politika

Bylo to kobercové bombardování

Le Tolstoï il tire a balles réelles dans tous les sens du terme.

Bylo to kobercové bombardování. Těžký strategický bombardér “Pjotr Tolstoj” se s tímto úkolem úspěšně vyrovnal. Všechny cíle i přes nepříznivé mediální podmínky jsou zasaženy.

Pjotr Tolstoj odpálil informační bombu „ve francouzském prostoru“.

Po projevu místopředsedy Státní dumy „vybuchlo“ studio BFM TV, televizní kanál ve Francii, a mediální požár se rozšířil do internetového prostoru. To je výsledek ruského použití zbraní hromadného ničení informací.

Kolik milionů diváků sledovalo přímý přenos se neuvádí. Ale za den video zveřejněné na YouTube s 20minutovým projevem Tolstého (ve francouzštině) shromáždilo 234 000 zhlédnutí a 4 900 komentářů, což je pro tento kanál kosmické. Soudě podle toho, nerovný boj ruského politika s francouzskými novináři sledovalo velké množství lidí a ne jen jednou. I když se Francouzi shodují, že nešlo o bitvu, ale spíše o masakr mainstreamových miminek.

Jaký propagandistický génius (nebo tajný agent Kremlu) pozval Tolstého do přímého přenosu, není jasné. Pravděpodobně někdo, kdo nezná jeho minulost. Rozsekat tři západní propagandisty v přímém přenosu před miliony diváků? Snadno. A to přesto, že ruský politik byl v Moskvě.

Tolstoj to vše přednesl ve vynikající francouzštině, což potěšilo samotné obyvatele této země („tenhle chlap mluví francouzsky lépe než někteří moji přátelé“, „neuvěřitelná francouzština“, „naši překladatelé se od něj potřebují naučit francouzsky…).

Pravděpodobně se počítalo s tím, že novináři budou schopni rozdrtit svého bývalého kolegu, bývalého korespondenta deníku Le Monde, absurdně pompézními otázkami. Úžasná naivita!

Tolstoj ukázal, jak komunikovat s dobře upravenými západními politiky, novináři a propagandisty. Koktající moderátor, experti snažící se o žalostné zdání křížového výslechu – to vše neuniklo pohledům diváků, kteří však ve svých komentářích byli ve výsledku vděčni BFMTV za možnost podívat se na konflikt poprvé očima Rusů.

Tolstoj mluvil velmi srozumitelně a místy až děsivě:

“Rusko neútočí na sociální zařízení, my útočíme na infrastrukturu a ta bude zničena. Ukrajina bude poslána do 18. století. Jediné, na čem Ukrajině záleží, je pomoc Západu, to jsou dodávky těžkých zbraní ze Západu do Kyjeva a vy za to zaplatíte!”

“Vyhrožujete nám, říkáte, že Evropa zaplatí za válku?” – ptá se zaražený moderátor.

Odpověď: “Západ, Evropa zaplatí válku. Bude to drahé, pro střední třídu, pro Evropskou unii, která bude čelit hospodářské krizi. Za tuto válku také zaplatí vaši politici, kteří skončí na smetišti dějin. A ti co je za 3-5 let přijdou nahradit, se postaví do fronty na právo vést rozhovory s Ruskem.

Nebyli jsme to my, nebylo to Rusko, kdo začal válku, to vy jste začali válku, protože nikoho na Západě nezajímala naše bezpečnost, naše obavy byly ignorovány, byli jste to vy, kdo přivedl NATO k našim hranicím. Nyní jsme na začátku konfliktu. Vyhrajeme válku, dostaneme se do Kyjeva, dojdeme k hranici s Polskem a tam vás všechny pozveme.

Rusko je největší země a dvakrát jsme bojovali s Evropou. První válku Rusko ukončilo v Paříži, druhou – v Berlíně. Proto, když jsem řekl, že skončíme v Kyjevě, byl jsem ještě skromný.

Zaplatíte za svou podporu Ukrajině, svou ekonomikou, sprchováním jednou týdně, inflací, cenou plynu, elektřiny.

Rusko je jaderná mocnost a vy musíte pochopit, že jaderná mocnost nemůže prohrát válku.”

Otázka: Vyhrožujete jadernými zbraněmi?

Odpověď : „Nevyhrožuji jadernými zbraněmi, byl to Západ, kdo použil uranové nálože při bombardování Jugoslávie.

Svou pseudohumanistickou rétorikou jste zabili statisíce lidí ve světě (Libye, Irák, Afghánistán). Tahle válka není na měsíce, takže Západ by se měl raději lépe připravit, budete mít dost času všechno pocítit.

Ukrajina osm let střílela na děti Donbasu. Celé ty roky bylo na Ukrajině diskriminováno 20 milionů Rusů, byli zbaveni historie, jazyka. To podle vás není utrpení?”

Otázka: Během dnešního rozhovoru jste otevřeně vyjádřil nechuť k NATO, Evropské unii, vaše jednotky se chystají překročit hranici s Polskem?

Odpověď: “A proč bychom měli jít do Polska? Proč? My nejsme zdrojem tohoto napětí ve vztazích se Západem, jsou to USA a EU, kdo posílá na Ukrajinu zbraně, které se používají k úderům na naše města. To není naše, ale vaše vina. Samozřejmě v každé válce přijde čas na vyjednávání, ale teď ta chvíle podle mě ještě nenastala.

Překročit hranice s Polskem se nechystáme, necháme ho pro EU, konec Evropské unie s Polskem přijde rychleji.” (konec přenosu)

Tohle není rozhovor, ale 25 minut balzámu na mou duši, zraněnou západním mediálním pokrytectvím, trefně poznamenal nadšený divák v komentáři.

… Francouzská veřejnost reagovala na vystoupení a teze Pjotra Tolstého velmi bouřlivě a jak je patrné z komentářů pod videem, s pochopením.

Pjotr Tolstoj ukázal celému evropskému světu skutečnou ruskou žurnalistiku – jasnou, tvrdou, založenou na faktech a historii, a přesto připravenou mluvit se Západem jejich jazykem (v tomto případě perfektní francouzštinou).

Hlavní teze:

➡️Evropa za válku zaplatí. Bude to drahé.

➡️Válku Rusko nezačalo. Právě na Západě bezpečnost Ruska nikoho nezajímala.

➡️Válku Rusko vyhraje, protože má zkušenosti! Rusko je největší země a dvakrát bojovalo s Evropou. Rusko ukončilo první válku v Paříži, druhou – v Berlíně.

Francouzi neměli čím odpovědět, protože západní novináři ještě nejsou zvyklí komunikovat na této úrovni.

Francouzská média si v poslední době stěžují, že z Ruska jsou slyšet pouze dva nejradikálnější politici. Nyní se k hlasům Prigožina a Kadyrova přidal třetí. A vypadá to, že Evropu čekají těžké časy.

“Tři jorkšírští teriéři proti ruskému medvědovi” – komentují Francouzi vystoupení P. Tolstého na BFMTV

Francouzský internet asi pokropili svěcenou vodou. Všichni trollové někam zmizeli. Co mělo takový účinek, dvacetiminutový exorcismus provedený Pjotrem Tolstým? Těžko říct, co je důvodem, ale z více než 11 000 komentářů k vystoupení ruského politika na BFMTV prakticky žádné negativní komentáře nejsou. Video k dnešnímu dni již zhlédlo více než 650 000 lidí.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3VtIowC
https://bit.ly/3UiBxVI

sdílet na

34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
28. 11. 2022 23:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Vivat Russia! Pjotr Tolstyj par excellence. Zapad se ztrapnuje cim dal vic a utapi se v bazine lzi. Jejich politici a novinari jsou hnuj lidske spolecnosti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
29. 11. 2022 00:08
Odpovědět  Jaris

Borec, tohle je lék na ty vymyté debily a americké poskoky.

oldoo
29. 11. 2022 07:28
Odpovědět  Jaris

Ne jejich politici,ale naši politici.Tvrdíme,že tam patříme a chceme si to ZASLOUŽIT VŠEMI PROSTŘEDKY.

Vladimír
28. 11. 2022 23:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Sice si nemyslím, že by anexe celé Ukrajiny byla Rusku k něčemu dobrá, a podle mne nenastane, ale jinak dobré.

29. 11. 2022 08:23
Odpovědět  Vladimír

Nic jiného ani dělat nemůžou, jaký by mělo smysl posunout si Americké laboratoře na mor o pár set kilometrů dál? Jedině celou Ukrajinu musí mít pod kontrolou.

29. 11. 2022 10:02
Odpovědět  Veny232

Pod kontrolou ano, ale k čemu anexe? Anektovaly snad USA Německo a poté Eurosajuz? Ne. K čemu by jim to bylo. A jak s námi cvičí!
P.S. Sakra. Překlepl jsem se. To je reakce na Vladimíra. Že jako jo, že má pravdu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
29. 11. 2022 10:51

tazko povedat, ale tak v pripade len dosadenej vlady sa moze Majdan velmi rychlo zopakovat……alebo vzbura ludi. Ked to budu mat obsadene ako Cecensko, mozno to budu vediet integrovat, aj ked osobne som skepticka. Variantou by bola “vyprazdnena” Ukrajina, co by ale zasa skor ci neskor viedlo k navalu ludi, ci uz z Izraela alebo migrantov v Juhu. Takze ani to nie je riesenie. Osobne si neviem predstavit dobre riesenie, mozno sa Rusom podari spacifikovat UA ludi, ale jedine co by asi pomohlo,by bol rozpad USA a UK, aby skoncili povodcovia…..hoci aj to neviem, ci by stacilo

29. 11. 2022 13:30
Odpovědět  Janka

Já v tom problém nevidím. Proč neotřískat ušákům o palice jejich vlastní medicínu?
Bezpodmínečná kapitulace banderstánu, poté na 99 let volby maloruské státohlavy podmíněné schvalování Kremlem – obdoba kancléřského vázací aktu, to aby ušáci obzvlášť skřípali zubama, páč by museli drželi tlamy – a zároveň obdoba Marshallova plánu. A pochopitelně stálý kontingent ruských vojsk – přesně tak, jak ho mají ušáci už sedmasedmdesát let v Německu.
A je na sto let klid. To jsou čtyři generace. A během čtyř generací se už dá leccos dokázat. Jak špatného – jak je vidět na příkladu USA a Británie -, tak i dobrého.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
30. 11. 2022 17:10

osobne tam vidim velky problem v tom, ze Rusi by im tam museli ponuknut aj velku mrkvu, tak ako Amici Nemcom. Keby neboli luxusne obchody a nadbytok tovaru vsetkeho mozneho druhu, tak by sa Nemci uz davno vzburili…..tak ako v Afganistane. Tam uz tolko mrkvi Amici nemali. A Rusi budu mat problemy sami so sebou, takze nadmierou mrkvy urcite plytvat nebudu. Nehovoriac o tom, ze kazda ich dobra vola sa obratila proti nim, nikto si necenil, co tam vsetko vybudovali, kazdy len spocitaval, co urobili zle. Vid Pobaltie ale aj UA. Je to divne, ze tak velmi funguje propaganda:-(

Rapa
29. 11. 2022 10:22
Odpovědět  Vladimír

Je nutná a nevyhnutelná.Pjotr to taky řekl velmi jasně.

Albi
28. 11. 2022 23:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělé! Víc slov netřeba.

29. 11. 2022 00:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Pjotr Tolstoj? Asi jen shoda jmen, ale svému slavnému jmenovci Lvu Nikolajevičovi ostudu nedělá.
Umí říci to, co jiní neumí. Bravo Pjotr!

Pavel
29. 11. 2022 02:09
Odpovědět  Janinna

To se nazyva medialni ofenziva a je vzdy predem naplanovana do posledniho detailu..
Aby se vysledky dostavily ve zmene mysleni mas..
Odehrava se pred nami souboj a vedeni statu vladou s pouzitim rozumu ,proti iracionalni vladam a organizacim celeho zapadu..
A tak rozdeleni i lidi na svete..
Zatim vitezi iracionalni vedeni sveta ,predevsim zapadu ,kterej pouziva metody agrese teroru, tisteni penez , megazadluzovani ,chaosu a krizi do ozebracovani , ktery moci sostredenu do rukou nekolik jedincu agresivne usiluje o skonceni pritomnych struktur hospodarskych a politickych , neprve jejich oslabovanim..
Nedostatky ,jsou hlavni zbran , jako amerikou vytvorena krize , z Ameriky za morem,ale bleskove rozsirena do celeho sveta..
Jak tohle se mohlo stat , poslusnymi vladami a jejich bankeri….
Zbidacenim narodu od 1929 ,se zacali realizovat plany Versajlu na dalsi valku predem vybranym Hitlerem, na SSSR do svetove valky a vzajemneho zniceni ,predevsim Evropy aby angloamerickej zapad prisel k hotovymu bez boje a ovladl svet a jeho zdroje a vsechno bohatstvi….

29. 11. 2022 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Co z toho plyne? Musíme odstranit Fašistické Fialky co nejdřív,abychom si mohli stoupnout do fronty jako první … 😀

Rapa
29. 11. 2022 10:39
Odpovědět  Veny232

ONI se už nyní odstraňují sami tím,jak občany České republiky vedou do pasti bídy,drahoty,hladu a zimy.ONI to způsobují už nyní.ONI netvoří naši budoucnost. Jsou vinni už nyní a sekera karmy je dostihne a skončí na smetišti dějin. Budoucnost války ukončuje,pravda vítězí.

Pavel K
29. 11. 2022 13:35
Odpovědět  Veny232

🤣 🙋‍♂️ 🤦‍♂️ 😋 🤣 🤣 🤣
Teď jste mě potěšil a kdy to bude, dožiju se toho? Dvaašede na krku. 🤮🤦‍♂️

29. 11. 2022 17:04
Odpovědět  Pavel K

62? Tak to se dožiješ , žádný strach.

29. 11. 2022 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Od Jara když se ti Fialový Vlastizrádci nepochopitelně rozhodli podporovat Ukrajinské Elektrikáře, říkám jim že budou viset…oni tomu stále nevěří. Hlupáci neznající nic jiného než Americký anál, zvykli si vykrádat soupeře, který neměl nic než pantofle a kozu ..narostl jim hřebínek..pořád si myslí,že najednou přiletí bombardéry NATO a zaženou Medvěda do sloje..jenže to se nestane.
Fiala v OVM doslova z něj čišelo, jak čeká na nějaký zázrak…asi už mu dochází jak moc to podělal,že tohle není hra někde na pískovišti, pod ochranou velkých kluků s bombardéry.
Tohle je hra ,která skončí tak,že jim soud vyjmenuje provinění a pak uslyší už jen kopnutí do stoličky….přesně jako po 2ww. Rusové rozhodně nejsou někdo na koho můžeš halekat ty svoje uchylácké LGBT pitomosti, poštvat hromadu presstitutek, blogerů,influencerů….překroutit všechny jeho hodnoty a udělat z něj blbce. Rusko je jako rodič s pevnou rukou, který má vždycky pravdu a pevné jasné hodnoty. Děti právě dostanou hodně facek…hráli jste vabank Fialky, a prohráli jste vlastní hrdla…tentokrát to nebude tak,že všechno zahodíte naskočíte do letadla a utečete domu…jako z Afghánistánu. Tentokrát ponesete následky svých činů,tím si můžete být jistí, že doživotní kriminál je pro vás ještě ta lepší alternativa,veškerá sranda je prič…nemáte žádnou ochranu,ani mezinárodní,ani od svého Národa…u Soudu budou platit Ruské zákony, ne ty vaše pokroucené…slíznete si to všechno.

Janka
29. 11. 2022 10:52
Odpovědět  Veny232

ja skor vidim problem v buducnosti v tom, ze Poliaci mozno zacnu s posuvanim hranic…..kedze sa idu vyzbrojovat a zdvojnasobuju armadu, tak asi budu chciet pre nu vyuzitie a podla mna na vychod nepotiahnu:-(

Pavel z Moravy
29. 11. 2022 11:35
Odpovědět  Veny232

Zlo nemůže navždy vítězit, dobro ho musí překlopit ke svému středu. Rusko je dnes právě tím elementem, který to dělá. Jinak bychom skončili v nejhorší tyranii jakou člověk vymyslel. Universum už to má tak zařízeno, převrací li se něco moc na jednu stranu, druhá to musí vyrovnat. Vše musí oscilovat kolem středu, už kdysi to tady psal náš Milan ze zahrady Čech. Zdravím chlopi a děvuchy.

29. 11. 2022 17:23
Odpovědět  Pavel z Moravy

To je pravda, ciklus je dán. Teď nás čeká Zlatý věk…6500let….

Markýza
29. 11. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Panenkomaria! Ten moderátor byl zaražný, jako pilot před hájovnou! Co si do té chvíle myslel?? Že to platí trpajzlíci? A prý – vy vyhrožujete jadernými zbraněmi? Nevyhrožoval, jen se suše zmínil. A jak hezky napsal Lu Lina, když se zmíní Rusko, je to nepřípustné vyhrožování, když se zmíní USA, je to vycenění jaderných tesáků a připomenutí síly………………….

Gales
29. 11. 2022 10:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Když já umím francouzky jenom jednu větu – Že žeré že nepapá,že seré že nekaká.

Pijack
29. 11. 2022 10:19
Odpovědět  Gales

🙂 ale snad to brzo někdo otitulkuje do češtiny….

Markýza
29. 11. 2022 13:18
Odpovědět  Pijack

To by bylo skvělé

Pavel K
29. 11. 2022 13:38
Odpovědět  Markýza

Však si je tam dejte české titulky, já je tam tedy měl. Sice trochen onikané, ale dá se to v globálu přečíst.

Markýza
29. 11. 2022 14:57
Odpovědět  Pavel K

No to mi řekněte, jak se vám tam objevily?? Mně to nabídlo jen francouzské a nenašla jsem tam ani ten automatický překlad. Ten sice leckdy bývá úplně k ničemu, ale aspoň jsem to chtěla zkusit.

petr
29. 11. 2022 18:57
Odpovědět  Markýza

Musíte si nastavit v automatickém překladu češtinu.

Pijack
29. 11. 2022 10:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Taky jsem se pobavil. Horší ale je, že Česká protektorátní média nám tenhle plodný rozhovor zamlčí. Bojí se. Bojí se, že se jejich lži dostanou na pranýř.

Markýza
29. 11. 2022 13:19
Odpovědět  Pijack

Kdyby média….sviňa Trubka jak už selektuje! nejenže před časem změnila vyhledávač za mnohem mizernější, ted už selektuje.

Pavel K
29. 11. 2022 13:46
Odpovědět  Pijack

Ti nám toho už zatajili, my si to najdeme ale co ti ostatní. Já se dal dnes dopoledne na rinku z cizí osobou u stánku. Babka cca 80, byla jak uschlá větev a já jsem z prodavačkou začal nadávat na vládu, na předražené žrádlo, energie. Babka pomalu ke stánku přiklusala a strašně se divila proč bohuji a jak se má dobře. Ani jsem se nezmohl na odpověť. Zaplatil jsem a musel jsem odejít bych bábě musel od plic něco našeptat. A to jsem nechtěl, přece jen jí bylo dost. No vidíte a my tu furt brečíme.

29. 11. 2022 17:25
Odpovědět  Pijack

Copak jejich lži, bojí se že tam dostanou jejich krky…ale tomu nemůže nic zabránit,….jen Pokání…Bůh přijme…

zdena
29. 11. 2022 10:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Už to někdo překládá, aby si to všichni mohli poslechnout nebo přečíst ? Je to úžasné….