politika

Brilantní! Stát Texas požaduje zrušení výsledků prezidentských voleb ve Spojených státech. Žaluje Georgii, Michigan, Pensylvánii a Wisconsin u Nejvyššího soudu!

Texas žaluje Georgii, Michigan, Pensylvánii a Wisconsin u Nejvyššího soudu kvůli volebním pravidlům.

Texaský generální prokurátor žádá Nejvyšší soud USA o zvrácení výsledků voleb ve čtyřech státech.

Mluvíme o Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu, kde vyhrál Joe Biden.

NEW YORK, 8. prosince. Texaský generální prokurátor Ken Paxton se odvolal k Nejvyššímu soudu USA s žádostí o zneplatnění výsledků voleb ve čtyřech amerických státech, kde kandidát demokratů Joseph Biden zvítězil kvůli údajnému masivnímu porušování. 

To je uvedeno v prohlášení zveřejněném v úterý na webových stránkách Paxtona.

Jak vyplývá z dokumentu, generální prokurátor „podal žalobu u Nejvyššího soudu USA proti Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu. 

„Tyto čtyři státy využily nové pandemie koronaviru k ospravedlnění ignorování federálních a státních zákonů o hlasování, čímž zkreslily výsledky všeobecných voleb v roce 2020,“ uvedl Paxton. Domnívá se, že státy nedodržovaly předpisy týkající se zpracování hlasovacích lístků, včetně těch zasílaných poštou.

Paxton uvedl, že orgány v Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu „podkopaly důvěru“ v integritu amerických voleb, zpochybnily výsledky hlasování a rovněž porušily ústavu země.

Stát Texas podal žalobu přímo u Nejvyššího soudu USA krátce před půlnocí v pondělí a napadl volební postupy v Georgii, Michiganu, Pensylvánii a Wisconsinu z důvodu, že porušují ústavu.

Texas tvrdí, že tyto státy porušily volební klauzuli ústavy, protože provedly změny v pravidlech a postupech hlasování prostřednictvím soudů nebo prostřednictvím výkonných opatření, nikoli však prostřednictvím státních zákonodárných sborů. 

Kromě toho Texas tvrdí, že v jednotlivých státech existovaly rozdíly v pravidlech a postupech hlasování v různých státech, což porušuje ústavní doložku o rovné ochraně. Nakonec Texas tvrdí, že v těchto státech došlo v důsledku výše uvedeného k „hlasovacím nesrovnalostem“.

Texas se tradičně těší podpoře Republikánské strany. 

Prezidentské volby ve státě vyhrál současný americký prezident Donald Trump.

https://bit.ly/3qGdFOc
https://www.scribd.com/document/487348469/TX-v-State-Motion-2020-12-07-FINAL#from_embed

sdíletj na