Bumerang v akci

Před pár měsíci Varšava vyúčtovala Německu částku 1,3 bilionu eur za důsledky druhé světové války. Pak, víc než hlasitě, požadovala zaplatit tento účet. 

Polské ministerstvo zahraničí také uvedlo, že počítá ztráty, které země utrpěla během a po druhé světové válce, aby později mohli Rusku vystavit fakturu. Ironií situace je, že Varšava se chystá “vystavit fakturu” zemi, která ji osvobodila od fašismu.

Již dříve polské úřady opakovaně uvedly, že země chce nejprve dosáhnout reparací od Německa, které již byly vypočítány na 1,3 bilionu dolarů, a poté může podobné nároky vznášet i vůči Rusku. Náměstek polského ministra zahraničí Arkadiusz Muljarchik v pondělí řekl, že Varšava začala vypočítávat škody z akcí SSSR během druhé světové války a po ní.

Oleg Tjapkin z ruského ministerstva zahraničí, řekl RIA Novosti, že požadavky Polska vůči Rusku o zaplacení reparací za ztráty během druhé světové války leží „v říši politických fantazií“. 

Nyní se Moskva chystá předložit podobný požadavek Varšavě ve výši 750 miliard dolarů:

“Polsko zradilo svou historickou paměť. Zapomnělo, že za jeho osvobození zaplatil sovětský národ vysokou cenu. Třetina současných polských území – oblastí s rozvinutou infrastrukturou, průmyslovými podniky, ale i bohatými na přírodní zdroje – se po druhé světové válce stala součástí Polska jen díky naší zemi. Po válce sovětský lid utratil podle dnešních odhadů více než 750 miliard dolarů na obnovu a rozvoj Polska (více než 800 průmyslových zařízení, energetika, dopravní obslužnost). Polsko existuje jen díky naší zemi “- Volodin.

Volodinův vzkaz byl okamžitě zveřejněn v několika polských médiích.

Polští politici reagovali ostře negativně na slova předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina, aby Rusku uhradili prostředky, které Sovětský svaz po válce investoval do obnovy Polska.

Polští politici výrok Volodina kritizovali a označili jeho slova za „horor“.

Jako první se ke slovům předsedy Státní dumy vyjádřil premiér Mateusz Morawiecki. Rozhodl se pokračovat v kurzu konfrontace, požadavky na platbu označil za „propagandistický trik“ a obvinil Rusko z „obrovského materiálního ničení v Polsku“.

“Doufám, že je to hororový příběh, doufám, že je to jen tlak… Musíme Poláky uklidnit. Rozhodně nebudeme platit Rusku. To je jisté,“ řekl polský ministr zemědělství Robert Telus.

Další otázkou je, že papíry s požadavky a faktury lze vystavovat, jak dlouho chcete. Jedinou otázkou je, jak to reklamovat. Vzhledem k tomu, že všechny polské devizové rezervy dosahují 178 miliard dolarů a 229 tun zlata, nebudou stačit na zaplacení požadavků Moskvy.

Ano, a Polsko je v západní jurisdikci, do které Rusko nemá přístup. Proto Vjačeslav Viktorovič nastolil toto téma spíše pro informační a útočné účely, určené pro Poláky a Němce. 

Následně předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin na pozadí zpráv, že Varšava začala vypočítávat „škody“ z akcí SSSR během druhé světové války a po ní, navrhl Polsku vrátit část svých území těm zemím, které mu je daly po válce.”

“Je čas, aby si v Polsku připomněli, díky jakému státu, díky jakému národu dnes existují. Nebylo by žádné Polsko, nebylo by. A když jim něco nevyhovuje, ať tedy vrátí část svého území těm zemím, které jim tato území předaly na základě rozhodnutí Sovětského svazu po výsledcích druhé světové války,“ řekl Volodin na plenárním zasedání ve Státní dumě.

Dodal, že je to „jen první krok k připomenutí, proč a díky komu se dnes v Polsku cítí dobře“.

A druhá část poselství Volodina je mnohem více než skutečný akční plán:

“Poláci: 1. Zbourali pomníky sovětskému vojákovi, osvoboditeli. 2. Zavírají ruské školy. 3. Kradou ruský majetek. Chovají se odporně.”

“Polsko, které opustilo společnou historii, znesvětilo památku našich vojáků a důstojníků, musí vrátit území získaná v důsledku druhé světové války a vrátit naší zemi prostředky, které na Polsko byly vynaloženy ve válečných a poválečných letech. 

Kromě toho bude správné zakázat Polsku vydělávat na Rusku: zastavit průjezd polských kamionů přes území naší země. Ať zboží přeloží na ruské kamiony. Na přepravě vydělají naši občané. Ztráty Polska by v tomto případě mohly být asi 8,5 miliardy eur. Podle odborníků v důsledku toho utrpí ztrátu nebo zbankrotuje přibližně 2 000 polských dopravních společností, které zaměstnávají více než 20 000 řidičů.” – Volodin.

Státní duma dnes jednomyslně rozhodla o zákazu jízdy polských kamionů v Rusku

Státní duma na plenárním zasedání se jednomyslně rozhodla zakázat polským silničním dopravcům provozovat jízdy přes Rusko, vyplývá z dokumentu v elektronické databázi Dumy.

“Poslanci navrhují změnit nařízení vlády ze dne 30. září 2022 č. 1728 <…> o vyloučení přeprav polských silničních dopravců na území Ruska,” píše se v dokumentu.

Oznámil to i předseda dolní komory Vjačeslav Volodin v Telegramu.

Poslanci zároveň povolili možnost přejezdu polských vozidel od hranic k nejbližším celním terminálům za účelem „přemístění přívěsů nebo návěsů nebo překládky zboží na auta ruských dopravců“.

Navíc tyto kamiony z Polska mají zakázáno tankovat za ruské ceny. Náklady na pohonné hmoty se pro ně budou rovnat cenám pohonných hmot v Evropské unii.

Podle předsedy dolní komory Vjačeslava Volodina přijde Polsko po vstupu tohoto rozhodnutí v platnost zhruba o 8,5 miliardy eur z příjmů obdržených z Ruska.

„Vedení Polska se musí zodpovídat za demolici pomníků našich vojáků a důstojníků, za rusofobní politiku, počínaje tím, že bude muset vysvětlit své jednání více než 20 000 řidičů, kteří kvůli jejich politice přijdou o práci, a asi 2 000 polským dopravcům, jejichž firmy zkrachují,“ zdůraznil.

Volodin na plenárním zasedání řekl, že ve vztazích mezi zeměmi lze mnohé odpustit, s výjimkou případů, kdy “šlapou na památku vojáků a důstojníků, kteří se již nemohou bránit”.

https://ria.ru/20230523/polsha-1873594809.html
https://lenta.ru/news/2023/05/21/volodinpoland/

sdíletj na

4.2 15 hlasy
Ohodnotit příspěvek
Souhlas
Upozornit na
96 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
24. 5. 2023 00:52

Nebyl to nikdo jiný, než Winston Churchill, který nazval Polskou hyenou Evropy. Od té doby uběhlo mnoho let, Churchill je dávno po smrti, i celá Evropa se změnila, jen Polsko stále zůstává hyenou Evropy.

Pavel
24. 5. 2023 10:16
Odpovědět  David

a zde pláče tehdejší největší přítel polska nad smrtí svého přítele
https://rarehistoricalphotos.com/adolf-hitler-memorial-pilsudski-1935/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
24. 5. 2023 10:21
Odpovědět  Pavel

nebo zde jsou přátelé velkého polska a velké říše pospolu kdy se dohodli jak s ostatními zatočí nakonec zatočili sami se sebou https://muzeum1939.pl/przejsciowe-odprezenie/timeline/165.html

Bety
24. 5. 2023 10:29
Odpovědět  David

Churchilla bylo také dost. Ostatně Poláci by měli požadovat odškodnění po Británii a Francii, které
nedodržely spojenecké smlouvy, jen formálně vyhlásily válku. Británie je navíc popíchla k vyvolání Varšavského povstání slibem, že jim letecky zajistí zásobování, což také nesplnila. A teď Poláci vyčítají Rusům, kteří v té době byli ještě hodně daleko, že jim okamžitě nepřispěchali na pomoc –
o kterou v době povstání nestáli a vyvolali ho předčasně právě proto, aby mohli na Rusy udělat dlouhý nos. No rozhodli se špatně, což dělají pravidelně. A svá špatná rozhodnutí dávají za vinu
jiným, nikdy ne sobě.

Vaska
24. 5. 2023 19:04
Odpovědět  Bety

Rusové poslali k veliteli povstání 2 styčné důstojníky a ten je nechal zastřelit – uváděj to dva prameny ” Zdráhala – Válčil jsem v poušti a Žukov píše že už je nikdy nespatřili”

Helena
24. 5. 2023 12:46
Odpovědět  David

Největší prča nastane, až doláč padne, až to břinkne! Asi si to doopravdy nikdo neumí představit, ale: např. nemusí zaměstnanci CIA a jejich kur.ičky ve vládách vých. bloku dostat výplatu, ani úplatky. Dokonce se nemusí konat ani odlet kur.iček do bezpečí. Nechají je napospas davu. V té chvíli budou mít usácký vládní sračky tolik starostí, že nějaký Pyjala a spol. nebo pšonci jim budou u pr.ele. Až se rozjede řecký scénář, bankomaty amíkům nic nedají, nikdo jim nic nedoveze, protože nebudou mít čím zaplatit…myslím, že bude ještě hooodně veselo.

Albi
24. 5. 2023 18:34
Odpovědět  Helena

“Pád dolaru” znamená jen to, že nrbude výhradní světovou měnou, na které by závisel celosvětový obchod. Ne to, že by Američané neměli na chleba.

Možná mít nebudou, ale to nebude záviset na dolaru jako světové měně.

zuza
24. 5. 2023 19:16
Odpovědět  Albi

tak američania už v celkom slušnom počte nemajú na ten chleba ani teraz…. Hľadala som jedno video na YT a natrafila som na iné, tuším polovica ameriky býva v stanoch v Los Angeles a okolí…

janle57
24. 5. 2023 14:28
Odpovědět  David

Největší špína a lůza Evropy je dnešní Polsko,jak dlouho se Rusové od těchto
ušišlanců ještě nechají urážet a provokovat,to,že nevyletěli jako národ komínem
v Osvětimi jak jim sliboval Hitler,je práce ruské armády,která v zemi nechala víc
400 000 mrtvých vojáků,s touhle lůzou měli Rusové dávno přerušit dipolmatické
styky,zákaz jízdy kamiónů je sice hezká věc,ale současní Pšontkové rozumějí
pouze medicině jménem Kinžal a Sarmat.

Eva
24. 5. 2023 01:42

Tak a je to tady. Medvídek se už opravdu naštval.
Teď už je jenom otázka čím a kde skončí.
Už dlouho říkám – a já v to doufám – že ukrajinská hranice to nebude.

Jája
24. 5. 2023 02:06
Odpovědět  Eva

Také doufám, že Ukrajinou to neskončí.

Bety
24. 5. 2023 10:40
Odpovědět  Jája

No nevím. Já na jejich místě, po všech těch urážkách a sankcích, bych se otočila k celé slavné Evropě zády Mají svých starostí dost a myslím, že už se přesvědčili, že vděčnost mezi naše cnosti nepatří.

Lenka
24. 5. 2023 11:07
Odpovědět  Bety

Potřebují “nárazníkové pásmo” – tj. původní Východní blok. Dle Jalty mají nárok na území až po 13 poledník – je u Aše. A pak “převýchova”. Sleduji to delší dobu – nebude to žádná ideologie, ale více hodin dějepisu, podpora rodiny a vztah k dané zemi.
Na socík II. zapomeňte. Pomoženo bude jen tomu, kdo se bude snažit a nebude se chovat jako hov*do.

Standa
24. 5. 2023 15:25
Odpovědět  Lenka

Dějepis ?, výtvarná , hudební výchova má být zrušena! Jedná se o tom v parlamentu!

Albi
24. 5. 2023 18:45
Odpovědět  Standa

Lenka měla nepochybně na mysli “převýchovu” směrem zpět k té zastaralé výchově. Nebudou žádná nová pohlaví, žádné pochody hrdých gajů, sexuální výchova dětí od jeslí, přepiusování pohádek, ale naopak důraz na matematiku a podobné vědy atd.

Někdy je potřebné zavrhnout tzv. moderní cesty, když zdravý rozum napovídá,že před vámi cesta končí v propasti. Však jsme ji už zahlédli, tak o kousek couvneme a změníme směr.a azimut.

Oy Vey
26. 5. 2023 19:10
Odpovědět  Bety

keď sa lotrovi otočíš chrbtom (zády) tak Ti do tvojho chrbta vrazí dýku!

Králík
24. 5. 2023 02:29
Odpovědět  Eva

Zatím to vypadá jen na úroveň žvanila Medvěděva. Až se začne něco skutečně dít, až přejdou od velkohubých ale planých řečí k činům, pak můžeme mluvit o “naštvání”.

Bohužel “tady” ještě nic není.

Eva
24. 5. 2023 02:51
Odpovědět  Králík

Velkohubé a plané řeči vypadají opravdu jinak – stačí se zaposlouchat blíže k domovu.

Janaz
24. 5. 2023 08:47
Odpovědět  Králík

Hádam si nemyslíš, blbeček, že Rusko bude dopredu ústami Putina ohlasovať svoje presné plány,že? To nerobia nikde, maximálne to oznamujú inými kanálmi, v Rusku cez Medvedeva, pretože majú nejakú štábnu kultúru, tak je to jeden z tých vyšších politikov, na Západe,pretože už tú štábnu kultúru dávno stratili, tak to oznamujú buď cez holyvúdske sračky alebo prostredníctvom imbecilných zjavov ako Biden ,Johnson, šváb atď.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
24. 5. 2023 10:45
Odpovědět  Janaz

Díky za pobavení. Pravda, rozhoduje se v Hollywoodu. Tam se Americká smetánka obrací často. Herci pak poddaným sdělí, jak to správně je a funguje. A Americké publikum těm sračkám dokonce věří. Proto je pro USA Hollywood nepostradatelný v propagandě a nenahraditelný. 🙂

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 14:32
Odpovědět  Králík

Sedí králík na mezi a brousí si drápky. Jde kolem liška:
“Copa děláš králíku?”
“Ále, bousím si drápky na medvěda.” Liška se zalekne a uteče.
Jde kolem vlk: “A hele, králík!” Králík nic. Neuteče, sedí, žulí se, a dál si brousí drápky. Vlk se zarazí: “Copak to děláš, králíku?”
Ále, sedím na mezi a brousím si drápky na medvěda.”
Hm… asi bude lepší poohlídnout se po jiné večeři, pomyslí si vlk, rozloučí se s králíkem, a odkráčí. Krátce nato jde kolem medvěd:
“Copak to zase tropíš, králíku?!
Ále, sedím na mezi a kecám, kecám, a kecám…

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 14:34

Jo, a jmenoval se ten králík Pšonk.

Markýza
24. 5. 2023 18:34
Odpovědět  Eva

Hele, co jsem našla: https://1url.cz/UuLIx Hned minuta deset, nebo tam někde – Biden a Putin. Nevím, co to bylo za jednání, to tam Kirsch neříká, ale řeč těla je naprosto jasná!
Putin: dej si pozor, Joe. Velký pozor.
Bajdn: nekousej mě, nekousej mě! 😀

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vanja
24. 5. 2023 05:32

A co ruské reparace za zahynulé rudoarmějce při sovětském osvobozování Polska a Německa od fašismu?

Lékořice ok
24. 5. 2023 06:18
Odpovědět  Vanja

Také mě to napadlo. Jenže život člověka nelze přepočítávat na peníze. To by bylo ponižující. Asi nezbývá než mít k lidskému životu úctu . V tom je hodnota člověka.

Standa
24. 5. 2023 07:43
Odpovědět  Lékořice ok

Poláci mají úctu k tisícům obětí RA při osvobození Polska? RA měla Polsko obejít a čekat at si to Němci s Poláky vyřídí!

Janaz
24. 5. 2023 08:49
Odpovědět  Standa

Dlho by to náckom netrvalo, keď ich “statočné vedenie armády” ušlo.

Standa
24. 5. 2023 12:18
Odpovědět  Janaz

Ono by netrvalo dlouho nácky od gheta vyhnat! RA přes Vislu přepravila vysoké důstojníky( 10), aby se domluvila koordinace osvobození. Poláci je okamžitě popravili!A bylo to domluveno! No, nersr.by tě to? Byl tam generál , plukovníci. Takže RA zůstala na druhém břehu.Bohužel do jistého času!

Bety
24. 5. 2023 10:43
Odpovědět  Lékořice ok

No v USA ho přepočítávají. A mají na to i tabulky. Rodiny hasičů, kteří se snažili zachránit lidi z těch věží ví, že život hasiče má mnohem menší cenu, než život úředníka.

Markýza
24. 5. 2023 18:01
Odpovědět  Bety

Nojo, jenže to jsou Amíci, ti jsou schopni velevýhodně prodat i vlastní babičku a ještě to prohlásit za přínos světové demokracii.

Vaska
24. 5. 2023 19:07
Odpovědět  Vanja

600 000 padlých rudoarmějců při osvobozování polše

Velitel
24. 5. 2023 06:48

Impérium vrací úder, na rozdíl od prázdných EU a polských keců s jednoznačnými dopady. . Nafta v polsku aktuálně stojí přes 32 Kč v rusku cca 15,5 Kč, všechny polské kamiony brali před hranicemi plnou tzn, na 1000l přijde Polská firma o 16500 Kč na jedno tankování v Rusku.Jasně kvůli DPH to bude míň, ale znam Polské furmy z příhraničí, které jezdili čistě na naftu z Kaliningradu,

Pavel K
24. 5. 2023 07:57
Odpovědět  Velitel

To se to potom podniká a to je se vším. Rusové výborně, odstřihnout od zdroje a basta fidly.

Janaz
24. 5. 2023 08:50
Odpovědět  Velitel

Pšonských handliarov to bude najviac bolieť cez prašule.

Albi
24. 5. 2023 10:47
Odpovědět  Velitel

Ruské impérium žádný úder nevrací. Dodávalo by své zdroje dál, kdyby se blbé Evropské (j)elity nerozhodly zvolit americké “vyhladovění” místo ruské prosperity.
Za blbost se musí vždycky platit.

Aleš
24. 5. 2023 07:43

Polák byl vždy fasista. Stačí si vzpomenout na rok 1938 a jejich spolupráci s Hitlerem. Dnes zas vystrkuji ružky a je otázka kdy si začnou dělat nároky na české území.

Pavel K
24. 5. 2023 07:59
Odpovědět  Aleš

Nezaměňovat kam kšeft, tam plášť.

Janaz
24. 5. 2023 08:54
Odpovědět  Aleš

Keby začali s Hitlerom “spolupracovať” pod nátlakom len v 1938, tak im to nemám za zlé, išlo by im o prežitie tak ako Slovensku. Lenže Poliaci začali s náckami spolupracovať už dávno predtým, keď Pilsudský podpísal pakt s Nemeckom a spolu vypracovali plán útoku proti ZSSR . Takisto by štát zachraňujúci si svoju existenciu nenapadol a nezabral územie štátu, ktorý ho nijak neohrozoval, že? S ktorým mal dokonca zmluvy o uznaní hraníc.

Oy Vey
26. 5. 2023 19:16
Odpovědět  Janaz

1934

Albi
24. 5. 2023 10:55
Odpovědět  Aleš

Zameťme si napřed před vlastním prahem. Vzpomeňme si na vedlejší článek o projevu údajně našeho prezidenta v Terezíně. A nezapomínejme ani na “signály” údajně našeho premiéra. Máme dobře nakročeno polským protiruským směrem.
Pokusili jsme se tomu zabránit?

Pavel K
24. 5. 2023 08:06

Po včerejším arogantním kontaktu v mé blízkosti rodinneho kruhu jsem se tak vytočil, že uvítám každou facku, těmto namyšleným kreténům ze strany Ruské federace. Je doopravdy čas skoncovat tímto pokrytectvím. Tvrdě opálkovat. Než půjdu do věčných lovišť, chci ještě tyhle sswyně vidět kňourat a pachtit se ve vlastních ssraaččkách.

Standa
24. 5. 2023 08:18
Odpovědět  Pavel K

cit:,,uvítám každou facku, těmto namyšleným kreténům ze strany Ruské federace.”” Asi tím myslíte Putina atd. že ? Těžko pochopit fašouna!Vyjadřujte se konkrétně!

Janaz
24. 5. 2023 08:57
Odpovědět  Standa

Vyjadril sa konkrétne k nacistickým sviniam podporujúcim nacistické svine na ukrajine, čomu nerozumieš, ty nacistická sviňa?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
24. 5. 2023 10:47
Odpovědět  Janaz

Díky za podporu ale i já musím uznat, že se mi to nepovedlo. Ale jak píši výše kdo mě zná musí vědět, že jsem se blbě vyjádřil. 🙋‍♂️

Boomer
24. 5. 2023 15:40
Odpovědět  Pavel K

.. a přitom stačilo posunout čárku o tři slova dále.. “uvítám každou facku těmto namyšleným kreténům, ze stran Ruské federace.” Nedorozumění by se bývalo nekonalo a Standa by býval byl ušetřen nadávky od osoby pohlaví ženského, skryté pod nickem Janaz.
Tohle já přímo zbožňuji, takovou nechtěnou komedii života.. tisíceré díky!!

Kuwa, zapracujte na té syntaxi.. ;o)))))))

Pavel K
24. 5. 2023 16:48
Odpovědět  Boomer

Já to po sobě málo kdy čtu. A když tu pak tuna něco datluji, tak myslím na tisíc věcí najednou a jedu jako blesk a přímo na dělohu. To je vše, nic víc. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 19:49
Odpovědět  Boomer

Obávám se, že čárka by v případě Standy nic nevyřešila.

Boomer
25. 5. 2023 16:20

.. tak mě napadlo, že čárka by se dala nahradit bejsbolovou pálkou, jsou si dost podobné.

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 19:42
Odpovědět  Pavel K

Ále howno, slavnej soude.Já tam nic nepochopitelného nevidím. Pokud má někdo problém pochopit cos napsal, měl by vrátit školné. Ostatně opakovaně upozorňuji právníka-technika Standu na slova klasika: “Učit se, učit se, a učit se!”, a dodávám “a ne se blbě ptát.” On má vůbec problém s chápáním psaného textu, jakmile nejsou používány věty holé a co nejvíce jednoduché.

Pavel K
24. 5. 2023 20:22

Milane buď na mě přísnej, když si to zasloužím. Já to snesu, byl jsem na vojně a tam nás buzerovali jináč kreténi zamindrákovaní.

Milan
24. 5. 2023 22:23
Odpovědět  Pavel K

O to přece nejde. Každému normálovi je přece jasné, že ta věta se dá vyložit v obojím smyslu. A protože Standa tady posmrádá už drobet času, měl by tvé názory už znát. Proč na tebe tedy zaútočil, navíc tak sprostě?
No a vo tom to je.
A jéje. De-bil mě zas odhlásil. MzzČ

Pavel K
25. 5. 2023 15:48
Odpovědět  Milan

Však jsem to někde Milane napsal, že by mé názory tunazdejší měli znát, takže hotová záležitost. 😊🍺😋🙋‍♂️

Standa
24. 5. 2023 10:56
Odpovědět  Janaz

Ahahahaha , jsem prý ,,nacistická sviňa” Chicht -jsi vůl_ ani neumíš česky? Ty Slovenské prase , co si to dovoluješ?!
cit:,,uvítám každou facku, těmto namyšleným kreténům ze strany Ruské federace.”” ! Jsi debil , Janaz!
Nechlastej už poránu- o nacistech tam nebylo ani slovo! O tvém chlastu raději ani nepíši!
Slovenský ubožáku!

Rattus
24. 5. 2023 13:43
Odpovědět  Standa

Jsi normální?Proč nadáváš Slovákům do prasat?To se od těch fašounů moc
nelišíš.

krpo
24. 5. 2023 13:51
Odpovědět  Standa

No jo,no – napsal to Pavel K. dost nešikovně,ale to přece ještě neznamená,že si tady budeme nadávat. A už vůbec sem snad nepatří urážky ohledně národnosti. Tak jsme NORMÁLNÍ nebo n.áckové?

Pavel K
24. 5. 2023 16:56
Odpovědět  krpo

Však si toho jsem vědom a omluvil jsem se, jsem pro trefné rýpnutí, to mám rád, humor je koření života a byl bych velice rád kdybychom si tuna nenadávali. Děkuji. P.K. 😊🍀🙋‍♂️

Pavel K
24. 5. 2023 16:54
Odpovědět  Standa

V mém případě, když chceš komunikovat musíš mít na to věk a preference. Tzn……umět číst mezi řádky a občas si něco přidat, popřípadě domyslet 🙄 co tím básník chtěl říci. TAK ještě jednou všichni mě tuna za tu dobu znáte a víte že bych proti Gosudarovi nic špatného nenapsal. Tak proč ty OBAVY o můj názor, ten je daný a neměnitelný. ČEST!! 🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️

Markýza
24. 5. 2023 17:38
Odpovědět  Standa

Staníku Staníku….vy jste musel mít těžké dětství, co?

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 19:51
Odpovědět  Markýza

A teď má následkem toho těžkou dospělost.

Markýza
24. 5. 2023 20:14

No však….

Lékořice ok
25. 5. 2023 13:52
Odpovědět  Standa

Proboha Stando , co jsi zač? Musíš se chovat jak nějaký hulvát? Vždyť diskutovat se dá i slušně.

Pavel K
24. 5. 2023 10:45
Odpovědět  Standa

Jo napsal jsem to špatně srozumitelně a za to se omlouvám, ty rána, kdy mozek ještě nepracuje. Ano myslel jsem facky, které jim RF utrží. Ale divím se, protože už nějakou dobu jsem a někomu nepřipadá divné že bych něco psal proti RF.

katango
24. 5. 2023 11:00
Odpovědět  Pavel K

Ne utrží, ale uštědří. Tedy aspoň doufám.

Pavel K
24. 5. 2023 16:58
Odpovědět  katango

Ale paní doktorko?? 😊🙏🙋‍♂️
Co jste dnes dobrého vařila, já lítal po špitále a vyšel jsem na sucho. Prý mám zhubnou. 🤣🤦‍♂️

katango
24. 5. 2023 17:43
Odpovědět  Pavel K

Dnes nic, jsem v práci. Ale v neděli byly telecí řízky.

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 19:52
Odpovědět  Pavel K

Má pravdu, přecedo.

Pavel K
24. 5. 2023 20:32

Lidičky já měl z domácího chovu béééé, špenátek a br. knédl. 😋🍺

Standa
24. 5. 2023 11:01
Odpovědět  Pavel K

Vím! Ovšem , něco ubohého , jako ,, Janaz “mě nazvalo ,, ty nacistická sviňa”. tenhle vidlák od krav mě rozpálil do běla!
Pouze jsem korigoval Vaše vyjádření!

katango
24. 5. 2023 13:27
Odpovědět  Standa

Moje vyjádření?

Boomer
24. 5. 2023 15:44
Odpovědět  katango

.. mám takové neblahé tušení, že v osobě Janaz se nám tu profiluje obdoba Hlučínského Hňupa, známé to figurky z PP. Koprolalie je sviňa..

Pavel K
24. 5. 2023 17:07
Odpovědět  Boomer

Ten by se mě nezastával, protože mě nemá rád. Já mu furt říkám že je teplej a provozuje s Ňunískem pervezní orgie, jsou to prasata hnusný. Ten Vondra by se k nim hodil. 🤣🤣🤮

Markýza
24. 5. 2023 17:40
Odpovědět  Boomer

Myslíte Boříka, No, vyjadřování podobné, ale přeci jen – Boříkův typický rukopis mi v tom kapku chybí. Že by až takové mimikry?

Pavel K
24. 5. 2023 20:34
Odpovědět  Markýza

NÉ, Jiřího, jak to tam na PP plácá furt dokola že PUTIN JE NAKLONOVANÝ……🤣🤣🤦‍♂️

Markýza
25. 5. 2023 09:32
Odpovědět  Pavel K

No ano vlastně, Jiřinek 😀

Pavel K
24. 5. 2023 17:02
Odpovědět  Standa

Souhlasím bylo to zbytečné a omluvte mého příznivce že mu to ulítlo. Zakopejte válečnou sekeru a už jdu naštochat dýmku chcimíru a společně ji vyhulíme. Čoudelkovi na..s..ere…me. Ten ať si zapálí husí ho…vnoo. 🤣🤣🤦‍♂️

Dan
24. 5. 2023 11:55
Odpovědět  Pavel K

Zase špatně 😁

Pavel K
24. 5. 2023 17:05
Odpovědět  Dan

Já už jsem si zvykl. 👍👍🤣🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2023 19:46
Odpovědět  Standa

Pavel K je moc slušnej na to, aby se vyjádřil konkrétně. Tak to musím udělat za něj: “Smrkolo, jsi hlupec.”
Je to dost konkrétní?

unor 2022
24. 5. 2023 08:26

Polsko dnesnich dnu je odporna zeme.
Jen rceni ‘jak se do lesa vola tak se z lesa ozyva’ dali Rusove facku. Ona neni sankce jako sankce. Tato na rozdil od unijnich vypada ze by mohla byt funkcni. Prvni, jedna jedina, zatim.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
josef
24. 5. 2023 09:14

Nějakej ten Polák se v mém příbuzenstvu najde. Ti jsou celkem normální . A to včetně jejích známých, s kterými jsme se setkali.
Spíš mám dojem, že z mně neznámého důvodu volí, stejně jako my, největší kretény, kteří se vyskytují na místní politické scéně !

Albi
24. 5. 2023 11:20
Odpovědět  josef

Globalisté řídí celý ten anglosaský svět vč. dosazování svých vybraných zástupců do rozhodujících struktur.
Jenže nikdo to nechce vidět, většina bez sebemenší snahy o pochopení spolkla pohádku o konsipraci (=neexistenci tzv. globalistů) a nechápe co je bezstrukturální řízení, globalisty používané.

Globalisé nejsou organizace, nemají ředitele, náměstky, kádrové oddělení, sekretářky, tiskové mluvčí, marketinkové poradce….. nestojí o slávu světa, naopak dodržují anonymitu. Ta je nejlepší zárukou jejich osobní bezpečnosti – proto nikdo z “neprivilegovaných” nedodá konkrétní jména, fotky, adresy, kontakt…. těch opravdu “nejvyšších”.

Své “lidi” do potřebných pozic si vybírají a hlavně vychovávají dávno předem a daná osoba o tom ani nemusí vědět – má za to, že svého postavení dosáhla výhradně svou inteligencí a snahou. Prostě jim umetají cestičku k “moci”, podporují jejich vzdělávání a kariérní růst a samozřejmě, že na výběr nevypisují žádný veřejný konkurs.

Proto ta vzácná shoda kreténů na politické scéně anglosaského světa.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 5. 2023 17:34
Odpovědět  Albi

Dává to logiku, ale ti co se scházejí roky v Bilderbergu, Davosu a jinde jsou známí. Někteří z nich to přímo řídí a ti co nemají až takovou moc o všem co se peče to musí vědět. Nechápu jak může Gates, Šoroš Šváb a jiní plánovat takové apokalyptické události i když mají samozřejmě bohatství a dobrou ochranu. Vím, že za nimi stojí množství ctihodných světových občanů a chrání je zkorumpovaný soudní systém, ale přesto. Pohár trpělivosti lidu ještě nepřetekl, nebo je opravdu ta populace tak tupá a duševně vyprázdněná, že si dává sama hlavu do oprátky? Bezstrukturální řízení je sice jedna věc, ale duševní omezenost je věc druhá. To je fakt na planetě 90% tutanů? Jestli ano, tak to je na bágl a vzhůru někde k eskymákům, protože debilita je neléčitelná a ta se bude stále ve společnosti prohlubovat. Asi to je na frťana, možná radši na dva, dokud ta banda hňupů nepřijde na to, že pálení alkoholu poškozuje klima.

Pijack
24. 5. 2023 10:40

Poláci jsou obdivuhodný národ. Vždycky si umí najít spojence, ale přátele si najít neumí. Vždycky vzhlížejí tam, kde se dá přepočítat kurz jejich měny na ekonomickou výhodu. Když jim kalkul nevychází, dokonale umí provokovat. Tahle země ostatně přátele mnohokrát ve své historii neměla. Oni nejsou přátelští, když jim z toho nic nekápne 🙂

Lenka
24. 5. 2023 11:09
Odpovědět  Pijack

Mnoho chazarské krve???

Vlado71
24. 5. 2023 15:14
Odpovědět  Lenka

Na to by som nestavil … podla DNA mapy maju poliaci viac slovanskych genov ako CZ aj ako SK. Takze to bude skor tym, ze sa nechaju lahko zmanipulovat (rovnako ako my) a vraj su aj prchkejsi (podobne ako nasi vychodniari).

Janka
24. 5. 2023 12:00
Odpovědět  Pijack

co s takymi spojencami, ked pride na lamanie chleba, vzdy ich opustia. A vacsinou na nich skor doplatia. Kludne sa moze stat, ze sa Zapad s Rusmi dohodne, ze NATO zbrane sa stiahnu na uroven 1997, takze PL mozno v NATO ostane (ak sa nerozpadne), ale bez americkych vojakov (tych je tam 10 tis., to nebude az taky problem zevakuovat).

Lenka
24. 5. 2023 11:01

Asi si budou muset udělat Poláci se svojí věrchuškou nějaký pořádek. Pokud budou takto pokračovat, čeká je srab a neštovice jako kolem roku 1980.

Keroas
24. 5. 2023 11:44

Pšonským kolaborantům nedošlo, že Rusko není na rozdíl od Německa ničím vazalem. Takže na rozdíl od Německa, odkud přišlo jen krčení rameny, fláklo Rusko Pšonky přes pařáty.

Slavek
24. 5. 2023 12:00

Polska vlada sestava pouze ze Zidu, kteri si dali polska jmena. Cela vlada je rizena londynskymi chazary a ma za ukol neustale provokovat Nemecko a Rusko! Etnicti Polaci s tim nemaji nic spolecneho. Zid Morawiecki se jmenoval Icik DIKMAN. Polaci s touhle vladou brzy skoncuji, nebo skonci…

Pavel z Moravy
24. 5. 2023 13:39

Přátelé, na sk.news-front.info si přečtěte článek, který jsem již předtím četl na Lentě.
Vzdušné ciele boli prvýkrát zostrelené v automatickom režime. Dosah komplexu je 120 km, pracuje v pasivním i aktivním režimu úplně bez zásahu člověka. Teď byl na Ukrajině vyzkoušen a to úspěšně. Teď teprve chápu slova mého staršího kamaráda, který mi již snad před 20 roky říkal, že ruská zbrojní technika je skutečně nejlepší a nepřekonatelná. Mají k tomu instituty a mozky. My máme též, ale podvodníky a lháře.

unor 2022
24. 5. 2023 14:59
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proc hned podvodniky a lhare, kdyz staci poukazat na vystrcily a pekary.

Albi
24. 5. 2023 15:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

A vedlejší článek ze zdroje tebou odkázaného
“https://sk.news-front.info/2023/05/23/toto-je-tragedia-polsko-sa-zlaklo-zakazu-tranzitu-kamionov-cez-rusko/
Zákaz vjazdu poľských kamiónov do Ruska, ktorý navrhol predseda Štátnej dumy Ruskej federácie Vjačeslav Volodin, možno už teraz považovať za veľmi účinné opatrenie proti trúfalej Varšave. Pre mnohých poľských podnikateľov to bude tragédia, priznáva „Rzeczpospolita“.

Tomu se taky říká: “Jak si kdo ustele, tak si taky lehne”. Dobrou noc a sladké sny, Polsko. 🙂

Pavel K
24. 5. 2023 17:28
Odpovědět  Albi

To jsou přesně ty facky co mám na mysli a o kterých výše píšu.

Markýza
24. 5. 2023 17:42
Odpovědět  Albi

Njn. To bylo furt nějaké broušení drápků a pak se spláče nad výdělkem 😎

Standa
24. 5. 2023 15:22

Tak pořád slyším,, Imperiální ambice Ruska” ! O čem gou? Kdo se stěhuje do Evropy? Kdo na hranice Ruska?Do Gruzie?Kdo napadl Osetii?Irán, Irák, Afganistán, Sýrii,Jemen,atd…..?
Kdo dal 40 000 000 000 dolíků na převrat demokracite na Ukr?Včetně výcviku Azova, Pravého sektoru?
Kdo zde živí ,, demokracii”? Neziskovky?Kdo zde radí české vládě?
Čí jsou to ambice?
A ,já jsem podle nick Janaz já ,,ty nacistická sviňa”?

zuzana
24. 5. 2023 15:49

Rusko vydalo varování poté, co USA schválily ukrajinské útoky na Krym

https://aktax.cz/rusko-vydalo-varovani-pote-co-usa-schvalily-ukrajinske-utoky-na-krym/