politika

Britská provokace u Krymu. Další takový incident skončí pro provokatéry tragicky. Diskuse skončila…

Britská provokace na Krymu u mysu Fiolent

Britský torpédoborec překročil ruskou státní hranici v 11:52 a vplul 3 km do teritoriálního moře poblíž mysu Fiolent u Krymu.

“Torpédoborec byl varován před použitím zbraní v případě porušení státní hranice Ruské federace. 
Na varování nereagoval,“ uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení pro RT.

Ve 12:06 a 12:08 pohraniční hlídková loď provedla výstražnou palbu, v 12:19 provedlo letadlo Su-24m „varovné bombardování“ podél trasy plavby torpédoborce. Byly použity vzdušné bomby OFAB-250.

Poté ve 12:23 torpédoborec Defender opustil hranice teritoriálních vod Ruské federace, uvedlo ministerstvo obrany.

Britský atašé byl předvolán na ruské ministerstvo zahraničí, aby vysvětlil, co se stalo. 

Británie oficiálně popírá vstup do ruských teritoriálních vod a skutečnost, že do trasy plavby torpédoborce byly shozeny bomby.

Samotná provokace je zjevně sondovací reakcí na porušení ruské suverenity nad krymskými teritoriálními vodami. Při absenci nejzávažnějších reakcí budou takové provokace pokračovat.

Ukrajina, jako obvykle, bude v takových provokacích působit jako odrazový můstek pro podobné akce (torpédoborec opustil Oděsu) a v některých případech také jako nástroj.

Samozřejmě můžete sami posoudit, co stojí za výroky Borise Johnsona o „připravenosti normalizovat vztahy s Ruskem poté, co Rusko změní své chování“. 

Británie jako stát nepřátelský vůči Ruské federaci nemá v úmyslu vůbec změnit své chování.

Bývalý senátor Rady federace Ruské federace Franz Klincevič podpořil akce ruské armády, která přistoupila k extrémním opatřením k vyhoštění britského torpédoborce Defender z teritoriálních vod Ruské federace.

Politik přiznal, že „tleská“ ruské armádě, která rozhodně zastavila provokaci britského námořnictva poblíž pobřeží Krymu. Klincevič upozornil na skutečnost, že vojenské velení Ruské federace opakovaně varovalo „západní partnery“ před takovými akcemi. Ti přesto neustále vyhrocují situaci….

“Kdyby tento torpédoborec okamžitě neodplul z našich teritoriálních vod, měl by být jednoduše potopen, bylo by to naprosto legální a každý tomu rozumí. Zároveň ani na minutu nepochybuji o tom, že nyní na Západě a v Kyjevě nastane strašlivé vytí a křik,“ řekl politik.

Podle experta byl incident poblíž mysu Fiolent posledním varováním, Rusko od nynějška nebude projevovat znepokojení, ale bude velmi tvrdě potlačovat všechny tyto provokace.

“To je přesně to, co by měla dělat každá země, která má sebeúctu. Neměli byste zkoušet jestli máme zuby. Další takový incident skončí pro provokatéry tragicky. Diskuse skončila,“ shrnul bývalý senátor….

PS. Stojí za to připomenout, že pokud by torpédoborec měl tendenci pokračovat v plavbě v ruských teritoriálních vodách, jednou z dalších fází vývoje situace by byla protilodní střela do boku.

Záznam rozhovorů ruské strany s torpédoborcem:

https://bit.ly/35K377p
https://bit.ly/2UlFtvB

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
24. 6. 2021 12:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám že příště je potopí , aby zjistili že ochrana hranic je “ TOP AGENDA “pro RF