politika

Borrell: blahobyt EU byl založen na levné energii z Ruska

Blahobyt Evropské unie byl založen na levných energetických zdrojích z Ruska. Uvedl to šéf evropské diplomacie Josep Borrell.

„Náš blahobyt byl založen na levné energii z Ruska,“ cituje ho RIA Novosti.

Borrell dodal, že země EU by měly hledat zdroje energie v Evropě.

Blahobyt Evropské unie byl založen na levné energii z Ruska a nyní je třeba hledat zdroje energie v rámci Evropy, ekonomiku unie čeká restrukturalizace, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell na setkání s velvyslanci EU. 

„Náš blahobyt byl založen na levné energii z Ruska. Je zřejmé, že dnes musíme hledat zdroje energie v rámci Evropy, pokud je to možné a neměnit jednu závislost za druhou. Nejlepší energie je ta, která se vyrábí uvnitř. Lidé si ještě neuvědomují, že Rusko a Čína už nebudou tím, čím byly pro rozvoj naší ekonomiky a to vyžaduje její vážnou restrukturalizaci,“ řekl. 

Borrell připomněl, že EU dlouho spoléhala na čínský trh v oblasti exportu a importu, transferu technologií, investic a nákupu levného zboží.

„Přístup na čínský trh je stále obtížnější. Přicházejí velké změny. To může způsobit politické problémy,“ řekl.

Předtím tiskový tajemník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov řekl, že Evropská unie platí Spojeným státům velké peníze za plyn, čímž připravuje svou ekonomiku o konkurenceschopnost.

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova připomněla představiteli Evropské unie Josepu Borrellovi, že Brusel vytvořil ukrajinskou krizi „vlastníma rukama“.

Takto komentovala Borrellovo prohlášení, že prosperita a rozvoj ekonomiky EU byly založeny na levné ruské energii, která již není evropským zemím dostupná. 

“Šéf unijní diplomacie zapomněl dodat, že o tohle všechno přišla Evropská unie díky vlastní politické elitě a velké armádě evropských byrokratů jednajících v zájmu Spojených států. Brusel celou krizi kolem Ukrajiny vytvořil vlastníma rukama”, uvedla Zacharova ve svém telegramovém kanálu.

Diplomatka k publikaci připojila fotografii, na které se Britka Catherine Ashtonová, předchůdkyně Borrella v čele evropské diplomacie, radovala z převratu na Ukrajině. 

“Pane Borrelle, berte na památku fotku vašeho předchůdce, jak se baví na Majdanu během protiústavního puče spáchaného na Ukrajině za přímé intervence EU a USA,” upřesnila Zacharova. 

Zacharova poznamenala, že Spojené království včas opustilo “potápějící se loď EU” a zpovzdálí sleduje “křeče Bruselu”.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3Vu3Oe3
https://bit.ly/3CLJME9

sdílet na

60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Akol
11. 10. 2022 04:31
Ohodnotit příspěvek :
     

V EU – nezaměňujte EU za Evropu – je tolik energetických zdrojů? A prosím kde?

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 04:45
Odpovědět  Akol

Leda notoricky nestabilní vítr a slunce, a pár vodních elektráren… Jaderné elektrárny zavírají – ve Francii dočasně, v Německu a Belgii trvale (a odkud asi měly uran?), uhelné elektrárny zavírají, a ještě hážeme klacky pod nohy Polákům, když chtějí těžit uhlí, u nás zavíráme doly na Mostecku, uran od Rusů zatím bereme ale ne na dlouho…

Plyn z Norska, z Británie, něco z Alžíru, z Azerbajdžánu, a především z Ruska…
Uran především z Ruska – protože Westinghouse je nekvalitní…

Když jsem byl malý, pamatuji si na sny o Tokamakách v 80-tých letech, jak by je během deseti až dvaceti let mohli mít… Skoro půl století uplynulo, a už jsou prý o kus blíž – prý během deseti až dvaceti let…? Ještě pořád jim to komerčně nikde nefunguje… https://www.youtube.com/watch?v=4GJtGpvE1sQ (ale dělají o tom čím dál hezčí animace…)

Někde začali dělat malé modulární jaderné elektrárny… Uvidíme…

πα½

Evžen
11. 10. 2022 06:39
Odpovědět  P.A.Semi

Větev pod EU je podřezana’ ale EU je stále v přesvědčení jak to Rusko potrestáme…!
.

Pavel z Moravy
11. 10. 2022 16:19
Odpovědět  Evžen

Oni plní pouze zadaný úkol. Toto zde má skončit krachem, to je přece plán. Jinak by nikdo nemohl být takový kretén, aby se takto choval. Smiřme se s tím, že pokud se tomu lidé nepostaví, cíl, který si tzv. elity daly, splní.

Velitel
11. 10. 2022 07:53
Odpovědět  P.A.Semi

Jen malá poznámka k Westinghouse, ano je nekvalitní, protože používají méně kvalitní slitinu na výrobu konstrukce článku a je nekvalitní, prototže nedokážou vyrobit geometricky tak kvalitní palivovou tabletu jako Rusové.
To nejpodstatněji, samotné palvo je tak jako tak z Ruska . USA nemá jediný závod na obohacování uranu a veškerý obohaceny uran, včetně toho pro jaderné ponorky dováží z ruska, které pro změnu drží 46% světového trhu těžby a obohacování uranu,

Autor
11. 10. 2022 08:58
Odpovědět  Velitel

Hlavně ztratili velice mnoho odborníků a kvalifikovaných pracovníků. Takže pak není možná daleko doba, kterou popisoval Isaak Asimov ve svém cyklu Nadace, kde se atomová energie proměnila na “božské jevení” … a de facto náboženství.
Jediná země, která ovládá celou problematiku jadrné energie je kupodivu – Rusko.

Jaroslav
11. 10. 2022 10:38
Odpovědět  Velitel

Někdy v devadesátkách učinil Rus a US domluvu, že budou “ředit” ruský zbraňový uran” z vyše 90 na obohacení kolem 4%, tj. na palivo do JE. Co jsem si všiml na netu je, že Rus již zřejmě z této domluvy odstoupil. Byl to velice neekonomický způsob a jenm proto, že ten zbraňový uran byl jaksi “navíc” se to dělo. Obohacení přírodního uranu by asi vyšlo násobně levněji, a navíc Rus používá odstředivky již x-té generace a tento způsob obohacení je řádově levnější, než difuzní způsob používaný kdysi v USA a kdovíkde ještě.

oldoo
11. 10. 2022 11:05
Odpovědět  Velitel

Takže podle tebe nakupuje Amerika uran obohacený do zbraní v Rusku?Nebo si ho obohacují sami?A pokud ho umí obohatit na skoro sto procent,na palivo do elektrárny to neumí?!Jak sakra uplácali ty japonské bomby?

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 11:46
Odpovědět  oldoo

Je známá aféra, že Hillary Clinton nechalla prodat firmu Uranium One, tedy 20% Americké výroby uranu, Rusům… Byla v tom nějaká korupce, a samozřejmě že to nevyřešili a zahráli do autu…

Takže Rusko vlastní 20% výroby uranu v USA

Tvrdit, že USA nic kromě toho sami nevyrábí mi přijde jako nesmysl – proč by tehdy psali o těch “pouhých” 20%, že je koupili Rusové ??? (ale s určitostí to nevím, kromě toho Uranium One)

πα½

oldoo
11. 10. 2022 13:08
Odpovědět  P.A.Semi

Rozumím,ale co v současné době VLASTNÍ Rusové v USA přece není podstatné,amíci jim toho ukradli málo?
A doufám,že ten třetí odstavec není určen mě,já žádné nesmysly nepsal.

Administrátor
P.A.Semi
12. 10. 2022 01:48
Odpovědět  oldoo

Ten třetí odstavec zpochybňuji, co tu psal “Velitel”, prý:
“USA nemá jediný závod na obohacování uranu a veškerý obohaceny uran, včetně toho pro jaderné ponorky dováží z ruska”

Nezdá se mi to pravděpodobné…

πα½

Markýza
11. 10. 2022 08:55
Odpovědět  P.A.Semi

A já bych udělala generátory ze všech fotbalových a jiných hřišť, tančíren a tak. To je energie, co přijde nazmar!

Václav
11. 10. 2022 09:06
Odpovědět  P.A.Semi

A v tom škaredém Rusku již mají první jadernou na recyklované použíté palivo. A EU zavírá jaderky. Vše na příkaz hnUSA.

me2d44
11. 10. 2022 11:30
Odpovědět  Václav

V okamžiku, kdy EU začala zavírat jaderné elektrárny, přestala potřebovat vyškolené specialisty. Tím skončil i výzkum, protože specialisté šli do jiných oborů, nebo odešli tam, kde je bylo potřeba (např. do Francie). Když není výzkum, není ani možnost z jádra udělat bezpečný zdroj (naštěstí Univerzita Karlova v tomto směru ještě školí a zkoumá). Ale greendeal nás nezachrání – díky nestabilitě a na jádro nám docházejí zdroje. Třeba: kupovat palivo z Westinghouse, který 30 let jadernou elektrárnu nepostavil (a jeho palivo u nás málem skončilo atomovým hřibem), považuji za nesmysl. Navíc – stejně používá ruský uran, jen ty tyče neumí vyrobit…

Jaroslav
11. 10. 2022 10:32
Odpovědět  P.A.Semi

Problém je, že není dostatek uranu pro všechny. Poslouchal jsem na youtube odborníka, který to tvrdil, dělá v oboru celý život a já mu věřím. Ono v jaderném reaktoru není kilogram, nebo desítky kilogramů ale tuny uranu. Dají se použít ji jiné prvky, thorium, plutonium a často i neobohacený uran. Ty “malé, modulární jaderné elektrýrny” jsou slovy klasika “silnější než traktor”, ale otázka paliva, ochrany před radioaktivním zářením atd. zůstávají, jako i u velkých JE. Zatím to vypadá, že je asi EU nebude dotovat, a nejspíš mi ji nikdo na zahradě nepostaví.

Albi
11. 10. 2022 18:47
Odpovědět  P.A.Semi

“Někde začali dělat malé modulární jaderné elektrárny”.
K čemu budou, až jim to zelení EU fanatici zakážou?

Autor
11. 10. 2022 08:53
Odpovědět  Akol

Ono by se našlo zdrojů! Ani skutečně nemáte tušení! Ale to by se muselo za prvé zastavit všechno šílenství EU a celé “naší milovavé civilizace” a hlavně přestat brzdit skutečný rozvoj vědy. A to je běh – i kdyby se to spustilo hned teď – na dlouhou trať.
Zlikvidujte postup ve funkcích podle poklonkování, dejte místo znalostem, zlikvidujme korupci a posaďme bez milosti každého, kdo se jí dopustí i jen v “maličkostech”, dejme dětem představivost a skutečnou “reálnou” fantazii (ne fantasy!!) a učme je přemýšlet a cenit si života. Trestejme nadutost, vypočítavost, zlikvidujte akcie a jiné finanční pyramidy (i digitální měny všech druhů) a hodnoťmě práci podle výsledků a ne podle toho, co si kdo vyhádá. Sakra, to něco silně připomíná.
Některé ty zdroje souvisí i s tím, co likvidují až to vyvolává dojem, že to proto dělají, aby ty zdroje nebyly. Asi nejméně 20% celkové energie by mohlo dávat jen zemědělství, tak jak bývalo. A má být.

Ani nedostatek energie nás v EU nezastaví!!

1564654103_fotopodborka-dnja-1-08-2019-40.jpg
Pavel z Moravy
11. 10. 2022 09:42
Odpovědět  Peter

Přátelé, omluvte mne, ale nevládnou vám tady ani marťané, ani vůdci prvobytně pospolné společnosti, ale docela obyčejní a nenažraní buržousti, kteří připravují a plánují s výjimkou sebe pohřební hostinu. Vím, že se opakuji, ale bez toho, aniž bychom změnili systém, tedy základ lidské existence a chování se nemůže nic významného stát. Pokud se neodstraní ten neuvěřitelný marasmus tohoto liberálně buržoazního systému a nepodaří se instalovat skutečně spravedlivá sociální společnost bez ideologického podtextu, něco na způsob života domorodců u jezera Titicaca v Peru, o čemž jsem zde psal, náprava se žádná konat nebude. Klidně mně za to můžete vyhubovat, ale jsem jako ten stařeček z knihy Tolstého, který řekl, já sám sobě jsem carem. Já sám sobě jsem presidentem i premiérem, není potřebné aby mi vládnul někdo, koho si nemohu vážit a který má jediný cíl, poškozovat moje žití.

Bety
11. 10. 2022 09:57
Odpovědět  Akol

Není to nic jiného, než příprava na Green Deal, který EU definitivně dorazí. Protože vítr a déšť
si jak známo poroučet nedá.
A ještě – pročpak při všech těch navrhovaných úsporných opatřeních nikdo nezmínil, kolik by se ušetřilo, kdyby celá EU vypnula televizi ?

Markýza
11. 10. 2022 14:10
Odpovědět  Bety

No vidíte- o televizi ticho po pěšině! Větru sice neporučíme, ale co se na tom tá sakra vydělat prachů, to bychom se asi divili. Na vší té snaze o poroučení.

oldoo
11. 10. 2022 10:56
Odpovědět  Akol

Borrell dodal, že země EU by měly hledat zdroje energie v Evropě.
Blahobyt Evropské unie byl založen na levné energii z Ruska a nyní je třeba hledat zdroje energie v rámci Evropy, 
Ty neumíš číst,nebo je ten text moc složitý?

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 12:01
Odpovědět  oldoo

A vy jste to v tom textu našel, když se ho ptáte, jestli umí číst ?!

V tom textu Joseph Goebbels Borell sice píše: “země EU by měly hledat zdroje energie v Evropě” a “musíme hledat zdroje energie v rámci Evropy, pokud je to možné a neměnit jednu závislost za druhou. Nejlepší energie je ta, která se vyrábí uvnitř

ale nepíše tam, kde by je chtěl najít…

Víte, kde nic není, ani …

Na což se “Alkol” zcela správně ptá: “V EU – nezaměňujte EU za Evropu – je tolik energetických zdrojů? A prosím kde?”

Tedy oldoo, a vy číst umíte ?

oldoo
11. 10. 2022 13:19
Odpovědět  P.A.Semi

No asi to neumíte vy.Reagoval jsem na tvrzení,že si Borell plete EU s Evropou dvěma citáty,to jsou ty mé dva první řádky,kde je jasně a srozumitelně vidět,že ty zdroje chce Borell hledat v EVROPĚ a ne v EU.Takže nic nezaměňuje a je smutné,že s tak jednoduchým textem má problém někdo,kdo moderuje diskusi!

Markýza
11. 10. 2022 14:16
Odpovědět  oldoo

Jo takhle! už tomu rozumím! Vy si myslíte, že všechny ty zdroje jsou MIMO EU – tedy v tom zbytku Evropy. Já ale zduplikuji otázku?
A kde, prosím?
Nebo – ať jsem zcela pregnantní:
Kde na území Evropského kontinentu (ať máme jasno v pojmech) vidíte ty zdroje? Kromě té trochy norského plynu?
A jak donutíte ten zbytek kontinentu, co v EU není, aby těžil a nám dodával? Pokud tam tedy nějaké ty skvělé zdroje jsou?
Předpokládám, že Evropa ve vašem pojetí končí v Mukačevu.
Nebo jste zahrnul i Rusko?

11. 10. 2022 18:16
Odpovědět  Markýza

Udělejte si jen tak pro srandu takový testíček ve svém okruhu – zeptejte se, který evropský stát je největší a zároveň nejlidnatější. Nebo se rovnou zeptejte, který evropský stát má přes sto milionů obyvatel. Pobavíte se. Nebo taky ne a bude vám z vědomostí vašeho okolí smutno jako mě. Abyste to nemusela dohledávat – evropská část Ruska má rozlohu cca tři miliony čtyři sta dvacet tisíc km2 a čítá cca sto čtrnáct milionů obyvatel.
P.S. Nevím jak to funguje na vašem prohlížeči, ale u mě, jak na gúglu, tak na seznamu, když si kurzorem najedu na zahraniční článek někam do textu tak, abych tam měl šipku (ne tu pitomou ruku s vytrčeným ukazováčkem!) a pak si kliknu pravou klapkou, tak se mi tam vypleskne takový rámeček, kde jsou napřed různé kraviny, jako: vřed, zpět, načíst znovu a pod., ale dole, tuším že třetí řádek odzdola, stojí: “Přeložit do jazyka čeština”. Na to pak najedu šipkou a kliknu levou klapkou a debil mi to přeloží. I ž čínštiny a pod. hieroglifů.
Schválně to hned ozkoušejte na odkazu. Je docela zajímavý. Jak se ptala ta baba v slunce, seno jahody: “Už se perou?” Tak jo, už se perou.

https://rusvesna.su/news/1665495259

Napište zda to funguje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 18:55

U toho musíte také uvést, jaký máte webový prohlížeč…

Já mám starý Firefox nebo nový Brave, a tahle funkce tam není…

11. 10. 2022 19:42
Odpovědět  P.A.Semi

Já to uvedl, akorát jsem uvedl fonetický gúgl namísto google.

Markýza
11. 10. 2022 19:18

Tak nefunguje. Ale jedu na Mozillu – a jak píše i Semi, ona tam tu funkci nemá.

11. 10. 2022 20:23
Odpovědět  Markýza

Hm… Teď jsem si schválně stáhl přes Slunečnici (program na stahování programů) Operu, že vám poradím abyste si ji stáhla, a tam to taky nejde. Ale funguje to na Seznam.cz – schválně jsem to teď ozkoušel a ten de bil překladač na něm funguje. A Seznam jde stáhnout zadara přes Slunečnici. A google chrome jde také stáhnout přes slunečnici zadara. Před chvílí jsem se o tom, během psaní tady toho, přesvědčil.
Já jinak jedu všechno vyhledávání a pod. přes gúgl, že mi vyhovuje nejvíc, ale seznam mám trvale v záložkách, že jsem si ho upravil a nakydal si tam weby od hovínek po PL, tak ho používám jenom na to. Ale jako trvalý prohlížeč mám google. Původně jsem na tomhle PC měl nainstalovanou Operu, ale lezla mi na nervy, tak jsem si to přeinstaloval právě na gúgl. Který, jak mě slunečnice varovala, tady na tom PC pravděpodobně nebude fungovat. No a funguje už nevímkolikátý rok. Hm. Volaako zmetené to je, koukám. Jenže chvátám, tak to nechám být. Snad se v tom vyznáte. Takže tak.

Masunta
11. 10. 2022 22:00

Dlouhé, Žide bez tolerance. Vynechávej souhlásky a vyjde to kratší.
Šalom alejchem

Albi
11. 10. 2022 22:08

Mně funguje.

Albi
11. 10. 2022 18:59
Odpovědět  Markýza

“A jak donutíte ten zbytek kontinentu, co v EU není, aby těžil a nám dodával?”
Humanitárním bombardováním.

Markýza
11. 10. 2022 19:21
Odpovědět  Albi

Albánce, jo :-))) a Srbové to už mají odzkoušeno a obávám se, že další humanitárku by už tak poklidně nenesli. Ještě tam máme Bosnu……to jsou samí machometáni.
Ani s tím bombardováním to nevidím růžově :-))

me2d44
11. 10. 2022 11:14
Odpovědět  Akol

No, dala by se použít termální energie – ale na vyvrtání vrtu do hloubky 25 km v Evropě nejsou zdroje ani finance. Takže opět specialista se školami asi v USA (absolvent univerzity na úrovni sotva maturity z naší střední školy – absolventi střední školy v Rusku by na univerzitě v USA měli diplom inženýra s červeným diplomem).

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 12:03
Odpovědět  me2d44

Jen aby se pak takový vrt později neprotrhl a neměli jsme v Evropě pořádnou sopku…?

zuza
11. 10. 2022 12:58
Odpovědět  P.A.Semi

poriadne sopky máme a to hneď 2: Campi Flegrei pri Neapole, ktorá o sebe už nejakú dobu dáva vedieť a druhá je pod jazerom Laacher See pri Bonne, ktorá mala dobrý zvyk každý 12 tis rokov vypúšťať paru. Teraz už 13 tis rokov drichme, len voda v jazere pobubláva. Iní vedci tvrdia, že pred posledným výbuchom sa plnili magmatické komory 30 tis rokov, takže ešte má čas…. A zas ďalší vedci tvrdia, že ak buchne Yellowstone, (ktorý už dosť dlho mešká), tak ten výbuch zobudí aj tie európske supervulkány…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
11. 10. 2022 19:08
Odpovědět  zuza

A máme čas čekat? Zima je už před dveřmi a někdy i za nimi. 🙂

Pavel K
11. 10. 2022 19:13
Odpovědět  Albi

Tak ji odhánějte jako já a vona k vám nepřinde. 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
11. 10. 2022 22:16
Odpovědět  Pavel K

Vona se nedá. Furt dolejzá. A vždycky tak v říjnu.

zuza
11. 10. 2022 22:25
Odpovědět  Albi

u nás v Bratislave je ešte celkom prijateľne (cez deň +20°C)… a pritom nám v robote aj v paneláku kúria, tak neviem, či je to pravda s tým plynom, že je ho tak málo alebo sa snažia zlikvidovať zásoby, kým neudrú poriadne mrazy. Aby sme úspešne plnili tie bruselské plány na redukciu obyvateľstva.

zuza
11. 10. 2022 12:48
Odpovědět  me2d44

pokiaľ viem, najhlbší vrt je na poostrove Kola a má hĺbku niečo cez 12 km, pôvodný projekt bol hĺbka 15 km s cieľom skúmať litosféru. Práce boli ukončené v r. 1994 z dôvodu, že v dosiahnutej hĺbke bola teplota 180°C, s čím nerátali (počítalo sa s teplotou okolo 100°C) a vrtné nástroje neboli určené na takú vysokú teplotu. Po rozpade ZSSR a jeho rozkradnutí na nové nástroje a pokračovanie už neboli prachy. Ale už v hĺbke 7 km bola teplota 100°C, takže keby bola správna technológia, pre energetické využitie by stačila aj menšia hĺbka. Urban legend tvrdí, že s vrtom sa prestalo, lebo sa prevŕtali do pekla (strčili tam mkrofón a bolo stade počuť strašné zvuky ako ľudský nárek a stony).

Markýza
11. 10. 2022 14:17
Odpovědět  me2d44

No prosím a jedním vrzem bychom i ochlazovali matičku Zemi. 🙂

11. 10. 2022 18:19
Odpovědět  Markýza

Ta by měla pánečku radost!

Masunta
11. 10. 2022 07:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Nereagujte na trolly ani nejlepšími argumenty a nebude ukojen (to neplatí pro našeho osvětlovače Milánka Chasidi nesebekritického). Troll jistě oceňuje i palce dolů, protože vidí, kolik lidí jej četlo. Reakce právě chce, aby opětoval a získal další reakce. I za nejlepší protiargumenty je troll placen – od kusu.

Aleš
11. 10. 2022 07:43
Ohodnotit příspěvek :
     

EU nástroj globalismu, zločinu a idiocie.

Markýza
11. 10. 2022 08:58
Odpovědět  Aleš

Ta idiocie je z toho nejhorší.

Markýza
11. 10. 2022 08:57

Protože si nevšiml, že kromě Evropy a USA existuje ještě vééliký, veliký kus zeměkoule, na kterém jsou lidi…a vlády…a civilizace a tak. Natož aby si všiml, že celý tenhle “zbytek” s Ruskem mluví, jedná a čile obchoduje.

Václav
11. 10. 2022 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Bože to je ko..kot, jeden z těch co nás dovedl tam kde jsme. Kousek od p…..

Pavel z Moravy
11. 10. 2022 16:27
Odpovědět  Václav

Václave, čtu tady všechny ty příspěvky co by kdyby a vy jste to řekl nejlépe v té nejzkrácenější formě, já bych pouze dodal, že on je pouze jeden z mnoha.

Autor
11. 10. 2022 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

MOSKVA, 10. října (ANI). /TASS/. Ruští prankeři Vladimir Kuzněcov (Vovan) a Alexej Stoljarov (Lexus), vydávající se za bývalého velvyslance USA v Rusku Michaela McFaula, hovořili s ukrajinským politikem Sergejem Pašinským, který jim řekl o plánech Kyjeva provést sabotáž na Krymu a že o operacích, které sám provádí, informuje CIA. Úryvek rozhovoru s Pašinským, který se odehrál před teroristickým útokem na Krymském mostě, v pondělí vtipálci zveřejnili na sociálních sítích.
Nahrávka:
Údajný McFaul se zejména zeptal Pašinského, kterého prankeři označili za “jednoho z hlavních ukrajinských vojenských funkcionářů”, na sabotáž Krymu ze strany Ukrajiny.
“S vaším svolením se k tomu nebudu vyjadřovat. Možná někdy osobně. Připravujeme několik operací,” řekl ukrajinský politik. – Zastávám názor, že musíme a jsme povinni informovat naše americké partnery. A operace, které provádím, například – mám možnost provádět operace sám, informuji CIA prostřednictvím svých kanálů o svých záměrech. Protože jsem si dobře vědom toho, že USA jsou také zodpovědné a mají právo veta nad všemi našimi operacemi.
McFaul a Pašinskij se dotkli také tématu Krymského mostu. “Jakmile mi řeknete, že USA schvalují podkopání Krymského mostu, situace se může pohnout. Mně stačí ústní vzkaz,” tvrdí Pašinskij. – Nechceme převzít tuto odpovědnost.”

https://aftershock.news/?q=node/1164643 /i video/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
11. 10. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže blahobit byl špatnej? A válka je lepší? Ten Borell by se měl jít léčit.

Autor
11. 10. 2022 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadlo mi to z jednoho komentáře, ale dám zvlášť.
Anglie (jakápak Velká tentononc, jedině Velký Lupič) udělala Brexit zcela záměrně! Nebo myslíte, že by nedokázali “podstrčit” volby žádoucím směrem? Jedna věc byla co se říkalo u nás a druhá byla to, co se zase psalo v Anglii. A to byl sakra rozdíl. Média jsou tam ve stejných rukách jako na kontinentě EU.
A Anglie není vůbec mimo, je rovněž zcela závislá na celém tom kolotoči oběhu energie. V zimě tam bude stejně chladno, jako u nás, i víc. Každý rok tam umírá hodně lidí na podchlazení ve svých nevytopených bytech! A to nebyly “žádné” krize!

Janka
11. 10. 2022 15:47
Odpovědět  Peter

mozno este horsie ako v EU…..Britania vraj presla na plynove elektrarne este vo vacsej miere ako EU ako zalohy pre pripad nedostatku elektriny. Plus vela preberalo z Francuzska, tam je otazne, ci bude schopne dodavat Britanii elektrinu pocas tejto zimy.

Pavel z Moravy
11. 10. 2022 16:31
Odpovědět  Peter

Brexit bylo divadlo pro evropské ovce, kterým se potřebovala prodat takzvaná demokratičnost EU. Zapadá to do kontextu tohoto článku.

Masunta
11. 10. 2022 10:23
Ohodnotit příspěvek :
     

+10,8% – v Německu začala dvojciferná inflace, rekord za 70 rokov.
Podľa metodiky EÚ vzrostly spotřebiteľské ceny v Německu v září 2022 o rekordních 10,8 % od roku 1951.

Albi
11. 10. 2022 22:19
Odpovědět  Masunta

Břídilové. Takovou tu máme už dávno. A dnes dokonce údajně 18%.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-ceny-v-cesku-vyskocily-o-18-procent-216580

11. 10. 2022 11:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Borrell spad z Marsu a ne že ne. Energetická závislost na dodávkách plynu je založena na debilitě Němců a EU, která jeden z mála energetických stabilních zdrojů v podobě jaderných elektráren označil za nežádoucí. Evropa má dvě možnosti:

  1. Dohodnout se s Ruskem, čemuž brání svým příklonem k nacistické ideologii, nejen na Ukrajině. Aby mohlo dojít ke změně přístupu, je nutné rozbít EU a masového povstání lidí.
  2. Nadále prosazovat green deal a nacistický digitální holokaust. To umožní zdejším nacistickým kruhům ještě určitou dobu vládnout, ale dříve nebo později se lidi vzbouří.

Bod 1 povede k postupnému zotavení ekonomiky a uklidnění situace na evropském kontinentu. Bod 2 povede k naprosté destrukci ekonomiky, nejprve nepokojům, následně k občanským válkám a stavu po 9. květnu 1945. Obnova bude trvat desetiletí a bude to velice obtížné. Zde se neustále mluví jen o plynu, eventuálně ropě. Lze ji získat těžbou nebo frakováním. Frakování je možné i v Evropě, akorát si nikdo neumí představit co to znamená pro životní prostředí. Jenže naše závislost je totální – díky likvidaci hornictví nemáme uhlí, nejsme schopni postavit funkční jaderné elektrárny, likvidujeme v přímém přenosu ocelářství, sklářství, hliníkárny, výrobu hnojiv, produkci potravin. Naše závislost na surovinách z Ruska – hliník, obilí, oleje, palladium, titan, diamanty, vzácné plyny, hořčík je více než 50%. Německo do Číny vyváží 32% své produkce!!! Zbytek EU je závislý z 50% na německém vývozu.

11. 10. 2022 11:44
Odpovědět  pavelpe

Historická zkušenost – když Německo zahájilo válečné akce v roce 1939, fungovalo díky masivním dodávkám všeho potřebného ze SSSR. V okamžiku napadení SSSR, i přes masivní podporu amerických grázlů v čele s Rockefellerem, německý průmysl nedokázal přejít na válečnou ekonomiku a wehrmachtu ani s masivním nasazením “dobrovolníků” z celé Evropy (jednalo se o 3 milióny neněmeckých vojáků, jen Poláků bojovalo v řadách wehrmachtu 900 000!) se nikdy nedostalo tolik potřebné vybavení. Já připomenu – za rok 1944 Němci vyrobili 13 000 tanků a samohybných děl, SSSR v té době vyráběl 4000 tanků za měsíc, USA v té době vyráběli asi 2500 tanků za měsíc. Ty tanky nebyli lepší, ale bylo jich tolik, že Německo nemělo šanci.

Administrátor
P.A.Semi
11. 10. 2022 12:09
Odpovědět  pavelpe

Máte v tom bodu 2 určitou kontradikci: “nacistický digitální holokaust” a “později se lidi vzbouří” …

Jaký lidi ?

(součástí toho digitálního pekla má být vydírání ke genocidním vaxxínám, moc těch lidí by nezbylo, a zbytek dorubou válečnými roboty…)

Ten váš bod 2 s námi z dlouhodobého hlediska nepočítá…

Nebude žádné “později”, musí být “dříve než pozdě” !

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tibor
11. 10. 2022 17:32
Ohodnotit příspěvek :
     

M.Zacharova je pekná a hlavne múdra žena.