Británie možná obdržela poslední varování z Ruska

Británie možná obdržela poslední varování z Ruska.

Londýn by měl změnit své chování a upravit svou politiku ruským směrem.

Británie obdržela varování od Ruska. Londýn by měl změnit své chování a upravit svou politiku ruským směrem, „aby v praxi potvrdil svůj záměr budovat spolupráci na základě vzájemného respektu a zohlednění zájmů“.

Kromě toho musí britští úředníci opustit „neopodstatněná obvinění a provokativní rétoriku v mezistátním dialogu“.

Takové teze vyjádřil první náměstek ministra zahraničí Ruské federace Vladimir Titov 27. května 2021 během telefonického rozhovoru s Wendy Mortonovou, státní ministryní pro Evropu a Ameriku ministerstva zahraničních věcí, společenství a rozvoje Velké Británie. Konverzace proběhla z iniciativy britské strany.

Čas ukáže, zda toto varování Ruska bude pro Británii poslední. Vezmeme-li v úvahu tvrdší chování v zahraniční politice naší země v reakci na akce kolektivního Západu, není to vyloučeno.

Institut RUSSTRAT analyzoval britský přístup k Rusku, zejména obsah zprávy Chatham House z 13. května 2021 s názvem „Mýty a mylné představy v debatách o Rusku. Jak ovlivňují západní politiku a co lze udělat.“

Na základě výsledků analýzy se dospělo k závěru, že pouze tato zpráva „s pokusem o zavedení agendy otevřeně nepřátelské vůči Rusku v celém západním světě stačí k přidání Británie na seznam nepřátels-
kých zemí s příslušnými organizačními závěry o složení jejích diplomatických a konzulárních institucí.“

Kromě toho experti RUSSTRAT navrhli velmi tvrdá komplexní opatření proti Británii ve všech směrech v rámci rozsáhlé operace pod krycím názvem „Subbotnik“. 

Analytický materiál společnosti RUSSTRAT se objevil ve veřejné doméně 28. května 2021 v 00.01.

Elena Panina, ředitelka institutu РУССТРАТ

sdíletj na