politika

Borrell: NATO možná nedodrželo své sliby vůči Rusku, ale to je historie

Vysoký představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell uznal, že Severoatlantická aliance mohla nesplnit některé sliby, které dala Rusku, ale to neospravedlňuje to, co se děje na Ukrajině. Informuje o tom agentura TASS.

Uvedl to během projevu v Nadaci Karla z Antverp v Madridu.

Podle Borrella někteří jeho známí a přátelé ospravedlňují kroky Moskvy tím, že NATO nedodrželo své sliby.

“Je to možné. To je historie,“ citovala ho agentura TASS.

Závazky EU vůči Ukrajině jsou podle jeho slov četné, „sahají od finančních přes vojenské až po ekonomické, a tak by to mělo zůstat“.

Borrell také přiznal, že nemá přesná data o tom, jak dlouho může jednota Evropské unie vydržet, pokud jde o sankce proti Rusku.

Předtím šéf Vojenského výboru NATO, nizozemský admirál Rob Bauer, na tiskové konferenci v Tallinnu řekl, že aliance začala plánovat svou expanzi u hranic Ruska „před několika lety“.

Šéfredaktor American Conservative Patrick Buchanan řekl, že rozšíření NATO na východ eskalovalo situaci na Ukrajině.

Pro Pokec24 Přeložila Janinna

https://bit.ly/3T2bHWf

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
13. 10. 2022 08:11

Nereagujte na trolla ani těmi nejlepšími argumenty a nebude ukojen.Troll jistě oceňuje i palce dolů, protože vidí, kolik lidí jej četlo. Reakce právě chce, aby opětoval a získal další reakce, ale měl by tu být jako kůl v plotě. I za nejlepší protiargumenty je troll placen – od kusu.

Frankie
13. 10. 2022 08:28

Kašlete na něj. je to hňup.

josef
13. 10. 2022 08:31
Odpovědět  Frankie

Asi má našlápnuto na nějakou politickou funkci. Jen to lhaní mu ještě nejde tak dobře.

Markýza
13. 10. 2022 08:53

Pardon, historie 🙂

Aleš
13. 10. 2022 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko šlo bránit na Ukrajinu ruský mluvící a to poté co Ukrajina nedodržela Minske dohody. Ale to je historie.

me2d44
13. 10. 2022 11:49
Odpovědět  Aleš

Začínám mít pocit, že pro dnešní západ je historie všechno, co je starší než 14 dnů. A ten zbytek pak ve svém zájmu, přepíše vítěz (pochybuji, že to bude “zmrzlá” Evropa – Rusové mají plynu dost, dokonce se tím i chlubí! (z energetického hlediska mají čím – nikomu nedoporučují na zimu 10 svetrů a nevyhlašují grafikon výpadků elektřiny!).

josef
13. 10. 2022 18:12
Odpovědět  me2d44

Kdyby ten starý hlupák byl potichu, asi by věci, a sobě, prospěl více. Jenže on není sám. Svou genialitu na politické i mezinárodní scéně předvádějí lidé, kteří by měli problém se zvláštní školou.

Wojciechovsky
13. 10. 2022 16:52
Odpovědět  Aleš

Přesně.Ovšem koho bránilo uSSa třeba v Grenadě, Iráku, Sýrii,Afghánistánu a Banderostánu…..????
Už vím, vlastní okupační zájmy.

Gales
13. 10. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Historií je i včerejší den.Zítřek je budoucí historie a ta je pro rusy výhodnější než pro Jidáše Borrela.

M.Š.
13. 10. 2022 10:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Borel,raději nemluv,páč když promluvíš,tak projevíš svůj stupeň inteligence….nijak přesvědčivý.

Pavel z Moravy
13. 10. 2022 11:01
Ohodnotit příspěvek :
     

NATO a celý západ jsou prostě grázlové, nač to dále rozebírat. Těmto grázlům jde vždy jen o moc a nadvládu nad druhými.

me2d44
13. 10. 2022 11:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen konstatování: sliby ameriky před 33 lety, to je historie (na jejímž základě dotehdy nejmocnější muž světa šel natáčet reklamu na kečup a picu). Zato rok 1968 je u nás vnímán, jako horká současnost (i po 55 letech), no potěš koště. I jako voják z povolání jsem v 80. letech vídával sovětského důstojníka (vojáci byli ve “válečném režimu” zavření v kasárnách) jen při slavnostních událostech (občas tam měl i projev), a jednou jsem potkal uprchlého vojáka, který na náměstí nabízel kalašnikova s náboji za krabičku Sparet. Jo, občas dělali opruz na silnicích (rychlost 30 km/h) že mezi sebe nikoho nepustili. Ale jinak se o nich skoro nevědělo. Za současnou averzi může jen mindrák z 1968 – Sovětům to zabralo jen pár hodin, na základě rozkazů z našeho velení nikdo neprotestoval (a v té akci bylo víc Poláků, Němců a Maďarů, než samotných Sovětů (převážně Ukrajinců – sovětský východní okruh) – ale každý nadává na Rusy. (V Těšíně od havířů dostali Poláci přes držku, tak změnili směr).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
13. 10. 2022 16:16
Odpovědět  me2d44

Každý žák základní školy se učil tehdy v zeměpisu, že Ukrajina leží na západě SSSR. Takže tam byl západní vojenský okruh, ne východní. Východní okruh byl kolem Vladivostoku a na Kamčatce! A každý lampasák tehdy věděl, že tak, jako se u nás nesmělo sloužit jako záklaďák v kraji trvalého bydliště nebo přes hranice kraje v sousedním okrese, tak v SSSR se nesmělo sloužit v republice původu záklaďáka. Takže v jednotkách západního okruhu nesměli sloužit záklaďáci Ukrajinci.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
milouš ustrčil
13. 10. 2022 17:31
Odpovědět  scipio

aha, takže to jako Slováci nesloužili na Slovensku, Moraváci na Moravě a Češi v Čechách???? Hmm, já si pamatuju to ale jinak

Editor
13. 10. 2022 22:46
Odpovědět  milouš ustrčil

Moravák ze Severomoravského kraje nesměl sloužit v Severomoravském kraji, směl sloužit v Jihomoravském kraji, ale ne v okrese Jihomoravského kraje, který sousedil se Severomoravským krajem a zároveň v okrese, který přes krajskou hranici sousedil s okresem trvalého bydliště. A naopak.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
13. 10. 2022 17:38
Odpovědět  scipio

Děkuji za opravu, sem-tam se přepíše každý, takže pravda – západní – ne východní. Jinak to ale na podstatě mého příspěvku nic nemění, prostě v 1968 sem byli většinově ze SSSR posláni Ukrajinci (a Ukrajinské bylo většinově v té době i vedení KSSS). Jinak, když jde někdo kolem zeměkoule na východ, tak se po čase stejně dostane na západ…

Editor
13. 10. 2022 22:50
Odpovědět  me2d44

Nemáš pravdu. Záklaďáci nebyli Ukrajinci, ale ti, kteří sloužili na Ukrajině, tedy ti, kteří trvale bydleli v jiných republikách SSSR. Povětšinou ze svazových republik za Uralem, aby se znemožnily výlety domů načerno, byť jen teoretické.

Masunta
13. 10. 2022 13:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Západné krajiny nielenže dodávajú do Kyjeva zbrane, ktoré sa používajú na zabíjanie civilistov, ale zvyšujú aj financie na aktivity zamerané na zničenie Ruska zvnútra.
Novinárom to dnes, 13. októbra, povedal šéf komisie Štátnej dumy na vyšetrenie zasahovania cudzích štátov do vnútorných záležitostí Ruska Vasilij Piskarev.
„Západné krajiny dnes nielenže dodávajú smrtiace zbrane, ktoré sa používajú na zabíjanie civilistov na Donbase, ale tiež zvyšujú financovanie aktivít na zničenie nášho štátu zvnútra,“ cituje ho agentúra TASS.

me2d44
13. 10. 2022 15:21
Odpovědět  Masunta

Krom zbraní, které západ dodává na Ukrajinu a peněz, které se rozkradou ještě před odesláním, západ aktivně verbuje “dobrovolníky”, pro které je “safari” ulov si svého Rusa – za peníze – dobrá práce. Po prvním úderu dělostřelectva pak tito dobrovolníci opouštějí Ukrajinu, ani si nestihnou převléct podělané spodky. A to jsou případy, že dělostřelecký přepad způsobí jejich vlastní sousední jednotka. Těch článků o střelbě do vlastních už bylo na pravda.ru několik – naposledy předvčírem. No, neberte to, výplatu (na rozdíl od Rusů) dostane jen ten, který to přežije – Ukrajina ty, co padnou, vede jako nezvěstné, nebo dezertéry – aby nemusela vyplácet náhrady jejich rodinám. I proto mrtvé nechává na bojišti – pokud tam Rusi najdou zraněného, dostane lékařskou pomoc a zpravidla přežije (u Kievského režimu zpravidla z Rusů nepřežijí ani zdraví zajatci – kulka do hlavy…).

Masunta
13. 10. 2022 18:46
Odpovědět  me2d44

Mě z téhle malé násobilky stále n e p o u č u j. Nevšiml sis, že uvádím údaje z ruského zdroje ? Zklidni hormon, prosím. Děkuji.

Masunta
13. 10. 2022 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

MI-6 odovzdala Kancelárii prezidenta a generálnemu štábu spravodajské informácie, že Kremeľ zvažuje formát úplného zničenia strategickej infraštruktúry Ukrajiny. Ruský generálny štáb trvá na potrebe zvýšenia raketových útokov na energetické zariadenia pred presunom nových systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu.

Karel
15. 10. 2022 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je nejvetsi smejd v EU vedle Lejna.

Karel
15. 10. 2022 08:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Dodnes vyzyva EK a Borrel k podpore valky. ANi jedna zeme EU nevyzaduje mirova jednani, posila jen zbrane, penize a vojaky. 1000 $ a vice podle funkce za den dostava zoldner ze zapadu a to vse plati lide v EU.

Pavel
15. 10. 2022 16:20
Ohodnotit příspěvek :
     

no mě když někdo něco slíbil a nedodržel to a bylo to poprvé říkám jsem si stane se jsme jenom lidi když to bylo podruhé pochopil jsem že ten člověk je svině a když přišel po třetí a zase něco chtěl a sliboval hory doly vždy jsem jej poslal do pr.. a vymazal ze seznamu svých známých a se zálibou se koukal na to jak se jim se..re život i když stačilo málo a já bych jim pomohl a vše by bylo v klidu ale dědeček mě vštěpoval jednou je to možná omyl podruhé už je to úmysl a když se ta lež opakuje znova a znova je ten člověk svině a nemá cenu se s ním cenu ani bavit – ano mám málo známých a ještě méně dobrých přátel ale žiji klidně beze stresu z toho že mě někdo podrazí když to nečekám