politika

„Budeme poslouchat celou Floridu“

Vojenský expert vysvětlil, jak ruská vojenská základna na Kubě ohrožuje USA…

Oživení ruských vojenských základen ve Vietnamu a na Kubě bude pro USA představovat obrovské problémy. Tento názor sdílel vojenský expert Ivan Konovalov.

Západní tisk začal šířit zprávy, že Rusko a Kuba „potichu“ dosáhly dohody o návratu ruských vojenských sil do Lourdes, kde je ještě ze sovětských časů umístěno radioelektronické centrum.

Kromě toho existují zprávy, že Moskva má podobnou dohodu s vedením Vietnamu, na jehož území se až do roku 2002 nacházela ruská vojenská základna….

Během studené války byly Lourdes a Cam Ranh baštami globální vojenské síly SSSR. Dnešní situace je však velmi odlišná od situace v 80. letech minulého století. Jak uvedl vojenský expert Ivan Konovalov ve vysílání programu «60 минут», Rusko dnes nedeklaruje vojenskou nadvládu.

Zájmy Moskvy spočívají v ekonomické rovině a vojenská zařízení v těchto regionech a v Súdánu, kde se nově vytváří základna ruského námořnictva, jsou nutná výlučně k ochraně mezinárodních obchodních cest.

Obavy Spojených států jsou nicméně pochopitelné.

Faktem je, že i v sovětských dobách bylo centrum v Lourdes hlavním objektem radioelektronické rozvědky mimo SSSR. Dokonce už tehdy umožnil odposlech rozhovorů Američanů na Floridě.

Konovalov zdůraznil, že moderní technologická úroveň dává Rusku příležitost usadit se v jakémsi podbřišku Spojených států a shromáždit mnohem větší množství informací, včetně informací o NASA.

A televizní moderátor Jevgenij Popov, shrnul jeho slova a dodal: „Budeme poslouchat celou Floridu.“…

https://bit.ly/3n4riVcsdíletj na