politika

Budoucností lidstva je socialismus

Nový prezident Brazílie Lula da Silva o světovém řádu. 

Zároveň se dobře prošel po USA a Zelenském.

„Další existencí celého našeho lidstva je socialismus. Socialismus není o odebírání a rozdělování, ale o kombinování, integrovat zdroje a využívat je ve prospěch celé společnosti. Idea rozdělit a rozebrat je jen buržoazní myšlenka.

Hlavní ideou sovětského socialismu bylo, že ekonomika a sociální organizace státu by měly být sloučeny do jediného mechanismu pro spravedlivé rozdělení zdrojů. Výroba musí být součástí sociálního života a sociální život musí být organizován jako nejmodernější výroba…

My, politici, sklízíme, co jsme zaseli. Zasévám-li bratrství, solidaritu, harmonii, budu sklízet dobro. Zasévám-li rozbroje, sklidím spory.

Jaký byl důvod speciální operace Ruska na Ukrajině? NATO! Spojené státy a Evropa měly říci: «Ukrajina nevstoupí do NATO». Tím by se problém vyřešil.

Byl jsem velmi znepokojen, když Spojené státy a Evropská unie podpořily Juana Guaidóa, tehdejšího lídra venezuelského parlamentu, jako prezidenta země v roce 2019. S demokracií si nelze zahrávat. Aby se Guaidó stal prezidentem, musí být zvolen.

Byrokracie nemůže nahradit politiku. V politice jsou dvě hlavy států, obě volené svými národy a musí si sednout k jednacímu stolu, dívat se jeden druhému do očí a mluvit.

A teď občas sedím a koukám, jak prezident Ukrajiny vystupuje v televizi, tleskají mu, tleskají mu všichni poslanci Evropského parlamentu. Ten chlap je zodpovědný za konflikt.

Musíme vytvořit nový systém globálního vládnutí. Organizace spojených národů ve své současné podobě již nic nepředstavuje. OSN dnes vlády neberou vážně, protože každá z nich přijímá řešení bez respektování pozice této organizace. Spojené státy jsou zvyklé napadat jiné země, aniž by se kohokoli ptaly a aniž by respektovaly názor Rady bezpečnosti. Potřebujeme tedy přestavět OSN, aby zahrnovala více zemí a více národů. Pokud to uděláme, můžeme začít zlepšovat svět.“

https://t.me/boris_rozhin/69270 

Obecně – Lula nezklamal. Přibližně taková rétorika se od něj očekávala.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3E0sML8

sdíletj na

48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
4. 11. 2022 05:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Nesmysl! Budoucností lidstva je volná energie v podobě antigravitace. S dostatkem energie zdarma, si každý dokáže cestovat kam potřebuje, zdarma, vyrobit si kolik potravin potřebuje, zdarma… Žádné peníze ve Vesmíru neexistují. Ve Vesmíru je toho všeho dost pro všechny. V budoucnu, žádní Politici, žádné centrální vedení nebude existovat. Všichni si budou zcela rovni, na vyšší pozici ve společnosti vás posunou jen vědomosti, to jsou peníze Vesmíru. Znalosti a šikovnost.

oldoo
4. 11. 2022 07:10
Odpovědět  Veny232

A já dumal,co by mohlo nadnášet slavnou holubičku z Nemocnice.A ona ne blbost,ona antigravitace!

Gales
4. 11. 2022 12:42
Odpovědět  oldoo

Ten příměr Štrosmajera byl trefnější,páč s antigravitací bysme lítali všichni a přeci jen někteří jsou za voly.

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 10:00
Odpovědět  Veny232

Antigravitace a Volná Energie jsou takové novodobé pohádky… Je to z principu nemožné…

K té Volné Energii – nic není zadarmo. A kdyby někde byla volná energie jen tak, nekonečný zdroj, tak by odtud už dávno přetékala…
Tesla by býval těžil energii z ionosféry, ale tam jednak není nekonečná energie, druhak by tam mohla chybět, kdyby se odtud dost vytěžila, a měli bychom pak problém s nedostatkem ozonu a s UV zářením ze Slunce…

Energetická budoucnost je Slunce, až se naučíme tu energii skladovat alespoň na několik dní nebo týdnů spotřeby…

Gravitace je funkce Času… Kdybyste překonal gravitaci a tím i čas, okamžitě zmizíte z planety, protože ta se mezitím posune o kus dál… Když se chcete s planetou v 4D časo-prostoru pohybovat vesmírem společně, tak na vás platí společné zakřivení času… To kdybyste zrušil, tak nám planeta ulétne od Slunce pryč…?

πα½

4. 11. 2022 11:50
Odpovědět  P.A.Semi

Prosím tě??? Co to plácáš??? Snad také nevěříš že se 1000 tun dá táhnout na provázku jako kačer? Prostě nedá!!! Pracoval jsem léta s největšími jeřaby světa, a říikám ti, že neexistuje dnes způsob, jak bychom dokázali nastěhovat jen jeden jedinej sarkofág do Sarapea v Saqqaře! 70 tun, stovky metrů pod zem klikatou chodbou s neopracovanou podlahou a místy projde jen o pár cm, ani lano by kolem něj nemohlo být.Chodba mí místy od zatáčky k zatáčce 10 metrů. Jak do desetimetrové chodby nacpeš za pomoci lidí, 70 tunový sarkofág? Neexistuje dnes technologie která by tam dostala jeden jedinej! Ani ty 30 tun těžká víka nedokázali odsunout, museli je rozbít. Přesto je tam těch sarkofágů více než 60 nastěhovaných, opracovaných s přesností setiny milimetru.

4. 11. 2022 11:52
Odpovědět  Veny232

Je jen jeden způsob jak je tam dostat, nesměli nic vážit! Existuje způsob jak za pomoci zvukových vln a křemenné mísy změnit polaritu krystalů křemene na zápornou, jako má Planeta Země. Blok se potom od Země odpuzuje , jako dva stejné poly magnetu. Víme to! Máme z historie dostatek popisů a důkazů a svědectví…. Víme že ty kameny létali vzduchem jako balonky. Dokonce to před 100 lety v době Tesly zopakoval Chorvatský emigrant Edd Skalnin a postavil sám monumentální zahradu na Floridě z 30 tun těžkých bloků korálu. Vždy tvrdil , že přišel na to jak se stavěli pyramidy. Uměl za pomoci krabice s klikou a rotorem s feritovými magnety, změkčit kámen tak že šel nabírat jako kaše, a zbravit ho veškeré hmotnosti, tak že létal vzduchem jako balonek.

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 14:53
Odpovědět  Veny232

Houby…

Sarkofág do pyramidy? To tam nejdřív přinesli Sarkofág, a pak kolem postavili pyramidu… Do nějakých jeskyní? A jak víte, že to neopracovali tam dole ?

Jak ty těžké šutry dopravovali? Měli pod nimi válečky, kmeny stromů, a kutáleli to… Jak myslíte, že sám stěhuji skříně? Chce to dva nebo tři válečky, a když se zezadu vykulí, tak ho přidám zepředu…

Na Floridě to zřejmě byl šarlatán, a přehnané pohádky…

πα½

janle57
4. 11. 2022 12:18
Odpovědět  Veny232

Tak nevím,Brazilec jen opakuje historicky několikráte prověřenou pravdu,
pokud známe historii a nemeleme tu něco o nějaké antigravitaci,tak určitě
všichni víme za jakých okolností došlo ve Francii a Rusku k revolucím,které
následně změnily svět,hlad,bída a beznaděje pro 99,9 % lidí,nepřichází
tahle doba znovu ? Ten prezident jen velmi moudře objasnil výhody
socialismu nad kapitalismem pro drtivou většinu lidí a naznačil,kam bude
historický vývoj směřovat,pokud ovšem nedojde k celosvětové jaderné válce.

Albi
4. 11. 2022 14:55
Odpovědět  janle57

Podepisuji.

Albi
4. 11. 2022 14:51
Odpovědět  Veny232

Nesmysl píšete vy a asi jste nepoichopil dobře smysl té řeči.

Co bude lidstvu platná volná energie, když ji bude mít “pod palcem” jeden nebo hrstka lidí a bude ji ostatním přidělovat podle své libovůle.
O to v celé té úvaze o socialismu jde.
A vy tu obhajujete ten kapitalistický individualismus – JÁ si poradím nejlíp sám a vy se řiďte mými příkazy.
A nebo – to je ještě horší, že všechno půjde tak nějak samo, řízeno vymyšlenou “božskou” vůlí. Nepůjde. Kdyby to š,lo, už by to dávno Bůh řídil.

4. 11. 2022 17:37
Odpovědět  Albi

Vůbec nic neobhajuju, a ne nebude to mít pod palcem hrstka lidí…

Albi
4. 11. 2022 18:20
Odpovědět  Veny232

Ale? A jak to asi zařídíte?

Jarda
4. 11. 2022 06:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Socialismus:: Máš 2 krávy. Dej jednu krávu tvýmu sousedovi.
Komunismus: Máš dvě krávy. Odevzdej obě krávy vládě a ona ti
dá nějaký mléko.
Fašismus: Máš dvě krávy. Dej všechno mléko vládě a vláda to
prodá.
Nacismus: Máš dvě krávy. Vláda tě zastřelí a vezme si obě krávy.
Anarchismus: Máš dvě krávy. Nech si obě, zasřel vládního agenta a ukradni další krávu.
Kapitalismus: Máš dvě krávy. Jednu prodej a kup bejka.
Demokracie: Máš dvě krávy. Zaplať licenci a daně a vláda ti řekne co musíš a co nesmíš.
Zobrazovat míň

Rapa
4. 11. 2022 09:05
Odpovědět  Jarda

Melete tu všichni pétépřesdeváté. Zeptejte se starších lidí,jaké výhody měl socialismus,jak za něj bylo ,co vše jsme měli,jak se budovalo a neničilo,kolik bylo odborníků,vzdělání na ůrovni atd..Já velmi dobře pamatuju r.1968.Můj otec byl politickým vězněm,ale přesto jsem vždy dosáhl všeho,co jsem potřeboval,včetně vzdělání na VŠ. Za socialismu bylo lépe než dnes,mnohem lépe,byli jsme na ůrovni a kdybychom jej rozvíjeli dál,nikdy bychom nebyli v takovém ,,Bordelu”,co je dnes a s fašisty a nacisty na zádech.

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 09:45
Odpovědět  Rapa

Mělo to jednu zásadní nevýhodu, kvůli které se to muselo rozpadnout:
Zcela jsme tu postrádali víru v Boha, náboženství, spiritualitu a duch-ovno… Cokoliv, co Člověka přesahuje, jsme si přestali uvědomovat… Místo toho zbožně uctívali různé Soudruhy…

Místo “na věky věků, Amen” jsme tu měli “Se Sovětským Svazem na věčné časy”…

Všichni záviděli zápaďákům jejich blahobyt a plné krámy… Proto především pak zvonili klíčemi na Václaváku…
Všichni kradli – prý: kdo neokrádá stát, okrádá rodinu…
Všichni lhali, ale všichni to věděli, že všichni lžou… Prý “Proletáři všech zemí, spojte se” atd. Přitom leckdo ani nevěděl, co to vlastně “Proletář” je…

Cenzurovaná kultura byla většinou brak a kýč, zejména ta státní… (Varieté atd) (Ale aspoň si lidé mnohem víc zpívali…)

Nedalo se cestovat do světa… Jednak se na západ nesmělo, druhak na to leckdo neměl (což leckdo nemáme ani dnes… Kdy jste byli naposled na výletě v Asii nebo v Jižní Americe?)

Dělalo se podle plánů, na Kvalitu se kašlalo, Inovace byly těžkopádné, než to nějaký soudruh schválil…

πα½

Rapa
4. 11. 2022 10:08
Odpovědět  P.A.Semi

S tím souhlasím,víra v Boha Jediného,pravdivého,tvůrce vesmíru a všeho živého.Jeho částečku nosíme v sobě,je uvnitř nás a projevuje se mimo jiné otevřeným srdcem lidí.Naše Duše jsou nesmrtelné a božské,tak to cítím.A bylo mi už pomoženo mnohokrát.Napojit se na nesmrtelnost a věčnost jde,chce to jen ůsilí a vůli a nesejít z cesty,nezradit. Za to děkuji vyšší síle,která je a existuje.Mne to stálo velkou námahu a ůsilí,ale stálo to zato.

František
4. 11. 2022 12:45
Odpovědět  Rapa

Pochybuji, že ti církevní preláti měli nějak otevřená srdce. Kradli a mají nejkrvavější ruce všech dob.

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 15:45
Odpovědět  František

To jsou hloupé a zlé pomluvy…

Pokud nepočítáme Války, které vedli Politikové všech dob, tak na 20 milionů obětí žido-bolševismu v Rusku a 60 milionů v Číně (tedy proti “vlastním” lidem) nemají všechny oběti Křesťanů dohromady ani řádově…

Když započítáme i Války, tak na válku Imperialistů WWII, a na války USA nemají všechny středověké války dohromady…

Že “preláti” “kradli” ? Ne… Přesvědčili lidi, aby je podporovali “dobrovolně”…
A z čeho myslíte, že v Socialismu vybudovali všechny ty stavby tady ? Odebírali “nadhodnotu” z dělníků a střední třídy nedobrovolně, nikdo to neřešil… Za kapitalismu jsme tu skoro nic srovnatelného už nevybudovali, protože leccos z toho se postavit nevyplatí…

Za “Socialismu” tu nebyli Bídáci, ale všichni byli podobně Chudí, chyběla tu Střední Třída – tedy kromě různých šmelinářů (veksláků), zelinářů a hospodských, a kromě šlechty Soudruhů…

πα½

skeptik
4. 11. 2022 16:32
Odpovědět  P.A.Semi

…”ale všichni byli podobně chudí”…

No nevím, ale mít k trvalému bydlení ještě chatu na víkend… jsme národ chatařů!
A že by chudý člověk vlastnil kvalitní zděný dům?? A ne na dluh (hypotéku) s nutností splácet 20 let.

Janka
4. 11. 2022 11:04
Odpovědět  P.A.Semi

ono je to tazke…..vsetci kradli, ale nejak tak v malom, teraz sa kradne tiez, menej ludi ale podstatne vo vacsom…..vsetci klamali, ale tak nejak vacsina ludi to vedela citat a vedela sa v tom pohybovat; teraz je propaganda tak prepracovana, ze vas vlastni ludia ubiju capicami ako dezolatov a rusofilov, hoci hovorite o tom, ze zo Zapadu teraz prichadzaju veci, ktore nas zvnutra znicia, vid migracia…..cenzurovana kultura bola brak a gyc, ale doteraz sa ludia radi divaju na filmy ci serialy z tej doby; to co sa produkuje momentalne, sa obavam o 20-30 rokov bude nepozeratelne, lebo je to casto nepozeratelne uz teraz.
Je pravda, ze Zapad vtedy a teraz su dve rozne veci, Zapad sa posunul bohuzial niekam, kde keby bol vtedy, tak nikto o nich palicu neoprie
Na strane druhej je otazka, ze ci v pripade, ze by sa vydrzalo do obdobia, kedy zacala rozkvitat Cina, ci by vacsina cingrlatiek a plnych polic nebola aj u nas.
V kazdom pripade, mam pocit, ze ludia si stazuju hlavne na to, ze kapitalizmus sa utrhol z retaze a speje k oligarchovlade+korporatovlade, plus straca sa bezpecnost, presadzovanie vlastnej kultury a uchovanie zdraveho rozumu

František
4. 11. 2022 12:42
Odpovědět  P.A.Semi

V čem se to liší od dneška? Jo tehdy nám chyběli bezdomovci, museli jsme povinně pracovat a ti zloději byli úplní žabaři proti těm dnešním superzlodějům.

igor
4. 11. 2022 13:23
Odpovědět  František

Za socialismu mnozí kradli, ale ve výsledku vše zůstávalo v naší zemi, neopustilo to hranice. Ukradené se jen přemístilo a zvelebovala se vlast.

Vladimír
4. 11. 2022 13:48
Odpovědět  P.A.Semi

Revoluce vznikla ze závisti, to máte pravdu. V tom ostatním už ne. Dnešní kultura jsou muzikály a americké filmy, a to ostatní se řešilo docela úspěšně ve Slušovicích. Pokud by se ten slušovický systém rozšířil, mohlo nastat podstatné zlepšení.

Albi
4. 11. 2022 15:13
Odpovědět  P.A.Semi

“Všichni záviděli zápaďákům jejich blahobyt a plné krámy”.
Ano – protože nám ukazovali a mluvili jen o tom lepším.
Internet nebyl, zprávy se šířily pokoutně a různě překroucené, ověřit nebylo jak.

Ve zkratce – klasická pohádka: “V Americe se může stát prezidentem i čistič bot”. Hezké. Dnes bych položila doplňující otázku: “Kolik čističů bot už se za ta léta stalo americkými prezidenty”?

Nebo – občas se v Československu objevil na návštěvě emigrant – přiletěl do Evropy, v Německu si půjčil auto, u nás bydlel a sgtravoval se hotelu – a byl to důchodce! Tam si ale důchodci žijí, že?
Ale – copak tam byl jen jeden Čechoslovák? Co ti ostatní? Měli na cestu do Evropy? Měli na takový dvouměsíční pobyt a cestování po příbuzných a kamarádech v bývalém rodišti?
Ne – viděli, nebo jsme slyšeli jen o tom jednom. A kde bylo dokázáno, že tak si žijí i ti ostatní?

Albi
4. 11. 2022 15:16
Odpovědět  P.A.Semi

“….na kvalitu se kašlalo, inovace byly těžkopádné, než to nějaký soudruh schválil…” To nám hlavně říkali po hadráku, abychom lépe spolkli tu krádež a devastaci všeho.
Nebylo všechno dobré, ale kde je všude všechno dobré? Ideál neexistuje. To ale neznamená,m že si nutně musíme vybrat to, co se ukázalo jako mnohem horší.

comment image

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 20:14
Odpovědět  Albi

Víte, my jsme byli vždycky velmi schopný národ – i za první republiky, i předtím…

Kdyby toto bylo dáno Socialismem, tak by byly podobně vyspělé i okolní Socialistické státy, jako třeba i Rumunsko nebo Bulharsko…
Hodnotit “Socialismus” obecně podle nejvyspělejšího státu není zcela fér…

Když tady píše, že vlastního prý nevyrábíme “nic”, to je nesmysl… Že tu fabriku někdo cizí vlastní neznamená, že to nevyrábíme MY…

πα½

Jarda
5. 11. 2022 04:14
Odpovědět  Jarda

Původní zdroj.

2kravy.jpg
oldoo
4. 11. 2022 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

“Jaký byl důvod speciální operace Ruska na Ukrajině? NATO! Spojené státy a Evropa měly říci: «Ukrajina nevstoupí do NATO»Tím by se problém vyřešil.”
To je velký omyl,NATO A Evropa už řekla,Ukrajina byla neutrální,slíbili nepřibližování.Ajak to dopadlo?Všechno zrušili a popřeli.Jak jim může kdokoli cokoli věřit?
Jediné řešení je strach!!

Pavel K
4. 11. 2022 11:14
Odpovědět  oldoo

👍 👍 👍 👍 👍 👍

Alfred
4. 11. 2022 09:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Jako bývalý tvrdý antikomunista a nekritický obdivovatel USA, který strávil mládí a vystudoval v socialusmu, a pak na Západě v emigraci strávil skoro dvě desítky let, musím přiznat, že skutečně socialismus, ale ten Jugoslávský model – proto ho museli svrhnout silou, když už většina socialistických zemí byla “svobodná” – je podle mně nejpřijatelnější systém společenského uspořádání.

sizok
4. 11. 2022 10:11
Odpovědět  Alfred

Své chyby si člověk si uvědomí, až při krizových situacích.
Při stavu, kdy cítí ohrožení. Své existence, rodiny. To tady teď cítíme všichni.
Důležité je, že si člověk uvědomí v čem spočívá pravý smysl života. I když někdy později.

Rapa
4. 11. 2022 10:26
Odpovědět  Alfred

Systém.Mnozí si stále neuvědomují ,že žijeme v nezdravém systému,kdo ho tvoří a podporuje,jak působí na lidi už stovky a tisíce let a dopracoval se až k fašizmu,nacismu a kráčí dál cestou globalizace k celosvětovému elektronickému koncentráku,vlády malé hrstky Ne-lidí,psychopatických dravců,kteří touží jen po vládnutí s určitým počtem otroků, transhumanoidů odpojených od Boha.Pouze jedna vláda a zbytek ,,Zoombí-Biomasou” otroků. Tento Systém jede dál.Jedině odpojení od něj,od Systému.Musí se začít dole v malých skupinách a spojovat se.Nikdy Ne v jejich pyramidě vládců a otroků,bez jejich pyramidy,bez Systému šelmy.

Janka
4. 11. 2022 11:06
Odpovědět  Rapa

a ako sa to da bez toho, aby ti ludia neskoncili ako Amisi v USA? alebo niekde v lesoch?
ak je dieta nadane, nepojde na vysoku, lebo podporuje system ale radsej nech ide do lesa a ztrenuje pepperstvo?

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 15:16
Odpovědět  Janka

Amishové žijí fajn… Má to jedinou nevýhodu, že se neuživí tolik lidí najednou na tak malém prostoru, jak žijeme dnes, zejména ve městech a kolem nich…

πα½

Albi
4. 11. 2022 15:36
Odpovědět  Rapa

“Musí se začít dole v malých skupinách a spojovat se”.
Tak začínalo lidstvo v pravěku.
A kam jsme dospěli?
Každá společnost dřív či později dospěje k nějaké formě státu, který logicky nemůže, tedy ani nebude vyhovovat všem.
A stát obecně – to je nějaký systém, který neuznáváte, ale bez nějakého systému a koordinované činnosti součinnosti všech neupečete ani chleba.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Stefan
4. 11. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Sovětský svaz krásně ukázal, jak totalitárně pojatý socialismus nefunguje. Divoký kapitalismus, který dnes ovšem v Evropě nikde není, také ne.

Drak
4. 11. 2022 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikde nikdo neviděl socialismus. Tvrdilo se nám, že socialismus budujeme. To, co tady bylo byla pospolná společnost, která prokázala svou životaschopnost a byla pro lidi. K tomu bychom se měli vrátit a přestat papouškovat nesmysly, které jsou nám vtloukány do hlav a myslí médii těch, kteří si říkají liberálové. Mimochodem, liberalismus je jen krycí název pro parazitizmus.

Pavel z Moravy
4. 11. 2022 12:42
Odpovědět  Drak

Dobře jste to řekl draku, ta společnost byla pro lidi, ať se jí říká jak chce.

Administrátor
P.A.Semi
4. 11. 2022 15:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Prvobytně pospolná společnost, třeba co měli Slované, byl de-facto Komunismus
Každá vesnice jedna Komuna, všichni pracovali a jedli společně…

Naprosto nic nevybudovali (kromě dřevěných hradišť), neměli ani písmo a nezbylo po nich naprosto nic, a smetl je první organizovaný Stát s Armádou – Římská říše, a kdyby ne, tak by je smetli později Mongolové…

Protože na to, aby uživili Univerzitu nebo tehdy Klášter, musí vybírat daně a živit “darmožrouty”, kteří dělají tak “zbytečné” věci, jako je opisování knih… A na to, aby měli Armádu, také musí vybírat daně…

I na velké stavby je potřeba spojit síly mnoha, a rolníci to musí živit, i když se jim moc nechce, protože Rolník obvykle nechápe, k čemu je Katedrála, nebo Univerzita, nebo cokoliv, co ho přesahuje…

Tyhle vesnické komuny prostě nevybudovaly nic, co by přesahovalo jednotlivé vesnice…

πα½

Gene
4. 11. 2022 21:27
Odpovědět  P.A.Semi

Proto se museli zotrocit.

Autor
4. 11. 2022 21:30
Odpovědět  P.A.Semi

Mongolové, Tataři atd., tak jak jsou podáváni “neomylnou západní civilizací” jsou v podezření, že si je kdosi vymyslel. Zeptejte se v Mongolsku na Mongolské hordy a budou se dost divit.
Celá řada území v Německu, tedy v tom současném, má původní obyvatelstvo slovanského původu. Problém byl v rozdrobení na malé státečky (nejen Slovanů!!) a v tom, kdo v Germánii nakonec získal vrch.
Holandský jazyk má zcela jasné praslovanské kořeny.
Teď si nevzpomenu honem na to, co to bylo za texty, ale dosud je “vědci” pokládají za nerozluštitelné (někde na středozermním ostrově), ovšem když jedeen ruský vědec použil k rozluištění jako základ praslovanský jazyk – dávalo mu to smysl.
Na území Ruska byly odhalny stavby měst, kterých stáří se odhaduje na přibližně stejnou dobu jako pyramidy – teda oficiálně. Nebo ten náš příchod sem, vy věříte oficiální verzi, že tu bylo území nikoho?
Musím pokračovat?
Němci, které jistě nepovažujete za Slovany, získal svůj jednotný stát až nedávno díky Bismarkovi, zatímco my jsme úpěli pod Rakouskem.
Velice odlišný pohled na Slovany oproti “naší civilizací” uznávaném nabízí kniha Mavri Orbini.

Autor
4. 11. 2022 21:32
Odpovědět  Peter

Vždyť takový zápas s nepřítelem vidíme dnes v přímém přenosu! Co jiného je snaha o úplnou likvidaci a rozdrobení Ruska? A v Rusku nic nepostavili? Neměli organizaci? Což pak neporazili v podobě Sovětského svazu dokonale organizovanou společnost – nacistické Německo?

Drak
5. 11. 2022 01:16
Odpovědět  P.A.Semi

Kdo tady psal o prvobytně pospolné společnosti? Psal jsem o pospolné společnosti. Buď jsi to nepochopil, nebo nevíš, co to je.

Vladimír
4. 11. 2022 13:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Budoucností by mohl být socialismus na způsob Slušovic. Tam to tenkrát myslím docela fungovalo. Proto myslím tak pospíchali s revolucí, aby se to nerozšířilo.

sizok
4. 11. 2022 18:46
Odpovědět  Vladimír

Spíče na způsob kibuců.

Gene
4. 11. 2022 21:28
Odpovědět  sizok

Tsak proc se kibucy likviduji?

David
4. 11. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Socialismus je jako loď na rozbouřeném moři – všem se chce blejt a nikdo nemůže ven. Toho jsme si užili víc než dost.

Drak
5. 11. 2022 01:19
Odpovědět  David

A porovnal jsi to ve své “geniální” hlavě s dneškem?