politika

Brutální Ficova tiskovka: Pravda je dnes nepřítelem Západu. Američtí poskokové. A drsná slova o Ukrajině

10.02.2023 8:40 | Ze sítí

Cenzura nabírá mimořádných rozměrů, pravda se stává nepřítelem západního světa. To bylo hlavní motto tiskové konference, kterou uspořádal bývalý slovenský premiér Fico a jeho strana SMER. Jeho vystoupení se neslo v kritickém duchu a nevyhnul se ani mazání nepohodlných názorů a vyzbrojování Ukrajiny. Za viníka ukrajinské války označil ukrajinské fašisty.

Foto: Screen Youtube
Popisek: Tisková konference Roberta Fica

reklama

V úvodu tiskové konference si Robert Fico při pohledu do téměř prázdného sálu postěžoval na nezájem slovenských médií o dané téma s tím, že pokud by šlo o únos vietnamského občana, byl by sál plný novinářů k prasknutí.

Pak už v rámci své tiskové konference přešel k hlavnímu tématu a reagoval na podle něj vážnou situaci, která vzniká v oblasti cenzury na Slovensku.

Poukázal na to, že mu bylo vytknuto, že šíří dezinformace, čehož si není vědom.

Následně se snažil odpovědět na otázku: Proč lidé věří alternativním médiím?

„Když člověk sleduje oficiální média, pravdu se nedozví, musí tedy sledovat média alternativní,“ uvedl Fico a pokračoval s tím, že pokud začnete na Slovensku mluvit pravdu, vypnou vás.

Potom poukázal na svoji nízkou účast na TV debatách. Důvodem jeho nízké účasti je podle něj jeho názor. Politici, kteří jsou na straně vlády, podle něj dostávají daleko větší prostor.

Bývalý předseda slovenské vlády se pozastavil i nad tím, že jakmile místopředseda SMER Robert Kaliňák zveřejnil informace o rozhovoru s představitelem farmaceutické firmy Pfizer v souvislosti s covidem, ze kterých podle něj plynulo, že celá pandemie byla předem připravená, byl tento člověk vymazán ze sociálních sítí.

SMER podle Fica v tuto chvíli nebojuje jen za politické cíle, ale v současné situaci i za svobodu, právní stát, demokracii a dodržování lidských práv na Slovensku.

„My nebudeme američtí poskokové, nebudeme šířit západní propagandu,“ řekl s tím, že má dostatek sebevědomí na to, aby šířil svoje vlastní názory.

„Stav na Slovensku je takový, že kdokoli mluví jinak, než je žádoucí, je odříznutý od médií,“ zmínil Fico a svoje tvrzení podpořil i krátkým příběhem.

V roce 2003 se SMER vymezil vůči vyslání slovenských vojáků do Iráku a jasně řekl, že to nepodpoří. Kvůli tomu dorazili vyjednávači americké strany a řeč se prý posunula i na vnitřní problémy Slovenska.

„Vám nevadí, že vláda Mikoláše Dzurindy rozkrádá stát,“ zeptali se prý zástupci SMER amerického diplomata na těchto jednáních.

„Nás to netrápí, kdo tady krade, my chceme vaše vojáky do Iráku,“ zněla odpověď.

„To se opakovalo před pár dny, kdy bylo řečeno, že současná slovenská vláda má nejlepší obraz v rámci mezinárodních vztahů, protože dodali Ukrajině protivzdušnou obranu,“ řekl Fico s tím, že na Slovensku ale bylo prezentováno, že tam dodali nepotřebný šrot.

Na nic jiného podle Fica Západ nekouká. Jen na dodávky zbraní na Ukrajinu.

„Tahle vláda může vraždit, zabíjet, porušovat lidská práva. Může dělat, cokoli se jí zachce. A má k tomu požehnání Západu,“ myslí si bývalý premiér.

Řeč přišla i na samotné příčiny vzniku ukrajinského konfliktu.

„Válka na Ukrajině nezačala před rokem, ta začala roku 2014, když ukrajinští fašisti zabíjeli lidi na Donbasu, začala, když byly porušeny Minské dohody,“ je si Fico jistý a dodal, že když si někdo myslí, že vytlačí Rusy z Krymu, tak je idiot.

Za nepravděpodobné označil i členství Ukrajiny v NATO nebo EU. Lídři NATO a EU v současné době podle Fica Ukrajině lžou a dávají jí falešné naděje.

fico2

Dodejme, že i v České republice se v poslední době množí hlasy, které upozorňují na nebezpečí cenzury a omezování svobody projevu.

Ty přidaly na intenzitě, zvláště když byl v závěru minulého roku zveřejněn, či nedopatřením unikl, Akční plán pro čelení dezinformacím, který si vláda nechala vypracovat a který by ráda schválila.

„Poté, co se zmíněný vládní návrh dostal závěrem roku do médií, vyvolal takovou bouři negace, že mluvčí kabinetu Smolka za jediný den probíhajících šarvátek o tom, jestli vláda hodlá tímto svým krokem zavést cenzuru, nebo ne, raději oznámil, že jde o pracovní verzi a že všechny ještě čeká nad plánem boje proti dezinformacím spousta práce a diskusí,“ uvedl k tomu server Reflex.cz a následně se tomu podivil.

„Že by tedy do médií unikla dezinformace o boji vlády s dezinformacemi?“

Pravděpodobnější je podle Reflexu spíše to, že šlo o řízený únik, kterým si hlavní autoři dokumentu (zmocněnec vlády pro boj s dezinformacemi Michal Klíma a ministr vnitra Vít Rakušan) ověřovali reakci především samotných médií.

„A následně raději rychle couvli,“ dodává Reflex.

I na tomto poli čekají tedy Českou republiku zajímavé diskuze a dohady, možná v mnohém podobné těm, kterými se nyní prezentuje bývalý premiér Slovenské republiky Fico.

Zdroj : Parlamentní Listy

sdíletj na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
10. 2. 2023 10:48
Ohodnotit příspěvek :
     

České Ministerstvo Vnitra hrdě kráčí v historických šlépějích nechvalně proslulé StB. To co podnikají dezoláti na Slovensku bude nekompromisně v naší liberálně demokratické zemi zakázáno 🙂

Pavel
10. 2. 2023 19:22
Odpovědět  Pijack

Brutalita za recnickym pultikem..Doufam ,ze nenastala dvojita fraktura propisky.

janle57
10. 2. 2023 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Upřímně se těším na slovenské volby v září,podle všech indicíí toho tam Slováci
mají dneska už akorát po krk,vypadá to,že jsou to jiní kabrňáci než my a dokážou se
proti své vládnoucí žumpě i proti agentce CIA Čaputové spojit a to bude výzva pro
Rajchla a spol.,aby se spojili do příštích voleb taky,Okamura a jeho SPD snad už
konečně,po fiasku Bašty ve volbách, pochopil,že to sám v téhle zemi nezmění.

Zmatený
10. 2. 2023 14:48
Odpovědět  janle57

Nebuďte naivní. Okamura nic měnit nechce, mu stačí se s deseti procenty potácet v opozici a v podstatě žvanit dokola to samé jak kafemlejnek. Nepochybujte o tom, že s ním nikdo nikdy do koalice nepůjde. Šanci má jen hnutí ANO a to jen v případě, že v dalších volbách dá přes 50%. Ne, že by se mi tento stav líbil, ale tak to prostě je…

Helena
10. 2. 2023 14:55
Odpovědět  Zmatený

Amíci už ANO k ničemu nepotřebují. Většinu mají, teď mají agenta Pávka na hradě. Ano byla jen další odnož ODS a jejich bojůvky byly jen divadlo a odvedení pozornosti pro vovce, ANO milionáři si teď budou užívat svých peněz a lenošit do konce volebního období. SPD bude onálepkováno jako extrémisti atd.-tj. nikdo se jimi nebude zabývat-a je jich tam málo. Takže fašouni mají pré – do konce volebního období bude všechno jejich. Nezbude tu nic.

Eva
10. 2. 2023 17:52
Odpovědět  Helena

To si všichni mysleli i o vládě Nečase a pak přišel Babiš. Vy si myslíte, že budou lidi padat na hubu a volit tento fialový hnus?
Přišel mi email, že jakýsi mini pivovar má existenční problémy a patří jakémusi Janečkovi, který podporoval ODS a vystupoval proti Babišovi.
No dobře mu tak, ono se totiž začíná pomalu s propouštěním a krize bude, že se budeme divit.

Boomer
10. 2. 2023 18:25
Odpovědět  Eva

..a v době krize začnou lidé dělit věci na nezbytné a zbytné. A pivo si většina lidí dává až po jídle, pokud tedy nějaké jídlo bude. A hodně restaurací a hospod si tzv. na*ralo do bot přistoupením na diskriminaci neočkovaných. A současné ceny už jsou jen tím pověstným posledním hřebíčkem do rakve..

Pavel K
10. 2. 2023 18:29
Odpovědět  Eva

Myslím si že jde o pivovárek v Jíncích. Nádherný kraj.

Boomer
10. 2. 2023 18:33
Odpovědět  Pavel K

.. a půllitr za 50Kč. Kdo to vydrží déle? Pivovar nebo zákazník?

Pavel K
10. 2. 2023 18:45
Odpovědět  Boomer

🌝 🌝 🌝 🌝
To je ale fšude i u nás plz.12, 47-52kč. To byl důvod proč si čepuji od známého co vaří pivo dobrou dvandu za 20kč. A pohoda. Dementi co mě předhazují, že když si chtějí dát pivo tak jedině v hospodě a mít lidi u stolu. Já když mám chuť na pivo, tak k tomu nikoho nepotřebuji. To samé cigára, znám hromady lidí, co si zapálí jedině v putice, nebo na zábavě. Opět nechápu, buď kouřím, nebo se na to vyssssss 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Boomer
10. 2. 2023 18:51
Odpovědět  Pavel K

.. u nás pro mě nestravitelné hanušovické za 42, ještě k tomu katastrofálně načepované, v hospodě pár chlapů mlčky čumících na bednu. To si raději dám doma 12 z Humpolce, v křesle u krbu a čumím na zahradu a oblohu nad ní..

Pavel K
10. 2. 2023 20:35
Odpovědět  Boomer

Jasně, taky si lahvoně z nouze otevřu, ale čepované je čepované. Když to bylo ještě za přijatelné ceny, tak jsem si zajel pro čepované. Je to cca 3 roky co jsem dostal ten výčep, který ležel rok skoro ladem. No a pak covid a drahota a bylo rozhodnuto. Kolikrát jsem do hospody přišel a byl jsem tam skoro sám. Už je to dávno, co byly putyky narvaný každý den.
P.S. Taky si načepuji a čumím na terase na zahradu, nebo na vrabce ve voliérách. Kousek odemne rok co rok hnízdí několik párů Rorýsů, tak je okolo19hodiny pozoruji, létají mi přímo nad barákem. Dělám to už třicet let. 😊

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
11. 2. 2023 12:17
Odpovědět  Pavel K

Já nepiju, ale sednu si do čtecího polohovacího křesla a koukám do zeleně v pokoji. Když koukám rovně, vidím jen tu zeleň. Např. Strelitzia nicolai, Inga sp., obojí ze semínka. Syzigium jambos z Ebay. Thunbergia mysorensis, Diospyros digyna a další a další též z Ebay. Jak už jsem psala jinde, mám tolerantního manžela.

Pavel K
11. 2. 2023 14:08
Odpovědět  katango

Tak dá se říci, že i já když se zadívám do volié, tak základní zabarvení papoušků mám také zelenou, ale samozřejmě ne u všech. Ale s dvěma deci pod kůží to má ty správné grády. Stává se někdy, že těch barev vidím i více, ale o tom to je. Moje paní má také ráda kytky a má jich plný barák. Jó a také neholduje alkoholu. Jsem i rád protože zbyde více na mě a dva v rodině píti to nejde, to pak narušuje rozpočet. Tak ať vám to roste a kvete. Já se také pomalu připravuji na sezónu. 🙋‍♂️

josef
11. 2. 2023 16:27
Odpovědět  Boomer

Kousek od našeho rybářského “posedu” máme hospodu. Jednou tam přišel hospodskej, poč nejdeme k němu na točené. Prý by jsme si ho mohli i vzít k prutům. Charlie vytáhnul jedno z basy namočené v řece a pravil. My tu máme za cenu tvého točeného čtyři lahváče. Asi při těch cenách bude hospodskej končit.

Boomer
10. 2. 2023 18:18
Odpovědět  Zmatený

..tož pokud máte pravdu stran Okamury a nepřijatelnosti jeho programu pro koaliční spojení, naskýtá se otázka:
Je špatná Okamurova vize nebo jsou špatní ti, kdož se s ním odmítají spojit?

skeptik
10. 2. 2023 18:55
Odpovědět  Zmatený

Ve spolupráci s ovčany si tato vlastizrádná fialová vláda pohlídá, aby ji nějaká opoziční strana neohrozila.
Říká se tomu ukrajinizace ČR.

jiří
10. 2. 2023 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Kyjevský režim naplánoval řízenou demolici budov, v nichž se nacházejí onkologická a narkologická ambulance a městská nemocnice v Kramatorsku na ulici Alexeje Tichého č. 31 a 17. Cílem operace pod falešnou vlajkou neonacistické junty bylo prezentovat výbuchy jako „záměrný úder“ Ruska, údajně „zaměřený na civilisty.“ Dalším jasným ukazatelem byla skutečnost, že personál těchto zdravotnických zařízení byl evakuován a přemístěn na vzdálené pracoviště.
https://aktax.cz/kyjevsky-rezim-planuje-utoky-pod-falesnou-vlajkou-na-nemocnice-v-kramatorsku-aby-obvinil-rusko/

Pavel K
10. 2. 2023 12:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak jsme my a Slováci v takovém stádiu do kterého jsme to nechali naší netečností dojít. Můžeme si za to jen MY!! No a když chce být Fico a spol tvrďáci, tak měli do toho mikrofonu říci proč se nechce USA dohodnout s RF. Čím více se Slovanů vybije tím lépe, vopíchání bylo nedůrazné a nesplnilo tolik co se očekávalo. A teď mě klidně zatvorte.

Pijack
10. 2. 2023 12:09
Aleš
10. 2. 2023 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Totalita 1939-1945, 1948-1989, 2022 – ?

10. 2. 2023 14:29
Odpovědět  Aleš

Sory jako ale já mám jiná data :

1620 – 1918, 1939 – 1945, 1948 – 1989, 1920…?

Pavel K
10. 2. 2023 20:38

To nemůžeš pamatovat!! 🤣🤣🤣🤣🤣🙋‍♂️

unor 2022
10. 2. 2023 14:46
Ohodnotit příspěvek :
     

To koukas, Okamuro, jak ma vypadat opozicni politik.
Zatimco ty jdes do jemnych bezbolestnych stretu.
Pak se nediv, ze te nemusi.

Eva
10. 2. 2023 17:54
Odpovědět  unor 2022

No nechci se ho zastávat. Ale Rakušan jen čeká aby SPD zakázal. Stačí něco kecnout a jedou po něm jako po uzeným.

Boomer
10. 2. 2023 18:10
Odpovědět  Eva

..tož mají přece 108, ne? A když to řekne excelentní právník, absolvent světem uznávané university v Plzni, to má váhu!!

Pavel K
10. 2. 2023 20:40
Odpovědět  Boomer

My máme Plzeň vy holt zase chlapa s gulema, teď co je horší? Nevím? Nevím?!! A ještě by se jich našlo toho vývozu do Čech.🤣🤣🤣🙋‍♂️

katango
11. 2. 2023 12:17
Odpovědět  Boomer

To maj víc lidí než Pávek bodů IQ. Ale nejspíš přeháněl. Podle mne má víc zubů než mozkových buněk.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
10. 2. 2023 18:25
Odpovědět  Eva

👍 👍 👍 👍 👍

Gales
10. 2. 2023 16:14
Ohodnotit příspěvek :
     

11.2.2023 se jdeme projevit ke koni.

Boomer
10. 2. 2023 18:05
Odpovědět  Gales

..a jen žádné násilí! Nejsme jako oni!

Vzpomínáte?

Gales
10. 2. 2023 18:18
Odpovědět  Gales

11 března.

Pavel K
10. 2. 2023 20:42
Odpovědět  Gales

Už aby to bylo, to by měl dorazit na účet důchod.🤣🤣🤣🙋‍♂️