politika

Britové potřebují, aby je Putin varoval deset let předem, jinak nejsou schopni odrazit ruskou invazi

Londýn bude schopen odrazit ruskou invazi, jedině pokud Putin bude varovat Brity před útokem 10 let předem, ačkoli předtím byl připraven reagovat na takovou výzvu během několika hodin. 

Ozbrojené síly Spojeného království byly tvrdě zasaženy škrty a nedostatkem investic, takže budou schopny odrazit „ruskou invazi “ pouze tehdy, pokud před ní Moskva předem varuje. 

Uvedl to generál Richard Barrons, bývalý velitel Spojeného velení ozbrojených sil Velké Británie, informoval 25. března anglický list Daily Mail.

Generál se domnívá, že britské ozbrojené síly byly tak vyčerpány divokými škrty a nedostatkem investic, že ​​bez předchozího oznámení o útoku nebudou schopny nepřítele odrazit. Během studené války byla země připravena jít do války do čtyř hodin, ale desetiletí úpadku si vybrala svou daň.

„Rusko je zjevně naštvané a přezbrojuje, takže jejich schopnosti budou obnoveny, a až střelba na Ukrajině skončí, Rusko bude vinit nás,“ předpověděl v rozhovoru pro MailOnline. 

Během studené války byla armáda vždy čtyři hodiny po varování připravena k bitvě,“ připomněl. 

Nyní potřebujeme být informováni o překvapivém ruském útoku pět až deset let předem, abychom se s ním mohli vypořádat. Není to vůbec potěšující… je to hluboké zklamání,“ připustil bývalý generál.

„Už jsme v konfrontaci s Ruskem. Právě teď jsme se rozhodli pro to udělat velmi málo.“

Slovy „udělat pro to velmi málo“ odkazuje na částku, kterou se britský premiér Rishi Sunak zavázal investovat do obrany. Minulý týden vláda představila plány utratit dalších 5 miliard liber na obranu během příštích dvou let – což je zlomek z 8 až 11 miliard liber, které chtěl ministr obrany Ben Wallace.  

To ve skutečnosti přimělo generála promluvit. 

63letý veterán je naštvaný, že Rishi Sunak a kancléř státní pokladny Jeremy Hunt ignorovali požadavky na zvýšení vojenských výdajů o dalších 11 miliard liber během dvou let.

Generál poznamenal, že dnes má Spojené království asi 137 000 vojáků, 227 tanků a 5 015 obrněných vozidel, zatímco Rusové mají 1 350 000 vojáků, 12 420 tanků a více než 30 000 obrněných vozidel.  Kreml má ve svém námořnictvu také asi 605 plavidel ve srovnání se 70 britskými loděmi.

https://bit.ly/40AmFWu

sdílet na

22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
27. 3. 2023 19:00
Ohodnotit příspěvek :
     

To není nic tak nového. V době Druhé světové války videntně Anglie nepočítala s tím, že by musela i sama bojovat. Proto značnou část výstroje a výzbroje musela dovážet z USA. Tím se Anglie zadlužila. Doufala, že Hitler “pochopí náznaky” a vrhne se nejdříve na Sovětský svaz a pak spolu s USA a Francií chtěli Německo “potrestat”.
Ostatně ona byla zvyklá bojovat s velmi relativně malými silami, podobně ovládla vždy své kolonie, Indii a na čas i Čínu. Čínu za pomoci drogy – opia. Využívali vždy rozkolu v místních orgánech a tu pomáhali jednomu, tu druhému. Ale výsledek měl být vždy stejný – nová kolonie.

zuza
27. 3. 2023 19:15
Odpovědět  Peter 008

angláni vždy brilantne ovládali metódu “Rozdeľuj a panuj”, férovo nebojovali nikdy
Ostatne, krajina zbohatla na vydrancovaní Škótska, Walesu a Írska, potom na zbedačení svojho obyvateľstva a nakoniec sa vyšvihla na prvé miesto vďaka podobným ako Francis Drake, pirátovi, čo dostal za svoje pirátstvo od kráľovnej šľachtický titul

Autor
27. 3. 2023 20:17
Odpovědět  Peter 008

Vzpomněl jsem si na irské přísloví:
Jestli se dva sousedé perou, tak v noci u jednoho z nich přespal Angličan.

Albi
27. 3. 2023 20:51
Odpovědět  Peter 008

“… potřebujeme být informováni o překvapivém ruském útoku pět až deset let předem”.
To se ovšem obracejí na špatnou světovou stranu.
Nevšimla jsem si ani v literatuře, a ani na Wiki není žádná zmínka, že by kdy Rusko či Sověti plánovali UK napadnout. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
28. 3. 2023 10:06
Odpovědět  Albi

teraz to zasa az tak velmi nevylucujem….Britania je v cele tych, ktori drazdia medveda a zasa je pomerne lahko dosiahnutelna a splachnutelna. A kedze teraz pri utoku by padali skor rozhodovacie centra, nez miesta odpalov rakiet, tak Briti sa mozu velmi cudovat, ze za vsetky tie Kazachstany, armensko-azerbajdzanske vojny, snahu o vytvorenie nepriatelstva medzi RF a Tureckom, chemicke zbrane v Syrii, zakaz UA podpisat mierovy plan v marci 2022 apod., pride odplata:-( Nie ze by som to beznym ludom priala

josef
28. 3. 2023 18:31
Odpovědět  Janka

Já si myslím, že nejdůležitější bde dávat pozor, aby angláni zas nevymysleli nějakou kulišárnu. Jinak s jejich ministerským předsedou a vlnou “migrantů” se to vyřeší samo. Mám dojem, že už to začalo.

Velitel
27. 3. 2023 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Osobě se divim, jak to že se Aegentinci dosud nevylodili na Flaklandech, dnes je můžou odsadit s plukovní hudbou a britové na to budou moci jen tupě zírat.V 82 Argentunu od vítězství dělili tak dvě protilodní střely, ale dnes by mohli uzavírat sáky, zda nějaké brutské necky doplují pozdrvit nové argentinsé osadníky nebo zda nedokáží Britové ani to,

katango
27. 3. 2023 19:50
Odpovědět  Velitel

Vidím, že jste při své cestě za výrazem dospěl ke stupni nesrozumitelnosti téměř zajímavé (V.Vančura, Rozmarné léto).

Janka
28. 3. 2023 10:07
Odpovědět  Velitel

Argentina zasa bojuje s hyperinflaciou, podla mna na to nema peniaze a ani energiu, tu potrebuje na to, aby prezila ako stat

Autor
27. 3. 2023 19:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozor! Objevila se nová teorie. Zdá se, že ruské tajné služby nejprve zaverbovaly Johnsona a ten když se to povalilo (copak nám řeknou někdy pravdu?) musel odstoupit, prosadila FSB do čela Anglie nového člověka britského premiéra Rishi Sunaka.
Ten dělá přesně to, co vyhovuje Rusku a Číně, ovšem zapomíná se na indické tajné služby, které předaly Sunaka Rusům pro lepší vytěžení! Odměnou za ropu a stlačený plyn. Nebyla by to sranda? 🙂 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
27. 3. 2023 20:31
Ohodnotit příspěvek :
     

No……..vždyť ale Putin varuje, už nějakých deset let, ne? Tam problém nebude 😀

Albi
27. 3. 2023 21:00
Odpovědět  Markýza

Kdo by ho bral vážně. Už nějakých deset let – možná i víc – se ví, že je to krvavý vrah, tyran a terorista. 🙂

27. 3. 2023 23:57
Odpovědět  Albi

Nojo, ale chorý na hafo chorob, navíc co měsíc choří s jinou chorobou. Co mají společné je to, že jsou všechny ty choroby smrtelné. A tak holt namísto zbrojení už deset let čekají až se Gosudar rozžehná se životem, že tak ušetří erární kasu. A vono furt nic…

Markýza
28. 3. 2023 09:12

A ještě k tomu je už dlouho a mnohokrát mrtev.

Markýza
28. 3. 2023 09:11
Odpovědět  Albi

Právě, právě. Tss….nějakej Půůtin – cha.

josef
28. 3. 2023 18:34
Odpovědět  Albi

A těch zbraní a nábojů prý také moc nemá. Ty mu prý došly už v únoru 2022 !

unor 2022
27. 3. 2023 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Co 227 tanku. Ale paradajky pro posadky a nafta do jejich motoru. Ty vezmou kde?

Frank
28. 3. 2023 01:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasové jsou odjakživa zmetci, kteří Slovany považují za podřadnou rasu. Ale nebude třeba ani ruské armády, protože je velice brzy srovnají muslimové. A nejinak tomu bude i u ostatních států prohnilého západu viz Švédsko.

Markýza
28. 3. 2023 09:22
Odpovědět  Frank

Prý by se to mohlo datovat od dob raného středověku, kdy nás ve velkém skupovali jako otroky a už jim to tak nějak zůstalo.
No a aby bylo jasno, jak moc je svět vzhůru nohama: jistý anglánský teplouš se zamiloval do švarného chalana ze Slovenska – a přestěhoval se za ním. A začal psát detektivky, pod jménem Bryndza (jak to toho magora napadlo, ví bůh) Je to Anglán, ještě s takovým příběhem – takže se z něj okamžitě stal bestsellerista. A to přesto, že detektivky sice slušné, ale na takového Dominika Dána nemá ani omylem. No ale – čtou ho na Západě.
a teď proč to všechno říkám – ten hoch se zjevně zamiloval nejen do Slováka, ale i do Slovenska – jeho hlavní hrdinka inspektorka je Slovenka a různě potkává všelijaké ty untermensche slovanského původu v Londýně a okolí – a líčí je SYMPATICKY! Normálně dělá obrozeneckou práci pro Slovany v Británii……………..to jsou paradoxy.

Burák
28. 3. 2023 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Mě fascinuje jak vůbec někdo může takový národ obdivovat. Ano, neříkám, že Londýn není pěkný, tedy v historickém centru, protože periferie jsou už horší jak naše vesnice ale ani to mi nebrání vidět z čeho jsou podobná města postavena. Vemte si jen velryby. Kolik by jich plavalo v moři, kdyby Anglie nepotřebovala svítit. A kolik milionů lidí muselo zařvat na ten luxus a blahobyt. Nikdy nebyli čestní, stačí se podívat na ty jejich slavné svolavacky o míru, kde pak chladnokrevně vyvraždili elitu protivníků. Vždy se chovali jako lapkové a těmi jsou i dnes. Kdyby alespoň zalezli na ten svůj ostrov a dali světu klid. To jejich zadržování Ruska není nic jiného než válečný akt. Být Putinem, spláchl bych je do zapomnění Poseidónem. I když nikomu nic zlého nepřeji ale jinak to nikdy neskončí a mír bude díky Anglosasum vždy utopie.

sergej
28. 3. 2023 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Zakanálníci by s poseidonem skončili v přítomnosti i do budoucna. Mohou výkonně koledovat a ….

Gales
28. 3. 2023 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Britové nepotřebují žádné varování ale pořádně přes držku.A to hned.