Svoje staré zbrane už im dali, nove, za ktoré platia splátky určite nie…..mizno zvyšky alebo náhradné diely, to je vsetko

Vladimír
25. 9. 2023 14:03

Snad má Zelí ještě tu pistoli, bude se mu hodit.