politika

Borrella v “džungli” nečekají: Čína odložila schůzku se šéfem diplomacie EU

Čínské úřady odložily schůzku s vysokým představitelem Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepem Borrellem. Nebyly uvedeny žádné důvody pro zrušení plánované schůzky.

Josep Borrell měl příští týden uskutečnit pracovní návštěvu Pekingu. Tyto plány však nebudou realizovány, protože zástupci čínských úřadů jednání odložili, uvádí agentura Reuters.  

“Bohužel jsme byli čínskými protějšky informováni, že předpokládaná data příští týden již nejsou možná a musíme nyní hledat alternativy,” řekla agentuře Reuters mluvčí Nabila Massrali v písemném prohlášení.

Z písemného prohlášení vyplývá, že Čína zrušila nadcházející návštěvu Borrella a Evropská unie „potřebuje najít alternativy“. O čem přesně se jedná a na kdy se přibližně odkládá cesta šéfa evropské diplomacie do Nebeské říše, není upřesněno. 

Důvody, proč k tomuto rozhodnutí došlo, také nejsou známy. Čínské ministerstvo zahraničí na žádost o komentář nereagovalo.

Připomeňme, že v Pekingu se měl Josep Borrell setkat s čínským ministrem zahraničí Qin Gangem a dalšími blíže nespecifikovanými představiteli. 

Stojí za zmínku, že Borrell opakovaně mluvil o převaze EU a bagatelizoval ostatní státy. 

Šéf evropské diplomacie pronesl v říjnu jeden z nejskandálnějších výroků. Tehdy nazval „privilegovanou“ Evropu skutečnou „zahradou, která má perspektivu“ a zbytek světa – „džunglí“. 

https://1url.cz/9u12g

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
4. 7. 2023 20:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Njn.
Vítr, strom i vodní tok,
celá džungle chraň tvůj krok………

Zalez do salonku k rautu, Borelli, džungle není pro tebe.

4. 7. 2023 22:04
Odpovědět  Markýza

“Důvody, proč k tomuto rozhodnutí došlo, také nejsou známy. Čínské ministerstvo zahraničí na žádost o komentář nereagovalo…”
Myslíte, že to bude stačit k tomu, aby si ten idi-ot uvědomil, že na jeho trapnou existenci Kitajci jednoduše se-rou?

Markýza
5. 7. 2023 07:54

Neblázněte. Vždyť by mu upad pindik!

sizok
4. 7. 2023 20:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo by se chtěl s takovým hlupákem scházet? Jedině stejný hlupák.

PeterStuyvesant
4. 7. 2023 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať si Xi určí že Borr(d)el přicestuje v zavazadlovém prostoru, jako zavazadlo. Udělal by tím něco pozitivního pro Evropu.

Frank1
4. 7. 2023 21:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Vetsiho kretena tam nemaji?
Cina a Rusko se zacinaji chovat jako velmoce. Chovej se slusne, nebo dvere jsou pro tebe zavrene!
USA zadaji rozhovory s Ruskem. To nehne ani brvou.

Albi
4. 7. 2023 22:10
Odpovědět  Frank1

Ne, toho máme my – víc takových snad v Evropě není. 🙁

Markýza
5. 7. 2023 07:56
Odpovědět  Albi

No já nevím Albi. Já jich tam vidím pr.dele tři – tedy nejen v Evropě, ale tam zvláště.

Pavel z Moravy
5. 7. 2023 08:59
Odpovědět  Albi

Albi, myslím, že jich je tam opravdu spousta, ten pouze teď vyčnívá, ale v závětří se to těmito týpky hemží nevídaně. Ono prostě pro normální národ, který by chtěl skutečnou samostatnost není jiné cesty než vězení EU opustit. Ať už je naše ekonomika v jakém chce stavu, raději být volný a svobodný a rozhodovat pouze za sebe, než diktát těchto grázlů. Udělat si pořádek doma, zbavit se všech těch vyžírků ze všech těch neziskovek a i když by možná bylo všelijak, pořád je to lepší než být otrokem nějaké EU. Dám malý příklad – kupujeme si domů občas mateří kašičku, propolis a květový pyl, úžasné to produkty z říše včeliček. Co je ale nejhorší, že u těchto produktů starých jak sám svět nemůže být popis k čemu slouží a jak zdravotně prospívají člověku při zdravotních problémech. Je to prostě dáno nařízením dacanů z tohoto vězení národů. V tomto chceme nadále žít, no hrůza.

ModrýKlokan
5. 7. 2023 12:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzkaz pro admina. Proboha mohli byste zrušit tu komentářovou funkci “Číst dále” pro rozbalení dalšího textu komentáře? Je to šílené. Kolikrát se rozbalí jen slovo, nebo smajlík, nebo půl věty. Delších komentů je jen několik a ta funkce na nějakou rozumnou čitelnost komentářové sekce působí katastrofálně.